Sari la conținut

Curbe bulgaresti


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Cine are chef maine (sambata 26.08) de niste curbe pe la bulgari? Gen Veliko-Shipka-Kazanluk-Gurkovo-Veliko, un fel de Cheia-Siriu doar ca pe la bulgari.

 

Plecare ora 9:30 OMV City Mall.

 

https://goo.gl/maps/ceZAXeXsbXG2


» Post actualizat in 25 Aug 2017 18:22
Cica suntem 3, deci se merge. Daca aveti de gand sa veniti fara sa confirmati aveti grija ca la 9:30 am intins-o. Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa aveti asigurarile in regula, plus ca nu strica si unele de sanatate. Stiu ca a pus-o unul rau in Bulgaria si a stricat weekend-ul la 2 colegi. Am intervenit pt ca zici de curbe, si e logic ca se va merge mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem in explorare ca nu am mai fost demult pe drumul ala. Asigurari de sanatate am cam sponsorizat degeaba,n-am.

Am un cauciuc nou pe spate si vreau sa mai dau cateva ture pana vine frigul.

 

o sa ti clantane dinti rau

sipka era plina de nisip prin zonele de padure

asfaltul s a nasolit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai ajuns decat pana la Veliko. In benzinarie la Smavodene ala ne-a zis un nene ca e inchis Shipka, ceva sarbatoare nationala legata de batalii cu turcii. Am lalait-o si am zis intai sa mancam,apoi ne-a luat lenea si am facut cale intoarsa.

post-7144-0-38519700-1503768579_thumb.jpg

post-7144-0-97892600-1503768604_thumb.jpg

post-7144-0-42743500-1503768661_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la monument se putea urca .. Nu te lasa sa cobori spre Kazanlak (într-adevăr era politie care te oprea si te intreba unde mergi) ... Noi am plecat de la monument spre Buzludzha pe drumul vechi (nu erau gropi ci cratere :)) ) ... Ne.au clantanit dintii pana acolo ... Dar dupa Buzludzha a fost acceptabil

Editat de yamaha_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te lasa sa urci pana in varful pasului, coborarea era interzisa ca foarte multa lume urca pe jos, pe sosea.

 

Noi am luat-o pe drumul vechi, din varf se face un drum in stanga si ajunge la OZN. Drum foarte prost, bubuit, mai ales in primii 10 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice!

 

cu Banditul rosu e Zven?

 

N-am mai ajuns decat pana la Veliko. In benzinarie la Smavodene ala ne-a zis un nene ca e inchis Shipka, ceva sarbatoare nationala legata de batalii cu turcii. Am lalait-o si am zis intai sa mancam,apoi ne-a luat lenea si am facut cale intoarsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...