Sari la conținut

Accident langa Bals - OLT - 03.08.2010


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

Motociclistul are o problema la picior (la rotula) si 2 probleme la mana(cotul si niste degete rupte), in rest era ok. (avea manusi alpinestars motogp, care se pare ca nu si-au facut 100% datoria, dar nici nu vreau sa stiu cum ar fi aratat fara ele)

De data asta a fost vina lui, s-a asigurat prost la intrarea intr-o depasire, si a lovit masina de pe contrasens, avariind 3 masini. Nu era linie continua, dar in zona aia e destul de rea vizibilitatea.

casca si-a facut datoria, era un xr1000.

pasagerul a scapat doar cu zgarieturi si un muschi taiat la gamba stanga, dar fara fracturi.

 

motocicleta nu era asa rau avariata. capacul motor stanga smuls, levierul stanga rupt cu gihdon cu tot, si botul. furca e intreaga spre mirarea mea, pentru ca toti spuneau ca avea viteza mare mare mare.

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca au inceput si motociclistii sa faca depasiri la misto nu doar aia cu jipanele.

Doar acu vreo cateva zile mergeam linistit pe banda mea cu masina si-l vad pe unu din fata ca se baga in depasirea unei masini cu ceva vitezana si desi era evident ca nu are timp sa faca depasirea imi dadea flashuri sa-i fac loc. Cred ca avea si jeep acasa doar ca in ziua aia uitase ca era pe motor. M-am gandit ca nu are rost sa-mi murdareasca masina cu creieri si i-am facut loc. Da poate alta data da peste unu care n-are treaba cu motociclismul si iar apare o stire motociclist facut afis...etc. Daca noi nu ne ferim nu vad de ce ne-ar feri altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mira faptul ca ambii au scapat usor... in imprejurarile in care s-a produs accidentul, putea foarte usor sa fie fatal pentru amandoi. Bine ca au scapat doar cu atat si sper ca si-a invat lectia motociclistul. Motocicleta din cate vad din imagini, este un CBR 600 RR Replica Movistar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mira faptul ca ambii au scapat usor... in imprejurarile in care s-a produs accidentul, putea foarte usor sa fie fatal pentru amandoi. Bine ca au scapat doar cu atat si sper ca si-a invat lectia motociclistul. Motocicleta din cate vad din imagini, este un CBR 600 RR Replica Movistar.

e un 900 rr. dar nu conteaza motocicleta ci motociclistul. mai tare ma zgariam daca nu ar fi fost din vina lui, dar asa....soarta, sau...lectia !

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, este un 900 rr `97. care acum e deja bun pentru dezmembrari, deci care vrea bucatzi sa urle ;))

Mesaj completat

mai tare ma zgariam daca nu ar fi fost din vina lui, dar asa....soarta, sau...lectia !

un pic din fiecare. zona aia isi ia in fiecare an tributul, se pare ca anul asta a fost cineva pe 2 roti, pana acum au fost doar pe 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca cei de pe ea sunt teferi, la cum arata......

inca nu se stie daca va ramane cu piciorul. nu s-a dus pericolul de infectie.

oasele zic doctorii ca ar fi puse la loc bine.

azi incercam sa-l mutam la spital in bucuresti.

pasagera are dureri mari in zonele arse si raschetate de la frecarea cu asfaltul.

 

o sa pun niste poze cu trotineta facute pe zi. nu e chiar asa de praf cum pare. problema mare e ca a gaurit motorul si e irecuperabil.

 

Mesaj completat

40425_1410635942010_1115838252_31129727_3298869_n.jpg

asa arata inainte de accident ;)

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defineste "a gaurit motorul si e irecuperabil"...Cine si cum a "gaurit" motorul??? Ca eu nu imi pot imagina o gaura la un capac ceva, care sa faca un motor sa fie irecuperabil...

impactul in masina de pe contrasens a fost exact pe capacul din stanga de la motor, care s-a spart pana la baia de ulei, se vad ambele capete ale vibrochenului, si daca bagi pe acolo degetul te joci cu (cred ca asa le zice) cuzinetii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca au inceput si motociclistii sa faca depasiri la misto

 

au inceput de mai demult. de ex, cand se dau pe curbe, unii din ei depasesc orice au in fata indiferent de conditii - linie continua, au, n-au vizibilitate, au, n-au loc, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, nu ma pricep la mecanica, dar din cate vad in poze nu ai o gaura in motor cum ziceai, s-a spart capacul de la generator (sau magnetou cum mai zic unii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, nu ma pricep la mecanica, dar din cate vad in poze nu ai o gaura in motor cum ziceai, s-a spart capacul de la generator (sau magnetou cum mai zic unii)

acolo unde e sarit capacul langa rotita aia care cica e vibrochenul, nu prea se vede in poza, o sa fac una cu aparatul meu, e o gaura de vreo 2 cm/1 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Get well soon! :crack: Pe voi va intereseaza mai mult mobra,,,oamenii aia cum se mai simt??

 

 

nu sti vorba aia celebra in america ????

 

 

''forget the bleeding! is the bike ok?'' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Get well soon! :crack: Pe voi va intereseaza mai mult mobra,,,oamenii aia cum se mai simt??

urla de durere de cate ori isi schimba bandajele. in rest poate misca inclusiv degetele de la piciorul zdrobit. fata pare sa evolueze mai bine decat el. lui nu i s-au lipit niste bucati de carne, si medicii inca nu stiu ce sa spuna.

Mesaj completat

poze mai de aproape cu buba de la motor.

baiatul am reusit sa-l mutam la timisoara de unde era el, cu o ambulanta. sa speram ca acolo o sa fie mai bine decat in craiova.

Mesaj completat

Se pare ca este mare nevoie de sange, dupa o analiza a medicilor din Timisoara.

Deci daca cineva din Timisoara sau din zona este dispus sa ajute cu donare de sange, el este internat la Casa Austria, nume : Chiritoiu Eugeniu Daniel.

post-39156-1281100249_thumb.jpg

post-39156-1281100267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...