Sari la conținut

Unde Pastrati Motocicleta?


morpheus
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

In curand ma voi muta intr-un apartament la bloc. Pana acum am locuit la curte unde am garaj si tineam motocicleta acolo. Acuma ca se mai schimba una alta, ma mut la bloc nu am unde sa imi tin motocicleta, voi cei care locuiti la bloc unde va tineti motoarele pe timpul verii?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ici pe colo.... stiu eu loc misto in...... constanta.

 

si ca sa nu se mai deschida nu's ce topic gen: "unde faceti pipi", raspund de pe acum: pe copaci, la pisoar, in cvhiuveta, totul este sa se scurga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde in ce zona stai, ar fi loc in curte pe la noi pe la domenii. eu stau pe la piata 1 mai

 

Salutare!

 

In curand ma voi muta intr-un apartament la bloc. Pana acum am locuit la curte unde am garaj si tineam motocicleta acolo. Acuma ca se mai schimba una alta, ma mut la bloc nu am unde sa imi tin motocicleta, voi cei care locuiti la bloc unde va tineti motoarele pe timpul verii?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In garaj sau in fata blocului (legata bine si cu husa), ce dracu e asa de greu?

 

Nu inteleg de ce te superi. Mie imi e teama sa o tin in fata blocului sa nu se fure, sa nu se catere copii pe ea, sa nu o dea pe jos, etc.

De 2 ani o pastrez doar in garajul de acasa.

Unde sa faci garaj la bloc ma intreb eu?

 

Eram curios sa aflu cum ati rezolvat voi problema asta...

 

Asfalt Uscat!

 

 

depinde in ce zona stai, ar fi loc in curte pe la noi pe la domenii. eu stau pe la piata 1 mai

 

Pai stau in rahova asa ca pana la domenii e cale lunga. Dar iti multumesc.

Acum ca stau inca la curte si eu am primit motoare in garaj la mine, dar la bloc cand ma voi muta nu cred ca voi putea sa fac garaj, nu vad cine m-ar lasa si unde l-as putea face.

 

 

 

pe ici pe colo.... stiu eu loc misto in...... constanta.

 

si ca sa nu se mai deschida nu's ce topic gen: "unde faceti pipi", raspund de pe acum: pe copaci, la pisoar, in cvhiuveta, totul este sa se scurga.

 

 

Pentru cei pe care i-a deranjat acest topic, imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho, ca nu s-a suparat nimeni, mai raspundem si noi in 2 peri.

Concluzia: daca te muti la bloc ia-ți un lant Abus sau ceva fain, sa nu-l taie careva, baga-i si o alarma cu sistem GSM sau pager si stai linistit. Acum, daca o zgaria-o vreun prost, se numeste ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru cei pe care i-a deranjat acest topic, imi cer scuze.

pe mine personal m-a deranjat ca s-a creat un topic ce trebuia sa fie la comunitati regionale. nu este bine sa facem topicuri aiurea, caci se incarca mult o sectiune cu topicuri inutile, iar cand vrei sa cauti un topic de interes ptr sectiunea respectiva, trebuie sa cauti prin "gunoaie". deci nu era un topic adresat tuturor din tara, ci numai celor din bucuresti, si nu era neaparat in legatura cu sectiunea asta. daca respectam regulile astea o sa fie un forum mai "curat". poate te-ai grabit, si nu ai stat sa te gandesti prea mult. :cheers:

on-topic: in parcare, legata, si roata spate infranata. desi este mai la "dos" parcarea, asta nu m-a scutit de emotii atunci cand mi-a furat-o. nu era atunci asigurata cu nimic.

asfalt uscat, curat, si...pufos. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Premiul "frica pazsest pepenii" - sectiunea originalitate merge la Avent!

Am mai auzit o chestie undeva ceva de genul : vezi scan! Adica daca voiai sa furi motoreta, nu aveai pe unde sa o iei.

 

Hai fata, lasa-i sa rada. Doar stii ca rasul ingrasa!

 

Prea tare desenul.

Mai baga desene ca ne dixtram :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Un singur lucru nu am inteles: cum adica "asfalt pufos" - atunci cand cazi sa nu te doara? Daca da, atunci misto.

mda, in caz de doamne fereste...nu cobesc, dar femeie ne..cazuta si motoreta necazuta nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e cazul sa pui amprenta in zona unde vrei sa te muti...

ia niste tabla si incropeste un mic garaj...pune-l pe unde consideri in zona...ancoreaza-l bine si gata...si vara si iarna...

asta numai dak ti la motor... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e cazul sa pui amprenta in zona unde vrei sa te muti...

ia niste tabla si incropeste un mic garaj...pune-l pe unde consideri in zona...ancoreaza-l bine si gata...si vara si iarna...

asta numai dak ti la motor... :ok:

Ce probleme ar putea isca un astfel de garaj?? Dpdv legal, ca daca e legal imi potolesc eu vecinii.. :cheers:

 

Presupun ca materialele si constructia nu ar costa prea mult..

 

Eu unul am cautat un garaj in zona, fara succes deocamdata, insa daca nu gasesc nimic presupun ca singurele optiuni vor fi ori un garaj de acest tip (improvizat), ori legata cu un lant serios, cu alarma, si husa.. si, bineinteles, asigurata..

 

Ride free, and sleep without worry.. in Utopia.. :crack:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-13981-1177313630_thumb.jpgIN_PRINCIPIU.doc

 

CAM DESPRE ASTA ESTE VORBA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai locuiesti unde stateai inainte?

 

 

deocamdata tot acolo stau.

dar m-am apuca sa-mi renovez apartamentu ca ma mut acolo.

avantaju e ca e aproape de actuala casa dar acolo nu imi pot face garaj...

 

o sa pastrez motoru ca pana acum la parinti... mai vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu se intelege. E ceva ce culiseaza??

 

EXACT DESPRE ASTA ESTE VORBA. CULISEAZA PE CELE DOUA SINE , SE INCUIE USA ,SI... GATA. CAND AI NEVOIE DE EA , DESCUI USA ,O TRAGI CU MANA AFARA, O SCOTI DE PE SUPORTI , SANIA O IMPINGI LA LOC ,INCUI USA SI , IAR GATA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator DARK-RIDER-82

pot sa ma confesez si eu , nu? :P de cand l-am luat ,(nipranu') , sta la 2 metri de camera mea:) bine , e un hol despartitor, dar in principiu il tin IN CASA , chiar mai am putin si cred ca-l bag la mine in camera sa ma uit la el iarna, sa-l mai lustruiesc din cand in cand :( (poate repar si chiulasa aia bulita! :P )

ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...