Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

beeeeeeeey, mai puneti secolul asta pozele alea de la balgaria?

 

--- Mesaj completat în 08 Sep 2007 08:29 -------------
PRIMA MEA ENDUREALA :P :what:

 

se da una bucata camp chitila (ieri seara), una bucata honda xlr 125 r (printesa mea :baldy: ) si una bucata incepatoare cu 10 ore de scoala la activ. permisul n-am ajuns sa-l iau inca din varii motive, asa ca hondita a fost condusa pana la locul cu pricina de un preten. iar acolo a inceput fun-ul :-L . nu pot sa spun decat atat: DEMENTIAL!!!!!!!!!!! am taiat campul ala in lung si-n lat cu mobrita :P . la un moment dat m-am trezit fata in fata cu 2 hartoape (nu prea cunosc terenul respectiv) si cum nu am reflexe formate, iar experienta ioc, m-am gandit in cele 2-3 secunde cat ma desparteau de ele ce sa fac :scratch: : frana sa pun –ar fi fost prea din scurt si nu tineam neaparat sa ma trezesc zburand prin aer; sa le ocolesc, iara era prea din scurt si iesea urat, asa ca ... am dat gaz, si hop o data, hop inca o data si....gata, nu mai zic de senzatia extraordinara data de suspensiile motorului :P . am mers numai cu a-ntaia, ceea ce mie mi s-a parut racing pe camp, data fiind lipsa mea de experienta si acomodare cu motorul si lipsa luminii suficiente de-afara. de oprit am oprit mobra in stilul propriu si personal, adica....punand-o jos :eek: .

permisul il voi lua (cand voi gasi timp si tragere de inima) doar ca sa nu tot depind de cineva care sa imi duca motorul unde sa ma pot bucura de coclauri. senzatia pe care am avut-o la trecerea de la camp la sosea (camioane, autobuze, "vaci" si "boi") a fost ..... :) .

in final pot sa zic ca raman la parerea mea: asfalt – no, fenchiu.

 

iote si poze si filmulete :what: :wave: :D , afara era oleaca mai lumina decat apare colo sa, iar pozele puteau sa iasa si mai bine, data viitoare schimb fotograful :P . in incheiere multumesc in mod deosebit lui ray, moni si doru care mi-au oferit aceasta amintire minunata :P .

post-12107-1189229062_thumb.jpg

post-12107-1189229070_thumb.jpg

post-12107-1189229081_thumb.jpg

post-12107-1189229092_thumb.jpg

post-12107-1189229102_thumb.jpg

post-12107-1189229115_thumb.jpg

post-12107-1189229123_thumb.jpg

post-12107-1189229131_thumb.jpg

post-12107-1189229138_thumb.jpg

post-12107-1189229148_thumb.jpg

MVI_9664.AVI

MVI_9668.AVI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata copilashi, am reusit sa descarc pozili de la Targoviste.

Enjoy - cateva pics pana a venit ploaia si am plecat catinel spre Bucale: :)

In episodul viitor urmeaza foto cu "Pegas" aka dericica. :scratch:

 

--- Mesaj completat în 10 Sep 2007 07:49 -------------
Asa cum am promis o sa va pun poze cu THE DR.! :what: mai ales ca din pacate saptamana asta nu am cum sa ajung la "birou".

 

Deci el e :

post-6749-1189338749_thumb.jpg

post-6749-1189338767_thumb.jpg

post-6749-1189338778_thumb.jpg

post-6749-1189338796_thumb.jpg

post-6749-1189338807_thumb.jpg

post-6749-1189338816_thumb.jpg

post-6749-1189338829_thumb.jpg

post-6749-1189338839_thumb.jpg

post-6749-1189338850_thumb.jpg

post-6749-1189338865_thumb.jpg

post-6749-1189399649_thumb.jpg

post-6749-1189399680_thumb.jpg

post-6749-1189399708_thumb.jpg

post-6749-1189399745_thumb.jpg

post-6749-1189399772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere vremea ... maine vine cineva?(Intrebare retorica, sper)

Daca ne vedem, eu propun sa mergem in alta parte, Bordo a devenit plictisitor, e prea frig pentru stat pe terasa si mai schimbam si noi locul cu ocazia asta.

:)

Se poate sta si inauntru... Am stat eu ieri seara si nu e asa rau :)

Kaya nu stiu daca mai functioneaza sau nu...

In zona ar mai fi Gala, care e spatiu inchis, dar e cam inghesuit.. Ideea ar fi sa gasim un spatiu destul de maricel totusi, ca in afara de noi, mai exista echipament, casti, tankbag-uri sau mai stiu eu ce minuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

endureala reloaded :blbl:

 

asaaa...... deci actiunea se petrece ieri seara pe insula de pe lacul morii, acolo unde s-a tinut coke live festival. pe langa terenul accidentat si cu iarba au mai contribuit la palpitatiile mele si o gramada de gunoaie de la sticle de plastic la sticle in toata regula, care imi suceau ghidonul brusc intr-o parte. printesa insa s-a comportat exemplar si nu m-a lasat la greu, nici eu pe ea :) si uite asa am reusit sa nu ne trezim cu roatele in sus. cand m-am dat jos de pe caprita imi tremurau mainile si genunchii de zdruncinare, de incordare ( :D ramasesem atat de crispata cu mana pe acceleratie, ca sa nu-mi sara mana in ea la vreo groapa, incat la un moment dat voiam sa-i dau gaz si nu puteam sa misc mana). nu mai zic ca transpirasem mai rau ca la sauna :rose: . am reusit sa franez fara sa mai culc caprita, lucru de care sunt foarte mandra :rose: . anyway, la sfarsitul endurelii ma simteam de parca trecuse peste mine trenul, asa ca atunci cand am ajuns acasa am bagat o bere pe care am galgait-o ca pe apa :) . si-am descalecat de pe-o sa, si v-am spus povestea asa.

