Sari la conținut

Intrunirea De La Cluj Un Dezastru


LUCIAPR
 Share

Postări Recomandate

in primul rind de cand am intrat, m-au jupuit de bani, 30 LEI TAXA INTRARE. Pentru ce? chiar nu stiu !!!!!!

poate pentru un gulas care nu era ptr.tot motociclistul, era doar ptr.cei care purtau bratara VERDE, la mici si bere cozi infernale SI PRETURI UNFLATE , concursuri..... Au fost motociclisti care au venit sambata seara,si au platit ptr. 2,3 ore 30 LEI.Mai nou se fac intrunirile ptr.BANI. Inainte era distractia.Sa nu te lase sa-ti bagi crossu cu remorcuta in camping ???.DEZAMAGIRE MARE IN RANDUL MOTOCICLISTILOR

Editat de LUCIAPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

Din pacate , de cand nu s-a mai avut voie in Cheile Turzii, s-a dus draq intalnirile de la Cluj, eu mergeam in anii trecuti, insa de cand e cu locatiile astea, nu mai merg veci.

Si intr-adevar, multa lume dezamagita, si pe buna dreptate, caci unii sunt atat de nesimtiti si cretini, incat nu-si dau seama ca decat sa faca un rahat mare si sa puna degeaba pe drumuri o gramada de oameni, mai bine o lasa balta. Nu poti zice ca trebuie sa accepti mizeria, lipsurile, tampeniile doar ca sa fii o intalnire, decat asa, mai bine deloc. Nu ne-am crescut si trait toti ca unii mizerabili care se imbata si pot dormi si-n balegar ca n-au treaba. Si apoi de aproape 9 ani de cand merg la intalniri era cazul sa se schimbe ceva, suntem totusi in sec. 21.

Iar 300 taxa de intrare e f. mult. In primul rand ma doare-n k.u.r. ca nu stiu cine a invitat niste rahaturi de formatii pe c are cica trebuie sa le plateasca... bla-bla, la ultima intalnire adevarata de la Snagov, acum 3 -4 ani cred, mai mult a fost muzica de pe calc. si a fost cel mai bine asa.

Iar referitor la bai, e mult , ma repet, ptr. ca daca mai vii cu femeia, prieteni, etc., 300+300= cazare la pensiune / noapte cu conditii, nu ceea ce avem la intalniri, sa nu mai zic la locatia asta de cacao .

In final, multa :cheers: rahatilor care organizeaza asemenea evenimente si isi bat joc de oameni care vin de la distante ca sa se simta ok, nu doar sa se imbete vineri si sa se trezeasca mahmuri duminica . Ptr. jigaritii aia, e buna orice crasma sau parc, nu e nevoie de o intalnire, lor le place oricum :cheers: .

Si repet, decat improvizatii si porcarii superficiale cum au fost din nou la Cluj, mai bine deloc. NU puteti ceva civilizat cat de cat, lasati-o draqului balta, sau intalniti-va intre voi la vreo crasma si nu mai oprganizati asemenea rahaturi!!! E valabil tuturor org, de intalniri din tara asta, suntem multi care venim de multi ani, ne-am cam saturat de tampenile astea, o sa incepem sa va facem praf ,,partyurile"! :lol:

 

P.S. Eu as propune ca sa discutam mai serios treburile astea, si unde a fost dezastru pe la vreo intalnire, sa nu mai aiba voie ca in urmatorul an sa se mai organizeze ceva in orasul si clubul respectiv !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haide mah ca a iesit bine , nu perfect dar foarte bine. Nu a fost apa si mancare suficienta, am suferit toti dar nu am murit nici unu din asta> E foarte greu sa faci o intrunire si sa nu ai si niste parti mai putin reusite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand este o intalnire organizata ceva de genul: vine fata la tine si iti zice 'hai si cu mine pana la baie sa-mi tii de 6' eu cred ca trebuie s-o lasi balta cu intalnirile care au parte de astfel de organizari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

:lol:

 

Din pacate , de cand nu s-a mai avut voie in Cheile Turzii, s-a dus draq intalnirile de la Cluj, eu mergeam in anii trecuti, insa de cand e cu locatiile astea, nu mai merg veci.

