Sari la conținut

Cat Pe Ce.....


mmisulicaa
 Share

Postări Recomandate

Azi veneam de la munca pe Oltenitei (pt cei care stiu zona) , cel din fata mea semnalizeaza sa faca dreapta si nu ma mai bag sa il depasesc ca nu ma grabeam nicaieri si franez odata cu el intra omu pe strada si apoi nu ii mai dau gaz deloc plec usurel. Ajung la urmatoarea straduta spre stanga (40-45Km/h) si un "baiatbun" cu un ford, care vene din sens opus si vroia sa faca stanga, nu se asigura si se baga. La distanta la care eram nu se mai punea problema sa franez, ca eram in el sigur, asa ca trag de motocicleta dreapta, intru prin fata lui si chiar cand trag stanga de motor sa nu intru in cei parcati pe dreapta ma loveste (in suportul de la scarita din spate) bineinteles imi fuge spatele, reusesc sa o indrept ca sa o redresez. Zic si eu ca am scapat si apoi vad papucul parcat paralel cu masinile de pe dreapta si mai trag o data de el si trec la cativa cm. cu ghidonu de papuc.

Cand ma uit in spate asta nicaieri. Ma intorc intru pe strada (cativa martori imi striga: -A parcat mai in fata!) ma duc dupa el.Abia se dadea jos din masina, cand ma vazut s-a cam crispat. Ma dau jos ma uit la motor (vad ca nu are nimic) , si ma duc spre el primul lucru care l-a zis : Imi pare rau chiar nu te-am vazut...! EU:Bah tu iti dai seama ca ma omorai unde @#$% mea te uitai si mai si pleci dupa ce m-ai lovit? -Ce te-am lovit? Eu am crezut ca te-ai dus asa de la frana(vorbind de micul meu drift)! (se duce si se uita la masina si era spoileru destul de zgariat).Au urmat cate schimburi de replici ... el tot ii dadea inainte cu "imi pare rau". M-am calmat un pic si am plecat.

 

Bine ca nu am patit nimic nici eu si nici motorul.

Se pare ca mai e si de bafta. Daca ii dadem un pic de gaz nush cum era situatia acum....Se pare ca ingerul meu poate sa zboare cu cel putin 40 la ora :bounce:

post-4575-1173297584_thumb.jpg

Editat de mmisulicaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea dumnezeu sa ai multa bafta in continuare. cand am citit randurile mi s-a urcat sangele-n cap si ma gandeam "mama ce pumn in gura-i bagam si luam la asfalt". dar acum ma gandesc ca poate daca eram in locul tau faceam acelasi lucru.

 

:bounce: sa traiesti 1.000 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice...fara suparare...dar din doua variante bune pe care le aveai,nu ai ales niciuna...

1...mereai la militie si raminea fara permis...

2...il luai la pumni... :bounce:

pacat ca ai ales cel mai comod si mai lash mod de a protesta...skimb de replici...fuck...oricum...bine ca ai scapat...

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si la varianta cu politia. Dar eu nu aveam nici macar cel mai mic semn pe motor. In plus sunt trecut prin faze cu politia (el vinovat si dupa cateva telefoane s-au schimbat declaratiile lui si brusc eu am fost cel vinovat; asta mi s-a intamplat cu "conserva"). Asa ca bine ca am scapat fara nimik si asta e. Si daca omu avea alta atitudine, cu siguranta ca se lasa cu varianta 2.

Editat de mmisulicaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si la varianta cu politia. Dar eu nu aveam nici macar cel mai mic semn pe motor. In plus sunt trecut prin faze cu politia (el vinovat si dupa cateva telefoane s-au schimbat declaratiile lui si brusc eu am fost cel vinovat; asta mi s-a intamplat cu "conserva"). Asa ca bine ca am scapat fara nimik si asta e. Si daca omu avea alta atitudine, cu siguranta ca se lasa cu varianta 2.

deci inca un conservar care a gresit si nu a fost pedepsit in niciun fel...acum cand incepe sezonu sa vedeti masacru..nu mai tine faza cu vorba buna..trebuie facuta dreptate intr-un fel sau altul..bine ca esti intreg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La politie nu se merge daca poti sa rezolvi altfel. Ori rupt in bataie daca situatia o cere, ori plecat injurand printre dinti. Si eu m-am dus odata cu dreptatea de partea mea la politie si mi-am luat-o pe coaja. M-am lecuit. Prefer sa descarc energia negativa in maselele "partenerului de trafic" si plec acasa racorit. Sau ma rog, daca e unu' sau una neajutorata plec doar furios si descarc eu energia pe altceva/altcineva.

