Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

noua achizitie.

unii s-au inoit :haha:

:crack:

 

adica Pitika? :lol:

 

:blbl:

 

nu cred, nu toti sint ca tine! imi cer scuze ca adaug un post cu ocazia asta, dar nu am putut sa ma abtin. in general citesc topicul fara sa ma bag, dar atacul tau impotriva stifferului m-a surprins!

 

Daca doresti doar sa "te aduni", sa bei si sa discuti poate ar fi mai bine sa cauti un forum dedicat barurilor si intilnirilor. dupa cite imi amintesc asta e un forum pt motociclisti :D

 

nu am nimic impotriva bautelor, ba chiar dimpotriva, dar sa acuzi un motociclist pt ca vrea sa se plimbe mi se pare deplasat!

 

as fi vrut sa ajung la sedinta de saptamina asta, dar aveam echipamentul ud de la ploaia de dimineata si un drum de cca 45 km, asa ca o sa dau o bere joi sa ne impacam.

 

@merenptah: de tine nu pot sa ma leg, pt ca e luna martie, asa ca iti trimit un :P

 

p.s. fetelor mai mergeti in vizita pe la amigaz ca e cam nervos de la o vreme :lol:

 

mon cher, daca nu cunosti, de ce te bagi ca musca-n .... ca te iei sau nu de mine ma lasa fix rece. Chiar ma bucur ca nu ajung joia anumite personaje care fac valva pe topicul acesta. N-ar veni sa-ti spuna in fata ce au de zis, sunt cocosi doar la tastatura. Ceea ce nu inteleg, este ca mai sunt si alte topicuri ca acesta, unde oameni si din alte cartiere se intalnesc ca si noi. Sau asta e singurul care va excita cand va aruncati frustrarile? Si mai e ceva ce nu inteleg: la cat de ocupati sunteti sa va dati cu mobra, cum de mai aveti timp sa mai si postati? Eh, cred ca la unii vorbeste copilaria nefericita, iar la altii andropauza.

iar ultima ta replica, amice, este idioata. poate ar trebui sa-ti rupa si tie unul cu jeep-ul piciorul. si invata sa citesti, ca sa poti scrie corect userul celor de pe aici. asa ca iti trimit un :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre nu mai fiti rai .. lasati draq orgoliile motociclistilor :D)

 

Topicu asta consider ca e facut pt noi astia din zona sa ne adunam la o terasa vba cuiva sa ne impartasim viza pareri, sujestii, sa cerem sfaturi, sa ne cunoastem mai bine sa stim la cine puteam apela in caz de ceva si nu in ultimul rand sa stabilim iesiri pt weekend/concedii(astia mai fericiti).

Asa ca nu va mai certati aiurea topicu e si de si de :D gata de acum care nu-i cuminte il musc de nas si ii iau motocicleta la o tura noaptea pe la ciolpani :crack: .

 

Ps: fuse cam pe blat salonu :blbl: . Anu trecut au expus notoare :| anu asta au expus pisici damn it;.. echipament cam subtire eh ata ete

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre nu mai fiti rai .. lasati draq orgoliile motociclistilor :P)

 

Topicu asta consider ca e facut pt noi astia din zona sa ne adunam la o terasa vba cuiva sa ne impartasim viza pareri, sujestii, sa cerem sfaturi, sa ne cunoastem mai bine sa stim la cine puteam apela in caz de ceva si nu in ultimul rand sa stabilim iesiri pt weekend/concedii(astia mai fericiti).

Asa ca nu va mai certati aiurea topicu e si de si de :haha: gata de acum care nu-i cuminte il musc de nas si ii iau motocicleta la o tura noaptea pe la ciolpani :blbl: .

 

Ps: fuse cam pe blat salonu :D . Anu trecut au expus notoare :| anu asta au expus pisici damn it;.. echipament cam subtire eh ata ete

 

ai dreptate cornel! haideti fratilor sa nu ne mai certam!!! :crack:

 

@neamtu: mai usor tata cu misu ca e membru important in gasca si tinem la el! si a avut dreptate la un moment dat, citeste atent!

 

@merenptah: buey tu chiar esti pusa pe rele! trebe sa avem o discutie bre, ca nu mai tine! :D neamtu e din cartier, e ok si el, a exagerat, dar e ok!

 

@all: ce ziceti de o iesire spre oltenita? cam intr-o ora?

