Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

S-o stapanesti sanatos @shadowrider!

:bounce: Inca nu-mi vine sa cred ca ti-ai schimbat balaurul cu o "enduroaica" :D

Asfalt uscat sau mai bine zis noroi pe crampoane!

Editat de kristina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-o stapanesti sanatos @shadowrider!

:hug: Inca nu-mi vine sa cred ca ti-ai schimbat balaurul cu o "enduroaica" :moto:

Asfalt uscat sau mai bine zis noroi pe crampoane!

 

Multumesc si stai linistita draga mea...DRAGONUL e bine merci si RAMANE in FAMILIE! :)

Nu pot eu sa renunt la bestia aia!, doar ca am trecut pe modul "comuniting" cum zic englezii ( sper ca asa s-o scrie) adica mi-am luato motoreta - si inca ce motoreta as zice eu - care se preteaza mult mai bine la asfaltul, gropile, canalele si bordurile Bucurestiului.

Deci parcul moto s-a mai marit un pic, si sper ca in viitor - ce e drept mai indepartat sa mai intre inca un membru - ultimul.

 

Multam fain carabush de urari si poate le facem cunostiinta pe vreun drum forestier ca la hard enduro nu ma bag.! :D

Cam peste 3 saptamani intentonam o Cheia - Siriu cu raas la cort peste noapte.:D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut dragilor! am ramas in urma rau cu iesirile la terasa, dar uite ca nu stau degeaba si incerc sa ma revansez :). poze de la ultima tura, weekendul asta. traseul a fost valea siriului+ cheia , deja am facut 2 we la rand drumul asta...

 

plecarea, de la arc. cu totii eram de acord ca e prea dimineata

post-17002-1188849493_thumb.jpg

lungi rau semafoarele in brasov

post-17002-1188849507_thumb.jpgpost-17002-1188849546_thumb.jpgpost-17002-1188849554_thumb.jpgpost-17002-1188849562_thumb.jpg

din nou..f misto traseul, despre gasca cu care am fost doar de bine, f de treaba baietii si m-au invatat cateva lucruri de baza.

la intoarcere, pe siriului..din nou ploaie torentiala, pus costum, 40 in curbe, strans rezervorul intre craci. dupa ploaie..la uscat

post-17002-1188849575_thumb.jpg-se vad putin din norii care ne-au plouatpost-17002-1188849586_thumb.jpg

 

totul se reduce la "calul putere"

post-17002-1188849595_thumb.jpg

pe final...recunoasteti personajul

post-17002-1188849606_thumb.jpg

 

intr-un moment de inspiratie post-17002-1188849617_thumb.jpg -"ducatti engineered, petrom powered"

 

f misto iesirea, partea nasoala e ca acum vreau serpentine peste tot si ma plictisesc groaznic prin bucuresti..dar fiecare drum are farmecul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain dragilor. :D Deocamdata inca treaba nu e rezolvata deplin caci individu de la care am luat-o trebuia ieri sa-mi dea hartia de la financiar si vad ca se face ca ploua. Sper sa se rezolve azi. :)

Vineri dim sunt programat la RAR, tot vineri ma duc la Udriste sa depun actele ca sa imi iau numarul.

Deocamdata azi ma duc sa-mi iau un bec cu 2 faze caci originalul avea scurta paradita.

 

Merci de urari, Cojo te plimbi omule super misto si la cati mai multi km.

Eu intentionez sambata asta sa ies la o plimbarica cu DR-cica da scurta asa ca pentru acomodare. Pana la Cernica sau la padure Pustnicu.

 

Ca o constatare proprie - e plin cartierul nostru de alchoolisti! :P roackeri sathanisthi :scratch: cum au auzit ca s-a marit "famelia" cum li s-a uscat gatu' :baldy: :what: :wave: .

Va dati seama ca o sa o "ud".

 

@Merenptah - fata pa motor se sta in sens invers :what: :-L .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Merci de urari, Cojo te plimbi omule super misto si la cati mai multi km.

Eu intentionez sambata asta sa ies la o plimbarica cu DR-cica da scurta asa ca pentru acomodare. Pana la Cernica sau la padure Pustnicu.

