Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Salutare,

 

De ieri sade cuminte la mine in parcare GZ-ul cumparat de la Dana. Ii multumesc pe aceasta cale inca o data. De indata ce imi iau si carnetul vin sa ne cunoastem. :laugh:

Sper sa apuc macar o plimbare pana vine iarna.

 

Toate bune,

 

Tudor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drpciv.ro, e-drpciv.ro.. etc. E ok.. le fac cu ochii inchisi. Trebuie doar sa ma programez. Abia astept sa merg ca omu' pe drum nu doar in poligon. :)

 

rolleyes.gifFan Star Gate,ai...?! Jaffa, Kelshak-cree !biggrinbandit.gif Bafta la examen !

 

Apropo de patch: frumos stilizata mobra aia,dar as prefera ceva mai spre cruiser,avind in vedere ca toti avem asa ceva,nu choppere.Un text in jurul mobrei,cred c-ar fi ceva de genul " Free riders cruising group".Patch-urile,am eu unde sa le facem.Veste din piele,cam ca aia pe care-o aveam pe mine,ieri,cred ca pot sa comand in Germania.Mai ales dac-o s-auda ca-i vorba de vreo 10-15 bucati...Sa ma uit la ei pe site,daca nu cumva au si-un model asemanator,de dama.Au o gramada de chestii de echipament,gen pantaloni piele sau cordura,geci la fel, manusi ,coburi,etc,etc...

 

 

 

 

http://www.ebay.de/i...50#ht_773wt_699

Mie,cam asa ceva mi-ar placea..

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gifFan Star Gate,ai...?! Jaffa, Kelshak-cree !biggrinbandit.gif Bafta la examen !

 

Apropo de patch: frumos stilizata mobra aia,dar as prefera ceva mai spre cruiser,avind in vedere ca toti avem asa ceva,nu choppere.Un text in jurul mobrei,cred c-ar fi ceva de genul " Free riders cruising group".Patch-urile,am eu unde sa le facem.Veste din piele,cam ca aia pe care-o aveam pe mine,ieri,cred ca pot sa comand in Germania.Mai ales dac-o s-auda ca-i vorba de vreo 10-15 bucati...Sa ma uit la ei pe site,daca nu cumva au si-un model asemanator,de dama.Au o gramada de chestii de echipament,gen pantaloni piele sau cordura,geci la fel, manusi ,coburi,etc,etc...

 

 

 

 

http://www.ebay.de/i...50#ht_773wt_699

Mie,cam asa ceva mi-ar placea..

 

Dariane, Deja sunt Free Bikers si Free Riders. Deja al treilea grup ce implica ,, Free" e cam mult :)))

 

Crousing Group suna ok. Sau ,,Bucharest Cruising Gruop"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, Deja sunt Free Bikers si Free Riders. Deja al treilea grup ce implica ,, Free" e cam mult :)))

 

Crousing Group suna ok. Sau ,,Bucharest Cruising Gruop"

 

pe mine vreau sa va spun ca ma entuziasmeaza f tare ideea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercurea,nu prea mai vine nimeni,din aia " vechi' ,pe care-i stiam eu.Si-acuma,parca vin numa' vitezane Disappointed.gif.... Asa ca joia,gasca noastra-i de baza banana.gif.

Yep,ar merge-un text gen " Bucharest Cruisers Group".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar...duminica ora 09:00 benzinaria Agip de la intrarea in aeroportul Otopeni...destinatia Valea Doftanei...se viziteaza , optional , fosta puscarie Doftana...mergem la Barajul Paltinu si apoi ne retragem la o carciumioara pt masa de pranz servita cu prietenii de motocicleala...ce frumos am zis ultimele cuvinte...la orele 18:30-19:00 intram in Bucuresti...

Ps La maxim 09:20 se pleaca din benzinarie...cine intarzie ne prinde din urma si dă si un rând de bere.

 

Si ce mah , Clubul de la Rond nu va mai place ???

Tot ii dati cu cruisereala...pai faceti si km multi pt a merita numele asta de cruiseristi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah,drept sa fiu,si mie mi-ar placea ceva-n romaneste...Hmmm..."Rondo Cruising Group" headscratch.gif ?

 

misto asta dariane, vad ca e si brodat gata.

 

E misto,da' e cam mic...11,5/4,5 cm....http://www.ebay.com/itm/CLASSIC-BIKE-CRUISER-BIKER-BADGE-PATCH-RARE-/160405094160?pt=UK_Other_Clothing_Protection&hash=item2558e37f10

 

Na,unul special cu dedicatie de la nashu' mare biggrinbounce2.gif,pt. Adina....

http://www.ebay.com/itm/CRUISER-SHADOW-VLX-HONDA-EMBROIDERED-PATCH-5-/250266164186?pt=Apparel_Merchandise&hash=item3a45069bda&vxp=mtr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, referitor la nume, idei, panglici, propun sa discutam joi la rond. Ne plimbarim nitel, mergem sa bem ceva, si cat stam la masa fiecare propune si vedem ce iese. O sa caut si eu niste chestii si incerc sa le printez. Puteti scoate si voi ce va place.

Personal daca as vrea impart un patch pe spate, as vrea sa fie ceva frumos si original , lucrat si bine gandit. Desigur, persoanele si caracterul sunt intotdeauna pe primul loc : :cheers:

 

Asadar...duminica ora 09:00 benzinaria Agip de la intrarea in aeroportul Otopeni...destinatia Valea Doftanei...se viziteaza , optional , fosta puscarie Doftana...mergem la Barajul Paltinu si apoi ne retragem la o carciumioara pt masa de pranz servita cu prietenii de motocicleala...ce frumos am zis ultimele cuvinte...la orele 18:30-19:00 intram in Bucuresti...

Ps La maxim 09:20 se pleaca din benzinarie...cine intarzie ne prinde din urma si dă si un rând de bere.

 

Si ce mah , Clubul de la Rond nu va mai place ???

Tot ii dati cu cruisereala...pai faceti si km multi pt a merita numele asta de cruiseristi...

Un fel de ,, Clubul de la Rond, Coravu Rond :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, Deja sunt Free Bikers si Free Riders. Deja al treilea grup ce implica ,, Free" e cam mult :)))

 

Crousing Group suna ok. Sau ,,Bucharest Cruising Gruop"

 

I'm not a free man! I'm a number!

 

La Agip Otopeni ramane. (asta e, imi place sa fiu clar si cu harti, ca sa nu inteleg eu sau altcineva gresit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea,esti bine-venit ! Vreo 4,plus cel putzin inca un prieten de-al meu,cu Marauder 800.Sunt sanse multe sa vina si AlexVN,cu Vulcanul de 900 (a fost cu noi,la Moeciu). Prevad c-o sa fim iarasi,vreo 9-10 motoare bigstar.gif...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma alatur voua in excursia de duminica? Asta daca imi conving nevasta sa ma lase...Cati sunteti pana acum?

 

Pai am fi cam asa:

Valentino1

RazvanM

Paladin

Darian + 1 sau 2 prieteni

Dan_ (adica eu)

Florinel1984

 

Sase suntem sigur. Sper ca nu am scapat pe nimeni.

 

Cine mai zicea ca vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! As veni si eu daca e OK... O singura intrebare: stie cineva cam la ce distante sunt benzinarii pe traseu ...- eu am un rezervor f mic , autonomie de vreo 65 km daca n-o forjez prea tare. BINE V-AM Gasit pe toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...