Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Da' amandoi ati picat ma? Bine ca nu a fost mai grav... mare grija pe viitor. :burnout:

da, grija mare ca pe frigul asta cauciucul din anvelopa are aproape aceleasi proprietati de aderenta ca un pietroi. Grija mare la frane si curbe. Bine ca n-a fost mai rau, vorba lu' antevorbitorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine ca nu ai patit nimik.. dar ai uitat ca acolo curba aia e cea mai aiurea ca nu vezi ce urmeaza, e curba oarba..Tu nu trebuia sa te risti mai ales ca ai si pasager...si pe vremea asta ...doar pinguini ies acum .. si aia cu patine :burnout:

bine ca nu e mai grav.. metalu se sudeaza .. osu nu

 

ps:aici ai cazut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-ai patit ceva mai rau

asa se invata din cazaturi ca astea

si eu la oradeanu' n parcare mi-or fugit rotile si am inceput sa cat ceva pe jos

amu am o frica de pietrissss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

„Ninja” izbit de parapet

 

Un motociclist fără permis s-a autoaccidentat grav pe tronsonul de drum Uileacu de BeiuÂş - ÂŞoimi, la o săptămână de la inaugurarea DJ 709/A cu curse de motociclete Âşi autoturisme D&C

 

Astfel, beiuÂşeanul E.ÂŞ. (48 ani) a vrut să încerce noua pistă lăudată de motocicliÂştii din zonă, urcându-se pe o motocicletă marca Kawasaki Ninja neînmatriculată, Âşi fără să aibă permis corepsunzător.

 

Mai mult, abordând cu viteză excesivă o curbă uÂşoară, motociclistul de ocazie a pierdut controlul asupra direcției Âşi a izbit un cap de pod, vineri, la ora 17, în afara localității ÂŞoimi.

 

„În urma evenimentului rutier, motociclistul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, se mai arată în comunicatul de presă al Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

 

 

Ce destept :finger:

 

 

 

 

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...071126-12461559

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

„Ninja” izbit de parapet

 

Un motociclist fără permis s-a autoaccidentat grav pe tronsonul de drum Uileacu de BeiuÂş - ÂŞoimi, la o săptămână de la inaugurarea DJ 709/A cu curse de motociclete Âşi autoturisme D&C

 

Astfel, beiuÂşeanul E.ÂŞ. (48 ani) a vrut să încerce noua pistă lăudată de motocicliÂştii din zonă, urcându-se pe o motocicletă marca Kawasaki Ninja neînmatriculată, Âşi fără să aibă permis corepsunzător.

 

Mai mult, abordând cu viteză excesivă o curbă uÂşoară, motociclistul de ocazie a pierdut controlul asupra direcției Âşi a izbit un cap de pod, vineri, la ora 17, în afara localității ÂŞoimi.

 

„În urma evenimentului rutier, motociclistul a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, se mai arată în comunicatul de presă al Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

Ce destept :baldy:

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...071126-12461559

''În urma evenimentului rutier, motociclistul a suferit leziuni ''... eu nu inteleg de ce ii zice motociclist.

daca eu ma urc intr-un avion o sa imi zica pilot?desi eu nu am pregatirea necesara si nici brevet.

asa suntem bagati toti la galeata... :finger: .. trebuia sa ii zica numele (giury) a condus fara permis,etc

 

faina tzara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuups ......tineti minte c la intrunirea d vineri am pomenit ceva de....un nou traseu cu asfalt nou , peisaj super si multe curbe.........................ei bine ala i......... p care s petrecut accidentu :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuups ......tineti minte c la intrunirea d vineri am pomenit ceva de....un nou traseu cu asfalt nou , peisaj super si multe curbe.........................ei bine ala i......... p care s petrecut accidentu :finger:

Ma gandeam io ca p-acolo tre' sa fi fost... :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Acum am aflat de fratele unui colaborator de-al nostru.

 

Condoleante familiei indurerate.

 

 

Motociclist auto-accidentat mortal

În primele minute ale zilei de duminică s-a produs un accident mortal de motocicletă lângă Josani. Tânărul L.F. (27 ani), care circula pe direcţia Remetea - Josani a abordat cu viteză prea mare o curbă piezând controlul direcţiei.

 

Ca urmare a derapat şi s-a izbit puternic de un copac. Echipajul SMURD s-a deplasat rapid la locul accidentului însă efortul medicilor nu i-a mai putut fi de ajutor tânărului care suferise leziuni prea grave.

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat de fratele unui colaborator de-al nostru.

 

Condoleante familiei indurerate.

Motociclist auto-accidentat mortal

În primele minute ale zilei de duminică s-a produs un accident mortal de motocicletă lângă Josani. Tânărul L.F. (27 ani), care circula pe direcţia Remetea - Josani a abordat cu viteză prea mare o curbă piezând controlul direcţiei.

 

Ca urmare a derapat şi s-a izbit puternic de un copac. Echipajul SMURD s-a deplasat rapid la locul accidentului însă efortul medicilor nu i-a mai putut fi de ajutor tânărului care suferise leziuni prea grave.

...

Of doamne ... nici bine nu a inceput anul .. si deja avem RIP-uri.

Dumnezeu sa il ierte. :wink:

 

''Cu strangere in inima anuntam ca un consatean de-al nostru si-a pierdut viata intr-un tragic accident de motocicleta LOCSE FERI ....Luam ramas bun de la el si dorim familiei sincere condoleante. Accidentul a avut loc duminica 13 ian. 2008 ora 00-01, intre Remetea si Josani, inmormantarea probabil luni 14 ian. Sa-i fie tarana usoara. Multumim lui Dumnezeu ca celalalt, care statea in spatele lui a scapat ca prin minune cu rani usoare, dar cu amintiri foarte ingrozitoare de pe o motocicleta care gonea cu o viteza mare. Este vorba despre Geczi Sandor [tanarul] de 20 ani. Imi pare rau de stirile rele sa speram ca acestea de acum incolo ne vor ocoli.''

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Jan 2008 10:49 -------------</small><br/>

Acum am aflat de fratele unui colaborator de-al nostru.

 

Condoleante familiei indurerate.

Motociclist auto-accidentat mortal

În primele minute ale zilei de duminică s-a produs un accident mortal de motocicletă lângă Josani. Tânărul L.F. (27 ani), care circula pe direcţia Remetea - Josani a abordat cu viteză prea mare o curbă piezând controlul direcţiei.

 

Ca urmare a derapat şi s-a izbit puternic de un copac. Echipajul SMURD s-a deplasat rapid la locul accidentului însă efortul medicilor nu i-a mai putut fi de ajutor tânărului care suferise leziuni prea grave.

...

ai uitat sa precizezi ca ...

Poliţiştii rutieri au mai constatat că nefericitul se hazardase pe o motocicletă marca Honda neînmatriculată şi fără a poseda permis de conducere.

:P pacat.... nici bine nu a inceput anul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate incepe sezonul tot cu accidente din astea stupide... inconstienti ce mai...

pacat ca s-a terminat cu moartea unui biker...

cred ca trebuie sa incepem sa ne gandim foarte serios la o campanie anti accidente si mai ales la o campanie de constientizare a riscurilor de a circula pe motor cand nu ai experienta si carnet si echipament adecvat, din moment ce majoritatea victimelor sunt tineri pe motoare mari si fara carnet sau proaspeti detinatori de carnete...

eventual sa continuam pe la scoli ce a inceput gixxxer in toamna...

de fapt sa ne hotaram o data avem de gand sa facem ceva sau nu! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...