Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

LA MINE N USA DE LA FIRMA

SI EU AM FOST ASEARA PN LA LUCRU SI AM VAZUT MOTORU SI GABORII CARE FACEAU MASURATORI

EU VENEAM CU 180 SI M AM SPERIAT CD AM VAZUT IN FATA 5-6 MASINI DE POLITIE

AM CREZUT CA MA ASTEAPTA SA MA INHATE

baaa, macar nu mai zi la nime ca ai mers cu 180 prin oras. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA MINE N USA DE LA FIRMA

SI EU AM FOST ASEARA PN LA LUCRU SI AM VAZUT MOTORU SI GABORII CARE FACEAU MASURATORI

EU VENEAM CU 180 SI M AM SPERIAT CD AM VAZUT IN FATA 5-6 MASINI DE POLITIE

AM CREZUT CA MA ASTEAPTA SA MA INHATE

Ma si gandesc ca te-ai oprit sa vezi ce face motociclitu in cauza :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Cristina, sotia lui claudiu si va anunt cu oarecare "bucurie" ca am primit "botezul"bike-rilor, marti seara pe calea aradului. :) , cand am venit de la munca impreuna cu claudiu. :)

De fapt am avut un mic accident din care eu am iesit cel mai "sifonat" cu degetul de la mana rupt si cu entorsa de genunche si ruptura de ligament incrucisat asa ca am o ditamai cizma alba pe piciorul stanag. ;) Clau are si el mai mult lovituri si zgarieturi in rest suntem ok si de abia asteptam sa ne urcam din nou pe motor!

Ce s-a intamplat?!

Pai in primul rand ploua si in al doilea rand o dacie alba nu ne-a acordat prioritate de dreapta si ca sa nu intram in ea clau a franat dar a fugit spatele si a culcat motorul intr-o parte si noi am alunecat pe fund mai departe pana ce ne-am oprit intr-un taxi ce s-a oprit chiar pe mijlocul strazii. Daca nu era taxiul acolo nu aveam nimic dar asta a fost sa fie. A venit politia, salvarea si eu am ajuns la spital. Mi-au pus ghips si m-au trimis acasa. Cu Clau s-a cam complicat putin problema si pana la urma el a fost de vina pentru accident ca pe ala cu dacia alba nu l-am mai gasit si politia nu a gasit vinovat asa ca cu greu am reusit sa nu ii ia carnetul pt vatamare corporala din cauza mea. A primit amenda si cica "motociclistii nu au voie sa circule cand ploua...". Oricum multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau!

 

Altceva ce sa va mai spun?!

PURTATI CASACA, ca daca eu nu aveam sigur nu mai eram aici sa va povestesc ce s-a intamplat!

Va doresc din toata inima numai :ASFALT USCAT!!!!!!!!!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Cristina. Chiar am vrut sa-ti scriu ca nu mai vorbiseram de mult. Ce sa mai spun acum? Ma bucur ca ati scapat doar cu atat. Ranile astea se vindeca, de amenda o sa uitati dupa cateva zile... Bine ca sunteti relativ sanatosi si ca a fost doar atat. Va doresc sa treceti peste tot cat mai repede si sa mai iesiti anul acesta cu motorul :lol:

:) ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Cristina. Chiar am vrut sa-ti scriu ca nu mai vorbiseram de mult. Ce sa mai spun acum? Ma bucur ca ati scapat doar cu atat. Ranile astea se vindeca, de amenda o sa uitati dupa cateva zile... Bine ca sunteti relativ sanatosi si ca a fost doar atat. Va doresc sa treceti peste tot cat mai repede si sa mai iesiti anul acesta cu motorul :D

:lol: :hug: :D

 

ceau Carmen, :)

chiar ca nu am mai vb de mult... :-L

Multumim de urari! :)

U cum stai cu condusul?! :D

daca vrei hai pe la mine pe la munca pe horea 59 ca sunt de la 9-19 in fiecare zi, sa iti vad si eu bestiuta! ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Cristina, sotia lui claudiu si va anunt cu oarecare "bucurie" ca am primit "botezul"bike-rilor, marti seara pe calea aradului. :hug: , cand am venit de la munca impreuna cu claudiu. :)

De fapt am avut un mic accident din care eu am iesit cel mai "sifonat" cu degetul de la mana rupt si cu entorsa de genunche si ruptura de ligament incrucisat asa ca am o ditamai cizma alba pe piciorul stanag. :D Clau are si el mai mult lovituri si zgarieturi in rest suntem ok si de abia asteptam sa ne urcam din nou pe motor!

