Sari la conținut

Mi-a Lovit Unul Motorul Parcat!


nick 85
 Share

Postări Recomandate

Aseara in jurul orei 23:00 in timp ce ma uitam la un film aud un zgomot afara. Motorul era parcat in fata blocului. Cand ma uit pe geam motorul meu era aruncat pe trotuar. A fost un accident, un baiat co o Toyota Corolla a acrosat un taxi si din taxi a ricosat in motorul meu. Am crezut ca ii motorul praf. Am coborat jos si niste baieti m-au ajutat sa-l ridic. M-am uitat mai atent si am observat ca nu era avariat tare. Topcaseul zgariat pe partea dreapta, aparatoarea de la motor un pic zgariata, aparatoarea de la ghidon zgariata, cricul central un pic indoit si ghidoanele s-au deplasat intr-o parte nu cred ca sunt indoite ci numai din surubul central trebuie aduse la loc. Cel mai grav cred ca este toba care a fost un pic infundata. Maine o sa ma duc la asigurari sa-mi faca hartiile sa ma duc sa-l repar. Am uitat sa spun ca motorul este un BMW F 650 cu numarul de inmatriculare AB 85 SIB. Asa ca aveti grija motociclisti din Alba unde va parcati motocicletele ca eu am avut noroc de data asta.

Si cand am ajuns la politie mi-a spus politistul care s-a ocupat de noi ca a fost un accident grav. Un baiat din Cugir a avut accident cu motorul si este in coma la spital. Asa ca aveti grija si cu parcarea si cu felul in care circulati. Numai bine si sa circulati fara evenimente!!!!!!!!!!

Si inca ceva sa nu uit: multumesc baietilor care m-au ajutat sa RIDIC MOTORUL in caz ca citesc acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faza de tot rahatu.....

unde draq mai e un motor in siguranta, dak nici parcat nu poate sta fara sa fie izbit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faza de tot rahatu.....

unde draq mai e un motor in siguranta, dak nici parcat nu poate sta fara sa fie izbit?

....tre sa ne gindim ca a fost un accident si nu rea vointa ... :cheers:

putea sa cada si un meteorit peste motor si atunci pe cine injurai??? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mai mereu sunt accidente...daca ar fi si rea vointa...unde am ajunge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va fie cu suparare cei din Alba, insa participantii in trafic cu nr. de AB sunt celebrii ca ,,teroristi" ai soselelor, sunt catastrofali de penali, toata lumea ii stie asa si intr-adevar si io ma feresc de ei.

Persoanele de fata si useri ,,albanezi", sa nu se supere ca e pacat dar am zis adevarul gol golut. PH si AB sunt nr. de evitat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va fie cu suparare cei din Alba, insa participantii in trafic cu nr. de AB sunt celebrii ca ,,teroristi" ai soselelor, sunt catastrofali de penali, toata lumea ii stie asa si intr-adevar si io ma feresc de ei.

Persoanele de fata si useri ,,albanezi", sa nu se supere ca e pacat dar am zis adevarul gol golut. PH si AB sunt nr. de evitat. :ok:

 

PH da, am vaz si eu...AB nu ma bag k n-am intalnit si nu comentez nimic :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah io ma oftic.....glumesc....in general, soferii din AB sunt de tot rahatul...evident, doar aceia care iasa din Alba doar de sarbatori. :cheers:

E de altfel normal ca un sofer care nu are practica suficienta in trafic sa nu mearga prea bine cu atat mai mult daca este intr-un oras pe care nu il cunoaste.

 

Imi pare rau ca ti-a lovit ala motorul, dar accidente se intampla.Din cate spui, nu sunt probleme cu politia.

 

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit in Bucuresti asta cu vecina mea. A dat cu spatele cu "tot cu motorul meu parcat".

Maneta frana rupta. Am taxat-o oricum pt contravaloarea manetei.

 

In legatura cu AB subscriu. Cel mai grav accident al meu l-am avut pe langa Sebes cand o masina de Alba a intors fara sa se asigure.

 

TOPUL MEU: DB, AG, PH, TR, AB, B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va fie cu suparare cei din Alba, insa participantii in trafic cu nr. de AB sunt celebrii ca ,,teroristi" ai soselelor, sunt catastrofali de penali, toata lumea ii stie asa si intr-adevar si io ma feresc de ei.

