Sari la conținut

Iesiri Organizate, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor


Bullet
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 696
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

maine, duminica 19.09 pe la ora 9-9,30 plec cu Vrajitorul spre Gura Raului - baraj, sa dau trezirea unor colegi transalpisti de prin bucuresti si brasov. in plan e sa ii ducem sa vada cate ceva pe acolo printre care si "bradul de 500 de ani". cine are motor mai spre enduro si vrea sa vina, sa imi dea un semn. danibgood2002 pe mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey lume...ce ziceti daca va propun eu un mic traseu pana pe valea avrigului???eu sunt din avrig dar as putea face si eu o plimbare duminica pana in sibiu ca sa ne intalnim si sa trageti si voi o fuga pana aici...mergem pe valea avrigului putin...stam la un suc o bere un mic...ne mai cunoastem, k eu nu cunosc niciun biker din sb...si cine stie ne mai imprietenim shi noi...astept pareri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, un transalp si un dominator or sa mearga intr-o tura mai lunga Duminica 17 oct 2010, vremea se anunta semi - ok pentru duminica, adica sunt sanse sa fie si cativa stropi de ploaie, traseul propus: Sibiu - Paltinis - Gatu Berbecului - Obarsia Lotrului - si acolo depinde ori intoarcere pe jina ori pe valea oltului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 17 oct 2010, ne-am adunat 4 oameni cu 4 vaci. Luci si Silviu cu dominator, Radu cu KLE si io cu alpu'.

 

Am hotarat sa schimbam traseul si sa improvizam pe parcurs in functie de vreme. Pana la urma am mers pe ruta: Sibiu - Cristian - Sibiel - Poiana -Jina - Oasa - Valea Frumoasei - Pasul Steflesti - Rozdesti - Paltinis - Sibiu (150 km) din care 50 de offroad.

 

Am fost norocosi sa prindem asfaltul uscat pe portiunea de "Transalpina" unde am putut sa ne inclinam pe curbe :D

Apoi pe bucata (Stefelesti - Rozdesti am prins eternele noroaie de la exploatarile de lemn), dar am trecut cu bine de accea portiune.

In rest (scurte popasuri, ciorba si bere la cabana Oasa, mult cascat la peisaje):

 

2841289660098585936S600x600Q85.jpg

2039539920098585936S600x600Q85.jpg

2853977790098585936S600x600Q85.jpg

2502818550098585936S600x600Q85.jpg

2139266340098585936S600x600Q85.jpg

2309955780098585936S600x600Q85.jpg

2251958370098585936S600x600Q85.jpg

In concluzie, ma bucur am resuit sa adun cativa colegi de tura si ca am prins vreme buna.

Mesaj completat

na ca am postat unde nu trebe .... scuze (cum il mut?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Duminica 17 oct 2010, ne-am adunat 4 oameni cu 4 vaci. Luci si Silviu cu dominator, Radu cu KLE si io cu alpu'.

 

Am hotarat sa schimbam traseul si sa improvizam pe parcurs in functie de vreme. Pana la urma am mers pe ruta: Sibiu - Cristian - Sibiel - Poiana -Jina - Oasa - Valea Frumoasei - Pasul Steflesti - Rozdesti - Paltinis - Sibiu (150 km) din care 50 de offroad.

 

Am fost norocosi sa prindem asfaltul uscat pe portiunea de "Transalpina" unde am putut sa ne inclinam pe curbe :rolleyes:

Apoi pe bucata (Stefelesti - Rozdesti am prins eternele noroaie de la exploatarile de lemn), dar am trecut cu bine de accea portiune.

In rest (scurte popasuri, ciorba si bere la cabana Oasa, mult cascat la peisaje):

 

In concluzie, ma bucur am resuit sa adun cativa colegi de tura si ca am prins vreme buna.

 

Frumoasa TURA , bravo voua !

Si noi am facut acelasi traseu + multi alti km extra , pe la Luncile Prigoanei , Varfu lui Patru , Valea Cugirului , Frumoasa , etc .

 

Frumoase Locuri , Frumoasa Tara !

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Va invitam sa participati la :

 

Proiectul turistic ,, FREE BIKERS MOTO ADVENTURES ''

Turism moto de calitate si in Romania .

 

** Suntem un grup de prieteni , care vrem sa facem ca TURISMUL MOTO sa fie mai usor si placut de practicat in Romania .

** Vrem sa aratam lumii ca avem o TARA MINUNATA , iar cu aceasta ocazie sa va ajutam sa o descoperiti !

 

Mai multe detalii gasiti aici : /index.php?showtopic=613743

 

 

Va asteptam cu drag ! echipa ,, Free Bikers Moto Adventures ''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

bine, bine, plimbati-va si faceti-mi in ciuda :-L

Lasa ,lasa ca nu mai e mult :stuck:

Nu uita ca ai si mama si tata ,iar soacra o trimitem sa-si ia "doctoratul" :eek:

deci urmeaza..... :s4284:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

as vrea enduro (de la VStrom in sus :crack: ) prin paltinis si un mers mai alert, cb ul merge numai prin sebes sau brezoi si tot da de greu dupa ploile astea :nono:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...