Sari la conținut

Constanta Articol Aparut 23.04.07


foxdesert
 Share

Postări Recomandate

Sa incep pe rand.Dauna totala iau sigur da nu ma avantajeaza.Ideea sa ma ridic in scarite nu mi-a venit,o aveam in minte bine constientizata din experienta si teorie.E bine si sa culci motocicleta dar la mine a fost prea in scurt si ar fi iesit mai rau.Important este si sa NU te uiti la masina ci la o traiectorie salvatoare pe care mie boul mi-a inchis-o.A traversat doua benzi de bulevard fara sa intoarca privirea o singura data.Mersul in oras il face fiecare cum crede si cum il tine,asta cu riscurile de rigoare asumate.Am si eu vina mea si o banuiti dar asta nu iti anuleaza prioritatea.Marmota cu tine e greu,chiar nu am ce sa spun...merci pt gandurile si urarile tale de bine si iti doresc sa fi ferit de evenimente!Oricum cel mai important este echipamentul si casca obligatoriu inchisa fff bine.

 

naspa!!

...mai mergi tare in oras pe viitor? eu nu cred!

:duel:

 

mi-a taiat si mie fata un bou (de pe dreapta ,parcat a vrut sa intoarca ), drum cu 2 benzi pe sens, eu pe banda 2 ..70km/h-80. masina era oprita n-am bagat-o in seama(n-am vazut-o)./ cand ajung in dreptul ei se pune in miscare fara nici o jena fara semnal fara nimic, incepe intoarcerea direct in fata mea...am blocat spatele...a auzit cauciucu' urland pe susea a scos capu' la mine s-a uitat, a oprit... si eu am putut sa-l depasesc prin fata....daca aveam viteza..vb ta "eram istorie".

 

asa ca tb sa fim atenti si la aia parcati ....

 

incetttttttt in oras!!!!

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba de ce sa nu mai mearga tare, eu merg frecvent cu peste 200 in oras.nu tot timpul, bineanteles, dar cateodata o mai frig. asa ca sunt convins ca si el la fel va face. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa!!

...mai mergi tare in oras pe viitor? eu nu cred!

:duel:

 

mi-a taiat si mie fata un bou (de pe dreapta ,parcat a vrut sa intoarca ), drum cu 2 benzi pe sens, eu pe banda 2 ..70km/h-80. masina era oprita n-am bagat-o in seama(n-am vazut-o)./ cand ajung in dreptul ei se pune in miscare fara nici o jena fara semnal fara nimic, incepe intoarcerea direct in fata mea...am blocat spatele...a auzit cauciucu' urland pe susea a scos capu' la mine s-a uitat, a oprit... si eu am putut sa-l depasesc prin fata....daca aveam viteza..vb ta "eram istorie".

 

asa ca tb sa fim atenti si la aia parcati ....

 

incetttttttt in oras!!!!

Daca aveam de gand sa merg incet sau sa nu mai merg nu imi mai luam alta...momentan vreau una si cu ceva tuning la lkm asa ca sa merg mai incet!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frateeee! Prost sa fii noroc sa ai, ma. Ai mancat (cuvant urat) cat ai fost mic? Hai sa ne traiesti, ma. Si daca vrei sa te sinucizi, exista metode mai practice. (otto, daca vrei, iti explic mai pe larg)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... conservarul spune cu mana pe inima ca "nu l-am vazut". Si sa iti mai dau un exemplu ce sustine faza cu "invizibilitatea": multi soferi chiar daca te vad se baga in intersectii, in depasiri etc... si daca e sa se intample ceva "nu l-am vazut" sau "avea peste 100" (texte clasice). Toti avem uscaturi si trebuie sa traim cu ele(ei). Bafta multa si fara incidente.

P.S. btw...Ducati se scrie cu un "t" :duel: bafta

 

 

De acord, sunt f multi care trec cu 160+ pe langa secundele ce-i despart de realitate, insa scuza asta "nu am vazut" o aplicam toti, conservari sau motoristi, atunci cand ne opreste 'nea militianu' si ne ia la intrebari despre o posibila neacordare de prioritate, un pieton ratacit pe undeva, bla bla.... E clasic: "nu ati acordat prioritate, nu ati redus viteza desi exista indicatoare in acest sens, ia uitati-va acolo..." si de cealalta parte: " nu l-am vazut, tocmai ma uitam in oglinda, tocmai ma uitam in partea cealalta, tocmai ma uitam dupa femei...", puii mei!!...

Clasic, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
ba de ce sa nu mai mearga tare, eu merg frecvent cu peste 200 in oras.nu tot timpul, bineanteles, dar cateodata o mai frig. asa ca sunt convins ca si el la fel va face. :(

200 in orash ... atunci cand o sa te infigi in ceva e posibil sa fie sor-ta sau maica-ta venind de la serviciu de la piata de la coafor cu conserva sau traversand trecerea de pietoni si atunci ... familia s-ar gandi ca mai bin te avortau la nastere . Odata cu motoru nu ti-ai luat si sosea iar legile sunt facute ca sa te protejeze si pe tine si pe ceilalti. Asculta sfatul meu si las-o mai moale si tu esti constient ca nu te grabesti niciodata atat de tare incat sa merite riscul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba de ce sa nu mai mearga tare, eu merg frecvent cu peste 200 in oras.nu tot timpul, bineanteles, dar cateodata o mai frig. asa ca sunt convins ca si el la fel va face. :(

mergi ma ca nu te tine nimeni... stii bancul cu curva... tu sa fii sanatos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duceti lipsa de controverse de reinviati topicuri din 2007? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine o sa copiez pe un stick pozele de la accident si o sa le bag sa se vada clar ce si cum...

daca tot a reinviat topicu` ... macar pune si tu pozele daca le mai ai :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

power rangero sa vezi acum dupa ce-au citit 10 persoane topicul again , ce discutii o sa iasa :( )

 

pai stai ma, nu e vina mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...