Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi pare rau de el,e prieten bun cu mine dar si-a cautat-o cu lumanarea.

MJR,baiatul sta in Iosia si se plimba pe aici sa impresioneze.

 

Ce mai poti sa zici cand circula fara permis si cu motor neinmatriculat ?

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de el,e prieten bun cu mine dar si-a cautat-o cu lumanarea.

MJR,baiatul sta in Iosia si se plimba pe aici sa impresioneze.

 

Ce mai poti sa zici cand circula fara permis si cu motor neinmatriculat ?

 

:bounce:

true :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident grav in comuna Satu Nou(duminica pe la 16:30 ).

 

Un motociclist (fara permis) a intrat intr-o dacie care vroia sa parcheze. Motociclistu trebuia sa aiba viteza, dupa cum arata atat motorul, cat si dacia.

Din fericire nu sunt morti, dar motociclistul a suferit rani grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident grav in comuna Satu Nou(duminica pe la 16:30 ).

 

Un motociclist (fara permis) a intrat intr-o dacie care vroia sa parcheze. Motociclistu trebuia sa aiba viteza, dupa cum arata atat motorul, cat si dacia.

Din fericire nu sunt morti, dar motociclistul a suferit rani grave.

 

:D :bounce: :moto:

 

no comment.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident grav in comuna Satu Nou(duminica pe la 16:30 ).

 

Un motociclist (fara permis) a intrat intr-o dacie care vroia sa parcheze. Motociclistu trebuia sa aiba viteza, dupa cum arata atat motorul, cat si dacia.

Din fericire nu sunt morti, dar motociclistul a suferit rani grave.

Asa e, toti tzaranii si mucosii se dau cu motoare.. is inconstienti .. din cauza idiotilor astora mor oameni nevinovati.Ala nu avea ce cauta pe sosea fara carnet.Isi merita soarta... din cauza lor, celor care fac fapte de acest gen suntem toti judecati astfel.Nu ma bucur ca a avut accident dar nici nu imi pare rau.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt accident care s-a petrecut in Oradea duminica :D din vina soferului din cate se spune.

 

Un motociclist a scăpat cu viață după ce s-a izbit frontal de o maÂşină. Accidentul s-a produs duminică după-amiaza (2 septembrie), pe strada Iosif Vulcan din Oradea...

Echipa medicală de urgență SMURD, condusă de dr. Cornel Gociu, a fost solicitată duminică, în jurul orei 15:00, să intervină la un accident. Un motociclist tânăr s-a izbit frontal de o maÂşină pe str. Iosif Vulcan. Acesta a fost aruncat la câțiva metri de locul impactului. În urma accidentului, motociclistul a suferit o fractură de antebraț stâng Âşi o plagă escoriată la nivelul organelor genitale.

Martorii susțin că autoturismul care l-a lovit pe tânăr a depăÂşit o maÂşină oprită pe partea dreaptă a străzii Iosif Vulcan, aproape de intersecția cu str. Libertății (direcție de mers spre Parcul Traian), motiv pentru care a trecut de axul drumului Âşi s-a lovit de motoreta care venea din sens invers. Victima accidentului de circulație a fost transportată la Spitalul Județean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt accident care s-a petrecut in Oradea duminica :D din vina soferului din cate se spune.

 

Un motociclist a scăpat cu viață după ce s-a izbit frontal de o maÂşină. Accidentul s-a produs duminică după-amiaza (2 septembrie), pe strada Iosif Vulcan din Oradea...

Echipa medicală de urgență SMURD, condusă de dr. Cornel Gociu, a fost solicitată duminică, în jurul orei 15:00, să intervină la un accident. Un motociclist tânăr s-a izbit frontal de o maÂşină pe str. Iosif Vulcan. Acesta a fost aruncat la câțiva metri de locul impactului. În urma accidentului, motociclistul a suferit o fractură de antebraț stâng Âşi o plagă escoriată la nivelul organelor genitale.