Editat de Pitika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mon cher, daca nu cunosti, de ce te bagi ca musca-n .... ca te iei sau nu de mine ma lasa fix rece.

doamna, eu nu am jignit pe nimeni si v-as ruga sa folositi un limbaj mai civilizat

 

Chiar ma bucur ca nu ajung joia anumite personaje care fac valva pe topicul acesta. N-ar veni sa-ti spuna in fata ce au de zis, sunt cocosi doar la tastatura. Ceea ce nu inteleg, este ca mai sunt si alte topicuri ca acesta, unde oameni si din alte cartiere se intalnesc ca si noi. Sau asta e singurul care va excita cand va aruncati frustrarile?

daca mi-am luat casa in cartier ce pot sa mai fac acum?! sintem nevoiti sa ne suportam unii pe altii

poate te-ai grabit si ai sarit peste partea in care ziceam ca joi vin la intilnire si dau o bere sa ne impacam

despre ce frustrari vorbesti??? ai ajuns la concluzia asta citind ce am scris eu sau nu cunosti intelesul cuvintului?

 

Si mai e ceva ce nu inteleg: la cat de ocupati sunteti sa va dati cu mobra, cum de mai aveti timp sa mai si postati? Eh, cred ca la unii vorbeste copilaria nefericita, iar la altii andropauza.

nu dau nimanui socoteala. ma plimb cind vreau, scriu cind vreau

 

iar ultima ta replica, amice, este idioata. poate ar trebui sa-ti rupa si tie unul cu jeep-ul piciorul. si invata sa citesti, ca sa poti scrie corect userul celor de pe aici. asa ca iti trimit un :blbl: .

 

ultima replica a fost o gluma!!! daca ai luat-o in serios, e teapa ta

iti multumesc pentru urare, eu nu doresc nimanui asa ceva, dar daca totusi cineva o pateste incerc sa dau o mina de ajutor.

nu a fost o greseala, asa am vrut eu sa scriu

 

mi se pare cam mult sa ne certam pt ca cineva "si-a permis" sa propuna o plimbare. ar fi fost mai simplu sa acceptam sau sa refuzam invitatia.

acestea fiind zise io imi iau calu si ma duc la ciolpani sa ma dau pe crossorete :crack: si apoi la expo sa imi caut pantaloni si cizme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, ma vad nevoit sa postez!

Lasati-o-n p.u.l.a. mea de vrajeala ieftina si de c.a.c.a.t.

Nu e mai bine sa invatati sa va dati cu mobrele alea, intr-un mod profesionist, decat sa va certati ca niste tampiti?

Poate o sa invatati ceva......zic eu

Cine vrea sa vina la un evenimnet, vine!

Cine nu....nu! Simplu!

Nu am intentionat sa va jignesc.......dar deja mi se par puerile rau discutiile astea!

Cred ca ar fi cazul sa ne axam mai mult pe "manevratul motocicletei", decat pe alte ....(nici nush cum sa le zic) discutii. Este forum moto.....de aia!

Bafta, aveti grija de trupurile voastre si spuneti NU drogurilor!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va salut din mers si ma pish pe ea de intalnire de joi..

@restul care ne stim, avem telefoane, messenger, asa ca ne vedem in alte conditii!

PA!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate cornel! haideti fratilor sa nu ne mai certam!!! :crack:

 

@neamtu: mai usor tata cu misu ca e membru important in gasca si tinem la el! si a avut dreptate la un moment dat, citeste atent!

 

@merenptah: buey tu chiar esti pusa pe rele! trebe sa avem o discutie bre, ca nu mai tine! :D neamtu e din cartier, e ok si el, a exagerat, dar e ok!

 

@all: ce ziceti de o iesire spre oltenita? cam intr-o ora?

 

 

bai pitico, cine a iesit ma duminica, a, ca tot noi am ajuns pe asfalt, cu tot cu problemele ce au fost, a? io n-o pricep p-asta cu prazu, chiar sunt curios ce voce are si ce tupeu, o fi ca cealalta ce s-a intors acasa ? cred ca nu e in stare sa sa tzina pa doua rotzi si poate doar sa comenteze , poate ma iei si pe mine cand o sa ai discutia aia cu ea, ca vin si io s-o "pup" nitzel :-|

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 08:50 -------------

Eu va salut din mers si ma pish pe ea de intalnire de joi..

