Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stai mai nene, nu vezi ca afara ploua si astia ne ameninta la TV cu furtuni? Normal ca a scazut entuziasmul.

Dupa ce iese din nou soarele o sa creasca la loc si entuziasmul (sper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pãi,în we-ul ãsta,nu e reuniunea de la Râsnov ? Mai cãtinel,asa,cu 70-80 km/h,poate reusesc s-ajung si eu,acolo...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Steliane tată eu sunt primul care vine daca ne hotaram la o "intruneala" de joi...sper sa ne lase ploaia sa ne vedem.

Am avut ceva probleme saptamana trecuta si nu am putut ajunge joi.

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai mai nene, nu vezi ca afara ploua si astia ne ameninta la TV cu furtuni? Normal ca a scazut entuziasmul.

Dupa ce iese din nou soarele o sa creasca la loc si entuziasmul (sper)

 

avem aici vremea pe 5 zile http://www.weather.com/weather/5-day/Bucharest+ROXX0003:1:RO - sper sa va revina entuziasmul :banana:

 

Pãi,în we-ul ãsta,nu e reuniunea de la Râsnov ? Mai cãtinel,asa,cu 70-80 km/h,poate reusesc s-ajung si eu,acolo...

 

nu reuniunea de la Rasnov e in we 7-9 sept. Tocmai de acea ma gandeam sa ne intalnim s avedem cum punem tara la cale. In we asta este o reuniune la Tulcea

si aici avem vremea de la Tulcea - http://www.weather.com/weather/tenday/Tulcea+ROXX0401:1:RO

 

Steliane tată eu sunt primul care vine daca ne hotaram la o "intruneala" de joi...sper sa ne lase ploaia sa ne vedem.

Am avut ceva probleme saptamana trecuta si nu am putut ajunge joi.

 

te asteptam cu mare bucurie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem aici vremea pe 5 zile http://www.weather.c...t+ROXX0003:1:RO - sper sa va revina entuziasmul :banana:

 

 

 

nu reuniunea de la Rasnov e in we 7-9 sept. Tocmai de acea ma gandeam sa ne intalnim s avedem cum punem tara la cale. In we asta este o reuniune la Tulcea

si aici avem vremea de la Tulcea - http://www.weather.c...a+ROXX0401:1:RO

 

 

 

te asteptam cu mare bucurie

 

sper sa ajung ca voi fi plecata in delegatie.

oricum eu impreuna cu o prietena vom fi la Rasnov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa ajung ca voi fi plecata in delegatie.

oricum eu impreuna cu o prietena vom fi la Rasnov

 

 

Dar Rasnovul este abia peste 2 saptamani... ce facem in we ast? ... asta e intrebarea. Macar o plimbarica scurta un Slanic, o Cheia, un Predeal... merg si mai departe si spun un SPA Brasov... sau mergem pana la Rasnov sa ne rezervam cazarea pentru saptamana viitoare?

Asteptam sugestii

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Acum m-am intors si eu din drumuri prin tara, imi pare bine ca v-ati vazut si rau ca nu am putut sa va vad si io.

 

O sa incerc sa apar joi daca mai vine lumea, dar dupa mai mult de o saptamana de lipsa de la munca, s-ar putea sa nu pot sa scap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99% vin si eu. Sigur o sa stiu joi.

 

Propun sa ne vedem ceva mai devreme, la 7 in loc de 8. Ce ziceti?

 

 

Puteti sa va vedeti cei care scapati de la job si ceva mai devreme. Eu scap la 19:15... asa ca pot ajunge cel mai devreme pe la 19:35

 

Acum daca tragem linie si adunam avem asa

 

Razvan, Nocturnus, Valentino, Steliadis... hai ca mai sunteti o gramada care trebuie sa spuneti prezent pana ajungem la 10 buc :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si un chopperist incepator?

 

Puteti sa va vedeti cei care scapati de la job si ceva mai devreme. Eu scap la 19:15... asa ca pot ajunge cel mai devreme pe la 19:35

 

Acum daca tragem linie si adunam avem asa

 

Razvan, Nocturnus, Valentino, Steliadis... hai ca mai sunteti o gramada care trebuie sa spuneti prezent pana ajungem la 10 buc :-))

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi vin si eu, normal.

Stelian are ore fixe la servici asa ca nu depinde de el.

 

Ca traseu pentru weekend as propune urmatoarele 2 variante:

 

1 Buc - Ploiesti (pe autostrada) - Vulcanii Noroiosi- Buzau - Bucuresti

traseul are cam 300 km, e destul de lejer, de la Ploiesti incep peisaje frumoase pana la Vulcani.

Eu am mai facut traseul asta acum 2 ani.

Propun pe autostrada ca ajungem mai repede la Ploiesti. Orice a-ti zice, DN1 e mai plictisitor ca orice autostrada

Vulcanii astia cred ca i-a vazut toata lumea, dar nah, sunt putine trasee asa ca ii mai vedem o odata.

 

2 Buc - Targoviste - Pucioasa - Pestera - Sinaia - Bucuresti

Am un semn mare de intrebare cu drumul de la Pucioasa la Sinaia. Eu am fost in urma cu vre-o 10 ani si atunci era doar drum forestier.

