Sari la conținut

Smaeb 2007 - Comunitatea Scuteristilor Din Romania (csr)


alias
 Share

Postări Recomandate

Salutare scuteristii mei.

 

Cu ocazia editiei 2007 a SMAEB, va propun sa ne intalnim maine si poimaine (26 si 27 aprilie) la fantana din parcarea de la Circ, cum intrii de pe Stefan cel Mare, ca sa vorbim si sa stabilim exact planul de bataie. Pentru ca multi lucreaza/sunt la scoala, in timpul saptamanii, propun sa fixam intalnirea la ora 21:00, stiu ca este destul de tarziu, dar va rog sa faceti un efort si sa incercati sa ajungeti, avem multe de discutat/stabilit/facut.

 

Vreau ca CSR sa participe in fiecare zi la SMAEB 2007, nu avem un stand, insa curtea RomExpo e mare :smoke:, ne plantam si noi scuterele pe-acolo si atarnam bannere cu CSR intre ghidoane, sper sa fac niste pliante si fluturasi pentru a populariza CSR, sa ne cunoasca lumea, sa stie cine suntem si ce vrem :lol:

 

Pentru ca avem destule de vazut, vreau sa participam prin rotatie la "vasle", asta pentru a da ocazia tuturor sa-si clateasca ochii :lol:

 

Este foarte important sa fim civilizati si sa nu ne facem de ras. Vor fi demonstratii de maiestrie motociclistica, organizate in curtea RomExpo, noi vom asista la ele linistiti si fara sa ne spargem in figuri.

 

De asemenea la SMAEB 2007 vom discuta despre CSR si despre statutul legal al comunitatii si viitoarelor cluburi (filiale) in diversele orase ale tarii.

 

Intalnirea CSR pentru plecarea catre SMAEB, se va organiza in fiecare dimineata ( 29apr - 1mai) la 9:00, cu plecare catre SMAEB la 9:30, exceptia va fi sambata pe 28 apr, cand ne vom intalni la 10:00 si vom pleca spre RomExpo pe la 11:30 :lol:

 

Ajunsi acolo vom stabili exact locul unde vom avea "standul", ar trebui sa fie undeva in "centrul" atentiei :lol:, acolo unde am putea fi remarcati de viitorii scuteristi, sau de scuteristii care vor sa faca parte din CSR.

 

Nu uitati, oricine este bine-venit in CSR, atata timp cat cunoaste si aplica bunele maniere si legislatia in vigoare.

ATENTIE! - Orice membru al CSR trebuie sa poarte casca (orice alte protectii sunt binevenite) si aici nu se admite nici o exceptie!

 

Orice idei, propuneri, comentarii si critici sunt binevenite atata timp cat sunt constructive :lol: Astept parerea voastra despre acest subiect.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate, daca astrele tin cu noi, in fiecare zi aproape de inchidere vom incerca sa facem un fel de show-off, dar neaparat echipati pana-n dinti si neaparat cine doreste sa participe va semna niste declaratii de proprie raspundere asupra eventualelor pagube materiale, raniri cororale sau alte necazuri. Daca vor exista daune de orice fel, cei care le-au provocat vor suporta intreaga paguba.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :smoke:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu ne dam in spectacol ca nu e cazul! Parerea mea e sa stam linistiti si sa ne vedem de gasirea a cat mai multor viitori membri CSR :nono:

 

Noroc! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu ne dam in spectacol ca nu e cazul! Parerea mea e sa stam linistiti si sa ne vedem de gasirea a cat mai multor viitori membri CSR :nono:

 

Noroc! ;)

 

Ai dreptate, am remediat problema :lol:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfoai daca eram si eu din bucuresti era fantastic... dar asa e distanta de 80 km si mi-e ca scuterasul nu-mi rezista pan` acolo si inapoi... :lol:

oricum succes cu initiativa si poate trec si eu pe la "standul" vostru sa va shake-hands :lol: (o sa ma duc cu maxi la smaeb)

 

abia astept sa va vad! :lol: :nono: ;) :smoke: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa dau de voi luni sau marti insa precum necu2k5 n'am sa vin cu scuteru' ci cu masina. Numai bine si poate ne gasim...

 

P.S. alias spal'o pe delma ca dupa ea am sa ma uit bate bine la ochi :lol:

 

Salut. O sa o spal :lol: Cred si eu ca bate bine la ochi, la cat de stirba este :lol:

 

Sa ne vedem sanatosi la SMAEB 2007.

Asfalt uscat si salutari cu farul! :smoke: :nono:

 

Am stand in interior si pot oferi cu placere o mana de ajutor.

