Sari la conținut

TURUL ROMANIEI!


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Respectuos atrag atentia iubitilor mei confrati:

Turul Romaniei pe motoare nu inseamna un drum prin tara ci in jurul ei !

 

 

Aha acum intzeleg eu... decu turul Europei se face prin Asia, America si Africa..? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sta treaba? se poate inscrie oricine? sau se poate inscrie oricine si de oriunde din tara (mai ales dak e pe traseu :banana: )?sigur o sa treceti prin arad....deja astept sa ne vedem la o vorba, dak va opriti

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e cu inscriere, bani sau altceva...vine cine vrea, acum depinde si de cine vine daca se integreaza sau nu intr-un grup , oricum cine ne-a insotit anu trecut o bucata de drum nu cred ca a regretat :grinbandit:, mai ales ca un timp am fost 14 motociclete si 3 masini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit:

Am citit cu atentie "Hoinarind prin Romania" al lui Orestte din moto univers 2/2005 la fel cum am citit "O aventura rotunda" al lui Nastase nr 1/2004. Din "aventura" se vede ce inseamna un tur in jurul tarii cu motocicleta: Bucuresti - Pitesti - Slatina - Craiova - Drobeta Tr.Severin - Timisoara - Oradea - Satu Mare - Baia Mare - Suceava - Botosani - Iasi - Galati - Tulcea - Vama Veche - Calarasi - Giurgiu - Bucuresti.

Asta da, turul Romaniei !

De abia astept sa imi vina motorul in aprilie sa incerc si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... a cuprins toata romania de la campie, munte, mare si delta

au "participat" 2 masini si 7 motoare

traseul a fost urmatorul: iasi-tg neamt-vatra dornei-bistrita-viseul de sus-sighetu marmatiei-cimitirul de la sapanta-negresti oas-baia mare-huedin-lacul fantanele-catatile ponorului-oradea-arad-timisoara-moravita-oravita-moldova veche-orsova-baile herculane-tg jiu-petrosani-lacul vidra-valea oltului-transfagarasan-curtea de arges-pitesti-bucuresti-constanta-vama veche-constanta-babadag-murghiol-tulcea-galati-tecuci-barlad-vaslui-iasi

tot acest tur a durat 14 zile in care ne-am distrat de minune...

de la timisoara spre baile herculane au fost alaturi de noi si cei din silver pistons, doru, radu...adica 14 motoare si 3 masini

voi reveni cu poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...