Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Ce patisi, dom'le?

 

 

pai sambata seara motorul lui nu vroia si pace sa stea la relanti, si murea brusc daca-l tinea turat sub 4000 ( chiar si dupa ce se incalzise zdravan). Pe autostrada sa zicem ca a fost ok dar apoi in oras a patit chestia asta la fiecare semafor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

helo all, dinu here

 

am reusit in sfarsit sami fac si eu cont; inca nu prea stiu sal folosesc dar sper sa ma descurc in curand

 

la fel de curand sper sa am si motoru ok. dupa cum unii poate stiti la plecare din bolintin am intampinat probleme.ideea e ca ele continua si eu nush ce sa fac.poate ma ajutati si pe mine cumva sa dau de clavi (sper k nam gresit numele)

 

merci

 

Despre asta o sa se vorbeasca in particuler. Altfel, ai toate sansele sa nu dai de el.

 

Also, daca e KTM si weekendu asta, ma bag. Pentru munte e prea frig, nu am bani, nu am chef, si nici voi n-aveti, va zic io. :)

 

Atat va trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mers pe munte nu iti trebuie atatia bani ca pt mers cu moto la munte

- la cabana preturile sunt intre 15-30 lei cazarea de persoana

- mancarea gatita pe loc este calda (iar la foamea pe care o ai dupa o zi de mers cu rucsacul in spate, nu conteaza decat sa ai ceva cald in stomac)

- drumul pana la munte se poate face ori cu masina (pretul benzinei dus-intors se imparte la 4-5, cati incap in masina) ori cu trenul (cui ii este jena sa mearga cu nasul, pretul biletului e oricum mai mic decat benzina bagata in moto pana acolo)

- frig ... daca acum e frig, cand va fi zapada pe munte, sau minus nustiucate grade cum va fi? sunt unii care si atunci merg pe munte cu rucsacul, care dorm la cort ancorat pe zapada sau gheata, care-si sapa adaposturi in zapada, care dorm in refugii sau stane parasite ... tot oameni sunt si aia, nu zmei

si nu este nevoie sa-mi zici tu cand sa am chef de munte, pt ca eu am chef tot timpul

Editat de doctoril
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mers pe munte nu iti trebuie atatia bani ca pt mers cu moto la munte

- la cabana preturile sunt intre 15-30 lei cazarea de persoana

- mancarea gatita pe loc este calda (iar la foamea pe care o ai dupa o zi de mers cu rucsacul in spate, nu conteaza decat sa ai ceva cald in stomac)

- drumul pana la munte se poate face ori cu masina (pretul benzinei dus-intors se imparte la 4-5, cati incap in masina) ori cu trenul (cui ii este jena sa mearga cu nasul, pretul biletului e oricum mai mic decat benzina bagata in moto pana acolo)

- frig ... daca acum e frig, cand va fi zapada pe munte, sau minus nustiucate grade cum va fi? sunt unii care si atunci merg pe munte cu rucsacul, care dorm la cort ancorat pe zapada sau gheata, care-si sapa adaposturi in zapada, care dorm in refugii sau stane parasite ... tot oameni sunt si aia, nu zmei

si nu este nevoie sa-mi zici tu cand sa am chef de munte, pt ca eu am chef tot timpul

Asa este! Deci propui sa mergem pe Himalaya? :) Glumesc, evident! Si mie imi place oricand la munte desi, dupa ultimele semnale... am imbatranit prematur :)

 

Deoarece pe vremea cand mergeam la munte cu rucsacul in spate (de 40+ kg) nu aveam capacitatea tehnica sa filmez, mai jos va invit sa vizionati o mica selectie si impresii de la drive testul KTM de duminica de ieri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma???Dai de beut la munte, tot aia e :D... Al dracu' esti ma, ma vezi si pe mine ca-s fericit si gata...dai tu cu picioru' :) .Si uite ba, te iau eu cu masina, nu-ti iau niciun ban, te culc cu mine in pat, ce pana mea mai vrei :)

 

P.S. te pup Ileana...stii tu de ce :)

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merg la nici un munte. Cu atat mai mult acum. Am fost in conditii mult mai rele oricum, dar nu stau sa-mi planific io chestiile personale in functie de altii. Cine e invitat, si poate si vrea sa ajunga oriunde m-oi gandi sa dau o bere, doua, noua, sa vina. Altfel, oricine e liber sa faca ce vrea/sa se duca oriunde, nu oblig pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merg la nici un munte. Cu atat mai mult acum. Am fost in conditii mult mai rele oricum, dar nu stau sa-mi planific io chestiile personale in functie de altii. Cine e invitat, si poate si vrea sa ajunga oriunde m-oi gandi sa dau o bere, doua, noua, sa vina. Altfel, oricine e liber sa faca ce vrea/sa se duca oriunde, nu oblig pe nimeni.

io pot, vreau si vin oriunde! dar.... invitata sunt? :)

hai ti pup , bosumflatule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are pe aici Suzuki? Dar Yamaha? De Kawasaki nu intreb... :moto:

 

Cu un an inainte sa obtin categ. A, respectiv in 1989 se organiza Camel Trophy Peru 1989 in care Honda Dominator era... tatic. Sunt mandru ca am facut o alegere inteleapta! Si printre noi sunt din ce in ce mai multi! :blink: (nu uitati sa faceti click pe Camel Trophy Peru 1989 :rusinica: ) Cu toate acestea, absolut intamplator fumez eu... Camel.

 

Sorine, nu te supara pe mine: acum ma dau cu o Viroaga (dar e ca mersu' cu metrou' :blink: )

 

Pentru cei care s-au suparat... :D

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti grija ca ne baga astia la zdup....

http://www.ziua.net/news.php?data=2008-10-22&id=14693

210 e mult ??? :rusinica:

 

 

(atat de mult cat sa faci inchisoare ??? )

intelg sa-ti ia permisul si sa-ti dea amenda dar pana la inchioare mai e drum lung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binevoieste careva sa apara diseara la Arc? sa stiu daca ma obosesc sa merg...

 

 

vin si eu :D macar sa-ti aduc aminte ca freewindu e mai misto decat pegaso :blink: ( o sa-ti arat niste poze ca moto nu il mai am :rusinica: )

 

acum ma dau cu o Viroaga (dar e ca mersu' cu metrou' )

 

gandeste-te ca ma dau cu o honda xlr de 125 acum asa ca nu te vaita de viroaga :blink: la mine e ca mersul cu bicicleta nu cu metroul :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gandeste-te ca ma dau cu o honda xlr de 125 acum asa ca nu te vaita de viroaga :D la mine e ca mersul cu bicicleta nu cu metroul :blink:

 

Mi-ar placea sa am cum sa ma dau cu cross de 125 (KTM), decat cu viroaga, dar... strada nu-i ca coclau' :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar placea sa am cum sa ma dau cu cross de 125 (KTM), decat cu viroaga, dar... strada nu-i ca coclau\'

 

 

poate ajung maine la \"birou\" (desi nu am mai trecut de mult pt ca m-am mutat din zona... nu dati cu pietre) si facem schimb pt o tuura mica :D

 

sa ma simt si eu pensionar putin ... choperist adica :blink:

 

P.S. lui Roshu (copilul vostru adoptiv cel cu Cb-u pe vremea cand veneam acolo) ii este tare dor de voi :rusinica:

 

si mie din cand in cand :blink: (nu-mi place sa recunosc prea multe :moto: )

Editat de Cornhholio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...