Sari la conținut

Sambata 4 Septembrie - Vizita la casa de copii


Pavel
 Share

Postări Recomandate

Daca va mai amintiti de craciuni am strans niste bani pentru cativa

copii necajiti. Au fost cumparate biciclete, alte cadouri si ulterior

copiii au fost dusi la circ. Vrem sa le facem o vizita sambata urmatoare

sa mai reparam bicicletele si sa le ducem niste dulciuri. Am vorbit cu

doamna Magda Carp si am stabilit ca vom trece pe la ei sambata inainte

de masa. Eu propun sa ne intalnim la Arc, inainte de ora 10, sa mergem

la cumparaturi si pe urma la casa de copii. Recomandarile pentru

dulciuri (daca vreti sa le aduceti de acasa) sunt: Inghetata, Suc,

Fructe, Dulciuri fara crema (fara biscuiti cu crema), Ciocolata alba

(cativa copii au probleme cu ciocolata normala).

 

Cam astea ar fi, va asteptam la Arc Sambata 04 pana la ora 10 dimineata.

 

Bafta,

Pavel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum am vorbit cu MIB, Dobrescu, Nitescu, Dogg, Madalina si cu Mussashi.

 

Orice contributie cat de mica este binevenita. O cutie de inghetata cred ca costa 80.000 - 100.000 si copiii se vor bucura. Daca sunteti ocupati dar vreti sa contribuiti in vre-un fel va invit sa ma contactati.

 

psigarteu@avmob.ro

 

---------

S-au inscris si Katy si Ady_Gixxer

Editat de Pavel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Placebo

 

Ne intalnim la Arc intre 9.30 si 10 si la 10 mergem sa cumparam ceva sucuri/inghetata iar apoi la casa de copii.

 

Daca aveti de gand sa veniti si sa faceti o fapta buna, va rog sa postati pe topicul asta ca sa stim cati ne ne vom strange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa contribui la actiune dar simbata sunt de serviciu. Nu stiu daca reusesc sa ajung. Iar daca vin cu motorul unde mai pun si cumparaturile? Sau vine Nitescu cu dubita? :banana: Sa nu uit: vedeti ca pentru simbata trebuie vorbit cu gardienii la Arc sa ne lase sa parcam altfel raminem pe afara. Noi avem acolo intrare DOAR MIERCURI INTRE ORELE 19-21.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Mergem cu motocicleta (daca o avem), cum spunea Nitescu, e mai frumos asa :banana:

 

Sorine mai lasa-mi o data numarul de telefon ca l-am pierdut daca nu ai vrut sa imi raspunzi.

 

Renegade, o sa vina Nitescu cu masina. Chiar daca nu avem aprobare pentru sambata, o sa parcam afara, nu suntem chiar atat de multi.

 

Pentru cine mai vrea sa contribuie dar merge la munca, ne putem intalnii azi (vineri 03) la arc intre 18.30 si 19.00.

 

Haideti nu va sfiiti sa faceti o bucurie copiilor!

 

Bafta,

Pavel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Mergem cu motocicleta (daca o avem), cum spunea Nitescu, e mai frumos asa :banana:

 

Sorine mai lasa-mi o data numarul de telefon ca l-am pierdut daca nu ai vrut sa imi raspunzi.

 

Renegade, o sa vina Nitescu cu masina. Chiar daca nu avem aprobare pentru sambata, o sa parcam afara, nu suntem chiar atat de multi.

 

Pentru cine mai vrea sa contribuie dar merge la munca, ne putem intalnii azi (vineri 03) la arc intre 18.30 si 19.00.

 

Haideti nu va sfiiti sa faceti o bucurie copiilor!

 

Bafta,

Pavel

Pavele, eu am fost si de Craciunul trecut la copii, dar sambata asta am o nunta. Cand ne putem vedea sa-ti markez niste leutzi de cadouri pentru ei ? Preferabil azi dupa ora 18.00 (si unde ?).

 

PS: Chiar daca as putea veni, nu am chef sa o vad pe cocoana moderator fatzaindu-si pletele in jurul meu....(SIC).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Placebo

 

Ne intalnim la Arc intre 9.30 si 10 si la 10 mergem sa cumparam ceva sucuri/inghetata iar apoi la casa de copii.

 

Daca aveti de gand sa veniti si sa faceti o fapta buna, va rog sa postati pe topicul asta ca sa stim cati ne ne vom strange.

Salut, nu am intzeles ca de la arc plecam la cumparaturi asa ca am luat cate ceva de ieri. Ma gandeam sa vin cu conserva dar daca vine dubitza e OK.

 

Pe sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Cum a fost? As fi vrut sa vin si eu cu voi, dar nu ma pot deplasa pt ca masina e la reparat, iar glezna luxata nu-mi permite sa dau la pedala. :blbl: Next time, nu conteaza cand si cum, count me in! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim celor care au venit si celor care au contribuit cu bani. O sa va spuna Pavel ce le-am luat copiilor.

Din fericire bicicletele sunt aproape distruse. Spun din fericire pentru ca au mers copii cu ele de le-au terminat. Pedale rupte, cosuri indoite, ce mai, varza. Trebuie sa luam scule si sa mergem 5-10 baieti si sa le rezolvam, macar sa facem lista cu piese necesare.

 

Pozele sunt puse temporar AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost fain. Noroc cu 2 persoane care au mai contribuit, chiar daca din motive speciale nu au fost de fata: IvanDnepr si Cristiana.

 

Ce e pacat ca acelor copii dupa 18 ani li se da un shut in fund ... direct in strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...