Sari la conținut

Cum Arata Moartea La 18-22 De Ani.


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Discutia a deviat de la subiect.

 

Recititi primul post din topic. Unde vedeti in descrierea specimenului lui stulewa notiunea "de bani gata"?

 

Este vorba de VARSTA! Acel tip de comportament este specific varstei, nu situatiei materiale!

Editat de Sensei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cine o fi de vina in accidente ?agregatul sau omu care apasa pe acceleratie .. ?depinde ce are fiecare in cap si cat il duce mintea sa dea in gaz .. Degeaba cu banii gata ca mor unii si fara bani .. Tb sa ai bani sa iti iei un "dulap de 1000 " din 90 ? Cat despre femei ?credeti ca stiu ele care motor e mai nou ? Prostu pana nu-i fudul .. nu e prost destul...

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine zice ca nu si-a luat motocicleta ignorand total capitolul gagici e un mare ipocrit.Altfel spus: nu cred ca e cineva care sa nu se simta bine, sa nu creasca un pic pipota in el atunci cand, oprit la semafor, o gagica face cu ochiul dintr-o masina alaturata(cu atat mai bine daca sta langa un manelar plin de aur si cu burta)<== se aplica si la fetele motocicliste.

 

Ca sa fii prost/inconstient nu trebuie sa fii baiat de bani gata.Cunosc cativa baieti cu bani multi care sunt mult mai bine crescuti decat majoritatea, si da, au motoare SS de 1000, si au si accidente la activ, si stiu sa si mearga pe motoreta, si agata si gagici.

Si care-i problema?

 

Daca prin acest topic se incearca aducerea pe linia de plutire a unor baieti parveniti, fara minte, care mor pe capete, e total gresita abordarea.De ce ? Pt ca ei NU intra pe acest forum.Si chiar daca intra nu stau sa citeasca ditamai topicul de sfaturi bine-intentionate.

Eu personal nu vad utilitatea acestui topic.

 

Daca ai R1/07 esti de bani gata si manelist, daca ai IJ esti roacher imputit si betiv.Spuneti-mi domnilor ce motocicleta sa-mi iau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu...una e sa iti iei motor PENTRU ca e o pasiune si sa mai si agatzi cu el (Poti sa il vezi ca un bonus sau oferta speciala care vine cu motoru :baldy: )

 

Alta e sa iti iei motor PENTRU a agatza sau ca e cool si da bine (Ceea ce e penibil)

 

Este o diferenta...zic eu :baldy:

Editat de Baracuda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a spus nimeni aici ca nu si-ar lua motor nou... Doar ca apar motivatii de genul: "imi iau primul meu motor peste o saptamana.. si o sa fie o vitezana de 1000.... ca am banii sa-l iau de nou, si nu vreau sa-l schimb prea curand".. Putini sunt cei care sunt in stare sa-i ia un miar ca prima motocicleta fara sa faca buba!! Numarul lor, din pacate, nici nu cred ca merita mentionat! Cam asta e ideea care am inteles-o eu.. prea multe mobre scumpe, mari, puternice in mainile unora care nu au cum (nici fizic, nici mental) sa tina o asemenea bestie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, am stabilit ca sunt baieti cu bani care-si iau motoare pt ca da bine la gagici si sunt cool ei neavand habar cu ce se mananca motociclismul.

 

Si acum ce facem ?Hai sa ai luam de urechi si sa-i punem sa citeasca topicul asta, sa-si limiteze motoarele.Daca nu se comformeaza eu zic sa le luam caii de la bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, am "pierdut" ideea acestui topic, care este scopul de fapt? sau ce ar trebui sa se intelegea in urma polemicilor (nelipsite de pe vreun topic, de altfel) de pe acest topic? pt. ca parca era vorba de a se posta numele si circumstantele in care au murit persoane cu varsta cuprinsa intre 18-22 ani. oricum, o astfel de lista neagra exista deja, desigur, nu pe limita de varsta, a fost intocmita de smokey (daca nu gresesc). deci revin cu intrebarea: 1. la ce folosesc toate aceste liste, ce rost are sa tot dezgropam mortii???? 2. toate aceste rautati cu baietzi de bani gata, shmecherasi etc la ce folosesc? chiar n-aveti cum sa va omorati timpul, ca sa zic asa? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ideea a fost buna in sensul ca se doreste atentionarea celor care isi cumpara motoare puternice din prima. Eu asa am inteles. ideea e laudabila dar sunt convins ca va ramane fara nici un rezultat. Dorinta de putere, de liberatate a celor care si-o permit este mult prea mare si, pe de alta parte, fiecare se gandeste ca nu are sa se intample tocmai lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum Arata Moartea La 18-22 De Ani.

