Sari la conținut

Long Wayround


Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Deja se turneaza (ca sa folosesc o expresie tampita si la moda) partea a doua - LONG WAY DOWN. Se pleaca din Scotia si se merge pana in Africa de Sud. De data aceasta pe BMW R 1200 GS. Uite aici :

 

LONG WAY DOWN.\

 

Aici, ca sa dau un link si mai misto, ii poti urmari on-line :

 

http://www.bbc.co.uk/longwaydown/

Din cate poti observa in acea pagina, in data de 18.05 se aflau intr-o statie peco, alimentand inainte de intrarea in Eurotunel.

 

Si, ca sa fiu on topic, Log Way Round e de gasit pe DC ++ si pe torenti.

Iti garantez 1000 % ca cel putin un user l-a pus la share pe DC :drums: .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva acest film si poate sa il dea mai departe? il caut de ceva vreme dar nu l-am gasit pe nici unde moca :wave: :drums:

 

daca eram in tara, faceam cumva sa ti-l trimit...

e foarte misto documentaru', si merita sa faci un efort sa-l gasesti

...e ca un manifest pentru motociclism ;-)

iti lasa un feeling supermisto dupa fiecare episod, iar la sfarsit, iti vine sa-ti iei lumea-n cap pe 'bicicleta' ta...

o sa-ti placa

si sunt sigur ca le-ar placea tuturor motoristilor, si nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in reluare pe "Explorer VIASAT", daca prinzi si ai rabdare sa astepti episoadele.

Eu am vazut doar ultimele episoade data trecuta cand a fost, si acum le tot pierd iarasi.

Oricum, e demential. Si addicting. Iti da asa un chef sa te tot duci...

 

Asa ca si eu il vreau... daca il are cineva si il pune pe motoHub, sa dea un semn si la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat eu dar tot degeaba , noroc cu voi cei care ati scris

imi plac la nebunie calatoriile astea - si daca am timp anul asta poate reusesc sa fac si eu ceva asemanator

anul trecut am fost si eu cu un prieten vreo 5000 de Km - am plecat din Romania apoi - Turcia - Istambul stat 2 zile - apoi Grecia (o zi la Paralia si apoi inca o zi in Igumenitsa) - am luat bacul si am ajuns in Italia - aici am stat aproape o saptamana - si apoi in diua zile ne-am intors prin Croatia si Ungaria - 2 motoare - un ducati S2R si Cagiva Raptor 1000

 

multam de linkuri acum o sa ma pot si uita la film

Editat de hornet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai baiazide ca de se face coada la tine, pot veni la mine sa le fac dvd sau cd-uri cu filmul

la mine=regie.veniti si cu cea mai mare placere v-il scriu. e criminal :drums:

dati-mi PM de va intereseaza

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut drept sa iti spun eu cind am vazut filmu mai inainte sa apara pe DVD la televizor chiar la inceputul plecari viata mi sa schimbat,adoua zi mam dus la cel mai apropiat BMW diler si miam luat motor BMW R1150GS ADV. MA COSTAT 14000 de Lire Sterline si a treia zi ma dus si mam interesat ca sami iau categoria A carnet.si cum am luat examenu mam dus in Irlanda ,iam facut plinu si nu mam oprit pina nu sa terminat aproape tot petrolu,facusem 340 m nustiu cit vine in km dar ma rog cred ca sint aproape 500km

Nummai condusem pina atunci o motocicleta as de mare si buna. Dr de atunci nimica nu ma intereseaza inafara de motoru meu si multumesc lui Dumanezeu ca ma uitasem la televizor din pligdiseala si am vazut filmul asta care mia schimbat totul in viata.

Am avut ocazia sa intilnesc pe amandoi actori si unul dintre ei imi este aproape vecin.Am facut citeva poze si am zis sa tile arat ca poate iti plac.Am si Cartea si DVD-ul care sint semanate de amandoi cit si Postere.

Eu locuiesc in Marea Britanie si nu cred ca tisi fi de mare folos,dar dupa cum se vede sint multi baieti care vor sa te ajute.Miar face placere sa te cunosc,ca nu am mai intilnit nici un Roman cu asemenia placere ca si amea.Eu incerc sa fac o intilnire cu ceva romani care locuiesc in afara romaniei dar si cu cei care locuiesc in romania si vor sa se intilneasca undeva la jumatatea drumului si vor si ei sa schimbe niste pareri si sugestii despre motoare etc.,si am zis ca Austria este locul potrivit in luna lui August,daca vrei sa vi si esti interesat de mai multe detalii intra pe regionala Constanta si litoral pe topicul meu Intilnire in Europa si ai sa ai mai multe detalii acolo.Mia parut bine sa intru pe topicul tau si iti urez mult succes in continuare.

