Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZXR 750


chelie
 Share

Postări Recomandate

`92 parca, nu stiu prea multe date tehnice, doar ca era rupt pe din 2 si se auzea de zici acum ca-mi sare pistonul in dinti, l-am dus repede la service unde sa constatat ca am avut bulan ca nu sa calat pana acolo motorul..

 

Deci, rectific intrebarea :

 

 

Doreste cineva intinzator de distributie NOU NOUT, IN PUNGA , de zxr 750 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 432
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Vizitator Painkill3r

Salutari tuturor

De curand am in trat si eu in gasca voastra, fost detinator de Honda CBR am trecut la Kavasaki Ninja ZX7R an 1998 cu 28000 km. Nu pot sa spun decat ca sunt foarte multumit de el si sper sa nu ma las dus de val si sa-mi pierd mintile ;)

Asfalt uscat si ochii`n 4

post-39240-1224934777_thumb.jpg

post-39240-1224934821_thumb.jpg

post-39240-1224934868_thumb.jpg

post-39240-1224934902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut cumva legendara cbrF(ef) inainte?

 

inseamna ca asta e "primul" motor din viata ta

sa nu o zgarii ca ne suparam

foloseste-o sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
ai avut cumva legendara cbrF(ef) inainte?

 

inseamna ca asta e "primul" motor din viata ta

sa nu o zgarii ca ne suparam

foloseste-o sanatos

Da am avut CBR 600 F ... si recunosc ca asta e "primul motor".. sper sa nu va dezamagesc.

 

Asfalt uscat so ochii`n 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Painkill3r, ma uit la pozele tale si vad o problema pe care majoritatea zx7r-urilor le are dupa un anumit timp..... vasul de expansiune e crapat si scapa antigel. atentie mare, lipeste-l sau schimba-l. sergiule, astept sa fiu laudat pentru aceasta dovada de kawacunoastere........

oricum, frumoasa motoreta, fi bland cu ea, nu e ef..... sergiule, am deja doua puncte, da? ;)

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah nene...dar nimeni nu stie de unde pot sa iau si eu un rezervor bun(sh ca nou nu imi permit..deh e criza financiara) pentru "bestiutza" mea? Mi-ar mai trebui manerul de la ghidon dreapta, carena fatza si cea laterala dreapta.

acum daca voi stiti ca se potrivesc piese si de la alte modele de kawa, asteptsa-mi impartasiti din "cunostintele" voastre.

am dat cu ea de pamant acu vreo 2 luni si de atunci am tot sperat sa mai prind ceva din sezonul asta.Acu' sperantele au trecut...

Sa va spun mai pe scurt avariile:

-maner ghidon indoit(cre k merge indreptat) si butucul de comenzi sa spart putzin(l-am verificat si functioneaza, deci as putea circula cu el asa numai cu conditia sa-l izolez)

-carena fata e crapata langa un ochelar de far si sparta in partea dreapta la parbriz(eu zic ca cineva priceput ar putea sa o faca, dar din pacate nu-l cunosc pe acel "priceput") ;si parbrizul sa spart, dar aveam deja unul de rezerva;

-carena dreapta rupta la o ureche de prindere(la fel ca si in cazul celei fatza cre' ca merge reparata de un "priceput"...asta daca il gasesc)

-rezervorul e indoit destul de rau - cineva mi-a zis ca ar merge umplut cu chit, dar nu vreau sa merg pe reparatzii de genul asta mai ales knd e vorba de rezervor, dac mai tin cont si de vibratzii, chitul va crapa si...

Sa mai va spun 1data de bestiutza mea.

E vorba de o Kawa ZX750L model '93 - '95 pe care cei de la RAR mi-au trecut-o in talon MULTICOLORA desi ea e verde.

Aku contez pe voi sa ma ajutatzi cu un sfat, o vorba despre ce si cum sa fac

Asfalt uscat si profitati din plin de aceasta toamna tarzie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator stress_L&P
sal all,stie careva unde tre sa fie nivelu de ulei la gemuletzu din partea dreapta(pe partea tobei) in carena fata la un zxr 750 j din 91?

 

 

9

 

 

cine-i mama retardat acolo??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult...ce tip de ulei are nevoie pe timp de vara>>>15w50?????? sau alt tip

 

 

 

Care ma poate ajuta cu o maneta de frana si o pereche de oglinzi originale in stare buna---adica nu crapate,zgaraiate pot fi---pt zxr 750 J din91 ?

 

 

0753116872

ym:slv_adrian

 

care din setu de oglinzi din poza e pt zxr 750j din 91 ...please help

post-22286-1233187997_thumb.jpg

post-22286-1233422996_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutari,

 

As avea nevoie mare de un brat frana fata pt kawa zx7r-ul meu model din '95. Sunt din Oradea si ma intereseaza cat nou cat si folosit daca stiti careva.

Daca stie cineva de piesa plz anuntati-ma

 

Mult respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...