 

Nu stiu, nu ma nascusem pe vremea cand era atat de tanara ...

 

 

:baldy: :baldy: :baldy: :baldy:

 

 

 

Daca ai R1/07 esti de bani gata si manelist, daca ai IJ esti roacher imputit si betiv.Spuneti-mi domnilor ce motocicleta sa-mi iau ?

 

 

FRATE ESTE TOTAL ADEVARAT... SA VEDEM ACUM RASPUNSURI LA ACEASTA INTREBARE... totul se naste din lipsa banilor.. daca este vreunul pe acest forum si imi zice ca daca ar avea bani nu si-ar lua un motor de ultima generatie...ala este pentru mine o nulitate... este exact ca si cu femeile.. cand vezi o tipa buna spui ca nu ai vrea sa te culci cu ea...si reciproc si pentru fete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: :baldy: :baldy: :baldy:

FRATE ESTE TOTAL ADEVARAT... SA VEDEM ACUM RASPUNSURI LA ACEASTA INTREBARE... totul se naste din lipsa banilor.. daca este vreunul pe acest forum si imi zice ca daca ar avea bani nu si-ar lua un motor de ultima generatie...ala este pentru mine o nulitate... este exact ca si cu femeile.. cand vezi o tipa buna spui ca nu ai vrea sa te culci cu ea...si reciproc si pentru fete...

Ca sa te fac sa intelegi cum sta treaba iti explic 1 singura data . Chiar daca ai milioane de euro sa NU iti iei gsxr1000 sau R1 say Zx .. aleaalea.ro. Intelegi ? Daca ai bani multi ia o mobra NOUA dar nu foarte puternica . Intelegi ? Daca ai bani multi nu cumpara Desmosedici RR cu 200HP la roata . Intelegi ? In cazul in care nu ai inteles afla ca nu apuci sa te dai cu toate mobrele enumerate de mine .. La prima se opreste lucrarea .

 

 

Mergeti cu atentie ... cu ce TREBUIE si nu cu ce VA PLACE !!! Cand ai ceva experienta incepi sa alegi cu ce imi place ... Pana atunci fa cresa cu biberonul nu cu sticla de bere in mana daca intelegi metafora ....

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te fac sa intelegi cum sta treaba iti explic 1 singura data . Chiar daca ai milioane de euro sa NU iti iei gsxr1000 sau R1 say Zx .. aleaalea.ro. Intelegi ? Daca ai bani multi ia o mobra NOUA dar nu foarte puternica . Intelegi ? Daca ai bani multi nu cumpara Desmosedici RR cu 200HP la roata . Intelegi ? In cazul in care nu ai inteles afla ca nu apuci sa te dai cu toate mobrele enumerate de mine .. La prima se opreste lucrarea .

Mergeti cu atentie ... cu ce TREBUIE si nu cu ce VA PLACE !!! Cand ai ceva experienta incepi sa alegi cu ce imi place ... Pana atunci fa cresa cu biberonul nu cu sticla de bere in mana daca intelegi metafora ....

 

 

 

ai dreptate si eu unul am inteles asta...insa eu nu am fost deacord de la inceput cu faptul de a baga orice motor nou pe magheru... langa manelisti si conservari plus de asta de a enumera umele tuturor oamenilor morti pe motoare in aceiasi oala...

pentru a face asta trebuie mai intai stiuta cauza si imprejurarile in care sa petrecut accidentul...un lucru este comun la toti acesti nefericiti..ca au fost acolo la momentul nepotrivit... dar nu toti au murit pe motoare mari si nu toti au murit din vina lor....

cu asta nu sunt deacord...

in rest sa auzim numai de bine...

Editat de aliass_pitbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Schuberth, dpmdv modul il care vezi tu lucrurile este foarte corect si logic.

