Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare natiune!!

Si joi unde facem mitting-ul joi ...tot la Polivalenta??

 

Drept sã fiu,la cât de multi ne-am adunat joia trecutã,cred c-ar fi mai bine tot la Polivalentã - e mai mult loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai v-ati lovit la ceas sau ce???...unde ne-am cunoscut noi???...la Rond,nu???...acolo ramane locul nost' de intalnire...acolo e casa noastra...ce dracu...ca doar nu sunteti pe pastile!!!

Asadar,joi la 18:00 la Rond la Arenă....punct

De ce tipi? :blbl:

 

chiar asa cu patchurile alea ce se mai aude?

Pai lumea nu a fot interesata. Pe de alta parte eu cred ca voi face ceva sigur. Oricine e binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu patch-urile ramasese sa picati de acord asupra design-ului. Apoi trebuie gasit cineva care produce efectiv chestiile astea, care ne poate spune ce poate/nu poate face si cat costa. Si apoi dam sau nu comanda.

Daca iau maine examenu' incerc sa ajung joi la rond si mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Patches - lumea a fost interesata cu o exceptie, dar problema e ca s-a discutat de una alta si nu s-a facut nimic.

 

Eu propun un design simplu cam ca cel de la hells angels - vezi imagini google rolleyes.gif. DPDV tehnic nu prea poti sa pui pe jacket "M.C." ca nu esti club, nici R.C.

 

Se pleaca de la un NUME ales reprezentativ.....iar vezi google, gen "regulators" sau de genu. care vine sus in semiluna, un logo care sa reprezinte NUMELE nu altceva (adica NU un chopper sau alt motor), si jos tot in semiluna de unde suntem, adica Bucal.

 

Optional se mai face un patch orizontal pe braul jacket de genu " Live free, ride free...etc"

 

Patchurile sunt albe cu scris negru. Pe fundalul negru al vestei sau jacket.

 

 

DECI FRATILOR:

 

1. PROPUNERI DE NUME

2. PROPUNERI DE LOGO (FARA MOTOARE ETC - REPREZENTATIV DE NUME.

 

In rest Darian are om de brodare si le coasem pe veste/jacket -

 

Daca vreti Darian are pe Ebay sursa de veste si jacket. Eu imi iau. Recomandabil ca TOTI sa luati , ca altfel nu prea are rost ideea in sine.

 

In alta ordine de idei , eu propun (cat nu inotam in nameti,INCA ) doua intalniri saptamanale la rond, Martea si Joia. Ajunge cine poate dar inseamna ca sunt doua ocazii sa ajungeti in fiecare sapt la intrunire.

 

Sunt constient de programe de lucru si familie, deci cu cat mai multe ocazii cu atat mai bine.

 

De asemenea s-a mai spus pe aici apropos de localuri de frecventat,

 

toate cluburile" de motor au un asa zis HANGOUT - adica un loc unde se merge ca regula, unde patronul etc e prietenos cu noi si ofera un mic avantaj ( nu neaparat financiar), el profitand de reclama adusa de 10-15 motoare parcate in fata rock.gif.

 

Propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In alta ordine de idei , eu propun (cat nu inotam in nameti,INCA ) doua intalniri saptamanale la rond, Martea si Joia. Ajunge cine poate dar inseamna ca sunt doua ocazii sa ajungeti in fiecare sapt la intrunire.

 

Sunt constient de programe de lucru si familie, deci cu cat mai multe ocazii cu atat mai bine.

 

 

Propuneri?

 

 

personal eu cred ca s-ar dilua gasca, in sensul ca oamenii care muncesc sub nicio forma nu vor reusi sa ajunga si marti si joi asa ca o parte vor veni marti o parte vor veni joi. Si in loc sa ne strangem 10-15 oameni la o bere o sa ne strangem 5-7 oameni marti si 5-7 oameni joi. Asta cred eu insa sunt convins ca nu sunt detinatorul adevarului absolut :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu in seama, desi nu am ajuns sa va cunosc... sunt proaspat Viragoist si TATA. e.. la ora 21.00 e ora de baita... Iar baita e cam singurul ritual strict intre mine si fii-mea... si mi-e greu sa lipsesc.. dar intr-o zi o sa ma rup si vin sa va cunosc...

 

legat de patchuri eu va pot oferi broderia la pretul de... nush... 5RON/set.. o bere, un cico, un salut in trafic... cu conditia sa o dati in format vectorial (de preferat corel).

 

si puteti sa va faceti RG... nici macar RC... adica un Riders Group... si gata... :)

 

Recomand si eu Lucky No. 13 unde patronul (roacher de buzau) a inventat Berea Light pentru motoristi si floricelele moca :).. puteti sa faceti si concurs de dartz acolo...

 

 

@NewSteel - eu am drum p-acolo... pot sa vin la Rond daca e, sa ne cunoastem...

Editat de skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal eu cred ca s-ar dilua gasca, in sensul ca oamenii care muncesc sub nicio forma nu vor reusi sa ajunga si marti si joi asa ca o parte vor veni marti o parte vor veni joi. Si in loc sa ne strangem 10-15 oameni la o bere o sa ne strangem 5-7 oameni marti si 5-7 oameni joi. Asta cred eu insa sunt convins ca nu sunt detinatorul adevarului absolut :bounce:

 

Nu se dilueaza daca toata lumea tine Joia de sfanta si martea optionala. Eu vin la amandoua. Daca nu pot veni marti vin joi sigur. Sper sa nu fiu singuru Mohican acolo martea. AZI merg acolo si astept pa cine o fi:

 

Bine ai venit Skija! Eu subscriu la 5 lei sau 15 sau ... pentru patchuri.

 

De asemenea designul cu Roundabouters e f cool! +1 -------Good Job!

 

 

VOTATI VA ROG:

Editat de NewSteel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un design. Simplu, curat, si din pacate ne-vectorial, ca-i facut in Photoshop. Ca sa avem ce discuta cand ne-om vedea...

 

patch_3.jpg

 

 

arata f bine dar eu tot as fi bagat o moto in mijloc cu riscul aglomerarii imaginii

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un design. Simplu, curat, si din pacate ne-vectorial, ca-i facut in Photoshop. Ca sa avem ce discuta cand ne-om vedea...

 

patch_3.jpg

 

foarte tare asta. imi place. eu votez pentru.

 

ps. bafta maine, sa ne vedem joi pe motoare :)

Editat de RazvanM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un design. Simplu, curat, si din pacate ne-vectorial, ca-i facut in Photoshop. Ca sa avem ce discuta cand ne-om vedea...

 

patch_3.jpg

 

 

 

Imi place... Nu sunt sigur de galbenul ala, dar ideea e haioasa.

 

Ar fi o problema: sper sa nu fim confundati cu astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...