Sari la conținut

Pasager/pasagera


Tiny Winny
 Share

Postări Recomandate

Caut pasager/pasagera care sa puna banii de benzina pana la mare si evident inapoi.

NU VA INGHESUITI!!!

 

Traseul inca nu l-am stabilit,probabil A2, Cernavoda,VamaVeche& back. Pasagerul/pasagera nu trebuie sa aibe mai mult de 60-65 kg. Suma pt. benzina este in jur de 130-140 ron. Nu voi avea bagaje asa ca vor fi numai bagajele celui sau celei de pe saua din spate. Programul de plecare si intoarcere

v-a fi stabilit de comun acord intre mine si cel/cea care v-a merge in spate.

Propunerea este foarte serioasa asa ca va rog sa va abtineti de la comentarii pe langa.

Am postat acelas anunt si intr-un topic de aici dar m-am gandit ca ar fi cel mai bine sa il pun undeva la vedere.

 

Nu asigur casca,echipament.Nu iau pasageri mai mici de 16 ani,ideal ar fi minim 18.

 

Asfalt uscat!

Editat de Tiny Winny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok.. m-am mai consultat in legatura cu preturile si am ajuns la concluzia ca un drum(dus-intors) pana la mare in conditii umane ar costa ,orice metoda s-ar folosi, cel putin 900 de mii (excluzand autostopul, personalul , cercul ,covorul fermecat,etc). In concluzie rectific si ramane definitiva suma de 900 de mii. Restul ai voi pune eu. Probabil ca va dati seama ca nu se compara a merge pe motor cu a merge intr-un imbacsit de autocar sau cu vre-un tren, in care mai nou nici macar nu se mai fumeaza. Decizia va apartine.

 

Asfalt uscat.

Editat de Tiny Winny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Probabil ca va dati seama ca nu se compara a merge pe motor cu a merge intr-un imbacsit de autocar sau cu vre-un tren, in care mai nou nici macar nu se mai fumeaza. Decizia va apartine...

 

Adevarul e ca se stie ca pe motor se fumeaza lejer.... Daca e Goldwing... :hug:

 

Acum la modul serios:

 

Amice, foarte cunoscut pe forum nu esti, nu de alta dar te-ai inscris azi, de cand ai carnet n-ai spus, si nu precizezi nici macar pe ce motor vrei sa iti cari pasagerul/pasagera pana la mare ("cruisser" nu se pune, e prea vag si oricum se scrie "cruiser").

Daca oferi un serviciu ai face bine sa te prezinti si sa il prezinti asa cum trebuie, altfel nu stiu cine o sa sara sa iti dea aproape un milion pentru un mers la mare.

 

Apropo, trenurile alea imbacsite in care nici nu se mai fumeaza pot fi preferate de unii, cum ar fi nefumatorii... Ce te faci pe motor daca te ploua 300 de kilometri?

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scump pe naiba... mai ieftin de atata numai cu cercu' te plimbi.

:what:

Cu banii aia faci aproape dus-intors buc-vama.

N-ai bani destui pt bere? :hug:

 

PS: ofer si eu transport Sf.Ghe.-Bv.-Ploiesti-Vama pe 28 dus si 1 mai intors contra sumei de 100 RON (is 900 km per total) pt doamne si domnisoare cu simtul umorului si sub 70 kg, mentionez ca motorizez de 11 ani fara accidente notabile si promit sa nu-i dau mai mult de 160 ca...de...creste consumul, si mai merg si cu un preten cu intruderu'.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ca sa raspund foarte politicos la toate intrebarile si nelamuririle inclusiv impunsaturile... Am categ A de 7 ani. Am mers pe o gramada de motoare am momentan o japoneza.Am mers pe ploaie cel mai mult aprox 500 de km intr-o zi. :what: Am spus in anuntz ca nu iau indivizi fara casca si eventual echipament macar haine de piele macar asa cum am eu.Pt. tipul cu agatzatu'. NU imi faci concurentza pt. ca nu urmaresc asta.In privintza berilor pe care vreau sa le beau la mare e treaba mea ce fac cu banii. Sint convins ca stiti si voi care e treaba" nimic nu e gratis" si cum nu urmaresc sa agatz e foarte normal sa cer bani pt. benzina( la autostop nu iau bani). Nu am o trotineta care sa consume 3 litri la suta. Iar in definitiv e o oferta, pertinenta de altfel.Nu iau persoane mai mari pt. ca nu am chef sa-mi rupa amortizoarele)

 

Va salut domnii mei.

Asfalt uscat.

Mda , ai dreptate "Cruiser" era corect, voi rectifica, nu am scris chopper pt. ca mi se pare ca inca nu e chopper-it destul. In fine e un Cruiser de 800cmc.