Martorii susțin că autoturismul care l-a lovit pe tânăr a depăÂşit o maÂşină oprită pe partea dreaptă a străzii Iosif Vulcan, aproape de intersecția cu str. Libertății (direcție de mers spre Parcul Traian), motiv pentru care a trecut de axul drumului Âşi s-a lovit de motoreta care venea din sens invers. Victima accidentului de circulație a fost transportată la Spitalul Județean.

Impact frontal cu motocicleta, în Oradea

 

ORADEA - Un motociclist de 25 de ani a ajuns duminică la spital, după ce a intrat în coliziune frontală cu un autoturism care a pătruns pe contrasens.

 

Accidentul a avut loc, în jurul orei 14.30, pe strada Iosif Vulcan din municipiul Oradea. PolițiÂştii spun că orădeanul D.B.G. (41 ani), aflat la volanul unui autoturism marca Ford Fiesta înmatriculat în județul Bihor, a încercat să depăÂşească un alt autoturism care staționa, intrând astfel pe contrasens.

 

În timp ce efectua depăÂşirea, autoturismul a pătruns pe contrasens Âşi a intrat în coliziune frontală cu o motocicletă marca Honda înmatriculată în județul MaramureÂş, condusă din sens opus S.Z. (25 ani), din Baia Mare”, precizează subinspector Alina Dinu, purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor.

 

În urma impactului, motociclistul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.

 

stirea e aiurea... cum adica motociclistu a intrat in autoturism... de parca era vina motociclistului..astia de la "bihon" put de prosti ce is.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru baiatul (SZ) care a facut accident pe Iosif Vulcan. E un prieten de-al meu (fost coleg de serviciu). Am incercat sa-l sun azi dupa ce am aflat de accident, dar nu a raspuns la telefon. Sper sa se faca bine...repede.

 

Aleck, tu poate mai il stii...e tipul cu Hornetu...cu care am fost eu la Alesd...mai demult putin.

 

In urma acestor accidente nefericite....exista un singur lucru bun: Deja se vorbeste foarte mult despre situatia motociclistilor. In ultima vreme, am citit multe stiri prin ziare, reviste, la TV...etc, in care se incearca sa se explice oamenilor ca ceea ce se intampla in momentul de fata cu motociclistii este "pur si simplu un macel".

 

Si inca ceva....

S-a facut un studiu (cred ca in Romania) din care a reiesit ca soferii de masini simt o "ura instinctiva" fatza de motociclisti din cauza zgomotului prea mare pe care acestia il fac.

Eu nu stiu ce sa zic...fiecare sa traga concluzii pentru el.

 

 

Ride safe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru baiatul (SZ) care a facut accident pe Iosif Vulcan. E un prieten de-al meu (fost coleg de serviciu). Am incercat sa-l sun azi dupa ce am aflat de accident, dar nu a raspuns la telefon. Sper sa se faca bine...repede.

 

Aleck, tu poate mai il stii...e tipul cu Hornetu...cu care am fost eu la Alesd...mai demult putin.

 

In urma acestor accidente nefericite....exista un singur lucru bun: Deja se vorbeste foarte mult despre situatia motociclistilor. In ultima vreme, am citit multe stiri prin ziare, reviste, la TV...etc, in care se incearca sa se explice oamenilor ca ceea ce se intampla in momentul de fata cu motociclistii este "pur si simplu un macel".

 

Si inca ceva....

S-a facut un studiu (cred ca in Romania) din care a reiesit ca soferii de masini simt o "ura instinctiva" fatza de motociclisti din cauza zgomotului prea mare pe care acestia il fac.

Eu nu stiu ce sa zic...fiecare sa traga concluzii pentru el.

 

 

Ride safe...

da tipu a fost cu noi cand fix cand ne-am intalnit prima data cu tine Alek,era tipu ala cu hornetu care a si plecat spre piatra cu cel cu ducati.In fine.. ideea e ca la noi in tara se circula ca in india.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tipu a fost cu noi cand fix cand ne-am intalnit prima data cu tine Alek,era tipu ala cu hornetu care a si plecat spre piatra cu cel cu ducati.In fine.. ideea e ca la noi in tara se circula ca in india.