Si intr-adevar, multa lume dezamagita, si pe buna dreptate, caci unii sunt atat de nesimtiti si cretini, incat nu-si dau seama ca decat sa faca un rahat mare si sa puna degeaba pe drumuri o gramada de oameni, mai bine o lasa balta. Nu poti zice ca trebuie sa accepti mizeria, lipsurile, tampeniile doar ca sa fii o intalnire, decat asa, mai bine deloc. Nu ne-am crescut si trait toti ca unii mizerabili care se imbata si pot dormi si-n balegar ca n-au treaba. Si apoi de aproape 9 ani de cand merg la intalniri era cazul sa se schimbe ceva, suntem totusi in sec. 21.

Iar 300 taxa de intrare e f. mult. In primul rand ma doare-n k.u.r. ca nu stiu cine a invitat niste rahaturi de formatii pe c are cica trebuie sa le plateasca... bla-bla, la ultima intalnire adevarata de la Snagov, acum 3 -4 ani cred, mai mult a fost muzica de pe calc. si a fost cel mai bine asa.

Iar referitor la bai, e mult , ma repet, ptr. ca daca mai vii cu femeia, prieteni, etc., 300+300= cazare la pensiune / noapte cu conditii, nu ceea ce avem la intalniri, sa nu mai zic la locatia asta de cacao .

In final, multa :cheers: rahatilor care organizeaza asemenea evenimente si isi bat joc de oameni care vin de la distante ca sa se simta ok, nu doar sa se imbete vineri si sa se trezeasca mahmuri duminica . Ptr. jigaritii aia, e buna orice crasma sau parc, nu e nevoie de o intalnire, lor le place oricum :cheers: .

Si repet, decat improvizatii si porcarii superficiale cum au fost din nou la Cluj, mai bine deloc. NU puteti ceva civilizat cat de cat, lasati-o draqului balta, sau intalniti-va intre voi la vreo crasma si nu mai oprganizati asemenea rahaturi!!! E valabil tuturor org, de intalniri din tara asta, suntem multi care venim de multi ani, ne-am cam saturat de tampenile astea, o sa incepem sa va facem praf ,,partyurile"! :crack:

 

P.S. Eu as propune ca sa discutam mai serios treburile astea, si unde a fost dezastru pe la vreo intalnire, sa nu mai aiba voie ca in urmatorul an sa se mai organizeze ceva in orasul si clubul respectiv !

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cea mai crunta interventie pana acum in legatura cu intalnirea de la Cluj. Nu a fost chiar asa rau, dar cred ca organizatorii ar trebui sa tina cont de fiecare opinie negativa - un oaspete nemultumit nu e ceva cu care sa te mandresti.

Poate ca ar trebui sa organizam intalniri mai selective. Poate ca anumiti bikeri savureaza viata mai rustica, chestiile mai improvizate, berea si formatiile de rock. Altii vor confort si spectacol gen "Mereu aproape". Nu vor putea fi toti multumiti.

Programul a fost afisat, conditiile erau cunoscute, singurele surprize au fost cozile, budele ecologice dar execrabile, apa care s-a oprit, noroc cu raul si numarul de participanti care i-a excedat pe organizatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Pacasac: Ba baiete ! Nu ne spui tu noua sa stam acasa. Faptul ca avem pretentii inseamna ca ne-am distantat de statutul de animal care poate trai si-n (cuvant urat). Daca tie iti place rahatul, bucura-te de el, dar nu ne spune noua sa stam acasa. Probabil ca tu esti unul dintre aia care borau cu capu' in paraul care curgea in zona. Pentru astia ca tine, evident, nu conteaza ca organizarea a fost de rahat.

 

Ba baiete esti si cu tactu, asta in primul rand.

 

restul de 25 nu justifica "nimicul" care a fost acolo.

