Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai choperistilor de bucuresti,

 

avand in vedere ca asta e cam ultima rabufnire de caldura si de zile frumoase, ce ziceti sa incheiem sezonul asta cu un chef de pomina?

 

ce ma gandesc eu:

 

hai sa inchiriem o vila undeva la munte si sa tragem un chef cu gratare, beutura, chitari, foc de tabara si alte nebunii.

 

fiecare vine cum poate: cu nevasta, prietena, copil, catel, purcel, etc. cei singuri se cupleaza intre ei la camera :D

 

deci, cine e pentru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai choperistilor de bucuresti,

 

avand in vedere ca asta e cam ultima rabufnire de caldura si de zile frumoase, ce ziceti sa incheiem sezonul asta cu un chef de pomina?

 

ce ma gandesc eu:

 

hai sa inchiriem o vila undeva la munte si sa tragem un chef cu gratare, beutura, chitari, foc de tabara si alte nebunii.

 

fiecare vine cum poate: cu nevasta, prietena, copil, catel, purcel, etc. cei singuri se cupleaza intre ei la camera :D

 

deci, cine e pentru?

 

Bravo bai Razvane...marfa de tot ideea ta...dar hai sa o lasam pe weekendul urmator...sa avem timp sa ne facem planul ca lumea...si daca e nasol afara mergem cu masinile...sau si mai misto mergem cu microbuzul...toti in el...hai ca ne facem de cap !!!

 

 

 

Bravo bai Razvane...marfa de tot ideea ta...dar hai sa o lasam pe weekendul urmator...sa avem timp sa ne facem planul ca lumea...si daca e nasol afara mergem cu masinile...sau si mai misto mergem cu microbuzul...toti in el...hai ca ne facem de cap !!!

 

Ce ma oftic ca nu mi-a venit mie ideea asta...pfiuuu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare..... merg si alte motoare in afara de choppere? ca am eu un amic cu un vstrom.... eventual ar putea fi si el amator......

 

 

De ce nu?...atata timp cat nu il deranjeaza "viteza" noastra de deplasare...si nu e weekend sa fim exclusivisti...asa ca este binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic BUCHAREST si RC in stanga ... si cu asta am batut in cuie patchul "rondistilor"

Da' ce ma romana nu mai stiti? BUCURESTI ce are? Si pentru partea de sus RONDISTI ce are? ca mie mi se pare mai interesant. Abia nastem un cuvant, numa romanesc sa fie!

Scuze, dar mie mi se pare ca prea ne "americanizam" pe zi ce trece si uitam cine suntem.

In rest sigla imi place. Chiar mi-as face asa ceva. Cu adnotarile de mai sus.

 

Bai ce faceti joi ?...iesim la plimbare spre Bolboci ?...de dimineata frumos,viteza max 80-90,drumuri mai libere ca in weekend...ha...ce ziceti?...

 

Btw...eu sambata nu pot iesi la plimbare...sunt consemnat la munca :( ...dar duminica rup motoru-n doua.....deci.....iesim joi din oras?...sau o lasam pe duminica?....hai fetelor...votati.

 

Vali mie imi pare sincer rau ca nu pot iesi cu voi in timpul saptamanii, desi asa am o mancarice in palma dreapta..., cu atat mai mult cu cat simt ca vine cu repeziciune peste noi perioda in care nu o sa ne mai putem sui calare pentru mult timp.

Sper sa va simtiti extraordinar si sa va bucurati de vremea asta cu care noi restul ne delectam doar pe fereastra.

Multumesc inca o data! Prietenii stiu de ce. Dar in primul rand pentru ca aici, pe forum am gasit oameni deosebiti.

Si revenind cu aceasta ocazie la sigla, mi-ar place sa avem toti acelasi insemn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kelshak -frumos pach :) big like

Multumesc. Imi pare rau ca nu ii pot multumi pe toti...

