Sari la conținut

Duminica 19 Iunie Delta - Dunavatul de Jos


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

plecarea la 8:30 de la luk oil inainte de intrare pe autostrada. coordonate luk oil: N44.39826 E26.22260 harta lukoil:

 

lukoil.jpg

 

mergem in principiu la pensiunea califar, chiar unde incepe delta. daca stiu nr exact de participanti pot vorbi sa ne gateasca, daca nu sau sunt aglomerati ramanem nemancati caz in care mergem alaturi la egreta sau la murighiol. locatia este frumoasa, cateva poze mai jos. daca e timp inchiriem si o barca.

 

img0955ir.jpgimg0956wz.jpg

 

img0982zk.jpg

 

img09832.jpg

 

 

ruta este cea de mai jos:

 

bucdunavat.jpg

 

distanta buc - dunavat este de 327km.

coordonate pensiune dunavat: N44.98126 E29.23279

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intoarcerea seara pe lumina cel mai tarziu la 8 ideal la 7. este posibil, am mai facut drumul de cateva ori.

 

Dorule,

si pe când e-ntoarcerea?

 

 

hodoroage esti aici? vreau sa te vad. toate berile cat poti duce la mine! vezi ca plec in germania dar nu la dusseldorf ci pe langa munchen we viitor. daca ai chef treci pe la mine sambata asta.

 

vreau sa stiu pana VINERI care merge sigur sa vorbesc de haleala. la califar gatesc ff bine dar nu e restaurant, e o pensiune si mananca in pricipiu cei cazati. se foloseste peste superior - salau, stiuca - totul e f bun. as prefera sa mancam acolo. pretul e ca de circiuma nu ca de pensiune dar merita, e mai bun decat la circiuma.

 

nu se comanda a-la-cart, mananci ce comanzi in avans. am sa cer ciorba de peste, peste prajit si saramura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intoarcerea seara pe lumina cel mai tarziu la 8 ideal la 7. este posibil, am mai facut drumul de cateva ori.

 

 

 

 

hodoroage esti aici? vreau sa te vad. toate berile cat poti duce la mine! vezi ca plec in germania dar nu la dusseldorf ci pe langa munchen we viitor. daca ai chef treci pe la mine sambata asta.

 

vreau sa stiu pana VINERI care merge sigur sa vorbesc de haleala. la califar gatesc ff bine dar nu e restaurant, e o pensiune si mananca in pricipiu cei cazati. se foloseste peste superior - salau, stiuca - totul e f bun. as prefera sa mancam acolo. pretul e ca de circiuma nu ca de pensiune dar merita, e mai bun decat la circiuma.

 

nu se comanda a-la-cart, mananci ce comanzi in avans. am sa cer ciorba de peste, peste prajit si saramura.

azi plec d'acasa si nu stiu când ajung (poate sâmbata)

dar m-ar mânca de o fuga-n delta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

help !....am bagat coordonatele pt duminica intr-un telefon ce are harti Garmin si-mi da eroare la ambele adrese si la lukoil si la destinatia finala din delta , altfel , aparatul functioneaza pe adrese urbane , ce-o fi ? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

help !....am bagat coordonatele pt duminica intr-un telefon ce are harti Garmin si-mi da eroare la ambele adrese si la lukoil si la destinatia finala din delta , altfel , aparatul functioneaza pe adrese urbane , ce-o fi ? multumesc

 

Un grad hexazecimal are 60' deci nu are cum sa fie 98'.

In telefonul tau trebuie sa existe o optiune sa schimbi formatul coordonatelor si sa le bagi in grade si zecimi de grad (GG.GGGGG), asa cum le-a scris Doru, sper corect.

 

Diferenta de format la coordonatele geografice poate fi:

GG MM.MMM -Grade Minute Zecimi de minut

GG MM SS.S-Grade Minute Secunde

GG.GGGGG -Grade Zecimi de grad

 

Ele se diferentiaza in functie de acuratetea sau scara hartii.

 

Nu stiu daca te-am ajutat.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stinge-l si reaprinde-l. scoate din el coordonatele unui punct cunoscut vezi sub ce forma ti le da. in ultima instanta fa zoom la harta si da un punct acolo manual intepand in ecran si zi-i sa te duca acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata aoleu suntem in romania si nici aici nu nedescurcam gps cordonate etc pana la murighiol si daca vrei nu te pierzi toate pensiunele din zona aia sunt la vedere nai cum sa le ratezi drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata aoleu suntem in romania si nici aici nu nedescurcam gps cordonate etc pana la murighiol si daca vrei nu te pierzi toate pensiunele din zona aia sunt la vedere nai cum sa le ratezi drum bun

 

neata dom Pompiliu , pai asta e , suntem in Ro , in Germania am facut carare insa cu IGO si de obicei cu adrese exacte , am ajuns si-n Grecia cu coordonate tot pe IGO insa , acum ma jucam in telefon cu Garmin , ajung eu acolo cumva , mi-e gandul la pestele ala de maine de la pranz :laugh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am reconsiderat scuterele. am luat prin toamna un xmax 250 nou, nu am apucat sa fac decat 130 km cu el. mergea cam 90 apoi se plafona. acum la cca 250 km pe bord merge deja 125. burgmanul ala cred ca zboara cu motor de 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am reconsiderat scuterele. am luat prin toamna un xmax 250 nou, nu am apucat sa fac decat 130 km cu el. mergea cam 90 apoi se plafona. acum la cca 250 km pe bord merge deja 125. burgmanul ala cred ca zboara cu motor de 600.

 

sorry de offtopic - dorule, esti sigur ca e de 250 ?

eu am o hondita dylan de 125 si mergeu cu pasager 110 ( ma refer la autostrada) constant

sinugur un pic peste ( 115..poate 120 )

 

iar cu 150 cmc mergeam teava 120 si mai putea un pic .

la 250 cmc ar trebui sa discuti de cel putin 140.

 

lar burgmanul de 600 ..rupe muntii, te tii de vitezane :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata aoleu suntem in romania si nici aici nu nedescurcam gps cordonate etc pana la murighiol si daca vrei nu te pierzi toate pensiunele din zona aia sunt la vedere nai cum sa le ratezi drum bun

 

mare dreptate ai nenea pompi :laugh:

sa fiti iubiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...