 

"nimicul" inseamna locatie, inseamna scule pentru concerte, plus munca lor, plus multe altele. Tu iti inchipui ca organizatorii s-au apucat vineri dupa-masa de munca?

 

trupele de mana a treia care au cantat

 

Daca Bonfire inseamna trupa de mana a treia pentru tine, inseamna ca nu le prea ai cu muzica rock

 

Mizeria a fost crunta pe tot parcursul zilei de sambata (cit am stat eu acolo) si nimeni nu s-a obosit s-o adune.

 

Sunt intr-adevar multi retardati care lasa tot felul de gunoaie, dar sunt 99% sigur ca s-a strans tot duminica. Asa e la toate intalnirile.

 

Lipsa informatiei a facut ca multi bikeri sa se pacaleasca si sa participe la intilnire.

 

Maxim 5% dintre ei. Pana acum esti cam singurul care se plange in halu asta. E ziua ta pe 8 Martie cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad eu cei care au mers de unul singur se cam pling.Poate e si asta unul din motive.Sunt sigur ca cei care au mers in grup s'au distrat si s'au simtit foarte bine.Sunht intruniri care mie mi s'au parut super ok si tot a fost 1-2 care s'au plins ca a fost execrabil.

Nu stiu cum a fost la Cluj, dar mergeti fratilor in grup cat mai mare si sigur o sa va simtiti bine.

E normal sa se trezeasca unu' la 3-4 dimineata si sa'si tureze motorul ca, deh, se bea, e intrunire de motociclisti, nu de sahisti/Mergi cu gasca si sigur te vei distra chiar daca n'ai apa sa te speli si te caci in aer liber.3 zile fara dus nu a omorit pe nimeni, la fel 2 nopti nedormite.Daca ai nevoie de 15 ore de somn pt a pleca la drum atunci ramai acasa si nu te aventura la o astfel de intrunire.No offence!Organizatorii depun un efort fantastic pt a organiza asemenea intruniri, haideti sa nu'i taram in rahat ca nu merita.Eu unul merg la intruniri pentru a fi cu prietenii sau a revedea amici din toata tara cu care ma vad f rar, nu pt mancare, dus si confortul casei.Cand vreau confort ies in curte si trag un gratar stiind ca daca obosesc ma duc, fac un dus si ma culc in liniste in patul meu comod unde nu ma ploua si nu'mi urla tobe in urechi.Haideti sa ne jignim pe alte topicuri ca sunt destule ce permit asta, dar nu pe cele legate de intruniri!

 

 

In alta ordine de idei : SE APROPIE PLOIESTIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUL!!! :P :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad eu cei care au mers de unul singur se cam pling.Poate e si asta unul din motive.Sunt sigur ca cei care au mers in grup s'au distrat si s'au simtit foarte bine.Sunht intruniri care mie mi s'au parut super ok si tot a fost 1-2 care s'au plins ca a fost execrabil.

Nu stiu cum a fost la Cluj, dar mergeti fratilor in grup cat mai mare si sigur o sa va simtiti bine.

E normal sa se trezeasca unu' la 3-4 dimineata si sa'si tureze motorul ca, deh, se bea, e intrunire de motociclisti, nu de sahisti/Mergi cu gasca si sigur te vei distra chiar daca n'ai apa sa te speli si te caci in aer liber.3 zile fara dus nu a omorit pe nimeni, la fel 2 nopti nedormite.Daca ai nevoie de 15 ore de somn pt a pleca la drum atunci ramai acasa si nu te aventura la o astfel de intrunire.No offence!Organizatorii depun un efort fantastic pt a organiza asemenea intruniri, haideti sa nu'i taram in rahat ca nu merita.Eu unul merg la intruniri pentru a fi cu prietenii sau a revedea amici din toata tara cu care ma vad f rar, nu pt mancare, dus si confortul casei.Cand vreau confort ies in curte si trag un gratar stiind ca daca obosesc ma duc, fac un dus si ma culc in liniste in patul meu comod unde nu ma ploua si nu'mi urla tobe in urechi.Haideti sa ne jignim pe alte topicuri ca sunt destule ce permit asta, dar nu pe cele legate de intruniri!