 

Macar pe motor mai ai un far aprins mai dai un claxon dar pe bicicleta e teroare fratilor. Intra in fata ta conservele de parca nici nu ai exista.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni...voi nu sunteti normali.

 

Omul a avut o atitudine absolut normala intr-o lume civilizata.

 

V-ati gandit cate din tampeniile facute de voi puteau sa se sfarseasca urat daca...va sarea un copil in fata...daca nu va vedea ala cu masina la timp etc.?

 

Cand aud Uameni vorbind asa...sincer...sunt convins ca nu sunteti de multa vreme pe sosele.

 

Clipe de neatentie are toata lumea. Omul chiar a regretat ce a facut.Tinand cont ca si motociclistul si motorul sunt ok...nu vad de ce trebuie sa-i rupeti capul la ala.

 

Cu respecte....cresteti mari mah!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lu' asta in mod paticular nu merita sa ii rupi capul. Dar mai sunt unii care se dau jos tari in gura si incep sa te faca albie de porci (si mai sunt si jumate cat tine - vai ce sentiment fals de putere iti da conserva scumpa). La oameni de genul asta pumnul se duce de obicei singur catre dintii lui, fara comanda din partea creierului...

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost vorba de stapanire de sine, doar ca tipul nu a comentat deloc. Cei drept ca era si mai micut de statura si probabil s-a fi gandit sa nu puna paie pe foc. Ca altfel se lasa cu incaierare chit ca avea 120 Kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice...fara suparare...dar din doua variante bune pe care le aveai,nu ai ales niciuna...

1...mereai la militie si raminea fara permis...

2...il luai la pumni... :bounce:

pacat ca ai ales cel mai comod si mai lash mod de a protesta...skimb de replici...fuck...oricum...bine ca ai scapat...

 

Fara suparare: mare adevar ai grait :)

 

Daca stai si inghiti... ramai la urma. Sa te stie tata de frica ...

 

Puteai si varianta 3: obtineai 200euro de la el ca sa nu te duci la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare: mare adevar ai grait :bounce:

 

Daca stai si inghiti... ramai la urma. Sa te stie tata de frica ...

 

Puteai si varianta 3: obtineai 200euro de la el ca sa nu te duci la politie.

 

 

Ai si tu dreptate. Dar am zis merci ca am scapat si poate se noteaza pe undeva (mai sus) ca l-am lasat pe unu sa scape nepedepsit. Mi-o veni si mie randu'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate. Dar am zis merci ca am scapat si poate se noteaza pe undeva (mai sus) ca l-am lasat pe unu sa scape nepedepsit. Mi-o veni si mie randu'. :bounce:

 

Oricum e bine ca esti nevatamat.

 

Personal am cam renuntat la motor in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate. Dar am zis merci ca am scapat si poate se noteaza pe undeva (mai sus) ca l-am lasat pe unu sa scape nepedepsit. Mi-o veni si mie randu'. :bounce:

Mai poti sa faci varianta 4: te duci acum si-l declari la politie si spui ca a plecat de la locul accidentului. Il vor cauta in 3 , 4 zile pentru a-l invita la politie si a-i suspenda carnetul...un coleg de-al meu a patit asa...stiu suna rautacios dar tipul chiar merita. In plus daca el se duce si declara si tu nu...ai pus-o :) Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai poti sa faci varianta 4: te duci acum si-l declari la politie si spui ca a plecat de la locul accidentului. Il vor cauta in 3 , 4 zile pentru a-l invita la politie si a-i suspenda carnetul...un coleg de-al meu a patit asa...stiu suna rautacios dar tipul chiar merita. In plus daca el se duce si declara si tu nu...ai pus-o :) Bafta!

 

 

M-am gandit si la varianta ca se va duce el sa declare (putin probabil cei drept; Nu prea te duci sa declari un accident in care esti vinovat si nu s-a lasat cu nici o paguba). Daca face asta eu voi zice ca nu il cunosc ; semne pe motor nu sunt asa ca e cuvantul meu contra al lui. Plus de asta atunci chiar ca il urmaresc si il vanez ca pe un caine. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...