@restul care ne stim, avem telefoane, messenger, asa ca ne vedem in alte conditii!

PA!!

 

 

stai calm prietene, nu jigni intalnirea si oamenii ce vin acolo ca se supara :P, e vorba de frecangeala in bodega nicidecum de motociclism, hai sanatate si sa ne vedem pe sosea cu bine !

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 08:57 -------------

adica Pitika? :haha:

 

:blbl:

mon cher, daca nu cunosti, de ce te bagi ca musca-n .... ca te iei sau nu de mine ma lasa fix rece. Chiar ma bucur ca nu ajung joia anumite personaje care fac valva pe topicul acesta. N-ar veni sa-ti spuna in fata ce au de zis, sunt cocosi doar la tastatura. Ceea ce nu inteleg, este ca mai sunt si alte topicuri ca acesta, unde oameni si din alte cartiere se intalnesc ca si noi. Sau asta e singurul care va excita cand va aruncati frustrarile? Si mai e ceva ce nu inteleg: la cat de ocupati sunteti sa va dati cu mobra, cum de mai aveti timp sa mai si postati? Eh, cred ca la unii vorbeste copilaria nefericita, iar la altii andropauza.

iar ultima ta replica, amice, este idioata. poate ar trebui sa-ti rupa si tie unul cu jeep-ul piciorul. si invata sa citesti, ca sa poti scrie corect userul celor de pe aici. asa ca iti trimit un :D .

 

 

alllooooo aalllloooo , tu chiar nu cunosti simtirea? esti ca o .... , aoleo ce-mi vine sa-ti zic, nu-l cunosti pe neamtu si nu ai voie sa scri asa porcarii , si mai scri si de mobra, tu habar n-ai ce-i aia Mobra, de fapt "Mobra 50 Super" si cum functioneaza, ai descoperit si tu motoretele astea de la galbejiti si ......... .... . .......... ......... .....

da' lasa ca ne vedem noi oadata si-odata , pupici :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai pitico, cine a iesit ma duminica, a, ca tot noi am ajuns pe asfalt, cu tot cu problemele ce au fost, a? io n-o pricep p-asta cu prazu, chiar sunt curios ce voce are si ce tupeu, o fi ca cealalta ce s-a intors acasa ? cred ca nu e in stare sa sa tzina pa doua rotzi si poate doar sa comenteze , poate ma iei si pe mine cand o sa ai discutia aia cu ea, ca vin si io s-o "pup" nitzel :-|

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 08:50 -------------</small><br/>

stai calm prietene, nu jigni intalnirea si oamenii ce vin acolo ca se supara :D, e vorba de frecangeala in bodega nicidecum de motociclism, hai sanatate si sa ne vedem pe sosea cu bine !

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 08:57 -------------</small><br/>

alllooooo aalllloooo , tu chiar nu cunosti simtirea? esti ca o .... , aoleo ce-mi vine sa-ti zic, nu-l cunosti pe neamtu si nu ai voie sa scri asa porcarii , si mai scri si de mobra, tu habar n-ai ce-i aia Mobra, de fapt "Mobra 50 Super" si cum functioneaza, ai descoperit si tu motoretele astea de la galbejiti si ......... .... . .......... ......... .....

da' lasa ca ne vedem noi oadata si-odata , pupici :-)

 

pupici sa-i dai lui ma-ta in c.u.r. :blbl: .

 

p.s. sunt o nesimtita prin definite :crack: .

 

a, si inca ceva: invata sa....scriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stifferu/neamtu:

 

Baieti, fara nici o rea intentie sau jignire, dar mai lasati-o-n plm de treaba.

 

"Comunitatea Moto Regionala" Crangasi - Giulesti - 1 Mai - Grivita este mai apropriata de un grup de prieteni, nu de un club exclusivist la care se adera automat o data cu habitarea zonelor respective.

Si, ca un grup de prieteni, nu mi se pare normal ca cineva din afara sa vina si sa impuna, comenteze, desconsidere diverse chestii si sa judece si sa arunce pareri in stanga si-n dreapta pe care nu le apreciaza nimeni, daramite sa zgandare la unele dintre persoanele la care oamenii de aici tin si le respecta.

 

S-a inteles clar ce a vrut dl stiffer sa spuna, si s-a explicat de ce ceea ce a spus el a sunat urat.