In alta ordine de idei : SE APROPIE PLOIESTIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUL!!! :P :( :P

 

:ok: :ok:

:rose: :finger: :finger: :finger: uameni si uameni.... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adunare de asemenea proportii se cerea nitel mai multa organizare (bautura rece, mancare, bude, apa, etc..). Aduceti fratilor 3-4 firme de catering care sa faca fata in conditii decente unor asemenea cerinte (avand in verede ca venim calare si nu e lor pt. carnati, pulpe dezosate si lazi frigorifice tixite cu licori reci), mai aduceti inca 10 bude ecologice in + si cereti-le alora sa le goleasca de doua ori pe zi, puneti taxa de intrare 50-60 de roni (lasati dreq traditia cu gulasul ala jenent pana nu gasiti niste bucatari adevarati) si pariez ca vor fi 80% din participanti mai mult decat multumiti. Eu ma asteptam la conditiile astea mai putin la cozile infernale de la bere si cafea (dimineata) dar fiind inca ametit de placerea drumului lung n-am prea avut timp sa stramb din nas - chiar n-am facut-o (exceptand gulasul)- drept pentru care la anu' (cu speranta ca se va schimba cate ceva) cu siguranta imi voi intinde din nou cortul in Valea Ierii. Bafta si asfalt uscat !!!:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am facut io bine k m-am dus la bulgari la intrunire?

8 eur intrarea 2 persoane...

toaletele miroseau a piersica si duminica dupa "forja"...

si nu mai zic de atmosfera....

nu am vazut coada la bere!!!!!...la mici....mergea totu brici!!!!!

membrii clubului omniprezenti...orice intrebare le adresam foarter respectuos incercau sa imi raspunda intr-o engleza+semne haioasa...dar eficienta....poate k eram si strain si de aia.

 

io faceam plantoane la cort sa nu dispara ceva dar uitindu-ma in jur mai bine toate corturile erau largi deschise....asa mai mere dar tot cu frica in sin k la intrunirile noastre....

 

politie nu era cum e la noi de nu poti misca un deget....

prin oras se circula fara casca!!!!!

simbata dimineata NU era nici un pahar pe jos de bere!!!!

duminica la ora 06.50 cind am facut oki erau strinse aproape toate paharele,gunoaiele ramase de seara!!

 

n-o sa vezi la noi asa ceva....

 

asa k o sa mai incerc si pe la altii k e mai elegant...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am facut io bine k m-am dus la bulgari la intrunire?

8 eur intrarea 2 persoane...

toaletele miroseau a piersica si duminica dupa "forja"...

si nu mai zic de atmosfera....

nu am vazut coada la bere!!!!!...la mici....mergea totu brici!!!!!

membrii clubului omniprezenti...orice intrebare le adresam foarter respectuos incercau sa imi raspunda intr-o engleza+semne haioasa...dar eficienta....poate k eram si strain si de aia.

 

io faceam plantoane la cort sa nu dispara ceva dar uitindu-ma in jur mai bine toate corturile erau largi deschise....asa mai mere dar tot cu frica in sin k la intrunirile noastre....

 

politie nu era cum e la noi de nu poti misca un deget....

prin oras se circula fara casca!!!!!

simbata dimineata NU era nici un pahar pe jos de bere!!!!

duminica la ora 06.50 cind am facut oki erau strinse aproape toate paharele,gunoaiele ramase de seara!!

 

n-o sa vezi la noi asa ceva....

 

asa k o sa mai incerc si pe la altii k e mai elegant...