 

Dar vezi tu, problema aici este alta (lucru care m-a determinat sa scriu ce am scris la pagina 8). Aici se discuta de super motoare, super pusti fitosi, super tobe de 1500 euro, smecheri cu mertane, gelati cu bmw-uri si alte rahaturi de genu. Motoare periculoase sunt si din 2007 asa cum sunt si din '87...deci pentru toate buzunarele. Asa cum o persoana isi permite sa dea 14000 euro pe un miar, alta persoana isi permite sa dea 4000 euro...pericolul fiind acelasi. Anumite posturi ma fac sa cred ca unele persoane nu sunt neaparat ingrijorate de pericolul pe care il reprezinta un miar pe mana unui incepator ci mai mult sunt interesate de anul de fabricatie al acestuia si sumele cheltuite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Schuberth, dpmdv modul il care vezi tu lucrurile este foarte corect si logic.

 

Dar vezi tu, problema aici este alta (lucru care m-a determinat sa scriu ce am scris la pagina 8). Aici se discuta de super motoare, super pusti fitosi, super tobe de 1500 euro, smecheri cu mertane, gelati cu bmw-uri si alte rahaturi de genu. Motoare periculoase sunt si din 2007 asa cum sunt si din '87...deci pentru toate buzunarele. Asa cum o persoana isi permite sa dea 14000 euro pe un miar, alta persoana isi permite sa dea 4000 euro...pericolul fiind acelasi. Anumite posturi ma fac sa cred ca unele persoane nu sunt neaparat ingrijorate de pericolul pe care il reprezinta un miar pe mana unui incepator ci mai mult sunt interesate de anul de fabricatie al acestuia si sumele cheltuite

 

Ideea este in felul urmator :

 

Daca topicul asta blameaza pe cei care au bani, indiferent cum obtinuti, este o grava eroare . Eu cred ca trebuia deschis topicul mai ales la rubrica Accidente pt a preveni , nu pt a pune liste cu decedati . Asta cu listele nu are nici un impact . Eu personal condamn INCEPATORII cu supermotoare ,super tobe etc cele enumerate de tine . De ce ? Simplu . Placerea de a merge pe 2 roti , placerea pura , nu este sa calaresti zx27374873893r intelegi ? Cine are pasiune pt 2 roti merge si pe scuter , merge pe orice . Nu e normal ca un incepator sa mearga cu motor puternic . Exista si exemple cand totul a fost ok desi nu s-a respectat regula , dar nu uita ca cele mai multe accidente le fac incepatorii si cu precadere cei tineri . Asta era ideea ca cei tineri in cele mai multe cazuri , dupa cum vezi nu generalizez , nu sunt cumpatati cum nu am fost nici noi la 18 ani intelegi ? Dar sa invete tata din greselile noastre nu din cele proprii din care de cele mai multe ori nu prea mai are cine sa ia aminte .. Motorul nu e o joaca . Cu atat mai mult unul de 1000cc . Aia in mana unui inconstient e arma . Am obosit sa scriu lucruri care ar trebui intelese . Cand erai mic parintii tai te-au dus la 3 ani la scoala ? la liceu ? Nu . De ce ? Erai mic si prostutz si trebuia sa mai cresti , toate la timpul lor . 1000cc NU este pt un incepator . NU este si punct . Nu ai cum sa ajungi sa dai doctoratul daca tu nu ai facut scoala ...

 

 

Sa fiti cuminti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai realizat, dar eu te aprobam.

Ce m-a deranjat pe mine a fost ca anumite persoane se refera mai mult la niste situatii materiale decat la pericolul pe care il reprezita un motor de 1000cmc in mainile unui incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te omoara aia 15 000 EU, te omoara cei 125 CP/200 kg, astia se pot obtine si cu 2700-3000 EU.Problema e ca daca ai bani si vrei motor te gandesti din prima la varful de gama si nu ajungi sa te bucuri de racheta respectiva prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvan exarhu spunea intr-un articol mai demult ca ii place mult mercedesul, dar din pacate chiar daca ar avea bani nu si-ar lua. motivul? cand spui mercedes spui tigani. tiganii au reusit sa distruga conceptul de mercedes. ideea era mult mai detaliata, eu am spus doar ideea de baza.