Ati ales (si poate am ales cu totii) sa extrapolam pe kakatul asta pana in panzele albe.

Daca vreti sa continuati asa, n-aveti decat. Impresiile s-au creat deja (din pacate).

 

Io unu, ma lipsesc de cearta asta.

 

~Unu fara carnet care nu stie sa se 'dea', dar cu bun simt~

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alllooooo aalllloooo , tu chiar nu cunosti simtirea? esti ca o .... , aoleo ce-mi vine sa-ti zic, nu-l cunosti pe neamtu si nu ai voie sa scri asa porcarii , si mai scri si de mobra, tu habar n-ai ce-i aia Mobra, de fapt "Mobra 50 Super" si cum functioneaza, ai descoperit si tu motoretele astea de la galbejiti si ......... .... . .......... ......... .....

da' lasa ca ne vedem noi oadata si-odata , pupici :-)

Asta insemnand ce? :crack:

Inca o data iti mai spun.. Du-te in ra.hat si plimba-te unde vrei si nu mai veni aici sa imparti amenintari, ca ma pish si pe amenintarile tale si pe motociclismul ala de care te-ai murdarit asa de rau la gura!! Bine ca stii tu bah ce e aia o Mobra Super... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt mai pragmatic si atent la detalii, si tre sa lamuresc 2 oameni care nu inteleg un lucru simplu.

 

stifferu - Ca sa intelegi de ce ne intinlim joi la "sedinta"

 

1. Sniky - are mobra bucati

 

2. Oryon - are mobra 5% bucati; nu are permis.

 

3. Io - pana ieri nu aveam frana pe fata la DR.

 

4. Ina - pb cu mobra, permisul.

 

5. Misu - TOT FORUMU STIE CE A PATIT EL.

 

Si lista poate sa mai contiune.

 

 

In afara de asta - e problema mea cand ma dau cu motorul, cand ma intinlesc cu prietenii cat stau, unde , ce beau si cu cine.

Nu este problema ta sau a altcuiva sa comenteze ce fac eu in timpul meu liber, pe banii mei.

 

Daca ma dau cu motorul este iar problema mea si nu vad de ce ar trebui sa spun in gura mare ca m-am dat. Pur si simplu o fac . :blbl:

 

Misu, Oryon si Ina - stati mai linistiti, noi ne vedem de ale noastre. :D

 

 

Acum despre SMAEB - cam dezamagit, nu prea am vazut noutati, cam slabut in comparatie cu alti ani.

In sfarsit mi-am gasit placutele de frana, mi-am mai luat si o plasa pt bagaje.

La capitolul oferte pt echipamente - Paula's anul asta au avut fff putine chestii de oferit - sau oricum ceea ce cautam eu nu am gasit asa ca mai bine ma duc direct la ei la magazin.

 

In rest - va doresc sanatate si sa ne vedem la "sedinta" pe mobre. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum despre SMAEB - cam dezamagit, nu prea am vazut noutati, cam slabut in comparatie cu alti ani.

In sfarsit mi-am gasit placutele de frana, mi-am mai luat si o plasa pt bagaje.

La capitolul oferte pt echipamente - Paula's anul asta au avut fff putine chestii de ofrit - sau oricum ceea ce cautam eu nu am gasit asa ca mai bine ma duc direct la ei la magazin.

 

In rest - va doresc sanatate si sa ne vedem la "sedinta" pe mobre. :crack:

Mane... ti-am spus de acolo ca ala nu era salon.. Era targ! La naiba, 70% din mobre erau SH-uri!

 

 

 

 

Cat despre celalalt subiect atat de delicat, ca deh.. si ra.hatul poate fi delicat din cate vad, imi mentin alegerea de a ma pisha pe tot ceea ce au facut unii din topicul asta! Implicit, prefer sa renunt si la intalnirea de joi, asta doar ca sa imi distrug nervii cunoscand persoane de genul alora mentionate mai acum o fraza... Va stiti bine aia care ne putem intalni oricand, asa ca vom gasi alte solutii.... Las motociclistii aia adevarati, mai adevarati ca toti, mai tari decat Gutza sa se bucure de topicul asta explicand la amarati ce e o Mobra Super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(stifferu @ Mar 17 2008, 09:08 AM)

 

 

da' lasa ca ne vedem noi oadata si-odata , pupici :-)

 

 