 

am schimbat fotograful, enjoy the photos :rose: :

 

p.s. fenchiu, ray :hurt: .

post-12107-1189584675_thumb.jpg

post-12107-1189584693_thumb.jpg

post-12107-1189584733_thumb.jpg

post-12107-1189584764_thumb.jpg

post-12107-1189584811_thumb.jpg

post-12107-1189584839_thumb.jpg

post-12107-1189584863_thumb.jpg

post-12107-1189584882_thumb.jpg

post-12107-1189584894_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis o sa va pun poze cu THE DR.! :hurt: mai ales ca din pacate saptamana asta nu am cum sa ajung la "birou".

 

@shadowrider aoleu, frumoasa foc kaprita ( :) ), s-o stapanesti sanatos!!!

 

 

@merenptah fata, bravo :D pregateste-te sufleteste (eu deja fac zen :) ) pentru sfarsitul lui octombrie, mi se confirma banuielile de coclau muuuult in nord :rose:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@merenptah fata, bravo :D pregateste-te sufleteste (eu deja fac zen :) ) pentru sfarsitul lui octombrie, mi se confirma banuielile de coclau muuuult in nord :hurt:

 

eu sunt ready si ma antrenez cum pot pentru confruntarea cu the coclaur :) .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

endureala reloaded :blbl:

 

asaaa...... deci actiunea se petrece ieri seara pe insula de pe lacul morii, acolo unde s-a tinut coke live festival. pe langa terenul accidentat si cu iarba au mai contribuit la palpitatiile mele si o gramada de gunoaie de la sticle de plastic la sticle in toata regula, care imi suceau ghidonul brusc intr-o parte. printesa insa s-a comportat exemplar si nu m-a lasat la greu, nici eu pe ea :) si uite asa am reusit sa nu ne trezim cu roatele in sus. cand m-am dat jos de pe caprita imi tremurau mainile si genunchii de zdruncinare, de incordare ( :D ramasesem atat de crispata cu mana pe acceleratie, ca sa nu-mi sara mana in ea la vreo groapa, incat la un moment dat voiam sa-i dau gaz si nu puteam sa misc mana). nu mai zic ca transpirasem mai rau ca la sauna :rose: . am reusit sa franez fara sa mai culc caprita, lucru de care sunt foarte mandra :rose: . anyway, la sfarsitul endurelii ma simteam de parca trecuse peste mine trenul, asa ca atunci cand am ajuns acasa am bagat o bere pe care am galgait-o ca pe apa :) . si-am descalecat de pe-o sa, si v-am spus povestea asa.

 

am schimbat fotograful, enjoy the photos :rose: :

 

p.s. fenchiu, ray :hurt: .

schimba genunchierele ca nu te lasa sa stai calumea in picioare.sau mi se pare?

faina endureala si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sta si inauntru... Am stat eu ieri seara si nu e asa rau :)

Kaya nu stiu daca mai functioneaza sau nu...

In zona ar mai fi Gala, care e spatiu inchis, dar e cam inghesuit.. Ideea ar fi sa gasim un spatiu destul de maricel totusi, ca in afara de noi, mai exista echipament, casti, tankbag-uri sau mai stiu eu ce minuni...

 

Pe bune se poate sta si inauntru? Acum, ca am aflat, viata mea a capatat un cu totul alt sens :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba genunchierele ca nu te lasa sa stai calumea in picioare.sau mi se pare?

faina endureala si poze.

 

 

genunchierele sunt super ok, eu is la inceput si nu am prins inca toate smecheriile endurelii :), asta incluzand si pozitia pe motor. in plus sunt si lunga-n craci, nush cat de ca lumea as putea sa stau in picoare... :) .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

genunchierele sunt super ok, eu is la inceput si nu am prins inca toate smecheriile endurelii :D, asta incluzand si pozitia pe motor. in plus sunt si lunga-n craci, nush cat de ca lumea as putea sa stau in picoare... :) .

am crezut ca alea nu cedeaza :hurt:

la cat mai multe endureli de genul acesta ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu sunt ready si ma antrenez cum pot pentru confruntarea cu the coclaur :D .

 

bravo tu, eu ajung acolo "pui", o sa ai "comedy central" live cu mine si cu kapritza... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei, iti facem o vizita si prin Targu Mures, s-o vedem pe urlatoare :) dar asta putintel mai incolo, momentan ni s-au promis vreo 150 km de coclau prin nord, colo shea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca alea nu cedeaza :hurt:

la cat mai multe endureli de genul acesta ! :)

 

fenchiu, fenchiu :) .

 

Daca vrei, iti facem o vizita si prin Targu Mures, s-o vedem pe urlatoare :rose: dar asta putintel mai incolo, momentan ni s-au promis vreo 150 km de coclau prin nord, colo shea :D

 

Tai zilele din calendar, poate fac pe dracu in paishpe si iau si permisul pana atunci.......da' nu promit. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calma, s-ar putea sa fim doua cu aceeasi problema. De-asta exista prietenii cu dube :) De asemeni e posibil sa devenim si vecine prin cartier pe-acolo pe la matale, dar nu promit inca nimic ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...