Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

mi-am mai amintit cum si ce mai fu aseara : actiune promotionala cu motoreta lui Larry; care a vrut sa o incerce, a incercat-o. Care n-a vrut, a fost fortat sa o faca. :cheers: MI-am promovat si io un pic motoreta catre Dominator, caci simteam nevoia sa-mi fie laudata, si.....mai scriu daca imi mai vine ceva in minte intre timp

Super-scule, domne', ce sa mai! Bineinteles, fiecare la clasa ei :P

 

maine, duminica, cine e disponibil pt o plimbare?

Buc Giurgiu Velico Tarnovo (daca asa se scrie :D ) si retur, cca 300 km dus-intors. pe la noi se anunta ploaie 20% dar la bulgari soare

 

cine doreste, 0723.382.840 Claudiu

Claudiu, precum stii, eu ma prezint cu Mobra-ntre picioare. Ramane de vazut daca impreuna cu sau fara pasager.

 

Anybody else? Shadow? Larry, tu? Mihaela?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Apropo de plimbari... azi m-a ajuns ploaia din urma dar am intrecut-o :D... de la Saftica pana in Bucuresti pot spune la propriu ca am "fugit" :cheers:

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu, precum stii, eu ma prezint cu Mobra-ntre picioare. Ramane de vazut daca impreuna cu sau fara pasager.

 

Anybody else? Shadow? Larry, tu? Mihaela?

Simt ca Snicky vrea si el, precum si Fuzzy, ca tocmai ce-a-ncalzit gumele in fuga cu ploaia din Saftica :cheers:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca Snicky vrea si el, precum si Fuzzy, ca tocmai ce-a-ncalzit gumele in fuga cu ploaia din Saftica :D

 

 

sa fiu sincer .. ma roade, dar stau cam prost cu finantele :cheers: si nici moto nu e prea vesela .. inca nu am reuperat filtru de aer, trebuie re-reglate carburile, intins lantu si schimbat sensu la cauciucu fata ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fiu sincer .. ma roade, dar stau cam prost cu finantele :cheers: si nici moto nu e prea vesela .. inca nu am reuperat filtru de aer, trebuie re-reglate carburile, intins lantu si schimbat sensu la cauciucu fata ..

Da, te cred, e nashpa perioada pe care-o traversezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi m-am plimbat cu micuta mea cu vaporasul pe lacul herastrau :D. foarte frumos a fost, apoi ne-am dat in calusei, a trebuit sa ma sui si eu cu ea in calusei. nu pot sa va spun cum a fost cum chinuidu-ma sa-mi contorsionez 3 metri de picioare in calusei :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, daca doriti acoperitoare de rezervor cum am eu pt motoarele voastre aruncati un ochi pe www.bagster.com. dar si mai bine pe ebay.fr, ebay co.uk sau ebay.de cuvinte cheie: proteje reservoir sau bagster :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca Snicky vrea si el, precum si Fuzzy, ca tocmai ce-a-ncalzit gumele in fuga cu ploaia din Saftica :P

 

 

Las' ca gumele ca gumele... dar cand am ajuns acasa viziera era jumate plina de mushte si cealalta jumate de picuri de pluaie :angry:... oricum azi cred ca e zi de iesit in familie... :D :cheers: (adica fara motor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai motorizatilor, apelez la cunostintele voastre vaste de mecanica si va intreb ce ar putea fi chestia din imagine? eu am vazut mobra vineri, in fata la ING Crangasi, era un kawa gpz negru, iar tubul ala in cauza parea sa fie o improvizatie din tevi de plastic, in partea de sus era conectat un furtun de plastic, iar in partea de jos 2 fire...

post-17002-1211626815_thumb.jpg

 

si acum rogu-va care aveti de imprumut pt luni o pereche de pantaloni cu slidere? acu nu ma supar nici cu un costum integral ( am 1,79 si cred ca S/M e marimea mea).imi trebe pt ca eu am pantaloni din textil si ar fi cam aiurea sa pun jenunchiu pe jos in cazu asta. binevoitorii vor avea parte de recunostinta eterna, slidere tocite si cinste la urmatoarea sedinta

 

Intrigant! Nu ai vazut unde intra furtunul? Ma gindesc la un fel de pompa electrica, pt ca nu poate recircula nici un lichid cu un singur furtun. :cheers:

 

Vad ce esti entuziasmat de cursul pe Amckart. Intreaba, te rog, daca pot veni si eu numai lunea dimineata.

 

Vine cineva la 14 la Carefour Baneasa? /index.php?showtopic=214287

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ce esti entuziasmat de cursul pe Amckart. Intreaba, te rog, daca pot veni si eu numai lunea dimineata.

 

sigur ca poti veni. dar cursul are 10 sedinte, deci tu vei fi terminat tarasenia cam in 2 luni jumate. daca te hotarasti, luni la 8:00 sa fii acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca poti veni. dar cursul are 10 sedinte, deci tu vei fi terminat tarasenia cam in 2 luni jumate. daca te hotarasti, luni la 8:00 sa fii acolo.

