Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu - o4.04.2007


VladSpeed
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naspa rau faza. Insanatosire grabnica.

 

Off topic: asa se face scoala la noi,si de cat A si de B. Banu sa iasa,nu conteaza ce iese din elevi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau voi din prima cum v-ati urcat pe motor ati facut poligonul cu o mana, cu ochii inchisi.

 

...DA! si uite ca...slava Domnului...nu am avut niciun incident pana acum! Am vazut ca deja...motociclismul nu mai este o pasiune...este o "fita"! daca si in poligon te tavalesti cu motoreta....atunci cand "sar" toate masinile pe tine...ce dracu faci??? Oricum...selectia naturala functioneaza de minune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stephon...tu...oricum...esti o specie...APARTE! :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: Am fost si eu in poligon pe 3 ...ciudat e ca GS 500 ala ..de acolo ..nu e pt cei care fac scoala ..ci pt cei care au deja carnet si nu au condus...pt cei care isi mai iau ore inainte sa intr in trafic :cheers: Ce sa iti spun ...nasol..io fac scoala cu Nikki si pe 3 a fost prima ora...sper sa nu patesc si eu ca tine ! Insanatosire grabnik :D ..te astept in poligon ! :bounce:

 

si eu am facut cu Nikki.........sa asculti de el ca te invata meserie...bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu va pot raspunde la toti...dar o sa incerc sa acopar toate posturile...de mers pe moto merg foarte bine . . . cat despre selectia naturala ca unii nu sunt facuti ptr 2 roti....WRONG...patesc accidente si pers care sunt f experimentati si au carnet de ani buni de zile...nu eu conduceam GS 500...era o tipa pe el...bineinteles ca nu am experienta...nu stiam cum sa reactionez in mom dinastea knd se apropie cineva de tine cu viteza...daca franam eram ca un zid ptr ea...instinctul meu a fost sa accelerez...dar dupa cum am mai spus am avut ghinion ca eram langa bordura...ptr cei care u zis sa renunt...sa nu-si mai uzeze tastatura degeaba...de carnet tot voi da...dar acuma m-am pus pe ganduri la alegerea motocicletei...si sunt convins ca o voi limita...abia peste o luna imi scot piciorul din ghips...asfalt uscat tuturor si fara incidente :cheers: :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre selectia naturala ca unii nu sunt facuti ptr 2 roti....WRONG...patesc accidente si pers care sunt f experimentati si au carnet de ani buni de zile

 

 

incearca sa faci o statistica sa vezi cate accidente nasoale li s-au intamplat celor cu experienta fata de ciutanii care isi iau din prima supersporturi de peste 100CP!

 

 

Iar despre tine...scuza-ma...dar dupa nickname...imi dau seama din ce categorie faci parte! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule imi pare super rau ca s-a intamplat asta ! Intr-adevar mult ghinion si ma intreb oare cum au reactionat parintii tai ? sau instructorul ?

 

QUOTE : .ptr cei care u zis sa renunt...sa nu-si mai uzeze tastatura degeaba...de carnet tot voi da...dar acuma m-am pus pe ganduri la alegerea motocicletei...si sunt convins ca o voi limita...abia peste o luna imi scot piciorul din ghips...asfalt uscat tuturor si fara incidente QUOTE

 

Foarte Bine !!!

 

Viata de motociclist nu e pavata cu "asfalt uscat" tot timpul ...asa ca uneori te ma poticnesti , mai pici. Totul e sa te ridici si sa iti dai seama ce ai gresit , daca ai gresit etc si SA MERGI INAINTE !

 

Ce se intampla anu asta la Ilioara ... e un film de groaza, cel putin cand e examen ceilalti mai bine ar sta acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa faci o statistica sa vezi cate accidente nasoale li s-au intamplat celor cu experienta fata de ciutanii care isi iau din prima supersporturi de peste 100CP!

Iar despre tine...scuza-ma...dar dupa nickname...imi dau seama din ce categorie faci parte! :bounce:

 

 

da ...la accidente e adevarat...ca ctoti ciutanii isi iau R1...si tot asha...dar ce treaba am eu cu ei ? eu vroiam o kawasaki de 400 . . . pe care sunt sigur ca o limitez...where`s the wrong point ? poti sa ma judeci dupa nick :peace: multi o fac...dar nici nu ma intereseaza ... important e adevarul

 

Omule imi pare super rau ca s-a intamplat asta ! Intr-adevar mult ghinion si ma intreb oare cum au reactionat parintii tai ? sau instructorul ?

