Sari la conținut

radiator spart


napoleon
 Share

Postări Recomandate

Azi am constatat ca imi curge radiatorul. L-am mai peticit acu 2 ani cu niste Poxipol si de atunci n-am mai avut probleme, inca nu stiu daca curge tot pe-acolo sau in alta parte, era o gaurica f mica in partea din spate a radiatorului ca mi-a sarit o pietricica fix in suportul ventilatorului si acolo l-a perforat. Gasesc ceva solutii gen Poxipol pt treaba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ai o varianta,Poxilina.

acum 2 ani,mi s-a fisurat un element la radiator la ktm si am folosit aceasta solutie.

Tine si in ziua de azi si a fost fiert de multe ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai cum sa-l sudezi? baga aer in el, baga-l in apa si vezi exact pe unde e spart. e mai sigura sudura decat poxipolul.

 

 

Sa-l sudeze sau sa nu-l sudeze, care e raspunsul?

 

chiar vrei sa-ti zic raspunsul? esti sigur catas_him? pi buni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt pareri. Merg maine la o firma ce repara radiatoare (auto, camioane) , dar nu stiu daca repara si radiatoare moto, sa vedem. Am mai fost la ei cu probleme la instalatia de aer conditionat la masina personala si nu prea mi-a placut, m-au poftit in sala de asteptare, ca cica nu am voie in atelier, m-au chemat cand a fost gata, am plecat si acasa cand ma uit mai bine la un far ii lipseau suruburile de fixare, toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar vrei sa-ti zic raspunsul? esti sigur catas_him? pi buni?

Nu mie tre sa mi-l spui, lu baiatu cu problema.El nu stie ce sa faca iar tu l-ai ametit de tot.

Ba sa-l sudeze, ba sa nu-l sudeze, acu pi buni oi, care varianta o alegi,dar sa fie si finala.

Exista si alte solutii dar nu sa-l sudeze, ba sa-l sudeze.... :wacko: ,e extras din replica ta, pe scurt.

 

P.S.Eu as da varianta cu ou ca-i cea mai ieftina...

 

Si acu serios, exista metoda cu electrozi durafix, stiu ca-si face treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma l-am sudat la service-ul de radiatoare unde am mai fost. M-a costat 100 de lei, e acelasi pret indiferent de utilaj (motor, auto, camion). Dar trebuie sa iau ceva masuri ca fenomenul sa nu se mai repete : imi intra pietricele in spatele radiatorului intre suportul ventilatorului si radiator, si de la vibratii in timp il perforeaza. Acuma am 2 suduri aproape in acelasi loc. Ca prima solutie am cumparat niste plasa de metal cu ochiuri mici (e ca plasa de tantari numai ca-i din metal), am decupat 2 bucati si le-am fixat pe cele 2 fete ale radiatorului, ca sa nu-mi mai intre pietricele intre lamele radiatorului. Mai vreau sa-mi prelungesc aripa fata cu o bucata de plastic, ca sa nu-mi mai arunce roata toate mizeriile fix in radiator. Firma la care am fost se ocupa si cu constructia de radiatoare, mi-a zis tipul ca poate sa-mi faca altul identic, nou, pe la vre-o 400 de lei, cu stutzuri , tot. Sper sa ma tina asta si sa n-am nevoie de varianta 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e firma asta de reparat radiatoare si unde se afla?

Iaca linkul http://www.radiatoareoradea.ro/.

Zicea tipul ala ca i-a facut la cineva radiator pe ulei pt moto la 400 de lei, identic cu cel original care costa 300 de euro. Sper sa nu se considere ca le fac reclama, n-am nici o treaba cu ei.

Pe site-ul lor vad ca si-au deschis punct de lucru si in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...