In principiu ar trebui sa fie asfaltat acum, dar n-am nicio informatie. Poate stiti voi care e situatia in prezent.

Pana la Targoviste e plictisitor.

Intre Targoviste si Pucioasa sunt multe sate de tigani (daca n-or fi plecat in Franta intre timp)

De la Pucioasa - Moroieni incep peisaje superbe.

Pe traseu sunt Cheile Zanoagei si lacul Bulboci.

la Pestera e un hotel mare, unde putem face pauza de masa. Mai era si la Zanoaga o cabana, dar nu stiu daca mai e.

Daca ar fi dupa mine, eu traseul asta l-as alege, chiar de-ar fi sa mergem pe drum forestier (daca se poate urca cu masina pe acolo se poate sigur si cu chopper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pana la pestera e cam nasol daca vi dinspre Targoviste prin Glod (pe langa sanatoriu TBC) mai pe scurt un frumos foriestier, frumos pentru motoare enduro. Daca vreti sa ajungeti trebuie sa veniti dinspre Sinaia pe langa cabana Cuibu Dorului pe unde este proaspat asfaltat(am inteles ca pana la lac, eu am fost anu trecut pe toamna si era pana la vreo 10 km de lac).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si un chopperist incepator?

 

 

salutare eu am mai spus cu ceva postari in urma... nu conteaza vechime si nici motocicleta conteaza sa ai la tine bunul simt... restul vine de la sine, inclusiv experienta. Te asteptam cu drag

 

Joi vin si eu, normal.

Stelian are ore fixe la servici asa ca nu depinde de el.

 

Ca traseu pentru weekend as propune urmatoarele 2 variante:

 

1 Buc - Ploiesti (pe autostrada) - Vulcanii Noroiosi- Buzau - Bucuresti

 

2 Buc - Targoviste - Pucioasa - Pestera - Sinaia - Bucuresti

 

Foarte mishto sugestiile eu merg pe oricare dintre variante fara probleme

 

si ca sa facem si prezenta:

 

Razvan, Nocturnus, Valentino, Steliadis. DStar , Samcro...

 

asteptam Baby Angel, asteptam Darian, Asteptam Fast Joe... hai trezirea :-))

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primim si nu prea :) daca vii cu o Honda e si mai bine :lol:

Poate ne vedem pe la 19:30-19:45 ca deja se insereaza devreme...hai Steliane lasa-l dreaqu de servici ca doar nu vrei statuie :lol:

Eu scap la 18 de la job , deci pot ajunge in jur de 19, daca sunt oameni care ajung mai devreme, ma bag si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare eu am mai spus cu ceva postari in urma... nu conteaza vechime si nici motocicleta conteaza sa ai la tine bunul simt... restul vine de la sine, inclusiv experienta. Te asteptam cu drag

 

 

 

Foarte mishto sugestiile eu merg pe oricare dintre variante fara probleme

 

si ca sa facem si prezenta:

 

Razvan, Nocturnus, Valentino, Steliadis. DStar , Samcro...

 

asteptam Baby Angel, asteptam Darian, Asteptam Fast Joe... hai trezirea :-))

 

 

salutare!

m-am trezit :rolleyes: si observ cat de operativi sunteti, deci pana la urma ce ora s-a stabilit pentru intalnirea de maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primim si nu prea :) daca vii cu o Honda e si mai bine :lol:

Poate ne vedem pe la 19:30-19:45 ca deja se insereaza devreme...hai Steliane lasa-l dreaqu de servici ca doar nu vrei statuie :lol:

 

 

Da frate stabilim 19:30... prin urmare:

"Lume, lume... gingase domnite motocicliste si stimati domni pe doua roti, vin a va da de stire ca in ziua a 4 a acestei saptamani din luna lui Gustar va invitam pe toti cu mic cu mare, cu sau fara experienta, la Rondul din capatul ulitei Maior Coravu la o intalneala saptamanala la orele 19:30 trecute fix"

 

 

va asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate stabilim 19:30... prin urmare:

"Lume, lume... gingase domnite motocicliste si stimati domni pe doua roti, vin a va da de stire ca in ziua a 4 a acestei saptamani din luna lui Gustar va invitam pe toti cu mic cu mare, cu sau fara experienta, la Rondul din capatul ulitei Maior Coravu la o intalneala saptamanala la orele 19:30 trecute fix"

 

 

va asteptam

 

 

Pe maine. P.S. vine si adinamhl

 

Pe maine. P.S. vine si adinamhl

cu o Honda :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout:

salutare eu am mai spus cu ceva postari in urma... nu conteaza vechime si nici motocicleta conteaza sa ai la tine bunul simt... restul vine de la sine, inclusiv experienta. Te asteptam cu drag

 

 

 

Foarte mishto sugestiile eu merg pe oricare dintre variante fara probleme

 

si ca sa facem si prezenta:

 

Razvan, Nocturnus, Valentino, Steliadis. DStar , Samcro...

 

asteptam Baby Angel, asteptam Darian, Asteptam Fast Joe... hai trezirea :-))

 

 

Stelicaaaaa, slow down tati sa nu cumva sa te hiperventilezi....:burnout: :burnout: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...