 

QUOTE : .ptr cei care u zis sa renunt...sa nu-si mai uzeze tastatura degeaba...de carnet tot voi da...dar acuma m-am pus pe ganduri la alegerea motocicletei...si sunt convins ca o voi limita...abia peste o luna imi scot piciorul din ghips...asfalt uscat tuturor si fara incidente QUOTE

 

Foarte Bine !!!

 

Viata de motociclist nu e pavata cu "asfalt uscat" tot timpul ...asa ca uneori te ma poticnesti , mai pici. Totul e sa te ridici si sa iti dai seama ce ai gresit , daca ai gresit etc si SA MERGI INAINTE !

 

Ce se intampla anu asta la Ilioara ... e un film de groaza, cel putin cand e examen ceilalti mai bine ar sta acasa...

:cheers: :D numai ieri au fost 3 accidente in poligon...asta cat am stat eu...nu stiu ce se intampla ? asa a fost dintotdeauna ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ouch... nasol man ... se pare ca pana la urma s-ar putea sa "incalec" inaintea ta :cheers: .... cu tipa cum a ramas pana la urma? lasa-ma sa ghicesc: "scuze, nu te-am vazut!!" am observat in ultima vreme ca se foloseste replica nu numai in accidente de motocicleta ci si in alea de masina ...ma rog..poveste lunga...dar ideea este ca dupa ce tipa ne-a lovit in lateral in timp ce iesea din parcare (CU FATZA), noi avand vreo 40km/h, singura ei scuza a fost ca nu ne-a vazut... ce-i drept m-a cam pus pe ganduri ce s-ar fi intamplat daca eram pe motor.....

 

anyway... insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vroiam o kawasaki de 400 . . . pe care sunt sigur ca o limitez...where`s the wrong point ?

 

iti garantez eu ca daca ti-o cumperi...nu o sa o limitezi! :bounce:

 

 

 

poti sa ma judeci dupa nick multi o fac...dar nici nu ma intereseaza ... important e adevarul

 

adevarul este ca...nu iti place viteza si ca nu vrei o vitezana ci vrei un ktm...sa te umpli de noroi! :cheers: :D

 

Apropo...vezi ca si kawa atinge 200 de km/h :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ouch... nasol man ... se pare ca pana la urma s-ar putea sa "incalec" inaintea ta :moto: .... cu tipa cum a ramas pana la urma? lasa-ma sa ghicesc: "scuze, nu te-am vazut!!" am observat in ultima vreme ca se foloseste replica nu numai in accidente de motocicleta ci si in alea de masina ...ma rog..poveste lunga...dar ideea este ca dupa ce tipa ne-a lovit in lateral in timp ce iesea din parcare (CU FATZA), noi avand vreo 40km/h, singura ei scuza a fost ca nu ne-a vazut... ce-i drept m-a cam pus pe ganduri ce s-ar fi intamplat daca eram pe motor.....

 

anyway... insanatosire grabnica

 

 

ms mult man...sincer nu stiu ce , cum s-a mai intamplat cu tipa...aveam niste dureri la picior....crezi k ma mai interesa de ea ? m-am suit in masina la Dragos si direct la spital . . . ai grija mare cand te sui pe motor...poti sa mergi super bine si regulamentar si vine cate un dobitoc si ia pe sus ...

 

iti garantez eu ca daca ti-o cumperi...nu o sa o limitezi! :bounce:

adevarul este ca...nu iti place viteza si ca nu vrei o vitezana ci vrei un ktm...sa te umpli de noroi! :cheers: :D

 

Apropo...vezi ca si kawa atinge 200 de km/h :peace:

 

 

eu chiar nu stiu ce te face asha de sigur k nu o limitez ? si daca vrei sa stii imi plac supersporturile...si imi place si viteza...dar mai sunt multe alte lucruri care ne plac si nu ne incumetam sa le facem...e vorba de ratiune...daca ai impresia k duc lipsa de creier si am doar gaz in minte nu mai are rost sa-ti raspund la posturi...multa bafta si asfalt uscat , fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa faci o statistica sa vezi cate accidente nasoale li s-au intamplat celor cu experienta fata de ciutanii care isi iau din prima supersporturi de peste 100CP!

