Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

revin cu poze din tura de sambata, la care nu ati binevoit sa va anuntati :cheers:

a fost extraordinar, si traseul initial care includea Cheia si Valea Siriului s-a redus la o Cheia si serpentinele BV-Rucar, pt ca nu am rezistat si am facut 2 popasuri de 1 ora (cu somnik-uri de juma de ora, pe marginea cate unui paraias)

 

Asadar, mie mi-a placut de am murit drumul, racoare, neaglomerat, asfalt excelent, curbe senzationale..si negresa mea care s-a comportat exemplar.

 

post-17002-1187642875_thumb.jpg - Zorbul in Poiana

post-17002-1187642909_thumb.jpg - moartea vine pe 2 roti :o

post-17002-1187642954_thumb.jpg - poarta veche a cetatii Brasovului

post-17002-1187642989_thumb.jpg - deliciul

post-17002-1187643035_thumb.jpg - Ploiestiul la apus

si acum poze cu negresa mea post-17002-1187643078_thumb.jpg post-17002-1187643128_thumb.jpg

asta mi-a placut mult post-17002-1187643171_thumb.jpg

si inchei cu al vostru subsemnat post-17002-1187643211_thumb.jpg

 

in incheiere va spun ca am avut sanse mari ca acum sa fiu in spital, intr-o curba destul de stransa (aveam cam 80-90, intrasem in curba) un dobitoc depasea pe contrasens, ambele benzi ocupate deci, si eu...am aparut cam la tanc. frana, evitat la limita, blocat usor spatele, intors dupa el (luasem o piatra in buzunar hotarat sa ii crapluneta)..norocul lui ca la o intersectie eu am luat-o dreapta el stamnga, pana m-am prins era prea tarziu.

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cojo, cu parere de rau, dar nu ma puteam anunta la tura asta.. Este cam acelasi traseu facut de mine cu un weekend inainte.. Cel putin asa era anuntat..... Hai ganditi-va la ceva pentru weekend.. Poate ma bag :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am iesit pana acum la drumuri asa lungi si nu stiu cum e dar presupun ca f. frumos. Recunosc ca asi vrea un motor mai mare din mai multe considerente si am fost ieri sa vad un R6 spre care inclin la anu'

pai ne vedem joi atunci, nu?

 

P.S.: azi mama cu tata fac 25 de ani de casatorie-nunta de argint ah..... ce frumos :cheers: , pai sa le zic si eu La multi ani :D chiar daca nu se uita ei sigur pe forum :o

Editat de micutza_ninja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca asi vrea un motor mai mare din mai multe considerente si am fost ieri sa vad un R6 spre care inclin la anu'

 

bad idea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bad idea.....

 

de ce? niste argumente, de fapt oricum vr. sa vb. si cu voi sa va cer o parere. Daca e vb.joi sa-mi spuneti si mie, nu stiu de ce dar am impresia ca parca fuge lumea de Yamaha si sincer din ce mai citesc eu pe forumuri oameni cu R6 sunt multumiti de motor. Eu sunt fan Honda si ma batea gandu' la CBR 600 dar ma mai gandesc pana la anu imi pastrez "bondarul " :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce? niste argumente, de fapt oricum vr. sa vb. si cu voi sa va cer o parere. Daca e vb.joi sa-mi spuneti si mie, nu stiu de ce dar am impresia ca parca fuge lumea de Yamaha si sincer din ce mai citesc eu pe forumuri oameni cu R6 sunt multumiti de motor. Eu sunt fan Honda si ma batea gandu' la CBR 600 dar ma mai gandesc pana la anu imi pastrez "bondarul " :o

 

 

parerea mea este ca pentru un astfel de motor iti trebuie multa experienta. marturie stau toate posturile nefericite pe care le tot citesc pe forum si, desigur, cele auzite de la prieteni, cunoscuti etc care au mers pe un astfel de motor. daca vrei si o parere 100% avizata, vorbesti joi cu gasca (eu oricum joi plec la munte, ne vedem joia viitoare :cheers: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce? niste argumente, de fapt oricum vr. sa vb. si cu voi sa va cer o parere. Daca e vb.joi sa-mi spuneti si mie, nu stiu de ce dar am impresia ca parca fuge lumea de Yamaha si sincer din ce mai citesc eu pe forumuri oameni cu R6 sunt multumiti de motor. Eu sunt fan Honda si ma batea gandu' la CBR 600 dar ma mai gandesc pana la anu imi pastrez "bondarul " :lol:

Fata foarte usoara la R6 si acceleratie puternica.. La viteze mari, in afara faptul ca tre' sa ai si ceva forta, tre' sa stii si cum sa stai pe un SS pentru a evita diverse situatii neplacuta (voblaj de ex.)..

In rest nimic de reprosat.. o motocicleta construita intr-o mare arta.. Si totusi, e motor de fuga, proiectat pentru asa ceva... Cu alte cuvinte, se pierde din fiabilitate..