MAi subtire cu amenintarile...nu e frumos in primul rand ca e fata, si-n al doilea rand....ca nu e frumos!! Chiar asa lipsa de oua au unii incat sa ameninte femeile pe aici?!! Asa...si daca o sa va vedeti ce o sa-i faci?Spune-mi si mie ca taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare-s curios!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(stifferu @ Mar 17 2008, 09:08 AM)

da' lasa ca ne vedem noi oadata si-odata , pupici :-)

MAi subtire cu amenintarile...nu e frumos in primul rand ca e fata, si-n al doilea rand....ca nu e frumos!! Chiar asa lipsa de oua au unii incat sa ameninte femeile pe aici?!! Asa...si daca o sa va vedeti ce o sa-i faci?Spune-mi si mie ca taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare-s curios!!

O sa se linga singurel la OO ca un catzel cuminte ce e, nu? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa se linga singurel la OO ca un catzel cuminte ce e, nu? :blbl:

 

 

Nu la oo, ca n-are...o sa se linga la cuc si o sa-si puna intrebarea aia : oare ce fac eu acum??iau sau dau?? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea, :crack:

 

Ca membru al acestei comunitati chiar de la inceputurile ei, am constatat cu placere ca relatiile dintre membrii au evoluat spre o frumoasa prietenie.

Aceasta nu ar trebui tulburata de alti membrii ai aceleasi comunitati (domiciliu de'!?) pe care personal nici nu ii cunosc, desi absentele mele de la intalnirile de joi sau de la "raiduieli" puse la cale cu aceasta ocazie, au fost foarte putine. :lol:

Deci eu propun sa ne vedem in continuare(joi :haha:) d'ale noastre, conform preceptelor:"Cainii latra, caravana trece", "Cel mai destept, cedeaza", etc, etc.

 

 

Cat despre salon, a fost mai mult "saloon" :P

 

:blbl: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mai bine sa invatati sa va dati cu mobrele alea, intr-un mod profesionist, decat sa va certati ca niste tampiti?

 

:D mare om, mare caracter, mare vorba ai scos!

 

pupici sa-i dai lui ma-ta in c.u.r. :D

 

:blbl: de aia te iubim noi ;

 

 

mah, nu va mai :crack: atata, ca nu are rost. si asa am eu un cui cu postu-uri minosilabice sau pe langa subiect; vorba lu misu, e o varianta si sa ne auzim la telefon ca oricum astia care ne stim avem si telefoanele.

 

hai mai bine sa va incing eu putin si ia ziceti care se anunta sambata la o tura? variantele at fi ori giurgiu/oltenita, ori cheia. na sa vad acu ce mai comentati :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti si fete - topicul nostru - coltul nostru de forum a fost foarte frumos fara situatii jenante si vorbe grele.

Hai sa-l pastram asa cum a fost creat anul trecut.

 

Vb lui Sorin " Cainii latra, caravana trece" :crack:

 

Cojo - in fct de finante iti spun daca ma bag la un Giurgiu. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cojo, eu sambata ma duc pana acas la Calarashi cu treburi, asa ca pot sa o iau cu tine spre Oltenita.

 

P.S. in rest vad ca ati luat-o razna rau de tot odata cu aparitia firului ierbii in bataia vantului de primavara. 7-8 pagini pline cu contre si orgolii de doi lei care e mai motopartist, care mai betivan, care e baiat mai bun si care nu. hai liberare! de hormoni!

 

hai mai bine sa va incing eu putin si ia ziceti care se anunta sambata la o tura? variantele at fi ori giurgiu/oltenita, ori cheia. na sa vad acu ce mai comentati :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai bine sa va incing eu putin si ia ziceti care se anunta sambata la o tura? variantele at fi ori giurgiu/oltenita, ori cheia. na sa vad acu ce mai comentati :haha:

 

doua chestii:

1. ar fi ff interesant sa mergem pe cheia :D , eu am tot fost, la giurgiu saptamana trecuta, oltenita-manastirea ieri!

dar nu zic nu plimbarii, astept sa vad ce mai ziceti si voi.

 

2. dragul nostru jimmy bones a facut minunatul gest de a cumpara catalogul louis. L-am luat azi de la el, daca vrei sa arunci un ochi.. hmm.. trebe sa platesti :D bine de tot!!!

 

merci mult jimmy :P , dau data viitoare bere multa!!! :crack: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...