Ce s-a intamplat?!

Pai in primul rand ploua si in al doilea rand o dacie alba nu ne-a acordat prioritate de dreapta si ca sa nu intram in ea clau a franat dar a fugit spatele si a culcat motorul intr-o parte si noi am alunecat pe fund mai departe pana ce ne-am oprit intr-un taxi ce s-a oprit chiar pe mijlocul strazii. Daca nu era taxiul acolo nu aveam nimic dar asta a fost sa fie. A venit politia, salvarea si eu am ajuns la spital. Mi-au pus ghips si m-au trimis acasa. Cu Clau s-a cam complicat putin problema si pana la urma el a fost de vina pentru accident ca pe ala cu dacia alba nu l-am mai gasit si politia nu a gasit vinovat asa ca cu greu am reusit sa nu ii ia carnetul pt vatamare corporala din cauza mea. A primit amenda si cica "motociclistii nu au voie sa circule cand ploua...". Oricum multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau!

 

Altceva ce sa va mai spun?!

PURTATI CASACA, ca daca eu nu aveam sigur nu mai eram aici sa va povestesc ce s-a intamplat!

Va doresc din toata inima numai :ASFALT USCAT!!!!!!!!!!!! :D

CINE A ZIS CA NU AI VOIE SA CIRCULI CU MOTOCICLETA CAND PLOUA????? :) :lol: ;) POLITISTU??

 

Ai voie sa circuli pe ploaie.. nu scrie nicaieri ca nu ai voie ca motociclist sa nu circului pe ploaie, soare, ninsoare,etc.Bine ca are el voie sa ia spaga.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Clau... bine ca n-o fost mai rau. Imi pare rau pt voi, iar la politai le-as suci gatleju' ala... sa le stea chipiu ala mai infipt putin, poate asa n-o sa le mai fuga din mintea aia putina care o au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si din partea pulitisilor auzim asemenea vorbe atunci nu ma mira modul in care gandesc altzi gandaci din conserve.

Oricum insanatosire grabnica la amandoi.Se pare ca v-a prins bine costumele care le-ati achizitionat recent.

:) :lol:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si din partea pulitisilor auzim asemenea vorbe atunci nu ma mira modul in care gandesc altzi gandaci din conserve.

Oricum insanatosire grabnica la amandoi.Se pare ca v-a prins bine costumele care le-ati achizitionat recent.

:) :lol:

da multumim!!!!!!!!!!!!!!!

tot cristina sunt!

pai sunt cam ciudati si printre politaii astia...

eu m-am certat cu ala care a investigat cazul la spital ca ne-a facut cretini si i-am spus ca daca ma mai jigneste o data il dau in judecata si apoi imi recuperez banii de amenda...

el imi spunea ca habar nu avem noi nici de reguli de ciorculatie si de nimic ca mergem ca nebunii si chestii din astea...era cam badaran d-l acela dar nu m-am lasat la el oricum mai ales cand stiam ca nu aveam nici o vina in toata treaba...

 

 

--- Mesaj completat în 21 Sep 2007 13:37 -------------

Bai Clau... bine ca n-o fost mai rau. Imi pare rau pt voi, iar la politai le-as suci gatleju' ala... sa le stea chipiu ala mai infipt putin, poate asa n-o sa le mai fuga din mintea aia putina care o au.

 

la asta si eu ma gandeam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE A ZIS CA NU AI VOIE SA CIRCULI CU MOTOCICLETA CAND PLOUA????? :) :lol: ;) POLITISTU??

 

Ai voie sa circuli pe ploaie.. nu scrie nicaieri ca nu ai voie ca motociclist sa nu circului pe ploaie, soare, ninsoare,etc.Bine ca are el voie sa ia spaga.

 

politaiul mi-a zis ca scrie in lege ca nu ai voi sa circuli pe ploaie!!!!!!!!!

cred ca in mintea lui, ca sa para el destept, dar stim si noi ca nu scrie nicaieri ci doar sa adaptezi viteza la cond meteo, iara pe ploaie ce viteza am putut noi sa avem?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politaiul mi-a zis ca scrie in lege ca nu ai voi sa circuli pe ploaie!!!!!!!!!

cred ca in mintea lui, ca sa para el destept, dar stim si noi ca nu scrie nicaieri ci doar sa adaptezi viteza la cond meteo, iara pe ploaie ce viteza am putut noi sa avem?!