 

 

Vine shi eo ... daca ma iei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca pun si poze

da o sa o vedeti live la terasa oricum.

I-auzi vecine...ma bagi la cheltuiala...pai e momos??? da numa de-al naibii o sa ma plimb prin spate la Titulescu :what: :what: :) , pana imi iau vreun ghiveci in cap :wave: apoi sa vezi ce bag destele in tobe si conduc cu picioarele. :-L :D

 

 

--- Mesaj completat în 04 Sep 2007 12:39 -------------
In sfarsit, mi s-a luat o piatra de pe corazon. GATA AM TOATE ACTELE! :scratch: :P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca pun si poze

da o sa o vedeti live la terasa oricum.

I-auzi vecine...ma bagi la cheltuiala...pai e momos??? da numa de-al naibii o sa ma plimb prin spate la Titulescu :what: :what: :) , pana imi iau vreun ghiveci in cap :wave: apoi sa vezi ce bag destele in tobe si conduc cu picioarele. :-L :D

<small>--- Mesaj completat în 04 Sep 2007 12:39 -------------</small><br/>In sfarsit, mi s-a luat o piatra de pe corazon. GATA AM TOATE ACTELE! :scratch: :P :baldy:

 

 

poti sa vii linsitit sa pacani capritza la mine sub geam, eu nu ma supar, din contra, am o sansa sa adorm mai repede :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L Bineeeeeeeeeeee.... da cand o sa te saturi de pacanit sa nu arunci cu ghiveci dupe mine :wave: .

Apropos...se invata mai bine codul rutier cu pacaniturile sub jam?? :baldy: :P

 

GASCAAAAA: ANUNT DE ANUNT: CIKA SAMBATA ASTA SE VA TINE VALAH MEETING - FARA MARI PREGATIRI ADICATELEA FORMATII DE MUZICANTI SI ALTE CELE - CI DOAR O INTINLIRE DE RIDERI...CICA FARA TAXA DE INTRARE.

CINE ESTI AMATOR ZIIII!

Io si inca cativa am vrea saplecam sambata la un 10 am sa ne intoarcem pe seara. :) :scratch: :what:

LOCUL DE INTINLIRE PT PLECAREA LA TARGOVISTE - PARCAREA DE PE CALEA GRIVITEI CEA MAI APROPIATA DE PODUL GRAND.9 e pe stanga cand vii dinspre gara Basarab)

Vorbim mai pe indelete cand ne intinlim la "birou". :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deciiiii...data fiind vremea, sedinta de birou unde se tine astazi: afara, la "birou", inauntru, la "birou" sau gasim un alt "birou"?

Foarte buna intrebare.. pe mine personal, nu m-ar deranja sa umplem terasa.. Mai ales ca pe vremea asta n-o sa mai stea nimeni afara :what: Pb e alta... nu stiu daca ajung :) Ca-s pieton si mi-e lene sa vin cu Pejosu' :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sedinta se tine tot la "birou" numa ca exista varianta sa stam inauntru. Terasa este de fapt prelungirea pub-ului. Initial a fost facut barul acoperit - eu merg in zona de muulti ani ( din studentie chiar) si am vazxut cum a evoluat locul asta. De la 2 mese amarate de plastic unde se bea bere in picioare la un pub destul de dragut + terasa care face toti banii. :-L

 

DECI AZI ADUNAREA INAUNTRU. CARE AJUNGI PRIMUL OCUPA O MASA. :scratch:

 

De ce esti pieton Misule???? :)

 

CARE MERGI LA TARGOVISTE NEAMULE? PLECAREA E SAMBATA LA 10 AM. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e biroul?

Acelasi care a fost dintotdeauna :scratch:

Terasa de la Agronomie, chiar in fata Strandului Tineretului.. langa The Gate, cea cu umbrelute Bergenbier.

Apropos.. fratilor, la ce ora ne strangem acolo, ca sa nu mai stam aiurea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi care a fost dintotdeauna :scratch:

Terasa de la Agronomie, chiar in fata Strandului Tineretului.. langa The Gate, cea cu umbrelute Bergenbier.

Apropos.. fratilor, la ce ora ne strangem acolo, ca sa nu mai stam aiurea :)

 

pai....20.00-20.30?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...