 

incep sa ma simt prost ca am R1 :baldy: sincer. datoritata cocalarilor, a copiilor cu muci in creier, manelari prosti care toti viseaza la r1 si n-au nici cea mai vaga idee cu ce se mananca un astfel de motor, ajunge aceasta motoreta sa fie prost vazuta si sa fii catalogat asa cum strainii ne-au pus stampila doar pentru ca au plecat tiganii in afara la cersit si furaciuni, acum toti romanii sunt tigani! foarte de cacao mi se pare!

este o motoreta extraordinara, frumoasa, puternica, pacat ca au "stricato" niste gaozari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvan exarhu spunea intr-un articol mai demult ca ii place mult mercedesul, dar din pacate chiar daca ar avea bani nu si-ar lua. motivul? cand spui mercedes spui tigani. tiganii au reusit sa distruga conceptul de mercedes. ideea era mult mai detaliata, eu am spus doar ideea de baza.

 

incep sa ma simt prost ca am R1 :wave: sincer. datoritata cocalarilor, a copiilor cu muci in creier, manelari prosti care toti viseaza la r1 si n-au nici cea mai vaga idee cu ce se mananca un astfel de motor, ajunge aceasta motoreta sa fie prost vazuta si sa fii catalogat asa cum strainii ne-au pus stampila doar pentru ca au plecat tiganii in afara la cersit si furaciuni, acum toti romanii sunt tigani! foarte de cacao mi se pare!

este o motoreta extraordinara, frumoasa, puternica, pacat ca au "stricato" niste gaozari

Felicitari !!!

 

 

PS : Referitor la Mercedes in ziua de azi singura optiune este sa o iei alba :baldy: e culoarea cea mai ieftina iar cocalaii dau bani pe metalizari alea alea :baldy: :baldy: :baldy:

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !!!

PS : Referitor la Mercedes in ziua de azi singura optiune este sa o iei alba :wave: e culoarea cea mai ieftina iar cocalaii dau bani pe metalizari alea alea :baldy: :baldy: :baldy:

ce aveti bre?sunteti rasisti?Mu.. la cocalari. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sa ma simt prost ca am R1 :baldy: sincer. datoritata cocalarilor, a copiilor cu muci in creier, manelari prosti care toti viseaza la r1 si n-au nici cea mai vaga idee cu ce se mananca un astfel de motor, ajunge aceasta motoreta sa fie prost vazuta si sa fii catalogat asa cum strainii ne-au pus stampila doar pentru ca au plecat tiganii in afara la cersit si furaciuni, acum toti romanii sunt tigani! foarte de cacao mi se pare!

 

Gresit !!! Fi mandru ca o ai si nu esti printre "aia" cine stie sa priveasca asamblul moto-driver nu are impresia aia ... iar pt impresarii care zic "Uite frate ce motor are ala pariu ca are orice p...da la picioare" las sa isi cumpere si ei sa scapam de ai naiba ...

Cum bine ai zis "este o motoreta extraordinara, frumoasa, puternica" nu o am , nu visez la ea inca si te salut cu farul de oriunde pt ca o ai !

 

Si ca tot veni vorba de tigani .. un tigan batran mi-a spus "Taica daca e prost lasa-l, nu-l destepta ..." cred ca e o exceptie intre ei :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razvan exarhu spunea intr-un articol mai demult ca ii place mult mercedesul, dar din pacate chiar daca ar avea bani nu si-ar lua. motivul? cand spui mercedes spui tigani. tiganii au reusit sa distruga conceptul de mercedes. ideea era mult mai detaliata, eu am spus doar ideea de baza.

 

incep sa ma simt prost ca am R1 :baldy: sincer. datoritata cocalarilor, a copiilor cu muci in creier, manelari prosti care toti viseaza la r1 si n-au nici cea mai vaga idee cu ce se mananca un astfel de motor, ajunge aceasta motoreta sa fie prost vazuta si sa fii catalogat asa cum strainii ne-au pus stampila doar pentru ca au plecat tiganii in afara la cersit si furaciuni, acum toti romanii sunt tigani! foarte de cacao mi se pare!

este o motoreta extraordinara, frumoasa, puternica, pacat ca au "stricato" niste gaozari

uite ca mai sunt si oameni care nu l-au uitat pe exarhu :baldy: :baldy: . unul din preferatii mei :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...