 

...politzaii n-au voie sa-si scoata cascheta pe ploaie... deoarece ii ploua in gat... si se ineaca... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ati patit ceva mai grav.

Dar atentie, s-ar putea sa fiti pusi in situatia ca, Cladiu sa fie pus la plata spitalizarii, fiind vinovatul accidentului.

Stiu pt. ca din pacate am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, eu am fost vinovat pt. nu s-a gasit masina.

/index.php?showtopic=54983

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ati patit ceva mai grav.

Dar atentie, s-ar putea sa fiti pusi in situatia ca, Cladiu sa fie pus la plata spitalizarii, fiind vinovatul accidentului.

Stiu pt. ca din pacate am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, eu am fost vinovat pt. nu s-a gasit masina.

/index.php?showtopic=54983

 

Insanatosire grabnica.

 

da deja am platit spitalul ca doar eu am fost pana la urma de vina la accident ca nu am tras pe dreapta sa astept sa se termine ploaia... :)

bine ca avem asigurari de viata...ne recuperam banii de acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura ta vina a fost c-ai semnat procesul verbal intocmit de "d-ul" politist.

 

Inainte de a fi semnat eu as fi insistat sa treaca in procesul verbal intocmit de el, ca circulam pe timp de ploaie, iar accidentul s-a produs pe fondul nerespectarii legii care interzice circulatia vehiculelor cu 2 roti pe timp de ploaie sau zapada.

 

 

btw- colegii lui motorizati cum sunt, sunt si ei cretini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Cristina, sotia lui claudiu si va anunt cu oarecare "bucurie" ca am primit "botezul"bike-rilor, marti seara pe calea aradului. :D , cand am venit de la munca impreuna cu claudiu. :lol:

De fapt am avut un mic accident din care eu am iesit cel mai "sifonat" cu degetul de la mana rupt si cu entorsa de genunche si ruptura de ligament incrucisat asa ca am o ditamai cizma alba pe piciorul stanag. :) Clau are si el mai mult lovituri si zgarieturi in rest suntem ok si de abia asteptam sa ne urcam din nou pe motor!

Ce s-a intamplat?!

Pai in primul rand ploua si in al doilea rand o dacie alba nu ne-a acordat prioritate de dreapta si ca sa nu intram in ea clau a franat dar a fugit spatele si a culcat motorul intr-o parte si noi am alunecat pe fund mai departe pana ce ne-am oprit intr-un taxi ce s-a oprit chiar pe mijlocul strazii. Daca nu era taxiul acolo nu aveam nimic dar asta a fost sa fie. A venit politia, salvarea si eu am ajuns la spital. Mi-au pus ghips si m-au trimis acasa. Cu Clau s-a cam complicat putin problema si pana la urma el a fost de vina pentru accident ca pe ala cu dacia alba nu l-am mai gasit si politia nu a gasit vinovat asa ca cu greu am reusit sa nu ii ia carnetul pt vatamare corporala din cauza mea. A primit amenda si cica "motociclistii nu au voie sa circule cand ploua...". Oricum multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau!

 

Altceva ce sa va mai spun?!

PURTATI CASACA, ca daca eu nu aveam sigur nu mai eram aici sa va povestesc ce s-a intamplat!

Va doresc din toata inima numai :ASFALT USCAT!!!!!!!!!!!! ;)

 

 

Salutare!

 

Nu ma bucur deloc cand aud de asemena situatii dar ma bucur pt voi ca nu ati patit ceva mai rau. Iar cacao ala de politai nu stiu cum isi permite sa faca pe cineva nebun doar ca merge pe motocicleta, daca asta e parerea politistilor atunci ce sa mai zicem de restul participantilor la trafic care nu ofera respect.

 

Numai bine si insanatosire grabnica amandurora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit Âşi eu de la un prieten care a avut 2 accidente cu mototrul în decurs de 2 ani.

Situație similară, neacordare prioritate.

La prima nu a avut probleme deoarece a intrat direct într-o Dacie cu ETZ care a fost trecut pe daună totală.

La al doilea însă a culcat motorul înainte de de a lovi papucul în direct.

