Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Cum sa glumesc?!?! Ar fi bine... Dar am vorbit cu cineva care e la spital unde au fost dusi cei doi, si mi-a zis ca amandoi au murit.

Daca este asa, este tragic ce s-a intamplat.

Este in acelasi timp si strigator la cer, conduita rutiera la noi lipseste cu desavarsire, este o jungla, nimeni, sau aproape nimeni nu respecta regulile de circulatie. Valabil si la motoare, dar mai ales la masini. Nu exista linii continue, restrictii de viteza, depasiri neregulamentare, absolut nimic nu se respecta. La asta se mai adauga un sosea mizerabila, nemarcata si nesemnalizata corespunzator. Cei care ati mai iesit in Ungaria, sau mai departe ati vazut ce inseamna un trafic normal, si o conduita rutiera exemplara. Trebuie facut ceva in mod organizat si hotarat, pana nu devenim toti niste cifre in statisticile politiei.

Burtosii nu vor lua masuri pana nu ii impinge cineva de la spate.

Stiu ca suna depasit si ineficient, dar ar trebui facute conferinte de presa cu reprezentanti ai politiei, scrisori deschise catre IGP si guvern sau presedintie, etc. Din pacate sunt singurele mijloace prin care se poate face cat de cat o presiune.

Daca pentru o imbunatatire este nevoie de radare la panda, patrule in masini civile, sau alte mijloace care intr-o lume civilizata s-ar considera incorecte, fie, le accept, dar sa faca curat in mentalitati. Romanul nu stie aprecia libertatea, trebe strans de c.oaie ca sa fie disciplinat.

Regret vietile celor doi, sunt furios pt ca vad ce se intampla, si ca nu se face nimic in sensul asta.

R.I.P.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vladps ai tu dreptate ... da degeaba ca mentalitatea oamenilor nu o poate schimba nimeni ,,,, si mai ales fata de motociclisti... orice se intampla si este implicat un bike`r in cele mai multe cazuri el ii de vina ... asa ca mai bine scoatem mana din gaz si sa ne gandim de 2 ori inainte sa o bagam inapoi( tii minte si tu faza cu eterna caruta :P :( ) cand am venit din piatra cum o intors acolo ... in seara asta sau pierdut 2 vieti da tot in saptamana asta or mai avut accidente si Vlad si Pictoru dar au scapat cu bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Am fost acolo dupa producerea accidentului. Fazek mergea inspre vama, dupa iesirea din Santion si nu avea mai mult de 90 km/h (neoficial, insa asa a rezultat in urma masuratorilor efectuate de politai). In fata la ProTruck-Iveco era un imbecil cu o duba oprita pe dreapta, care a vrut sa intoarca, trecand peste dubla linie continua. El a declarat ca l-a vazut in oglinda pe motociclist ca vine, dar a crezut ca are timp sa forteze intoarcerea:

"-N-am crezut ca vine asa tare...".

Iata ca doua vieti s-au stins din cauza netentiei unui imbecil.

:P :( Dumnezeu sa-i odihneasca in PACE! :P :rose:

:finger: :finger: Sincere condoleante familiilor indoliate. :finger: :what:

post-11798-1180738045_thumb.jpg

post-11798-1180738068_thumb.jpg

post-11798-1180738101_thumb.jpg

post-11798-1180738148_thumb.jpg

Editat de boobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Doamne fereste!

Imposibiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil!

pana cand ?!?!? astia ne omoara cu zile....

Doamne iarta-i si odihneste-i in pace!

 

Condoleante familiilor indurerate!

Condoleante prietenilor si cunoscutilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara cuvinte... conservari ca astia merita ceva! Nu spun ce!

R.I.P.

 

Eu l-am vazut prima si ultima data la cursul de prim ajutor, imi aduc aminte ca-l admiram cum manuia motoru'... a doua zi raman socat!

Devine ingrijorator ce se intampla, si ce e mai rau, probabil soferul respectiv va scapa cu suspendare... din ce zice Luci. TRAIM IN ROMANIA!!! (cacao)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stege.

 

Vorbisem cu el, il cunosteam, vroiam sa cumpar o alarma de la el, m-a ajutat cu sfaturi, saritor, rabdator. Mi-au dar lacrimile ieri cand am auzit. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

 

:P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...