Persoanele de fata si useri ,,albanezi", sa nu se supere ca e pacat dar am zis adevarul gol golut. PH si AB sunt nr. de evitat. :ok:

Nu toti sunt 'naspa' :lol: , dar 80% sunt prostani(mai ales cu dacii), care cand observa ca i-ai depasit in coloana la o intersectie, se crizeaza, si fac pe prostii :ok: !!!

in rest mai sunt si de treaba....apropo feriti-va de femei la volan :crack: :blink: :cheers: (era sa ma omoare aseara o femee cu un matiz alb)nu a semnalizat, si a tras stanga fara motiv :crack: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contribui si eu...din experiente proprii:

 

AG, PH, MH - groaznic de complexati si violenti...combinatie letala.

VS, BT - nepriceputi cu caru'...da' pasnici in general.

 

Cauza? Nu stiu...doar constat pe baza de experiente multiple.

Acum nu or fi toti de dat pe :ok: ...dar e o ideea buna sa se aprinda undeva in cap un beculet de alarma cand apare masina cu numere ca cele de mai sus...

 

De notat si reversul:

CV, SB, TM, IS, BH - politicosi si prevazatori, si in general atenti la trafic

 

 

Si apropo de lovit in parcaj:

Exemplu Adi Berescu de la Iasi...Tocmai si'a schimbat pe asigurare ZZRul in urma unui accident... a parcat ca tot omu'..a intrat intr'o oarecare institutie...in spatele lui buf pc trosc... Daduse unu peste motor manevrand cu spatele..rezultat: ambele carene pulbere :cheers: Asta chiar imi pare ghinionul dracului :crack:

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'aia ii spune "accident". :crack:

Eu stiu pe cineva care si-a facut motorul afis de peretele garajului. Singur, in timp ce-si parca masina in acelasi garaj :ok:

 

Asta chiar e dementiala :cheers:

 

Sigur, chiar imi pare rau de Adi... Sa iti vezi mobra abia schimbata dupa accident cu dauna totala de aia de la asigurari, facuta muci de un cocalar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, chiar imi pare rau de Adi... Sa iti vezi mobra abia schimbata dupa accident cu dauna totala de aia de la asigurari, facuta muci de un cocalar...

Stai flexat, ca nu curg lacrimi la vecinu' de jos. ( Avantajul statului la parter.... :crack: )

Mobra chiar n-are nimic: dupa ce-am adus Arta Injuraturii la un nivel mai inalt decit a facut-o Becali cu ala de-i lua interviu, am verificat-o si-n_cur. S-a schimbat maneta de ambreiaj, oglinda si capatu' de ghidon. Acuma numa carenele is un pic mucificate. (Ma dau asa deocamdata, le-am fixat zdravan, nici nu se prea vede... :ok: ) Se schimba cu altele noi pe asigurarea Performerului in 2 saptamini sau ceva de genu'.

Deci asta-i noul stil de avut motoreta curata, io va dau trendu': Cind se murdareste, o pui in spatele lu' ala (costa mult daca vreti numaru' :crack: ) si, hop, luciu la motoreta ca la show-room :cheers:

 

P.S. era Zx-10R-ul, nu Zezerica. S-a mai spart un drac, da-l in ma-sa.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Adi. Macar iti rezolvi problema "spalarii" carenelor :crack:

Si in definitiv ai dreptate. Bine ca ala avea asigurare.

Multam fain :cheers: Oricum, sa n-ai parte nici macar de fleacuri de astea, ca tot te enervezi si pierzi timpu'... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica precizare...baiatul din Cugir nu e in nici o coma mah...e cat se poate de stabil.Nici nu a fost in coma....s-a lovit la cap e drept, dar nu foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contribui si eu...din experiente proprii:

 

AG, PH, MH - groaznic de complexati si violenti...combinatie letala.

 

de B de ce nu zici nimic? :crack: eu am fost 2 zile la bucale si am vazut numai idiotzi la volan care faceau tot felul de greseli in trafic....dupa parerea mea bucurestenii sunt cei mai agresivi in trafic....deci nu pot sa inteleg o chestie: de ce atunci cand opresc bucurestenii la culoarea rosie, claxoneaza? cred ca se face verde mai repede? :ok: si cei din spate la fel :cheers: sunt chiori nu vad ca e rosu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de B de ce nu zici nimic? :lol: eu am fost 2 zile la bucale si am vazut numai idiotzi la volan care faceau tot felul de greseli in trafic....dupa parerea mea bucurestenii sunt cei mai agresivi in trafic....deci nu pot sa inteleg o chestie: de ce atunci cand opresc bucurestenii la culoarea rosie, claxoneaza? cred ca se face verde mai repede? :ok: si cei din spate la fel :cheers: sunt chiori nu vad ca e rosu?

:crack: :crack: :lol: :ok: ce oamneni!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce atunci cand opresc bucurestenii la culoarea rosie, claxoneaza? cred ca se face verde mai repede? :ok: si cei din spate la fel :cheers: sunt chiori nu vad ca e rosu?