Mai repede te orientezi catre un CBR600F.. Sunt super motoare si fiabilitatea e bine cunoscuta la ele... :D Plus ca alearga si astea de nu-ti vine sa crezi :o

Daca e, mai discutam pe joi la terasa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opaaaa , a inceput lumea sa iasa la plimbari :D

 

poze de la turul tarii facut sapt trecuta

Hooopaaaaaaaa... Mai traiesti bre??? :o Ca nu te-am mai vazut la fata de o groaza de vreme :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu mi-am mai facut prezenta la astfel de iesiri ptr simplu motiv ca o lalaim aiurea fara nici o iesire in grup or so

 

 

ps : weekendu asta am fost la stuff rock si m-am intors cu o mare insolatie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca m-am trezit si eu abia acum...dar voi, crangastenilor si giulestenilor, unde va intalniti joi? ca pana ma uit peste cele 80 de pagini sa aflu locul, trece saptamana..

 

mersi mult

B-dul Marasti, linia tramvaiului 41, vis-a-vis de Agronomie, langa The Gate, chiar in fata strandului Tineretului..

Sper ca am fost explicit :D Nu de alta, dar mi-e lene sa pun o harta :lol: :P

 

--- Mesaj completat în 21 Aug 2007 11:03 -------------

ba nu mi-am mai facut prezenta la astfel de iesiri ptr simplu motiv ca o lalaim aiurea fara nici o iesire in grup or so

ps : weekendu asta am fost la stuff rock si m-am intors cu o mare insolatie :cheers:

Poi joia, intr-adevar, o lalaim.. ca d-asta ne si vedem, nu? :-L

Eu unul, am tot iesit, Cojo la fel.. restul vad ca nu spun mai nimic :rock: Tocmai din acest motiv am propus sa stabilim cate o destinatie de weekend si joi sa o discutam toti gramada :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu mi-am mai facut prezenta la astfel de iesiri ptr simplu motiv ca o lalaim aiurea fara nici o iesire in grup or so

 

 

pai....eu zic ca si lalaiala asta are rostul ei...in primul rand, mai degraba iesi la o terasa in cursul saptamanii decat la o plimbare. pe vremea cand nu aveai permis, te vedeam mai des la fata :o , acum deja daca plimbare nu e, nimic nu e. apoi in week-end, nu intotdeauna ai cum sa strangi toata gasca sa meara la plimbare pe motor, caci fiecare are ori diverse planuri, ori alte probleme.

 

personal sunt foarte incantata de intalnirile de joia si le astept mereu cu nerabdare. imi face placere sa revad gasca in fiecare joi la terasa, sa stam la o suca/ bericioaica si sa vorbim verzi-si-uscate :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha inca nu se stie unde este exact THE GATE

duminica seara se ciumegeau 2 bikeri pe sosea in zona

caut fata apta ptr a tine in spate 91kg pentru calatori

:cheers:

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha inca nu se stie unde este exact THE GATE

duminica seara se ciumegeau 2 bikeri pe sosea in zona

caut fata apta ptr a tine in spate 91kg pentru calatori

:cheers:

 

ce zici ma ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis sa anunt din timp, poate se mai strange lume.

 

deci sambata plec iar intr-o tura, de data asta chiar vreau sa respect traseul B-BZ-BV-Cheia-B.

sa vad cum va fi vremea :cheers:

 

nu cred ca ajung joi dar va salut pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis sa anunt din timp, poate se mai strange lume.

 

deci sambata plec iar intr-o tura, de data asta chiar vreau sa respect traseul B-BZ-BV-Cheia-B.

sa vad cum va fi vremea :cheers:

 

nu cred ca ajung joi dar va salut pe toti.

 

mamaaaa, am mers eu duminica dus si tot duminica intors, e moarte pe drum dinspre cheia , nu recomand, am plecat la 17H00 din cheia si am ajuns la 22H00 in buc, si am mers pe portiuni si cu 100 la ora, naspa naspa :-|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa, am mers eu duminica dus si tot duminica intors, e moarte pe drum dinspre cheia , nu recomand, am plecat la 17H00 din cheia si am ajuns la 22H00 in buc, si am mers pe portiuni si cu 100 la ora, naspa naspa :-|

Naspa in ce sens? Drumul, aglomeratia, sau ce?

E adevarat ca nu am mers pana acum BV-Cheia-B, ci doar B-Cheia-BV, dar nu mi s-a parut deloc rau drumul.. Mai putin partea aia de prin Sacele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa, am mers eu duminica dus si tot duminica intors, e moarte pe drum dinspre cheia , nu recomand, am plecat la 17H00 din cheia si am ajuns la 22H00 in buc, si am mers pe portiuni si cu 100 la ora, naspa naspa :-|

din cate stiu, sambata seara a plouat tare in zona. chiar nu inteleg cum ai facut 7 ore. legat de aglomeratie...eu am prin liber atat la dus -dimineata la 11- si la intors - pe la 6.chiar m-am mirat cat de liber e.

 

 

Am fost shi eu duminica cu @stifferu. Cred ca a spus nashpa pentru ca era foarte aglomerat.

deci sa inteleg ca duminica e aglomerat. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum ca asfalt super ok, dar ca participanti la trafic, ingrozitor, coloana lunga si in momentul cel mai prielnic, cand vroiai sa-i dai peste 50, aparea cate o masina in depasire pe contrasens din coloana care-ti lua elanul, cam asta e ideea, iar la intoarcere coada interminabila, nici faza lunga nici avariile nu au nici un efect, iar de idiotii care-ti deschid usha in fatza si cred ca au facut cacatu praf si rad , nu am ce sa zic , decat "respect" mama lor da ratati ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...