Hai sa ne intilnim undeva sa mergem impreuna. Eu plec din Cringasi. Citi bistari tre sa am la mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrigant! Nu ai vazut unde intra furtunul? Ma gindesc la un fel de pompa electrica, pt ca nu poate recircula nici un lichid cu un singur furtun. :cheers:

 

Vad ce esti entuziasmat de cursul pe Amckart. Intreaba, te rog, daca pot veni si eu numai lunea dimineata.

 

Vine cineva la 14 la Carefour Baneasa? /index.php?showtopic=214287

Am fost eu.. M-am intalnit si cu Sorin pe acolo! Parerea mea....... cam slabut! 3 trick-uri repetate la nesfarsit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors cu bine din Balgaria, respectiv Veliko Tarnovo. A fost foarte frumos si am scapat si de ploaie cu aceasta okazie. Dupa ce ma mai racoresc cu o bericioaica, poate reusesc sa selectionez cateva fotografii, poate si-un filmuletz, dar asta sigur mai dureaza ca tre' sa-l cropuiesc, montez, export etc...

 

In orice caz, pe drumul de intoarcere, la un popas de tigara, am facut sumarul conditiei tehnice a motoretei si am constatat ca: uleiul trebuia schimbat, aveam un cui in cauciucul din spate (de asta stiam de vreo saptamana :P), un oarescare joc "dragutz" la bucsile de la ghidon, un tachet de reglat, o revizie la carburatie si poate chiar si gumele schimbate... Dar cu toate astea, a mers impecabil fata tatii! Deh, ce-nseamna, domne', o Honda la casa omului! :cheers: Promit sa am grija de ea cat de curand :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cine are loc si e f curios, aveti o arhiva cu toate pozele.

 

http://s4.transfer.ro/storage/Velico_Tarno..._2008-c946d.rar

 

pt cine vrea doar sa bage un ochi, urmeaza cateva poze. maine

Pana sa selectez, mi-am aruncat un oki pe YouTube... poate aveti timp si voi: de la adrenalina la faze socante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fotografiile...de fapt peisajul de acolo e de vis..

regret ca nu am putut sa vin si eu dar tocmai ce sambata am mers la cumpatraturi si nu mai dispuneam de fonduri.

(Sebi - imi pare rau ca nu te-am sunat , insa tel meu a ramas intr-un loc, eu am fost in altul iar cand am vazut mesajul...prea tarziu- ca ora)

 

Oricum sezonul asta VREAU si je la VT !!!!! m-ati convins cu imaginile, poate dupa

Piatra Craiului Mountain Bikes Adventure - July 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fotografiile...de fapt peisajul de acolo e de vis..

regret ca nu am putut sa vin si eu dar tocmai ce sambata am mers la cumpatraturi si nu mai dispuneam de fonduri.

(Sebi - imi pare rau ca nu te-am sunat , insa tel meu a ramas intr-un loc, eu am fost in altul iar cand am vazut mesajul...prea tarziu- ca ora)

 

Oricum sezonul asta VREAU si je la VT !!!!! m-ati convins cu imaginile, poate dupa

Piatra Craiului Mountain Bikes Adventure - July 2008

 

No problem, Shadow! :cheers:

 

Merita mers, chiar stat un pic mai mult, deoarece sunt cateva obiective de vizitat, pe langa cetate. Ca si nivel de cheltuieili, in afara de combustibil, a mai costat papa aprox. 12 euro pentru doua persoane (felul 1 & 2, portii mari si gustoase), iar in rest inca vreo 10 leva (5 euro) pentru apa, inghetata, intrare la cetate, souvenirs pentru kids etc... Cu alte cuvinte, sub 100 lei cheltuieli in afara de combustibil, pentru doua persoane. Basca, cu parere de rau o spun, oameni mai civilizati decat romanii, inclusiv in trafic...

 

gata, s-a facut maine

o selectie de poze aici

 

/index.php?showtopic=215560

gata, m-am racorit si eu :D

o completare a selectiei de poze aici gasiti aici: click & go

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de asta? /index.php?...00#entry1211785

 

:cheers:

Parerea mea...... Bad ideea!!

Care vrea sa mearga, merge in conditiile de acolo, care nu, nu merge deloc..

Din cate am inteles, se vrea continuarea acelui mars prin "sensibilizarea" vreunui membru PLD, PDL sau ce rahat e, ca sa mai arunce niste bani si dupa aia!

O astfel de reactie nu ar ajuta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar de-ar fi asa...oricum momentan 60 mil mi se pare cam putin. Sa vedem ce face ralucone la renegociere.

 

PS: mai da le-n masa de patrate :cheers:

Da.. E putin! Asta pentru ca nu au avut niste informatii mai clare de la inceput.. Bine ca au venit altii mai tarziu cu informatiile necesare, desi se stia ca urmeaza discutia lor cu reprezentantul partidului minune!

Pe de alta parte, 60 de mil e mai mult decat nimic.... depinde cum privim!

Sper sa aiba sanse la renegociere, desi, sunt oarecum sceptic din punctul asta de vedere................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...