Sari la conținut

Am Intrat In Modificari


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super tare ideea cu aripa de pe spate, poate ca mergea un pic mai sus dar e OK si asa...daca tii linia asta de design sau de modificari pai... asta va fi un Simson tare dom'ne!

 

Numai bine!

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea personala e sa faci ceva cu rezercorul ala.Ori il vopsesti frumos ori ii dai cateva ciocane ori ce vrei tu da fa-l sa arate bine.

Aripa spate se aseaza chiar bine, dar chestia aia din capat care seamana cu suport pt bere trebuie sa dispara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..taie-l , lungeste-l,lateste-l, pune-i o fata de japoneza , un spate de peugeot, un rezervor de ceva orice numa sa fie lat mare gros si lung cu o multime de becuri si ceasuri pe el, flacari, foarte multe flacari, si o sa iasa un simson foarte frumos.Poate chiar mai frumos decit au reusit sa-l faca stupizii aia de jermani...

A , sa nu uit , te mai poti uita si la teutul si sa-i tragi si ceva panze da paianjen metalice pe el si ceva rachete pe post de tevi de esapament, si daca gasesti pe undeva , ceva masiv si cromat sau cel putin niste tabla de aluminiu striata pe post de ceva cutie/aparatoare ca si cum ar acoperii ceva foarte important...

:P

spor la lucru....

post-3884-1156829516_thumb.jpg

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere pentru o clasică dacă vrei să arate bine trebuie doar să-i fluidizezi linile fără exagerări Âşi să încerci să pară totul făcut din cât mai puține bucăți. Mult succes! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eram dezamagit de el.... acu ceva vreme, dar m-am gandit mai bine si m-am atasat de de motorasul asta chiar dc el fuge ca un mos in baston dar asta e, incerc sa-i bag strereoizi... DROBULE... nu fi putzin respect :D , nu de alta dar doua zile am stat cu ochi umflati ( ma prins flama de la sudura)... o sa incerc sa-i sau o linie frumoasa la rezervor... am ceva idei.. sa vedem .....

 

:P

 

merci mult pt urari can termin bem o bere!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :D Iesind din albastrul cerului si coborand pe soseaua iadului, fumegandu-i cauciucurile si pufaindu-i motorul o sa apara White Raven pe Simson :kiss: dupa o perioada indelungata de expulzare in Siberia!!!!! :crack: :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da! Samsonul este o motocicleta frumoasa asa cum au facut-o nemtzi dar mie unu nu-mi place aspectul lui original... vreau sa fie mai interesant... si nu am sa umblu mult la el! O personalizez un pic !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ar fi super daca as gasi o sea cu arcuri. Voi stitzi pe undeva una de vanzare??

:) Iata si un stop care a fost resurcitat dintr-o gramada de fiare vechi :D

Ce criminala e lampa de frana...Mai ai cumva una? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce criminala e lampa de frana...Mai ai cumva una?

 

 

 

mai am una bucata lampa dar este terminata.... este prinsa toata de rugina!!! si nmi se pare ca este si stramba!!! :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Tot respectul pentru munca ta, insa era fain daca-l lasai Simson. Din poze am vazut ca incerci sa faci un Indian Chieef, interpretare pe care a facut-o si Cipri din Cluj pe un DNEPR. Diferenta e ca Nipre gasesti pe toate gardurile (dupa unele surse inca se mai fabrica), dar moto. S I mson sunt din ce in ce mai rare.

Ar fi fost foarte fain daca iti consumai talentul de care dispui pe o restaurare si nu-l iroseai pe lucrarea de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai misto in cazul de fata ar fi sa se pastreze piesele originale pt. o viitoare restaurare.

Ar mai merge si niste tobe de IJ 49' , care stie , cunoaste. Au o forma absolut beton , Fishtail curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de aripa de pe spate am tot original la el, o sa vad de unde fac rost de inca o aripa de spate, pentru a avea samsonul intreg.. modificari in cadru nu am facut.. .. seile le am pe cele originale, ghidon, furca de pe fata.. usor, usor vor prinde si alea forma.. poate mai imi cumpar un simson sa ma apuc sa-l restaurez.. ca piese am ... . Apropo daca stitzi pe undeva o aripa de spate sa ma anuntzatzi si pe mine... SALVE!!!

 

 

PS: Tobele sunt de pe Jupiteru' 3 care l-am avut acu ceva vreme .. imi plac pentru ca sunt in stare buna.

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt nerabdator sa vad ce iese. Am avut ocazia sa il vad live si arata mai bine ca in poze.

Sunt de parere ca daca vrei sa faci ceva super sa ii schimbi si motorul. Pui ceva Virago de 250 ca e ieftin. Cam 10 mil in tara si mult mai ieftin pe afara. Si atunci chiar iese ceva frumos. Motorul de Simson e varza la performante si fiabilitate in conditiile actuale.

Mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...