Sari la conținut

Aprilia Rs 125 Spain's No.1


aprilia rs 125  

166 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diferente optice 2006-2007: alte oglinzi, toba e pozitionata diferit si vin cu alte cauciuri

 

Diferente mecanice: 2007 are carburator electronic si senzori pe la toate piesele, de aici si diferenta de sunet dintre 2006 si 2007

Pai cu ce difera oglinzile ma? Si toba cum e pozitionata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzile sunt pur si simplu altfel, mai mari putin la 2007 si au o forma putin diferita. La 2006 capatu la toba e "mai in interior", la 2007 e paralela cu restu motocicletei, ceva de genu', sper ca ai inteles :)) , am incredere in tine ca doar ai note mari la scoala, esti istet foc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cap :cheers: :) :D

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:25 -------------
cu cap :moto: :lol: :10:

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:26 -------------
cu cap :lol: :lol: :D

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:26 -------------
cu cap ;) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cap :cheers: :) :D

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:25 -------------</small><br/>cu cap :moto: :lol: :10:

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:26 -------------</small><br/>cu cap :lol: :lol: :D

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 18:26 -------------</small><br/>cu cap ;) :) :D

 

Era suficient sa scrii odata.

Stai jos.3. :D

 

 

Costy : Sa inteleg ca baetzii 'este' smecheri si le-au raÂşchetat :D ? Banuiesc ca nu ii depaseste nimeni daca 'este' asa smecheri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era suficient sa scrii odata.

Stai jos.3. :cheers:

Costy : Sa inteleg ca baetzii 'este' smecheri si le-au raÂşchetat :) ? Banuiesc ca nu ii depaseste nimeni daca 'este' asa smecheri :)

cu unuspe kw cati are troti ce sa alerge :lol:) hai ba troti pe mess :lol:)

Ca sa fie reising...troti asta cica e spaima orasului pacolo, da capat la gume, merge 150 pe o roata pe tomis ;)) smecher omu auzi la el. merge stoppie din semafor in semafor :moto: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, noi astia din Constanta nu avem oglinzi ca le tot polizam pe curbe si ne sar scantei in viziera... Pan' la urma le-am scos de tot. Totusi, cand le aveam, luam o oglinda in mana si mishkam de ea -> astfel o reglam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am asta,spains no 1 de vreo 2000km si e super ok,cat despre tuning parerea mea k nimik nu are rost sa iti faci deorece toba ginelli e c am uratzica si cu kitul de 150 o sa ai numai probleme la instalare si dupa!

Inginerii de la Aprilia gandesc un model pana sa il scoata vreo 5 ani timp in care gandesc 3 lucrururi(evacuare,admisie,motor)asa k nu imi zice tu k cei de la gianelli vin ei cu o toba super gandita de niste semiprofesionisti ce ii fac maxim de reclama! NU II FACE NICI O MODIFICARE! :crack:

 

 

 

inginerii de la aprilia cand gandesc toba sunt obligati sa tina cont si de normele de poluare. de aia, toba originala e plina de site (catalizatoare), cel putin la modelele mai noi. tobele sport au galeria goala si lasa motorul sa urce mai mult in ture. :rolleyes:

si la modelu 2007 degeaba i-au pus 14 000 rpm pe bord ca mai mult de 10500 nu urca cu toba stock

Editat de paul_e38
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inginerii de la aprilia cand gandesc toba sunt obligati sa tina cont si de normele de poluare. de aia, toba originala e plina de site (catalizatoare), cel putin la modelele mai noi. tobele sport au galeria goala si lasa motorul sa urce mai mult in ture. :rolleyes:

si la modelu 2007 degeaba i-au pus 14 000 rpm pe bord ca mai mult de 10500 nu urca cu toba stock

10.500 urca limitat. Delimitat merge mai mult. Iar daca-i schimbi toba, il faci sa se auda de cacao !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10.500 urca limitat. Delimitat merge mai mult. Iar daca-i schimbi toba, il faci sa se auda de cacao !!!

 

 

 

 

intr-adevar in ture mici se aude mai urat, dar compenseaza dupa 7-8000 rpm. am zis de 10500 pt ca atat imi urca mie si unui prieten cu toba originala.