 

Salut. Sigur putem discuta mai multe pe tema asta, dar pe scurt ... cam cat a costat standul si daca pentru el ai aranjat cu Dl. Dobrescu? M-ar mai interesa sa stiu daca ai luat standul pe firma, adica daca trebuie sa fi o firma cu acte in regula ca sa poti sa ai stand?Merci

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in pavilionul 15, vis-a-vis de mine este un stand gol. Sunt sigur ca nu ar avea cineva ceva de comentat dc s-ar aseza cineva acolo. Eu am depozitat azi acolo o gramada de marfa si nimeni nu a comentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu...cu "conditia" sa nu mergeti prea tare(peste 50 km/h) ca al meu e in rodaj...(i-am schimbat segmentii)

Toti scuteristii sunt asteptati azi(duminica,29 aprilie) la ora 9:00a.m. la fantana la Circ, de pe sos. Stefan cel Mare iar de acolo spre SMAEB :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti scuteristii sunt asteptati azi(duminica,29 aprilie) la ora 9:00a.m. la fantana la Circ, de pe sos. Stefan cel Mare iar de acolo spre SMAEB :duel:

si maine la fel? adica pe 30. imi spune si mie cineva cum se ajunge la circ? niste puncte de reper va rog

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si maine la fel? adica pe 30. imi spune si mie cineva cum se ajunge la circ? niste puncte de reper va rog

Azi la 10:30. De la obor mergi pe stefan cel mareinspre victoriei si cam la 1km de obor e fantana;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la 10:30. De la obor mergi pe stefan cel mareinspre victoriei si cam la 1km de obor e fantana;)

acum stiu mersi! am fost si eu la smaeb, dar pe la 2! erau f multi scuteristi si motociclisti. am vazut si scuterul acela cu pancarta pe el "csr". Al cui era? Care din voi ati participat la "f1" de la romexpo cu scuterul? :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum stiu mersi! am fost si eu la smaeb, dar pe la 2! erau f multi scuteristi si motociclisti. am vazut si scuterul acela cu pancarta pe el "csr". Al cui era? Care din voi ati participat la "f1" de la romexpo cu scuterul? :rock:

O fi participat Alias, stiu ca lui ii place viteza. :duel: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum stiu mersi! am fost si eu la smaeb, dar pe la 2! erau f multi scuteristi si motociclisti. am vazut si scuterul acela cu pancarta pe el "csr". Al cui era? Care din voi ati participat la "f1" de la romexpo cu scuterul? :wave:

Scuterul cu "pancarta" care-i un fel de banner :duel: era pus pe scuterul lui alias :ok: eu eram pe circuit, daca se poate numi ala asa... din pacate nu am putut participa deoarece nu aveam hartie de la parinti si nici nu erau acasa sa-i plantez acolo, asa ca am dat doar cateva ture in sesiunea de antrenamente. Concluzii:

 

 

--> circuitul era vai de mama lui

--> pe el erau praf+un pic de nisip si cateva balti

--> cerinta minima pentru echipament era casca :rock:

--> nu prea au fost participanti

--> cazaturile nu au lipsit, din fericire nu grave.

 

Maine este cursa propriu-zisa asa ca cine doreste sa participe, se duce, se inscrie direct la calificari si apoi la cursa(asta daca se califica...nu ma intrebati ca nu stiu ce timpi trebuie)!

 

Salut si mult bulan!

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul cu "pancarta" care-i un fel de banner :duel: era pus pe scuterul lui alias :wave: eu eram pe circuit, daca se poate numi ala asa... din pacate nu am putut participa deoarece nu aveam hartie de la parinti si nici nu erau acasa sa-i plantez acolo, asa ca am dat doar cateva ture in sesiunea de antrenamente. Concluzii:

 

 

--> circuitul era vai de mama lui

--> pe el erau praf+un pic de nisip si cateva balti

--> cerinta minima pentru echipament era casca :blbl:

--> nu prea au fost participanti

--> cazaturile nu au lipsit, din fericire nu grave.

 

Maine este cursa propriu-zisa asa ca cine doreste sa participe, se duce, se inscrie direct la calificari si apoi la cursa(asta daca se califica...nu ma intrebati ca nu stiu ce timpi trebuie)!

 

Salut si mult bulan!

sa vin eu sa va invatz ma? da` dupaia ziceti ca era Batman si dastea + ca n-am cauciucuri ptr nisip :ok:

tu cu "crossu" tau trebuia sa-i mananci p`aia , maine sper sa castigi :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul cu "pancarta" care-i un fel de banner :duel: era pus pe scuterul lui alias :ok: eu eram pe circuit, daca se poate numi ala asa... din pacate nu am putut participa deoarece nu aveam hartie de la parinti si nici nu erau acasa sa-i plantez acolo, asa ca am dat doar cateva ture in sesiunea de antrenamente. Concluzii:

 

 

--> circuitul era vai de mama lui

--> pe el erau praf+un pic de nisip si cateva balti

--> cerinta minima pentru echipament era casca :rock:

--> nu prea au fost participanti

--> cazaturile nu au lipsit, din fericire nu grave.