 

 

nu ai auzit de cea mai mica unitate de masura a timpului?

se numeste secunda de bucuresti si se calculeaza astfel:

intervalul de timp de cand trece semaforul pe lumina verde si pana la primul claxon :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de B de ce nu zici nimic? :crack: eu am fost 2 zile la bucale si am vazut numai idiotzi la volan care faceau tot felul de greseli in trafic....dupa parerea mea bucurestenii sunt cei mai agresivi in trafic....deci nu pot sa inteleg o chestie: de ce atunci cand opresc bucurestenii la culoarea rosie, claxoneaza? cred ca se face verde mai repede? :ok: si cei din spate la fel :cheers: sunt chiori nu vad ca e rosu?

 

Nu ma au vas de sange ce le pulseaza pe creier si cand sunt la semafor incep sa claxoneze ceea ce este foarte stresant cand esti pe motor da dai niste gauri in tobe si nu se mai aude neam de claxon ,si nu sunt de parere ca exista un soi anume de sofer in functie de oras ,desi doar bucuresteni erau sa dea peste mine cand sunt pe motor si culmea in Ploiesti unde inca se mai respecta Codul Rutier(mersul pe interzis sau trecutul pe rosu din cate stiu eu se pedepsesc) toti suntem o apa si-un pamant doar ca unii suntem mai atenti si cascam ochii la semnele de circulatie a si sa nu uit daam semnal cand schimbam directia de mers si intotdeauna corespunde semnalul cu directia de mers :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai auzit de cea mai mica unitate de masura a timpului?

se numeste secunda de bucuresti si se calculeaza astfel:

intervalul de timp de cand trece semaforul pe lumina verde si pana la primul claxon :crack:

 

Ai perfecta dreptate..Numai ca, datorita relativitatii timpului, "secunda" de semafor e mult mai mica decat o secunda... :crack: Dupa calculele mele, dureaza cca 0,5 secunde "normale". Ba chiar am banuiala ca anumiti "soferi" stau cu mana pe claxon, si la galben deja neuronul lor da comanda...bine, pana ajunge de la neuron la muschi, mai trece oarece timp... :ok:

 

Nu ma au vas de sange ce le pulseaza pe creier si cand sunt la semafor incep sa claxoneze ceea ce este foarte stresant cand esti pe motor da dai niste gauri in tobe si nu se mai aude neam de claxon ,si nu sunt de parere ca exista un soi anume de sofer in functie de oras ,desi doar bucuresteni erau sa dea peste mine cand sunt pe motor si culmea in Ploiesti unde inca se mai respecta Codul Rutier(mersul pe interzis sau trecutul pe rosu din cate stiu eu se pedepsesc) toti suntem o apa si-un pamant doar ca unii suntem mai atenti si cascam ochii la semnele de circulatie a si sa nu uit daam semnal cand schimbam directia de mers si intotdeauna corespunde semnalul cu directia de mers :cheers:

 

...Peste tot la fel.

Acum mai putin de 1 ora, eram cu masina, semnalizam de pe banda 1 sa fac dreapta in parcaj...Semnalizam de ceva vreme, ca stateam in coloana. Chiar inainte de a incepe sa virez, ce sa vezi... zvarrr unul cu moto pe langa mine prin dreapta...nici macar nu am apucat sa vad ce motoreta era..ca sa nu mai zic de numar. Daca nu aveam reflexul de a ma asigura, era deja postat un topic nou: "Accident pe Iuliu Maniu". Pentru cel care a trecut, poate citeste: Iuliu Maniu, sensul spre Pitesti, inainte de intersectia Lujerului, in fata la BCR aproximativ. A avut noroc de mine...Daca era alt conservar care nu se asigura - si stiti bine ca ffff putini se asigura in spate la viraj dreapta de pe banda 1, era acum razuit de pe asfalt.

Asa ca incercati toti nu numai sa CASCATI ochii, ci si sa evaluati traficul...

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica precizare...baiatul din Cugir nu e in nici o coma mah...e cat se poate de stabil.Nici nu a fost in coma....s-a lovit la cap e drept, dar nu foarte grav.

 

Mie asa mi-a zis politistul care s-a ocupat de noi. Sa ne grabim sa completam declaratiile ca mai are un accident grav. Un baiat din Cugir a avut accident cu motocicleta si ca este in coma la spital. Daca a mintit el am mintit si eu asa ca n-aveam de unde sa stiu. Eu numai am intrebat daca stie cineva ceva de accident. Poate ca esti prieten cu el de vorbesti asa dar eu am scris ce am auzit. Fara suparare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...