Editat de paul_e38
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

1.daca vreti turatii de pana la 13 000 rpm ... si o aveti full power... scoateti aprinderea de sub sa si vedeti ca in partea dreapta are ca o gaurica dar care nu e terminata,luati un burghiu de 3 si perforati-o pana iese prin partea cealalta si se va tura pana la 13 000.

2.daca vreti ce p valv-ul sa va intre de la la 5 mii 5 mii jumatate scoateti mufa cea mica de la aprindere si taiati firul din mijloc,asta va face sa intre mai devreme.inconvenientul ar fi ca nu mai merge kilometrajul.

lucruri testate la UNITED MOTORS....si pe motorul meu...garantez k nu veti regreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
1.daca vreti turatii de pana la 13 000 rpm ... si o aveti full power... scoateti aprinderea de sub sa si vedeti ca in partea dreapta are ca o gaurica dar care nu e terminata,luati un burghiu de 3 si perforati-o pana iese prin partea cealalta si se va tura pana la 13 000.

2.daca vreti ce p valv-ul sa va intre de la la 5 mii 5 mii jumatate scoateti mufa cea mica de la aprindere si taiati firul din mijloc,asta va face sa intre mai devreme.inconvenientul ar fi ca nu mai merge kilometrajul.

lucruri testate la UNITED MOTORS....si pe motorul meu...garantez k nu veti regreta.

De ce sa dai gaura in aprindere?Care e smecheria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.daca vreti turatii de pana la 13 000 rpm ... si o aveti full power... scoateti aprinderea de sub sa si vedeti ca in partea dreapta are ca o gaurica dar care nu e terminata,luati un burghiu de 3 si perforati-o pana iese prin partea cealalta si se va tura pana la 13 000.

2.daca vreti ce p valv-ul sa va intre de la la 5 mii 5 mii jumatate scoateti mufa cea mica de la aprindere si taiati firul din mijloc,asta va face sa intre mai devreme.inconvenientul ar fi ca nu mai merge kilometrajul.

lucruri testate la UNITED MOTORS....si pe motorul meu...garantez k nu veti regreta.

 

 

 

 

ci copac esti, .... vezi ca incurci toba cu CDI-ul :cheers:)))) si .... nu va jucati cu cdi-ul copii ca parintii vostrii o sa isi bage mana la PW,LA can o sa ii faceti o gaura de 500E cand busiti aprinderea si o sa va ia cheile la drujbe si o sa trebuiasca sa puneti cotu la munca pt aprinderea gaurita din sfaturile mecanicului forumist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ci copac esti, .... vezi ca incurci toba cu CDI-ul :cheers:)))) si .... nu va jucati cu cdi-ul copii ca parintii vostrii o sa isi bage mana la PW,LA can o sa ii faceti o gaura de 500E cand busiti aprinderea si o sa va ia cheile la drujbe si o sa trebuiasca sa puneti cotu la munca pt aprinderea gaurita din sfaturile mecanicului forumist!

Are dreptate baiatu ce zice ma, daca te duce capu nu strici nimic si ai si full power

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ci copac esti, .... vezi ca incurci toba cu CDI-ul :friends:)))) si .... nu va jucati cu cdi-ul copii ca parintii vostrii o sa isi bage mana la PW,LA can o sa ii faceti o gaura de 500E cand busiti aprinderea si o sa va ia cheile la drujbe si o sa trebuiasca sa puneti cotu la munca pt aprinderea gaurita din sfaturile mecanicului forumist!

ia arunca o privire la bajeatu' aista, pom gaunos :blbl:

 

http://www.tjtuning.co.uk/forums/showthread.php?t=65

 

trebuia sa deschizi tu gura sa dai iar porumbelul! :cheers:

 

Are dreptate baiatu ce zice ma, daca te duce capu nu strici nimic si ai si full power

une' sa-l duca capu' pe fixod3nt_control? :banana:

la coada vacii? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
Eu acum 2 saptamani mi'am luat Spain's No.1 2009 :makeout: . Sunt foarte multumit de el asa cum este... si nici nu e FullPower. Nu am de gand sa umblu la el prea curand...

 

Esti b0$$, n-am ce sa zic. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...