 

Maine este cursa propriu-zisa asa ca cine doreste sa participe, se duce, se inscrie direct la calificari si apoi la cursa(asta daca se califica...nu ma intrebati ca nu stiu ce timpi trebuie)!

 

Salut si mult bulan!

Sper sa castigi maine ca sa iti dau o guma Turbo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu si am vazut pancarta,dar in 2 ore nu am vazut pe nimeni sa stau de vorba :rock:

ce ma,ai mai fost si azi la salon? al dracu,vii sa iei material de .... , poze cu fetele alea :duel: :ok:

care mai vine ma maine?costy bagam o saorma si mergem si noi?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vin eu sa va invatz ma? da` dupaia ziceti ca era Batman si dastea + ca n-am cauciucuri ptr nisip :ok:

tu cu "crossu" tau trebuia sa-i mananci p`aia , maine sper sa castigi :wave:

Sper sa castigi maine ca sa iti dau o guma Turbo.

Mai daca vin ai mei acasa ii duc la cursa sa am baza legala pentru participare... altfel n-am cum sa particip :duel:

am fost si eu si am vazut pancarta,dar in 2 ore nu am vazut pe nimeni sa stau de vorba :blbl:

Scuza-ne! Am stat pana la 14:40 afara dupa care am intrat sa ne mai uitam la motoare si echipamente :ok:

Apropo cel mai nereusit atv e cel de la kymko... e unul de 50cmc, micut, care are bordul acoperit total de bara de torsiune a ghidonului :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu si am vazut pancarta,dar in 2 ore nu am vazut pe nimeni sa stau de vorba :blbl:

 

Si eu am fost tot azi :ok: si chiar am reusit sa vorbesc cu Alias care venise cu pretina, iar pe Vlad si Coto i'am salutat doar, desi Rally'istu a ramas cam inspaimantat de intalnirea de gradu' 3 cu martianu de mine :duel:

 

 

ce ma,ai mai fost si azi la salon? al dracu,vii sa iei material de .... , poze cu fetele alea :ok: :wave:

care mai vine ma maine?costy bagam o saorma si mergem si noi?!

 

Ooo amice n'ai sugitzat la mare?! Ce v'am mai injurat pe tine si pe Costy care n'a vrut sa se urce in tramvai sa vina pana acolo...Halal motociclisti :rock: Mai ales ala albastru care nu stie sa se dea decat cu V8'u. In schimb m'am asezat la umbra si gandindu'ma la viata voastra amarata(special Costy) am bagat o bine meritata...ghici ce?!...SAORMA tata. Hai noroace tuturor si ne auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost tot azi :) si chiar am reusit sa vorbesc cu Alias care venise cu pretina, iar pe Vlad si Coto i'am salutat doar, desi Rally'istu a ramas cam inspaimantat de intalnirea de gradu' 3 cu martianu de mine :rock:

Ooo amice n'ai sugitzat la mare?! Ce v'am mai injurat pe tine si pe Costy care n'a vrut sa se urce in tramvai sa vina pana acolo...Halal motociclisti :wave: Mai ales ala albastru care nu stie sa se dea decat cu V8'u. In schimb m'am asezat la umbra si gandindu'ma la viata voastra amarata(special Costy) am bagat o bine meritata...ghici ce?!...SAORMA tata. Hai noroace tuturor si ne auzim numai de bine.

"eu sunt de la tzara,noi n-avem saorma...asa ca bagati la baiatu vreo 5 sa duca si la restu clanului" :duel: :blbl: :ok: ...ba e bine ca te-am initiat si in treaba asta , mai trebe sa te ducem si la femei si gata...sper ca nu esti ca,costy ... ala de cativa ani tot incerc sa-l duc si nu vrea :o

Ce pot sa zic frate...maine daca vrei ma gasesti la salon ,vin sa-l vad pe VLad cum castiga cupa SLOW :ok: :ok: si sa vad ce mai e cu fetele alea p`acolo , daca s-au mai schimbat de sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost tot azi :ok: si chiar am reusit sa vorbesc cu Alias care venise cu pretina, iar pe Vlad si Coto i'am salutat doar, desi Rally'istu a ramas cam inspaimantat de intalnirea de gradu' 3 cu martianu de mine :ok:

Ooo amice n'ai sugitzat la mare?! Ce v'am mai injurat pe tine si pe Costy care n'a vrut sa se urce in tramvai sa vina pana acolo...Halal motociclisti :rock: Mai ales ala albastru care nu stie sa se dea decat cu V8'u. In schimb m'am asezat la umbra si gandindu'ma la viata voastra amarata(special Costy) am bagat o bine meritata...ghici ce?!...SAORMA tata. Hai noroace tuturor si ne auzim numai de bine.

Scuze frate eram ganditor la ora aia si m-ai luat ca din oala :duel: cotto e la mare ma :wave: Cel de langa mine era marius :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...