Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un spot f. bun!!

 

/index.php?...185230&st=0

 

Sa nu confundam terrorul cu educatia.

Dupa parerea mea spotul este mai mult socant, decat cu caracter educativ.

Intr-un cuvant, dupa mine e un Bullshit.

 

 

In anglia s-au facut spoturi educative.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bhRFydXiWeA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu confundam terrorul cu educatia.

Dupa parerea mea spotul este mai mult socant, decat cu caracter educativ.

Intr-un cuvant, dupa mine e un Bullshit.

In anglia s-au facut spoturi educative.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bhRFydXiWeA

ce au facut cei de la amr e pentru e educativ kpax.Bullshit in nici un caz nu e.Si acum sunt unii care umbla fara echipament pentru ca e cool.

La noi fenomenul moto abia a inceput ... si sunt sigur ca o sa se faca cateva spoturi super ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce au facut cei de la amr e pentru e educativ kpax.Bullshit in nici un caz nu e.Si acum sunt unii care umbla fara echipament pentru ca e cool.

La noi fenomenul moto abia a inceput ... si sunt sigur ca o sa se faca cateva spoturi super ok...

nu e cool dar umblu fara echipamente (si nu sunt mandru de acest lucru, doar casca si manusi), fiindca banutei imi trebe mai bine pt serviceul pt sezon ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Eu zic ca spotul e ok. :rusinica: Si mie-mi plac cele de la Think! din MareaBritanie, insa la ei nu mai e nevoie sa constiintezi conducatorii moto cat de importanta e echipamentul.

 

nu e cool dar umblu fara echipamente (si nu sunt mandru de acest lucru, doar casca si manusi), fiindca banutei imi trebe mai bine pt serviceul pt sezon ...

 

Daca as fi rau, as zice te-ai intins mai mult decat plapuma permitea...

The golden rule: Asa sa cumperi prima motocicleta, sa-ti ramane cateva sute de euro pentru un echipament decent...

 

uff,

ocs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Eu zic ca spotul e ok. :rusinica: Si mie-mi plac cele de la Think! din MareaBritanie, insa la ei nu mai e nevoie sa constiintezi conducatorii moto cat de importanta e echipamentul.

Daca as fi rau, as zice te-ai intins mai mult decat plapuma permitea...

The golden rule: Asa sa cumperi prima motocicleta, sa-ti ramane cateva sute de euro pentru un echipament decent...

 

uff,

ocs.

 

ai dreptate ocs ... numa cand am adus moto in tara nu stiam exact taxele si toate celelalte, alt lucru e ca 2 casti mi-am luat si CASTI nu plastic pe cap daca tot e obligatoriu :-) si eu optez pentru siguranta dar tre sa astept pana cand se rezolva problema cu finante :crack:

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 11:21 -------------

tu ai casca si manusi deci esti ok.

sunt care nu poarta nici casca...la ei faceam referire.

stiu din pacate ... si raspunsul ii adresam mai mult celor care se simt implicati in tema ... ca sunt cativa care si-ar permite numa "pentru ce??"

 

dar din pacate mai este un gen de motociclist ... care citeste doar forumul si nu traieste in motociclism.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate ocs ... numa cand am adus moto in tara nu stiam exact taxele si toate celelalte, alt lucru e ca 2 casti mi-am luat si CASTI nu plastic pe cap daca tot e obligatoriu :-) si eu optez pentru siguranta dar tre sa astept pana cand se rezolva problema cu finante :rusinica:

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 11:21 -------------</small><br/>

stiu din pacate ... si raspunsul ii adresam mai mult celor care se simt implicati in tema ... ca sunt cativa care si-ar permite numa "pentru ce??"

 

dar din pacate mai este un gen de motociclist ... care citeste doar forumul si nu traieste in motociclism.ro

 

Ehh, asta e realitatea, trebuie neaparat sa iti iei si echipament, chiar daca nu e obligatoriu sa il iei pe cel mai scump.

Si pe langa asta , motorul trebuie sa fie si in stare tehnica buna, ca poti avea accident si in urma unor defectiuni ale motorului.

Apropos, tu ziceai ca mai trebuie sa iti faci ceva reparatii la motor. Ai reusit sa le faci? Unde le-ai facut? Cat te-a costat? Mai da-ne detalii (daca vrei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe asta oricum o intorc, tot n-o inteleg.

