Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZXR 750


chelie
 Share

Postări Recomandate

hello party pppl....momentan am zx4r dar e pus la vanzare si ma tenteaza un zx7r -1997 / 1998 cam asa ceva...ce ziceti?

salutare baieti!cam aceiasi intrebare o am si eu,am mai trecut pe un zxr apoi pe un srad de 750 si vreau sa cumpar un kawa zxr 750 din 91.la ce sa ma astept?cam ce probleme apar,si cat de costisitoare este reparatia?cine poate sa ma ajute sa intru pe fagasul cel bun,are id meu gustybart :( :laugh:

 

salutare baieti!cam aceiasi intrebare o am si eu,am mai trecut pe un zxr apoi pe un srad de 750 si vreau sa cumpar un kawa zxr 750 din 91.la ce sa ma astept?cam ce probleme apar,si cat de costisitoare este reparatia?cine poate sa ma ajute sa intru pe fagasul cel bun,are id meu gustybart :D :)

baieti!dar un manual de reparatie pt el?pe unde gasesc?sa trag la xerox,sau la vanzare,etc .multumiri! :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 432
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am si eu o intrebare cum se scoate lantul de la distributie la un zxr 750 banuiesc k e cel dinainte de 93 k are racirea aia a partii superioare a motorului cu aer.....si un manual unde as putea s gasesc?
nu mai e nimeni cu zxr 750! :bounce: chiar nu are nimeni nici un sfat?nici macar un manual? :crack: :friends:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut oameni buni mi-am luat si eu o verzitura dar putin modificata.

astept sa vad ce parere aveti

insa nu shtiu cum sa pun pozele

ma ajuta careva?

 

 

Ai "Rasfoire" si "Upload" sub casuta in care scrii mesajul, in partea dreapta. Dai rasfoire si selectezi poza, apoi upload ptr. a o incarca. Faci asa la fiecare poza pe care vrei sa o pui. Apoi Add Reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am cumparat-o

nu are sa

va trebui sa imi fac la comanda ceva

cat despre detalii nu prea shtiu niumic de ea pt ca sunt incepator.

nu are bord de loc si imi este cam greu

dar mi-am cumparat un bord original de kawa cu 500 ron

sper sa il pot monta

 

inca cateva poze cu el

ce ziceti arata bine?

sau nu e prea reusit

v-am spus sunt incepator nu prea sunt in tema

post-39723-1214988994_thumb.jpg

post-39723-1214989008_thumb.jpg

post-39723-1214989022_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e nimeni cu zxr 750! :laugh: chiar nu are nimeni nici un sfat?nici macar un manual? :laugh: :crack:

 

aia este racirea pt bobinele de inductie(daca te referi la tuburile alea care trec prin rezervor)eu am desfacut lantul de distributie la a mea.pt asta e nevoie sa dai motorul jos de pe motocicleta si desfaci partea de sus unde ai acces la tacheti.de acolo treaba merde de la sine insa recomand manualul pentru a regla distributia corespunzator.

 

mi-a pleznit creierul de atatia neuroni odihniti si cand i-am pus la treaba doar atat au putut sa debiteze :lol: intalnire ,undeva in centrul tarii pentru zx7r -uri !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare prieteni!Si eu sunt tot un posesor de kawasaki zxr750 '93,122hp.Dragos Vaduva ma numesc :moto: O am cam de o luna....am schimbat uleiul,bateria si bujiile si am plecat cu ea la drum!am mers cam 2000 km cu ea pana acum si sunt foarte multumit de ea....stabilitate nu gluma(asta fata de motocicleta pe care am mers pana acum 2 luni sym xs125k).Se comporta perfect la drum lung,in oras e putin cam obositoare dar sunt sigur ca o sa ma obisnuiesc!Viteza max cu care am mers cu ea si nu o sa mai merg :ok:) ca am vazut ce inseamna 250km/h si cred ca se ducea la 260!Asta pe E85 intre ramnicu sarat si buzau!Se vorbea mult mai sus de scurgerea de ulei pe langa schimbatorul de viteze....si la mine se observa ....dar nu e mare lucru!App....eu sunt din ramnicu sarat jud.buzau dar stau in bucuresti pe timpul facultatii!ne mai auzim de acum incolo pe aici la sfaturi una alta :)mi-a parut bine!Bafta si iar BAFTA.....ps:sunt indragostit de motocicleta asta rau tare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...