Sari la conținut

Scuteristi Trecuti Bine De.....30 De Ani Exista?


PAUL ARCTIC CAT
 Share

Postări Recomandate

Hai si eu...

40 de ani, insurat, cu copil, si cu 2 motociclete.

Acum si cu un scuter Kymco Grand Dink de 250 cc.

Am mai avut unul de 50 cc, Kymco Agility, dar l-am donat fratelui meu.

:what:

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut dragi tovarasi si (sper) pretini !

 

Si eu sunt trecut de 30 de ani....cu vreo 3.

Locuiesc in zona Careffour Orhideea.

Scuter Leike... care pare destul de ok... desi inca nu am decat vreo 10 km cu el.

Insurat, doi copii, o soacra, datorii si in timpul liber "conservar"

Disponibil uneori si pentruexcursii gen "Bulgaria" de anul trecut.

Bafta si bine v-am gasit "tataitzilor" !

 

 

PS: desi doar pe Rombaer il cunosc, am cumparat moped de la el, sper sa ma integrez RAPID ( :wink: ) in grup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pari simpatic.....dar pacat ca esti rrapidist :wink:

 

 

Pentru ca nu-mi place sa incurc pe nimeni, desi sunt rapidist si nu-mi e rusine cu asta, pot disparea de aici la fel de repede cum am aparut. Astept doar un semn in acest sens.

 

 

 

PS : rrapidist de la ce vine ? cumva de la rrom ? pai atunci sa-mi fie cu iertare dar ar trebui ca ORICE suporter din capitala cel putin sa aiba un supliment de "r" in fata....va jur cu mana pe inima ca acea etnie la care face referire stimabilul care mi-a raspuns este majoritara pe TOATE stadioanele cel putin din capitala. In rest....semnatura mea este extrem de actuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pari simpatic.....dar pacat ca esti rrapidist :)

Pentru ca nu-mi place sa incurc pe nimeni, desi sunt rapidist si nu-mi e rusine cu asta, pot disparea de aici la fel de repede cum am aparut. Astept doar un semn in acest sens.

PS : rrapidist de la ce vine ? cumva de la rrom ? pai atunci sa-mi fie cu iertare dar ar trebui ca ORICE suporter din capitala cel putin sa aiba un supliment de "r" in fata....va jur cu mana pe inima ca acea etnie la care face referire stimabilul care mi-a raspuns este majoritara pe TOATE stadioanele cel putin din capitala. In rest....semnatura mea este extrem de actuala.

Aici avem o pasiune comuna! Mersul pe 2 roti. Nu ar trebui ca diferentele d.p.d.v. al preferintelor sportive sa va departeze, sau sa va certati!

@Paul Kymco mai lasa fotbalul, aici nu e locul de a discuta despre el :kiss:

@Rapiduletul bun venit pe forum! Sedere placuta si sper sa gasesti tot ce cauti despre mersul pe 2 roti.

 

 

Bafta! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asadar a revenit vremea frumoasa si pt. noi astia mai purii. :) Ceva propuneri/organizari de plimbari, intalniri? Astept cu enteres. :P

Dupa cum am vorbit si la arc, duminica se organizeaza o iesire pe la Stefanesti(asa am inteles, nu ma ocup eu). Urmareste topicul "Loc de intalnire pentru scuteristi".

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut,

am 33 de ani si am un motowell magnet city din 2007.

l-am cumparat sa ma duc cu el la job adica drumul taberei( valea argesului) casa presei.

bine inteles ca acum fac scoala pentru cat A si deja este si comandat un suzuki gsr600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am 33 de ani si am un motowell magnet city din 2007.

l-am cumparat sa ma duc cu el la job adica drumul taberei( valea argesului) casa presei.

bine inteles ca acum fac scoala pentru cat A si deja este si comandat un suzuki gsr600

 

Salut tuturor puriilor si nu numai,am 55 ani,masina si din 2006 scuterist,Asta este viitorul Bucurestiului,din pacate,sau poate nu.Sant la al trei-lea scuter.Piagio typhoon,Peugeot speedfight 2,Gilera runner 50 sp.Asfalt uscat,si fara cazaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor puriilor si nu numai,am 55 ani,masina si din 2006 scuterist,Asta este viitorul Bucurestiului,din pacate,sau poate nu.Sant la al trei-lea scuter.Piagio typhoon,Peugeot speedfight 2,Gilera runner 50 sp.Asfalt uscat,si fara cazaturi

 

 

Salut la toti scuteristii :) !

 

Am 28 ani , de nevoie pentru Bucuresti ( dar mai ales de placere :moto: ), mi-am luat saptamana trecuta in cpi GTR de 50 cc, saptamana asta merg la RAR cu el si trebuie si la primarie sa depun dosarul . Sper cat mai curand posibil sa ne vedem si sa mergem sa profitam de vremea frumoasa si de multa , multa bere sau dupa caz bricfor :moto:

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti scuteristii :) !

 

Am 28 ani , de nevoie pentru Bucuresti ( dar mai ales de placere :moto: ), mi-am luat saptamana trecuta in cpi GTR de 50 cc, saptamana asta merg la RAR cu el si trebuie si la primarie sa depun dosarul . Sper cat mai curand posibil sa ne vedem si sa mergem sa profitam de vremea frumoasa si de multa , multa bere sau dupa caz bricfor :moto:

 

Asfalt uscat !

Un scuter Foarte Tare,cei de la CPI au reusit sa-l faca sa semene foarte mult cu o motocicleta.

Sincer cel mai tare scuter existent,parerea mea,dupa care urmeaza Derbi Gp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scuter Foarte Tare,cei de la CPI au reusit sa-l faca sa semene foarte mult cu o motocicleta.

Sincer cel mai tare scuter existent,parerea mea,dupa care urmeaza Derbi Gp.

 

De acord cu tine brick 23 :) , Vreau sa va spun ca are mare pofta de viata ( ii place sa pape asfaltu :moto: ) , si este si combinatia perfecta de culori NEGRU / GALBEN , sincer am iesit ocazional cu el ,avand in vedere ca inca nu am numarul , dar vad ca se uita f multa lume la el si toti ma intreaba cada nu este de 125 cc :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne intalnim cat de curand sa ne plimbam :)

 

Ar fi super frumos sa iesim la o plimbarica si sa ne strangem eventual mai multi :moto: Dar maine depun actele la primarie pentru el si cred ca o sa am placuta sapt viitoare , parca nu mai am rabdare odata :moto: , insa mult a fost putin a mai ramas !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...