Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vin si eu sambata cu voi!

 

Dragos

 

super

 

Vlad, Paladin, RazvanM, Dionyssos, Steliadis... asteptam sa confirme Valentino si DStar

 

Merg si eu la Rasnov.

 

steliadis, pensiunea aia e aproape de camping?

 

 

uite ai aici o harta orientativa... sunt cam 2 km

post-68351-0-24993700-1346839002_thumb.jpg

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mult de mers pe jos dupa cateva beri :)

 

Pe de alta parte, o sa fie 3-4 grade noaptea, asa ca suna bine o camera la pensiune. Cine mai e cazat acolo in afara de tine?

suntem noi (eu, sotia, copilul) si inca un cuplu cel cu indicativul Vlad :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello, cred ca vin si eu cu voi, desi mi-e tarsa noaptea, de unde sa fie plecarea? iesim pe autostrada?

Hey, Mai, cred ca vom iesi pe DN1, dar nu e batut in cuie. Te sun daca e ceva.Daca ramane DN1, ne vedem la 18.15 la Petromul de pe deal de la Baneasa, cel de pe dreapta, imediat inainte de podul de cale ferata.

 

Vom merge linistit, cu opriri iar la serpentine, o luam babeste, deci nu-ti face griji.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey, Mai, cred ca vom iesi pe DN1, dar nu e batut in cuie. Te sun daca e ceva.Daca ramane DN1, ne vedem la 18.15 la Petromul de pe deal de la Baneasa, cel de pe dreapta, imediat inainte de podul de cale ferata.

 

Vom merge linistit, cu opriri iar la serpentine, o luam babeste, deci nu-ti face griji.

 

Numai bine!

 

ok, ca nu cred ca pot pleca vineri mai devreme si nu as vrea sa merg singura. mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai ce mi-am pus bec halogen Phillips X-treme Vision Moto...Acuma,pe soare,si se vede cã-ntr-adevãr,dã mai multã luminã,si mai albã.El,cicã dã cu 100% mai mult si mai în fatzã.Asta apropo cã s-ar putea sã vã prindã seara,pe serpentine..Si dacã vrea careva,pot sã dau împrumut kit xenon,cã tot stã degeaba de-aproape un an...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, reflectorul meu lumineaza bine :rolleyes: . Gandeste-te ca am facut Defileul Jiului noaptea pe o bezna de o taiai cu cutitul si n-am avut probleme. Oricum, daca totul merge bine, nu ar trebui sa prindem prea mult noapte. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai ce mi-am pus bec halogen Phillips X-treme Vision Moto...Acuma,pe soare,si se vede cã-ntr-adevãr,dã mai multã luminã,si mai albã.El,cicã dã cu 100% mai mult si mai în fatzã.Asta apropo cã s-ar putea sã vã prindã seara,pe serpentine..Si dacã vrea careva,pot sã dau împrumut kit xenon,cã tot stã degeaba de-aproape un an...

 

Eu am de 3 ani bec din ala. Fata de un bec normal este mult mai bun, dar pe faza scurta tot nu lumineaza suficient de bine incat sa vezi tot ce se intampla pe drum. Pe faza lunga face intr-adevar lumina suficienta, dar se poate folosi doar pe drumuri pustii, altfel le scoti ochii celor de pe contrasens si mai mult ca sigur ca vor dori si ei sa ti-i scoata tie.

 

In principiu eu evit drumurile de noapte cu motocicleta. De aceea prefer sa plec sambata dimineata decat vineri seara. Nici nu cred ca o sa fie asa minunatie la Rasnov incat sa merite riscul si chinul de a veni noaptea pe drum.

 

Btw, deja au crescut sansele sa vin si eu la Rasnov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem noi (eu, sotia, copilul) si inca un cuplu cel cu indicativul Vlad :-)

Si am facut si eu rezervare la aceeasi pensiune, ca mi s-a parut mai aproape. Am prins camera libera :) . Mai erau 3 cand am sunat eu pe la 12 azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar ne vedem joi la orele 19:00-19:15 la Rond ???...si stabilim care unde mergem la Rasnov,ok?....

 

 

eu nu ajung din pacate in seara asta, avem o sedinta la job dupa emisie deci probabil ca ma prinde 8 - 8:30 aici. Insa ramane batuta in cuie plecarea de

 

sambata la ora 9 din Agipul din capatul str Fundeni intersectie cu Colentina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea s-ajung si eu,la rond.Sã vedem cât îi ia mecanicului ,sã curetze si regleze carburatorul,înlocuit uleiul,courãtzat robinetul si poate si rezervorul.Asearã,am vrut sã-i schimb eu,uleiul,cã doar nu-i mare scofalã.Am mai fãcut-o de câteva ori,la motociclete serioase,nu de-astea pricãjite.P-asta,am si proptit-o de-un gard,ca sã am acces mai usor ,la surubul ãla mare,de dedesubt...Nu stiu cu ce fel de cheie se poate face treaba asta...!!! Din cauza cadrului,nu se poate accesa c-o tubularã sau inelarã,si-una simplã,nu prinde suficient,ca sã-l roteascã...M-am umplut de draci angryfire.gif.....A naibii rãgãlie...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello deci cine pleaca vineri si cine sambata dimineata? am un scartait cand pun frana pe fata. asta inseamna ca nu mai am frane?

pot sa merg asa sau tb sa merg in service?

 

 

depinde cum suna scartaitul ala... sfatul meu e ca ar fi bine ca cineva sa arunce o privire. Sa nu se fi tocit f tare placutzele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum suna scartaitul ala... sfatul meu e ca ar fi bine ca cineva sa arunce o privire. Sa nu se fi tocit f tare placutzele.

 

suna nasol, o sa ma duc maine la pranz sa vad ce fac.

deci tu pleci sambata o sa vad ce fac maine si te sun daca vin si eu sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna nasol, o sa ma duc maine la pranz sa vad ce fac.

deci tu pleci sambata o sa vad ce fac maine si te sun daca vin si eu sambata.

 

dap, noi sambata dimineata o luam din loc. La 9 intalnirea si pe la 9:15 plecarea. Ne auzim acum am vazut unde astepti si te luam de la Benzinarie. Adina ce face...cand merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...