True, true... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica omului, sper sa nu fie prea grava situatia.

In ceea ce priveste "ura instinctiva" cum zicea Mircea e clar ca exista, si se simte zilnic in trafic.

Sper sa se vindece treaba asta candva, dar teama mi-e ca mai dureaza.

Sanatate maxima baiatului lovit!

Gatu' jos la ala care a iesit in depasire fara sa-i pese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

„A intrat pe jumătate în maşină”

 

SATU NOU - Localnicii din Satu Nou spun că tânărul motociclist, accidentat duminică, obişnuia să treacă cu viteză mare prin sat.

 

In urma articolului aparut în editia de luni, referitor la accidentul ce a avut loc duminica în Satu Nou, între o motocicleta Kawasaki si o Dacia 1310, satenii au tinut sa ne faca câteva precizari.

 

 

Reamintim ca duminica, în jurul orei 17:00, motocicleta Kawasaki condusa fara permis de S.S. (25 ani), din Hodos, a intrat în coliziune cu Dacia 1310 condusa de oradeanul N.S. (39 ani). Politistii spun ca oradeanul nu s-ar fi asigurat când a dat înapoi pentru a intra într-o curte. În urma impactului, conducatorii celor doua vehicule au fost internati în spital. De asemenea, sotia soferului si cei doi copii, pasageri în Dacia, au fost raniti.

 

 

Oamenii care locuiesc pe strada unde s-a produs accidentul spun ca tânarul motociclist obisnuia sa treaca frecvent prin sat cu motocicleta cu viteza foarte mare. De asemenea, ei mai cred ca acesta avea peste 100 km/h în momentul impactului cu Dacia.

 

 

„S-a auzit o bubuitura foarte mare. Când am iesit afara sa vedem ce s-a întâmplat, am vazut ca motorul era pe jumatate intrat în masina. De abia au reusit patru sau cinci barbati sa scoata motocicleta afara. Aici suntem în localitate si ar fi trebuit sa aiba viteza mica, 40 sau 50 kilometri pe ora. Ori dupa urmele care se vad pe masina, eu nu pot sa cred ca a avut o viteza atât de mica”, spune localnica S.E.

 

Frâna de 20 de metri

 

 

„Era o Dacia papuc parcata mai sus, si motociclistul a depasit-o, dar nu a depasit cu 40-50 kilometri pe ora, ci avea mai mult de 100 kilometri pe ora. Urma de frânare a motocicletei are peste 20 de metri. Soferul Daciei a vazut «papucul» acolo si nu a observat motocicleta, care a aparut din senin. A început manevra de dat înapoi, si atunci o intrat motocicleta în Dacie.

 

Asa mergea pe aici, si numai ce vedeai ca a disparut! Zbura pe aici cu motocicleta, pâna când s-a întâmplat accidentul”, povesteste un alt localnic, S.N.

 

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 21:40 -------------
http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

 

site interesant

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotocicliÂşti prea grăbiți

Doi tineri motocicliÂşti au intrat sâmbătă în atenția polițiÂştilor rutieri, chiar în timp ce la TămăÂşeu Âşi Oradea se onora o întâlnire motociclistică internațională.

 

Astfel, în jurul orei 16, bistrițeanul S.I.B. (29 ani) a intrat cu o motocicletă Suzuki în depăÂşire pe DN1, lângă LugaÂşu de Jos, în zona indicatorului cu semnificația ,,DepăÂşirea interzisă”. Ca urmare, motociclistul a intrat în în coliziune cu un autoturism Dacia 1310 cu care G.G.K. (20 ani), din Tileagd, încerca să vireze la stânga, spre un drum lateral. În urma impactului, motociclistul a fost rănit grav, fiind transportat de urgență la spital.

