Sari la conținut

Suzuki DR 650 R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
Multumesc!

 

Inca nu m-am lamurit,care e diferenta de cuplu? se simte?Adik...daca au cam aceesi putere, care motor e mai cu vana in el?Cred ca intelegeti ce vreau sa spun...feelingul B)

Acuma depinde si de motorul motocicletei cat de bine merge,e reglat,filtre,ulei,etc ,conteaza enorm de mult la moto. si depinde si de dif. de greutate raportata la putere.

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

BTW, sa nu pui DURALUBE in motor  :cheers:  :cheers:

DE CE ???? CE VA E ATATA FRICA DURALUBE POA` SA PUNA SA NU PUNA ALTCEVA.

 

Eu in XT am pus si merge mult mai bine schimba mai bine,consuma mai putin,nu mai "clantane" la rece si nici nu se mai incalzeste asa tare vara.

 

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duralube e super ! insa nu pt ambreiaj umed ... dr-ul are carter comun motor-cutie si pelicula de duralube va face discurile de ambreiaj sa patineze.

 

in atentia adminilor: in curand o sa termin de scanat cartea de reparatii pt suzuki dr, sunt pe la pagina 100 (cartea are peste 300) si merge destul de greu ca nu prea e timp, sper in 1-2 saptamani sa fiu gata. as vrea sa stiu cum o putem pune aici, deoarece arhiva va fi MARE ! cartea contine multe imagini si scanez la rezolutie maricica (pana acum, 100 de pagini = 23 Mb)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duralube e super ! insa nu pt ambreiaj umed ... dr-ul are carter comun motor-cutie si pelicula de duralube va face discurile de ambreiaj sa patineze.

 

Pai cam asa este la mai toate ,ambreiajul patineaza oricum cu sau fara DURA daca este dus sau reglat necorespunzator sau arcuri decalite etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartea e pt dr650r si/sau dr650s din '91 pana in '96. insa are capitole dedicate si celorlalte modele (tot '91 - '96, diferente intre modelul de baza si versiune).

 

ps: (calitatea scanarii este MULT mai buna, insa aceasta pagina am redimensionat-o pentru a cantari mai putin)

post-7-1100340158_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSAN20 da ce tot vrei sa vezi tu in traseu ? Ai mai scris si in alte posturi...

Io incep sa cred ca tu te crezi mare campion si vrei sa ne provoci pe noi astia care ne dam doar de placere :cheers:

 

Apropo .. mai ai motoru ala misto de 125 ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine mai Pit io-ti iau apararea si tu ma ataci! Doamne fereste sa ma cred ca omu cat traieste`nvata si orice NAS isi are NASUL. Da il mai am numa ca tre` sa-i pun gume de cross ca astea care le are sunt de enduro si-s cam duse iar apoi mai am de facut o operatie sa-mi scoata sarmele din cot la anul poate daca ma mai ia Dragos cu el cu remorca sa ne vedem pe coclauri.

 

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja ati facut rubrica conducatorilor de camioane ca numa de la 155 kg in sus mai vb si ca merg alea la hard enduro. :laugh: . Cum drecu ma , aveti troliu cu voi si asa urcati pe chestii hard ? Sau cum ca nu`mi prea vad nimica cum sa urci singur asa usor cum ziceti voi ca este.

Editat de NikonXR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce ai patit la cot ?  :laugh:

Nu m-a vazut un dobitoc ca i-a fost lene sa intoarca si capu sa uitat numa-n oglinda ,a taiat trei benzi ca vazuse el un loc pe partea cealalta de parcare. A postat Dobrescu la accidente "Dcsan probleme la cot".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja ati facut rubrica conducatorilor de camioane ca numa de la 155 kg in sus mai vb si ca merg alea la hard enduro. :laugh: . Cum drecu ma , aveti troliu cu voi si asa urcati pe chestii hard ? Sau cum ca nu`mi prea vad nimica cum sa urci singur asa usor cum ziceti voi ca este.

Pai la urcat nu sunt probleme urca chiar mai bine ca oricare la coborare este problema ,dar dupa cum vad aceleasi probleme le au si protagonistii din poza.Oricum felicitari pentru traseu sau poate ati patit cum am patit eu cu Dragos cand am gresit traseul si nu am putut sa ma intorc si am dat si noi intro rapa ca asta

Cred ca daca aveam gume de cros nu aveam nici eu probleme si nici nu eram asa de obosit. Oricum diferente dintre mine(XT 600) siDragos (KTM 450) este ca el are moto in leasing si este asigurat iar a mea e cu banu jos si am dat o carucioara de bani pe ea si e fara asigurare.

 

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...