Cu banii aia faci aproape dus-intors buc-vama.

N-ai bani destui pt bere? :hug:

 

 

 

Pai asta era ideea . Sa plateasca drumul.

Editat de Tiny Winny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma leg de pret, ca omul cere doar banii de benzina, uzura motoretei nu se pune?

 

Ma leg de faptul ca nici mai mult nici mai putin primul post pe forum nu e nici de prezentare, nici de salut, ci de dus pasager la mare cu "ia-ma nene"... pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeee...macar omul este in aproximativa legalitate cu minorele! :D se accepta intre 16 si 18 ani...dar mai bine peste 18...ca sa fie in PERFECTA legalitate :hug: :what: :what:

 

pe langa...pretul benzinei poate poate si...un sex...oral...banal! :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeee...macar omul este in aproximativa legalitate cu minorele! :sick: se accepta intre 16 si 18 ani...dar mai bine peste 18...ca sa fie in PERFECTA legalitate :what: :what: :D

 

pe langa...pretul benzinei poate poate si...un sex...oral...banal! :eek:

 

Hellryder are dreptate cu prezentarea . Am cam venit asa pe nepusa masa cu anuntul asta. Inca o data trebuie sa ai dau dreptate.

Cat despre al doi-lea comentariu al domnului Stephon ...deja nu mai am cuvinte. Foarte urat...

 

Iar domnul Stephon in ochii mei nu e si nu v-a fi altceva decat un biet plugar cu o clasa mai mult dect trenul.

Daca dvs. "domnule"Stephon practicati "sporturi pe centura" sau stiu eu pe unde asta nu ma priveste pe mine. :hug:

 

Anuntzul nu mai e valabil!

 

Puteti inchide topicul. Eu nu mai intru aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti praf!

comentariul nu a fost deloc urat ci...a fost o gluma! dar se pare ca nu am cu cine! :what:

 

uite...acest biet plugar...cu cateva clase...stie sa vorbeasca corect gramatical! se pare ca acolo...la el la sat...in primele 3-4 clase chiar se face carte cat la oras in 12! Spre deosebire de oras...unde baietii cu "cruissere" de 800 cmc noi...astia de la tara...nu dam anunturi semi-matrimoniale de tot cacatul pe un forum de motociclism!

Iar cu centura...avem si noi o singura sosea prin sat dar este strajuita de casute...mici si ingrijite! Nu este inconjurat de o sosea plina de "fetite" care merg la plimbare cu baieti voinici ca tine...si fac prostioare pe bonuri de masa!

Iar ca sport...da...practic motociclismul...adevarat...fara agatat de tinere intre 16 si 18 ani! :hug:

 

drum bun pana la mare in compania unei june domnisoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti praf!

comentariul nu a fost deloc urat ci...a fost o gluma! dar se pare ca nu am cu cine! :sick:

 

uite...acest biet plugar...cu cateva clase...stie sa vorbeasca corect gramatical! se pare ca acolo...la el la sat...in primele 3-4 clase chiar se face carte cat la oras in 12! Spre deosebire de oras...unde baietii cu "cruissere" de 800 cmc noi...astia de la tara...nu dam anunturi semi-matrimoniale de tot cacatul pe un forum de motociclism!

Iar cu centura...avem si noi o singura sosea prin sat dar este strajuita de casute...mici si ingrijite! Nu este inconjurat de o sosea plina de "fetite" care merg la plimbare cu baieti voinici ca tine...si fac prostioare pe bonuri de masa!

Iar ca sport...da...practic motociclismul...adevarat...fara agatat de tinere intre 16 si 18 ani! :D

 

drum bun pana la mare in compania unei june domnisoare!

 

:hug: :what: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaa...de ce nu zici asa??? :what: :what: :D

gata mah, lasatzi-l shacalilor, n-a zis omu ca nu mai intra pe topicul asta? i s-a facut rushine..... :hug:

Editat de moscku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rezonabil 900 de mii pana la mare si inapoi ?!... hmm. Nasol, moca nu avem.

atat e si cu masina. 2 persoane. :hug:

 

Eu nu ma leg de pret, ca omul cere doar banii de benzina, uzura motoretei nu se pune?

Ma leg de faptul ca nici mai mult nici mai putin primul post pe forum nu e nici de prezentare, nici de salut, ci de dus pasager la mare cu "ia-ma nene"... pacat.

uzura motorului=placerea de a nu fi singur... :what:

"ia-ma nene".........cam mult spus "nene"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata mah lasatzil shacalilor, n-a zis omu ca nu mai intra pe topicul asta? i s-a facut rushine..... :what:

Lasa-l mah ca o merita!! Scapa mai ieftin daca dadea anunt la ziar.. Si rezultatul era acelasi :what:

Ai draq!! Nenorociti :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...