Sari la conținut

Intins Lant + Tot Tacamul


Postări Recomandate

salutare,

 

Cine stie sa ma trimita undeva in Bucuresti sa imi fac si eu lantul de la A la Z (intins, spalat, curatat, gresat, dat cu spray ceramic + sa imi spuna cam cat mai are de trait) ?

 

 

Multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

Cine stie sa ma trimita undeva in Bucuresti sa imi fac si eu lantul de la A la Z (intins, spalat, curatat, gresat, dat cu spray ceramic + sa imi spuna cam cat mai are de trait) ?

Multumesc :cheers:

 

Uite preturile samuraiders (RON):

 

Curatat carburatoare + sincronizat 100

Sincronizat 50

Curatat carburatoare 50

Schimbat placute frana / disc 15

Schimbat filtru aer 10

Schimbat ulei 20

Schimbat simeringuri + ulei telescoape 100

Schimbat bujii 15

Incarcat baterie 10

Schimbat rulmenti jug 40

Schimbat apa motor 25

Curatat lant, intins 30

Schimbat kit lant 60

Inlocuit capac ambreiaj/alternator 20

 

Programari la 0728.263.246

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand cu caldura pe cei din samuraiders, nu e doar unul priceput, toti sunt priceputi, dar baiazid e tatal lor :cheers:

 

:cheers: &

 

p.s. metaxa : stii ca nu mananc aiurea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YILDIRIM BAYEZID

**********

 

Group: Super Membru

Posts: 5.053

Joined: 22-July 03

Member No.: 22

 

Motocicleta: Yamaha Virago 125

Nr. moto: B-52-NFS

Club: Samuraiders

 

From: Bucuresti

 

Mai simplu ar fi sa dai un PM :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, eram prins cu munca:

 

0728 263 246 Baiazid

 

 

Avem sincronizatoare Boehm pt carburi.

 

Mai nou am achizitionat colortunere pt reglare amestec la carburatoare, "dar" nu am apucat sa le testez. Asa ca voi fi eu cobai saptamana viitoare.

 

In general servisam chestii usoare. Nu ma bag unde nu stiu (segmentari, cutii viteze... etc).

 

La mine e ca la dentist: iti fixez caria dar iti mai zic si pe unde ai avea probleme ca sa stii.

 

Recomand cu caldura pe cei din samuraiders, nu e doar unul priceput, toti sunt priceputi, dar baiazid e tatal lor

 

 

Merci frumos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la recomandari ...

Am trecut si eu pe la samurai cu un capac de alternator care trebuia schimbat. Si o sa ma mai duc tot la ei cand va fi cazul de alte interventii... deci fac treaba buna.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@metaxa09 - ti-ai intins lantul ?

Daca n-ai facut-o inca, poti sa apelezi cu incredere la samuraiders - lucreaza cu simtul raspuderii si rezultatele sunt vizibile.

Bine, eu n-am lant, da' la carburatoare au lucrat excelent :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am intins lantu la un service pe oltenitei..un anume stan.. au facut treaba buna..exceptand faptul ca au uitat sa-mi stranga piulitele de la roata !!!

 

Adica sunt praf. E o greseala care poate duce intr-un accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am intins lantu la un service pe oltenitei..un anume stan.. au facut treaba buna..exceptand faptul ca au uitat sa-mi stranga piulitele de la roata !!!

 

:scratch: :) :)

 

sunt foarte meseriasi...au facut treaba de nota 100...exceptand faptul ca...au uitatat sa imi puna roata la loc! :) :moron: :peace:

astia numesti tu mecanici buni????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi intind lantul singur...cheie de 27 tubulara inca o cheie de 10 si una de 11 si in 5 minute e gata...:lol: curatat inca vreo 10minute iar uns vreo 2 3

 

Sunt operatii care le poti face singur.

 

Dar si eu personal am apelat la un coleg din club sa imi schimbe uleiul.

 

Lordloth: schimba uleiuri, lichidul de racire si lichidul de frana (omul e axat pe lichide :lol: )

DanKawa: roti, ambreiaje, colortunare la carburatoare, simeringuri telescoape

Baiazid: curatare si sincronizare carburatoare

Survolaj: bujii, filtre de aer

Hanibal: omul cu forta

 

Orice lucrare de aceste tipuri: 0728 263 246 la Samuraiders Dojo Service

 

post-22-1181635743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hanibal: omul cu forta

:lol:

Bai, sa stii ca asa e. La tot ce a fost nevoie de forta l'au chemat pe powertool aka Hanibal. :lol:

Din punctul meu de vedere, io mi'am gasit service'ul: cand o sa mai am nevoie de ceva stiu unde sa apelez. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Bai, sa stii ca asa e. La tot ce a fost nevoie de forta l'au chemat pe powertool aka Hanibal. :finger:

Din punctul meu de vedere, io mi'am gasit service'ul: cand o sa mai am nevoie de ceva stiu unde sa apelez. :finger:

 

Hehe, sa stii ca cu toata forta lui Hannibal nu am reusit sa dam jos piulita de la un pinion. :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, sa stii ca cu toata forta lui Hannibal nu am reusit sa dam jos piulita de la un pinion. :lol: :lol: :lol:

asa m-am chinuit si eu la zx-ul ala cu piulitza de la pinion , era parca inclestata acolo... mama ei de traba.. :lol: salutare omu ...pe la arc nu bantui ...ca nu ti vazui bre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa m-am chinuit si eu la zx-ul ala cu piulitza de la pinion , era parca inclestata acolo... mama ei de traba.. :lol: salutare omu ...pe la arc nu bantui ...ca nu ti vazui bre...

 

Sal, Nu am ajuns ca am avut de lucru la un Thundercat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica la al meu! :lol:

 

Am facut si eu o curatare si o sincronizare la micuta, ca e de 2 ani in tara si nu pupase asa ceva!

Merge si se comporta altfel: nu mai are ezitari pe accelerare, merge rotund si pot merge intr-a 1-a, fara ambreiaj, fara acceleratie, la 1500 de ture fara sa dea in nas sau sa zgaltaie!

Recomand baietii: atenti, migalosi si ceea ce e mai important, pasionati!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...