Nu am mai lasat "bucharest" acolo jos tocmai ca sa nu fim confundati cu un club. Care sunt prin definitie teritoriale. Chiar si asa, patch-urile din trei bucati (rockerele si piesa centrala) sunt identificate cu cluburile 1%. Ideea acestui patch nu cred ca e alta decat sa avem cu totii o identitate vizuala comuna. Tot ce creeaza confuzii si ne aduce mai aproape (vizual) de vestitele cluburi, cred ca ar insemna numai probleme si discutii si orgolii inutile.

Revenind la ale noastre, eu am facut desenele astea fix de placere. Pentru voi. Imi sunt relativ indiferente momentan (mai ales ca sunt totusi proaspat in grupul vostru) si nici nu tin mortis sa port ceva. Vreau doar sa merg cu motocicleta si sa imi fac prieteni. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis c-as prefera si eu,BUCURESTI,în loc de BUCHAREST.Dar,iarãsi repet ,m-am gândit cã poate vedem (în gascã, adicã grupul,sau mãcar câtiva) si strãinãtatea,mãcar Bulgaria,si-atunci n-ar fi rãu sã priceapã si ãia,cine suntem si de unde...RONDISTI..Hmmm...E-o idee...Nimeni n-o sã-nteleagã ce-i aia,mai ales dacã n-o s-aparã pe patch,si sedila la S ..Ar fi haios,cu un aer asa,mai misterios...!.Eu as propune si variantele ROND GANG sau ROND GROUP

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu vreau sa fiu carcotas.

Referitor la ultima varianta de patch ...atentie la semnificatii. Incercati un google cu "recycling" si o sa gasiti ceva similar cu reprezentarea rondului din patch-ul propus.

Sau poate nu stiu eu care este ultima varianta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce ma romana nu mai stiti? BUCURESTI ce are? Si pentru partea de sus RONDISTI ce are? ca mie mi se pare mai interesant. Abia nastem un cuvant, numa romanesc sa fie!

Scuze, dar mie mi se pare ca prea ne "americanizam" pe zi ce trece si uitam cine suntem.

In rest sigla imi place. Chiar mi-as face asa ceva. Cu adnotarile de mai sus.

pai atunci de ce s anu fim si mai curajosi si sa-i spunem simplu Gasca de la Rond si cu asta basta... romaneste si extrem de reprezentativ pentru noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RazvanM - felicitari o propunere super tare, ma inscriu sub orice forma motor masina, duba..etc, mai putin la "cei singuri se cupleaza intre ei la camera" asta nu se spune ;)

@Vali- referitor la joi, la inatlnirea de seara sunt prezenta mai vad la plimbare

@All - la patch sunt de acord cu ce voteaza majoritatea, DAR eu o sa ma dau bine pe langa Darian si vreau si semnul meu - ingerasul brodat undeva ;)

 

Sambata vreau sa merg pana la Harley este "Open House" (stati nu dati cu pietre) , DAR dupa aceea daca este vremea faina nu iesim undeva mai aproape, Mogosoaia, Snagov, Corbeanca?...sorry @Vali

 

si duminica la renumitul peste sau Ruse stiu eu un loc unde se mananca bine si foarte ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BabyAngel - daca vrei vreo brodere, asa cum am mai spus, poti apela linistita la mine pentru ca printre altele, ma ocup si cu asta... creez si produc broderii (industrial)... daca ai vreun desen anume, mi-l dai, daca nu e vectorial il facem noi vectorial si il brodam pe ce vrei tu si la ce dimensiune vrei tu... si pentru voi astia din gashca asta, pretul se masoara in saluturi/beri/suc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAR eu o sa ma dau bine pe langa Darian si vreau si semnul meu - ingerasul brodat undeva ;)

 

 

 

Uite ce ti-am gãsit pe ebay,gata brodat...

 

post-2143-0-51799300-1350460989_thumb.jpg

 

Dacã vrei aripioare de îngeras,sunt cu grãmada,de toate dimensiunile si culorile.Dar dacã vrei musai un anumit desen,atunci apelezi la cineva(cum e @skija) cu masinã de brodat si care sã-ti si vectorizeze desenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...