Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

recomandari de firme/persoane care "stiu ce au de facut" si recromeaza?

Cu placere.Aurel ,slefuitor la firma de acoperiri galvanice.0766587845.Bucuresti.Acu am sunat si firma functioneaza inca.Dai un tl si vezi ce si cum si unde.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut.

cunoaste cineva prin apropiere de brasov ceva atelier pentru centrarea ambielajului de mobra?

nu sunt interesat de cel din bucuresti deoarece mi se pare un jepcar.

Care din Bucuresti? Eu am facut un ambielaj in Floreasca, meserias omul, Adrian 0731497526

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meserias? poate, inca nu pot sa spun nimic legat de acest lucru insa pot spune k pretul vorbil la telefon pentru doua ambielaje de ij desfacut, schimbat rulmentii, si recentrat mi-a spus ca ma costa maxim, maxim 200 lei asta daca trebuieau inlocuite bolturile cu unele noi de la el. am zis k nu e mult, deci m-am urcat in masina si via bucuresti cu ele. cand am ajuns acolo le.a desfacut de fata cu mine si a constata ca trebuie schimbate doar bilele cilindrice din rulment si nimci mai mult, crca 36 la ambele. intrebat dupa ce le-a desfacut cat ma costa mi s-a spus ca 200 lei ambele. am cazut de comun acord sa le faca si mi s-a spus sa revin in doua ore pentru a le iua gata facute. a trecut timpul m-am intors si mi le-a probat cu ceasul comparator care sincer cam aveau bataie destul de mare, zic eu, insa mi s-a spus k e normal o bataie 30 sutimi (mica) iar cand am vrut sa le iau mi s-a spus k ma costa 400 lei amandoua si ca de fapt 200 lei era pentru o bucata, cu toate ca omul cu doua ore inainte imi spusese k pretul e pt amnadoua. de aici a urmat o discutie la care omul mi-a spus k daca nu ii mai dau 200 lei(200 ii dadusem la inceput ) nu imi da decat unul. UN MARE JEPCAR altceva nu pot sa zic de el insa cu <meserias> nu ma pot pronunta

Editat de cornelilinca84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acim nu stiu ce sa zic, acu 2 ani pentru desfacutul si refacutul unui ambielaj cu materialul meu adica schimbat biela, colivie, bolt si recentrat mi-a luat 100. Anul trecut inainte sa ma duc la el pentru ca nu era in Bucuresti si aveam nevoie de schimbat o bucsa cale de rulare de pe un ax pe altul, am incercat si la altii dar nu s-au descurcat. La el operatia a durat vreo 2 ore.A trebuit sa faca la strung un cilindru cu peretel de, 0,45 pentru ca diametrul axului pe care era transferata bucsa era mai mic decat diametrul interior al bucsei. La final mi-a luat 20 lei pentru bucsa si 20 lei ca montaj. Am fost multumit.

 

30 sutimi inseamna 3 zecimi e foarte mult cred ca mai degraba au fost 3 sutimi, la mine s-a incadrat in 2.


» Post actualizat in 19 Feb 2015 04:56

Am uitat sa spun ca la treaba cu bucsa (care durea rau) pe acelasi ax mi-a depresat si inlocuit un rulment (cu materialul clientului)

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil 30 probabil 3 sutimi nu mai stiu exact ideea e ca la un moment dat acul comparatotului facea aproximativ jumatate de cadran si el mi- a spus k este ok insa dupa ceva interventii verbale din partea mea l-a mai cenftrat o data si a fost mai ok. nu vreau sa condamn meseriasul din el ,poate o fii, eu condamn JEPCARUL ce un vorbeste si alta face. nu mai are rost sa vb faprul oricum e consumat banii sunt dati si injuraturile aplicate. deci eu inca caut ceva mai aproape de brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ma bag si eu in seama cu o intrebare... Arcul mic de la cutia de viteze...a sarit si acum ramane mereu blocata in treapta 5... Ce pot sa ii fac... Daca merge pus la loc aau daca se poate schimba... Cum ai de unde pot gasi altul. Si cum o deblochez dintr-a 5-a viteza. Este vorba de un Hoinar. Nu stiu daca si la mobra e acelasi sistem...