 

Cine traieste in motociclism.ro ???

amu ma grabisem si eu :crack:, dar nu vreau sa ma bag in explicatii, totusi nu apartine topicului, la fel ca si raspunsul acesta :crack: :rusinica:

 

traiesti = scrii daca tot e cazul (=cyberfilii :crack:)

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha :rusinica: Hai ca ma sparg in ras.... Sa traiesti in motociclism.ro :crack: Spune-mi si mie.. tu cum traiesti in motociclism.ro?

Daca eu nu prea scriu pe forum inseamna ca nu traiesc in motociclism.ro? :crack:

Sincer vad ca pe forumu asta sunt doar palavrageli intr-una si de fapt nimic din ce sa mai inveti cate ceva... pacat.

 

Si, apropo de echipamente, dupa prima cazatura veti constientiza si voi ca doar o casca si o pereche de manusi nu sunt suficiente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha :crack: Hai ca ma sparg in ras.... Sa traiesti in motociclism.ro :crack: Spune-mi si mie.. tu cum traiesti in motociclism.ro?

Daca eu nu prea scriu pe forum inseamna ca nu traiesc in motociclism.ro? :crack:

Sincer vad ca pe forumu asta sunt doar palavrageli intr-una si de fapt nimic din ce sa mai inveti cate ceva... pacat.

 

Si, apropo de echipamente, dupa prima cazatura veti constientiza si voi ca doar o casca si o pereche de manusi nu sunt suficiente.

miii de scuze TUTUROR >>>> :crack:

Incercasem sa scriu si eu ceva in sens figurat :rusinica: nu sunt poet dar cateodata ma cam apuca asta e adevarul :crack: :crack:

SAU???

m-am exprimat un pic mai treandy?? ... caci tineretul din ziua de astazi traieste din 24 h aprox 8-10-sau si chiar mai mult pe net ... si mai putin sunt activi prin parcuri la o joaca sau etc.

dar in fine deja sunt mandru (un pic doar) de cuvantul "traieste" caci mesaj scris de tine nu prea am vazut pe forum (stiu ca sunt cam nou pa-ci si nu cunosc pe multi chiar as putea spune ca pe putini si nici pe ei nu pot sa spun ca "ii cunosc")si nu prea avem de la cine invata lucruri bune

 

Cu timpu sper ca lucrurile cu cunoscutul sa se schimbe si sa am parte de iesiri alaturi de voi.

 

Dar in final trebe sa te contrazic ... forumul in ori si ce fel ar fi, nu este numai cu scopul de a invata cate ceva ci si pentru a tine legatura intre mai multe persoane in acelasi timp. Celelalte lucruri daca vreau sa invat mai bine intreb live (parerea mea)

 

P.S. degeaba scrie omu randuri destule ... important e ce face live ...

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff ... am citit mult din topicul respectiv ... dar oricat m-as gandi ca legea ii lege si nu avea numar ... raman socat si fara cuvinte ... :P :crack: :rusinica: :crack: :crack:

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realitatea.net/playlive2.php?fi...=Reprezentanții IPJ IaÂşi susțin că tânărul nu a oprit la semnalele repetate ale polițiÂştilor

bine ca radarul mobil poate filma cand ii vorba de amenda si cand ii vorba de astfel de faze nu are nici un politist o camera in masina ... legea romana ii facuta sa poti scapa din cele mai rele cazuri (numa sa ai banutei) dar si invers este posibil ... sa te bage in chisoare chiar daca nu ai facut nimic grav legii.

Parca vad ca politisti care s-au implicat in faza respectiva n-o sa primeasca numai o instruire si cu asta basta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia o gresit ca DAR .. si aici e un DAR mare de tot : daca motoru ar fi fost furat (el neavand numar de inmatriculare ,politia putea suspecta si asta ) si acuma ar fi prins faptasului si propietarul motorului l-ar fi primt inapoi , accidentat , dar eh ..sunt curios cum se termina .. sa nu intzeleaga lumea ca iau apararea politiei ca ci care ma cunosc stiu cam ce simt eu pentru ei si in ce relatii de prietenie suntem ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fii sau nu o fii motociclistul usa de biserica conteaza mai putin. Ma intreb oare daca in locul motocicletei fara numere era un tir fara numere, oare garcea mai facea ce a facut? Si pe langa ca a dat cu el de pamant il mai si tinea imobilizat. Ordine si Siguranta cica ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...