A avut rupturi etc. s-a înțeles cu Âşoferul Âşi a luat bănuții din care a pus la punct motorul.

Polițaiul a spus clar, dacă nu există contact între vehicule Âşi cazi, e vina ta.

Curios sunt Âşi la maÂşini e la fel? Dacă eviți un bou care-ți taie calea Âşi intri într-un stâlp, tu eÂşti de vină???

 

Credeți că polițiÂştii pe motoare sunt motocicliÂşti? Să prindă un post la poliție sunt în stare de orice, se suie chiar Âşi pe un scooter.

 

În ceea ce priveÂşte judecata, nu cred că un muritor de rând care trăieÂşte din salarul minim pe economie poate face ceva. Dacă nu ai pe cineva mai sus, eu zic că nu ai Âşanse.

ĂÂştia chiar sunt în stare să-ți facă vre-un rău dacă le dai în judecată (amenințări etc.).

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit Âşi eu de la un prieten care a avut 2 accidente cu mototrul în decurs de 2 ani.

Situație similară, neacordare prioritate.

La prima nu a avut probleme deoarece a intrat direct într-o Dacie cu ETZ care a fost trecut pe daună totală.

La al doilea însă a culcat motorul înainte de de a lovi papucul în direct.

A avut rupturi etc. s-a înțeles cu Âşoferul Âşi a luat bănuții din care a pus la punct motorul.

Polițaiul a spus clar, dacă nu există contact între vehicule Âşi cazi, e vina ta.

Curios sunt Âşi la maÂşini e la fel? Dacă eviți un bou care-ți taie calea Âşi intri într-un stâlp, tu eÂşti de vină???

Credeți că polițiÂştii pe motoare sunt motocicliÂşti? Să prindă un post la poliție sunt în stare de orice, se suie chiar Âşi pe un scooter.

 

În ceea ce priveÂşte judecata, nu cred că un muritor de rând care trăieÂşte din salarul minim pe economie poate face ceva. Dacă nu ai pe cineva mai sus, eu zic că nu ai Âşanse.

ĂÂştia chiar sunt în stare să-ți facă vre-un rău dacă le dai în judecată (amenințări etc.).

Da, si la masini e la fel... iti spun din proprie experienta. Ultimu' accident pe care l-am avut a fost cu duba. Eu banda 2, semnalizez stanga, ma asigur, dau sa intru pe banda 1 si frec un mertzan decapotabil care s-a suit pe trotuar din cauza mea. Nu-l vazusem in oglinda deloc. Partea dreapta franjuri, a luat un stalpisor de gard viu si varza... stanga era frecat fff putin aripa stanga chiar deasupra rotii (nu era indoita deloc). Politaiul a zis ca daca nu avea urma aia mica deasupra rotii, cum ca l-as fi acrosat eu, era bun de pus la plata pt reparatii. Deci asa e! Daca nu e contact, nu esti vinovat. A avut noroc ala ca nu a iesit de tot in decar, fara sa-l ating... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt eveniment rutier s-a petrecut joi în Salonta.

 

„În jurul orei 14.00, pe strada Republicii din Salonta, localnicul D.N.V. (45 ani) nu a acordat prioritate de trecere în momentul în care a efectuat un viraj la stânga cu autoturismul său marca Dacia 1300. Astfel, a intrat în coliziune cu o motocicletă Honda, condusă din sens opus de concitadinul C.B. (21 ani). Din fericire, leziunile suferite în urma impactului de conducătorul motocicletei nu au fost grave, acesta fiind internat în spital pentru supraveghere de specialitate.”, se arată în comunicatul Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt eveniment rutier s-a petrecut joi în Salonta.

 

„În jurul orei 14.00, pe strada Republicii din Salonta, localnicul D.N.V. (45 ani) nu a acordat prioritate de trecere în momentul în care a efectuat un viraj la stânga cu autoturismul său marca Dacia 1300. Astfel, a intrat în coliziune cu o motocicletă Honda, condusă din sens opus de concitadinul C.B. (21 ani). Din fericire, leziunile suferite în urma impactului de conducătorul motocicletei nu au fost grave, acesta fiind internat în spital pentru supraveghere de specialitate.”, se arată în comunicatul Inspectoratului Poliției Județului Bihor.

 

deja asta cu neacordarea de prioritate ii la ordinea zilei ... bine ca nu o patit nimic grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...