Editat de Lone wolf0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala ar trebui sa tine catei de la clichet, la mine parca era diferit venea un arc de prindea direct cateii, ca un arc de carlig de rufe, dar cine isi mai aduce aminte, nu poti sa-l indrepti si sa vezi de ce a sarit

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult. Chiar imi este de ajutor. Cand se mai incalzeste ma pun pe treaba. Si inca o intrebare... Ca am auzit pareri si pareri... Daca nu am acte la ea. De niciun fel. Cu o declaratie la notar pot sa o inmatriculez la primarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut(la țară)cu contract vanzare-cumparare si un act(certificat de inmatriculare vechi) al mobrei. Au zis ca merge si cu act vanzare -cumparare si adeverinta de la politie(pe care o poate scote doar proprietarul) ca mobra a fost radiata (in multe cazuri au fost radiate din oficiu prin 2003 cred)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meserias? poate, inca nu pot sa spun nimic legat de acest lucru insa pot spune k pretul vorbil la telefon pentru doua ambielaje de ij desfacut, schimbat rulmentii, si recentrat mi-a spus ca ma costa maxim, maxim 200 lei asta daca trebuieau inlocuite bolturile cu unele noi de la el. am zis k nu e mult, deci m-am urcat in masina si via bucuresti cu ele. cand am ajuns acolo le.a desfacut de fata cu mine si a constata ca trebuie schimbate doar bilele cilindrice din rulment si nimci mai mult, crca 36 la ambele. intrebat dupa ce le-a desfacut cat ma costa mi s-a spus ca 200 lei ambele. am cazut de comun acord sa le faca si mi s-a spus sa revin in doua ore pentru a le iua gata facute. a trecut timpul m-am intors si mi le-a probat cu ceasul comparator care sincer cam aveau bataie destul de mare, zic eu, insa mi s-a spus k e normal o bataie 30 sutimi (mica) iar cand am vrut sa le iau mi s-a spus k ma costa 400 lei amandoua si ca de fapt 200 lei era pentru o bucata, cu toate ca omul cu doua ore inainte imi spusese k pretul e pt amnadoua. de aici a urmat o discutie la care omul mi-a spus k daca nu ii mai dau 200 lei(200 ii dadusem la inceput ) nu imi da decat unul. UN MARE JEPCAR altceva nu pot sa zic de el insa cu <meserias> nu ma pot pronunta

30 de sutimi?!?!?!?!

Este enorm... adica 3 zecimi... o treime dintr-un milimetru.

 

Nu stiu care este abaterea corespunzatoare/adecvata, dar 3 zecimi este enorm... omori motorul repejor...

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai citit si replica mea, asta e Adrian nu poate sa-i multumeasca pe toti.


» Post actualizat in 21 Feb 2015 15:07

Cat despre tolerante citeste aici la more info http://www.piesemotor.ro/ambielaje/837-service-reconditionare-ambielaje.html

Cat despre pret pentru mine a fost mai ieftin sa-mi duc ambielajul la el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai citit si replica mea, asta e Adrian nu poate sa-i multumeasca pe toti.

» Post actualizat in 21 Feb 2015 15:07

Cat despre tolerante citeste aici la more info http://www.piesemotor.ro/ambielaje/837-service-reconditionare-ambielaje.html

Cat despre pret pentru mine a fost mai ieftin sa-mi duc ambielajul la el

daca e asa cu majoritatea cum a fost cu mineva piede mult. nu as fi avur nimic de comentat daca era serios si imi zicea pretul de la inceput nu ca un jepcar. sincer poate ii dadeam aceeasi bani, daca imi zicea de la inceput si nu strigam in gura mare pe aici. dar fie cum zici u, eu sunt cel nemultumit si sincer sper sa fiu singurul dar nu cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...