Iar despre tine...scuza-ma...dar dupa nickname...imi dau seama din ce categorie faci parte! :moto:

 

Acid mai esti bre :P

 

da ...la accidente e adevarat...ca ctoti ciutanii isi iau R1...si tot asha...dar ce treaba am eu cu ei ? eu vroiam o kawasaki de 400 . . . pe care sunt sigur ca o limitez...where`s the wrong point ? poti sa ma judeci dupa nick :( multi o fac...dar nici nu ma intereseaza ... important e adevarul

 

Nici tu nu trebuie sa sari in sus... Deja ne-am saturat de topicuri in accidente care primesc "UP" de parca ar fi la vanzari.. :D

 

iti garantez eu ca daca ti-o cumperi...nu o sa o limitezi! :(

adevarul este ca...nu iti place viteza si ca nu vrei o vitezana ci vrei un ktm...sa te umpli de noroi! :D :bounce:

Apropo...vezi ca si kawa atinge 200 de km/h :lol:

 

Poate omul chiar "sufera" de constienta si va fi ok.. Eu chiar sper asta! Si un KTM cred ca iti da senzatii beton pe noroi, la fel ca o vitezana pe asfalt :P Depinde de chef :peace: Ar prinde bine o capra pe la Breaza in weekend, nu? :-L

 

eu chiar nu stiu ce te face asha de sigur k nu o limitez ? si daca vrei sa stii imi plac supersporturile...si imi place si viteza...dar mai sunt multe alte lucruri care ne plac si nu ne incumetam sa le facem...e vorba de ratiune...daca ai impresia k duc lipsa de creier si am doar gaz in minte nu mai are rost sa-ti raspund la posturi...multa bafta si asfalt uscat , fara incidente

 

Acum cred ca poti sa intelegi si tu ca nu prea mai avem rabdare si cu atat mai putin incredere in astfel de replici. Nu am nimic personal cu tine, si nici Stephon nu are nimic cu tine, dar preferam plimbarile si pasiunea pt motociclism, decat acel "SPEED" (asta ca sa intelegi si partea cu nick-ul... Si eu sunt innebunit dupa Yamaha FJR1300, dar nici daca as avea banii nu m-as urca acum pe asa ceva..... Cam asta e ideea!

 

Toate cele bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' instructorii vostrii ce naiba faceau?Erau la o bere la taifas?E si responsabilitatea lor...Parca in caz de accidente de masina ei sunt trasi la raspundere...La moto nu stiu.Poate ne lumineaza cineva!

Editat de motoradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte conservarilor! sa le dam foc la masini si sa le ...nevestele!

aaaa..sunt off-topic..sorry :cheers:

relax..instructorul meu a cazut in timpul scolii cu motorul cel nou achitionat decateva ore..asa ca..te faci tu bine!

ala si-a julit cotul :D

asa si-au dat seama ca chopperul nu e cel mai bun motor de scoala :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Vladute ca o sa dea bine la profilul tau de pe hi5 :cheers: sa vezi ce o sa mai8 sara gagicile sa te consoleze ,totusi credene ca ne e greu sa ne inchipuim cum ai reusit performanta de a nu evita o biata motocicleta ,bafta si ai grija cu vehiculelle mai mari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult man...sincer nu stiu ce , cum s-a mai intamplat cu tipa...aveam niste dureri la picior....crezi k ma mai interesa de ea ? m-am suit in masina la Dragos si direct la spital . . . ai grija mare cand te sui pe motor...poti sa mergi super bine si regulamentar si vine cate un dobitoc si ia pe sus ...

eu chiar nu stiu ce te face asha de sigur k nu o limitez ? si daca vrei sa stii imi plac supersporturile...si imi place si viteza...dar mai sunt multe alte lucruri care ne plac si nu ne incumetam sa le facem...e vorba de ratiune...daca ai impresia k duc lipsa de creier si am doar gaz in minte nu mai are rost sa-ti raspund la posturi...multa bafta si asfalt uscat , fara incidente

Fratee...da cata ratiune...! Ai pus vreodata mana p un supersport...sa-i dai gaz...sa-i auzi toba urland...asculta bine...odata cu cresterea turatiei shi a sunetului creierul s pierde undeva in fundal...shi intra in joc adrenalina..asa k...hay sa o lasam moarta cu o sa merge incet...

asfalt uscat

:cheers: insanatosire grabnika

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratee...da cata ratiune...! Ai pus vreodata mana p un supersport...sa-i dai gaz...sa-i auzi toba urland...asculta bine...odata cu cresterea turatiei shi a sunetului creierul s pierde undeva in fundal...shi intra in joc adrenalina..asa k...hay sa o lasam moarta cu o sa merge incet...

asfalt uscat

:cheers: insanatosire grabnika

 

 

:D :bounce: ms ptr urare... :peace: nu comentez...am mai mers pe super sport :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :D ms ptr urare... :bounce: nu comentez...am mai mers pe super sport :peace:

 

 

Sper sa mergi toata viata in poligon, asa macar o sa te sui doar pe borduri, nu pe masina din dreapta.

Fii tare'n gura in continuare, unde nu'i cap ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...