 

 

 

Numai bine

 

Sorin xx

Editat de s.ward-dediu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

s.ward-dediu te invidiez ca esti apropiat de unul dintre protagonisti. Am vazut primul film de vreo 5 ori si cred ca au mai ramas o gramada de lucruri neprinse in film. Si ca orice calatorie una se traieste si altceva se pune pe pelicula. Oricum e o aventura superba si pe gustul meu. Am reusit sa fac si eu citeva drumuri prin jur: Istanbul, Split/Croatia si acum voi pleca in Sicilia. Toate cele bune si poate ne-om intalni vreodata sa povestim.

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s.ward-dediu te invidiez ca esti apropiat de unul dintre protagonisti. Am vazut primul film de vreo 5 ori si cred ca au mai ramas o gramada de lucruri neprinse in film. Si ca orice calatorie una se traieste si altceva se pune pe pelicula. Oricum e o aventura superba si pe gustul meu. Am reusit sa fac si eu citeva drumuri prin jur: Istanbul, Split/Croatia si acum voi pleca in Sicilia. Toate cele bune si poate ne-om intalni vreodata sa povestim.

Sa auzim de bine!

Salut si eu am vizionat filmul cam de cinci ori si drept sati spun parca totusi lasi mai viziona inca odata.

Bine oameni au avut tot ce le trebuie de la A-Z si da sint celebritati etc.

Asi vrea sa iau legatura cu niste persoane adevarate cu care sa ne stringem si probabil sa facem si noi ceva similar.Nustiu daca esti dispus si mai cunosti asemenia persoane cu spirit de aventura.

Si mie miar face mare placere sa ne cunoastem. Eu incerc sa fac o intilnire cu ceva motociclisti romani in August in Innsbouruk(nustiu daca am pronuntat corect) si daca esti cumva interesat intra pe regionala Constanta si Litoral unde am deschis un topic care se numeste Intilnire in Europa si acolo ai sa gasesti mai multe detalii. Te rog sa nu fii dezamagit daca ciesti ceva naspa pe topic dar citiva siau bagat nasu in topic si lau cam facut de cacao.

 

Numai bine

 

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toti iubitori acestui superb topic.

Daca cineva este interesat de o asemenia aventurare cred ca fa putea deveni realitate.

Si daca doriti sai intilniti pe aceste vedete in personal,totul se poate arenja la British Moto Show 2007 si dupa cite cred va avea loc pe la sfirsitul lui Septembrie.Tinem legatura si facem un plan de intilnire.

 

Numai bine

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu stiati, baietii au inceput deja noua lor expeditie: Long Way Down... pana in Africa de Sud, Cape Town. De data asta, cum era si de asteptat, calaresc BMW GS 1200 Adventure!

 

Sorine... nu ti-am zis pana acum, ai nu motor belea!

 

Bafta...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu stiati, baietii au inceput deja noua lor expeditie: Long Way Down... pana in Africa de Sud, Cape Town. De data asta, cum era si de asteptat, calaresc BMW GS 1200 Adventure!

 

Sorine... nu ti-am zis pana acum, ai nu motor belea!

 

Bafta...

 

:P

Salut ,da stiu de noua lor aventura si ma uit in fiecare zi pe U-tube sa vad ce se mai intimpla cu ei.

Cind au inceput aceasta noua aventura au tinuto putin secret caci multi vroiau sa ai insoteasca pina in SA mai ales ca aici in UK sint multi care nu au ce face cu timpul liber. Imi plac 1200 GS dar asi prefera 1200 GS ADV. dar dupa cum se vede iau sponsoriza Touratech cu dezerto stile care este fuarte expensiv.

Miam cumparat si eu tot ce imi trbuie de la Touratech si nu sint eftine costa o mina si un picior.

Motoru e belia frate ,stii cum merge .......... Debia astept sa vina August sa ies la o plimbare lunga prin Europa. Poate vii si tu? O sa fie misto.

 

Numai bine

 

Sorin xx

Editat de s.ward-dediu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...