 

Tot sâmbătă, dar spre seară, polițiÂştii rutieri l-au reperat pe strada Republicii din municipiul Oradea, pe orădeanul L.F.I. (17 ani), în timp ce conducea o motocicletă cu viteza de 110 km /h, filmat Âşi înregistrat radar. Ca urmare, tânărul este cercetat pentru infracțiunea de punere în circulație a unui autovehicol pe drumurile publice, fără permis de conducere corespunzător.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

„A intrat pe jumătate în maÂşină”

 

SATU NOU - Localnicii din Satu Nou spun că tânărul motociclist, accidentat duminică, obiÂşnuia să treacă cu viteză mare prin sat.

 

In urma articolului aparut în editia de luni, referitor la accidentul ce a avut loc duminica în Satu Nou, între o motocicleta Kawasaki si o Dacia 1310, satenii au tinut sa ne faca câteva precizari.

Reamintim ca duminica, în jurul orei 17:00, motocicleta Kawasaki condusa fara permis de S.S. (25 ani), din Hodos, a intrat în coliziune cu Dacia 1310 condusa de oradeanul N.S. (39 ani). Politistii spun ca oradeanul nu s-ar fi asigurat când a dat înapoi pentru a intra într-o curte. În urma impactului, conducatorii celor doua vehicule au fost internati în spital. De asemenea, sotia soferului si cei doi copii, pasageri în Dacia, au fost raniti.

Oamenii care locuiesc pe strada unde s-a produs accidentul spun ca tânarul motociclist obisnuia sa treaca frecvent prin sat cu motocicleta cu viteza foarte mare. De asemenea, ei mai cred ca acesta avea peste 100 km/h în momentul impactului cu Dacia.

„S-a auzit o bubuitura foarte mare. Când am iesit afara sa vedem ce s-a întâmplat, am vazut ca motorul era pe jumatate intrat în masina. De abia au reusit patru sau cinci barbati sa scoata motocicleta afara. Aici suntem în localitate si ar fi trebuit sa aiba viteza mica, 40 sau 50 kilometri pe ora. Ori dupa urmele care se vad pe masina, eu nu pot sa cred ca a avut o viteza atât de mica”, spune localnica S.E.

 

Frâna de 20 de metri

„Era o Dacia papuc parcata mai sus, si motociclistul a depasit-o, dar nu a depasit cu 40-50 kilometri pe ora, ci avea mai mult de 100 kilometri pe ora. Urma de frânare a motocicletei are peste 20 de metri. Soferul Daciei a vazut «papucul» acolo si nu a observat motocicleta, care a aparut din senin. A început manevra de dat înapoi, si atunci o intrat motocicleta în Dacie.

 

Asa mergea pe aici, si numai ce vedeai ca a disparut! Zbura pe aici cu motocicleta, pâna când s-a întâmplat accidentul”, povesteste un alt localnic, S.N.

<small>--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 21:40 -------------</small><br/>http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

 

site interesant

super gretoase ultimele poze dar instructive :D cred ca ma duc sa-mi iau ceva sa-mi calmez stomacul...pozele astea te sperie de propria motocicleta :) ce-i de facut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociciclist rănit grav

ORADEA - Un tânăr motociclist a suferit leziuni grave în urm aunui accident petrecut miercuri seară în Oradea, pe strada Clujului. „În jurul orei 21.30, pe strada Clujului din municipiu, orădeanul P.V. (47 ani), în timp ce conducea un autoturism marca Dacia 1310, în momentul în care a efectuat un viraj la stânga, nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete, acroÂşând-o.

 

Motocicleta marca Honda era condusă cu viteză excesivă din sens opus de M.I.L. (26 ani), din OÂşorhei, pe un sector de drum cu lucrări la carosabil Âşi cu restricție de viteză la 30 km /h.”, precizează purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Poliției Județului Bihor, subinspector Alina Dinu.

În urma impactului petrecut între Plastor Âşi Uzina de Apă, motociclistul a suferit multiple leziuni, pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MINE N USA DE LA FIRMA

SI EU AM FOST ASEARA PN LA LUCRU SI AM VAZUT MOTORU SI GABORII CARE FACEAU MASURATORI

EU VENEAM CU 180 SI M AM SPERIAT CD AM VAZUT IN FATA 5-6 MASINI DE POLITIE

AM CREZUT CA MA ASTEAPTA SA MA INHATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...