 

:P

oameni buni cred ca voi nu va stiti distra acum nu zic eu ca tare buna a fost organizarea dar spiritul asta nu-l gasiti la nici o intalnie din tara si acum ce sa zic de pensiunea lara care va statea la dispozitie de voiati conditii super 300 de mii? astia no sunt bani dar stii costa sa aduci o trupa de afara?

in fine e bine sa corectam ce a fost mai putin bun dar a fost fain ma!!!!!!!!!

zaha-mad riders zalau

 

in primul rind de cand am intrat, m-au jupuit de bani, 30 LEI TAXA INTRARE. Pentru ce? chiar nu stiu !!!!!!

poate pentru un gulas care nu era ptr.tot motociclistul, era doar ptr.cei care purtau bratara VERDE, la mici si bere cozi infernale SI PRETURI UNFLATE , concursuri..... Au fost motociclisti care au venit sambata seara,si au platit ptr. 2,3 ore 30 LEI.Mai nou se fac intrunirile ptr.BANI. Inainte era distractia.Sa nu te lase sa-ti bagi crossu cu remorcuta in camping ???.DEZAMAGIRE MARE IN RANDUL MOTOCICLISTILOR

cum am zis se face o selectie si daca nu-ti place intrun loc nu mai mergi

eu zic ca daca nu ai cu cine nu te distrezi la noi a fost bine ,distractie , foc de tabara toata noaptea,bere si de toate cat despre mncare pensiunea lara e aproape si e frumos.

despre wc-uri dragule padurea era tare aproape si nui faci nici un rau ca o folosest si miroase chiar frumos.

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

Din pacate , de cand nu s-a mai avut voie in Cheile Turzii, s-a dus draq intalnirile de la Cluj, eu mergeam in anii trecuti, insa de cand e cu locatiile astea, nu mai merg veci.

Si intr-adevar, multa lume dezamagita, si pe buna dreptate, caci unii sunt atat de nesimtiti si cretini, incat nu-si dau seama ca decat sa faca un rahat mare si sa puna degeaba pe drumuri o gramada de oameni, mai bine o lasa balta. Nu poti zice ca trebuie sa accepti mizeria, lipsurile, tampeniile doar ca sa fii o intalnire, decat asa, mai bine deloc. Nu ne-am crescut si trait toti ca unii mizerabili care se imbata si pot dormi si-n balegar ca n-au treaba. Si apoi de aproape 9 ani de cand merg la intalniri era cazul sa se schimbe ceva, suntem totusi in sec. 21.

Iar 300 taxa de intrare e f. mult. In primul rand ma doare-n k.u.r. ca nu stiu cine a invitat niste rahaturi de formatii pe c are cica trebuie sa le plateasca... bla-bla, la ultima intalnire adevarata de la Snagov, acum 3 -4 ani cred, mai mult a fost muzica de pe calc. si a fost cel mai bine asa.

Iar referitor la bai, e mult , ma repet, ptr. ca daca mai vii cu femeia, prieteni, etc., 300+300= cazare la pensiune / noapte cu conditii, nu ceea ce avem la intalniri, sa nu mai zic la locatia asta de cacao .

In final, multa :P rahatilor care organizeaza asemenea evenimente si isi bat joc de oameni care vin de la distante ca sa se simta ok, nu doar sa se imbete vineri si sa se trezeasca mahmuri duminica . Ptr. jigaritii aia, e buna orice crasma sau parc, nu e nevoie de o intalnire, lor le place oricum :( .

Si repet, decat improvizatii si porcarii superficiale cum au fost din nou la Cluj, mai bine deloc. NU puteti ceva civilizat cat de cat, lasati-o draqului balta, sau intalniti-va intre voi la vreo crasma si nu mai oprganizati asemenea rahaturi!!! E valabil tuturor org, de intalniri din tara asta, suntem multi care venim de multi ani, ne-am cam saturat de tampenile astea, o sa incepem sa va facem praf ,,partyurile"! :rose:

 

P.S. Eu as propune ca sa discutam mai serios treburile astea, si unde a fost dezastru pe la vreo intalnire, sa nu mai aiba voie ca in urmatorul an sa se mai organizeze ceva in orasul si clubul respectiv !

 

Salut,

 

uite ca intervin si eu cu o parere, poate nesemnificativa pentru majoritatea celor de-aici, fie ei pro/contra/neutrii. In primul rand, pot spune ca sunt dezamagit total. 1. Super organizatori, asa cum nu m-am asteptat viata de viata mea (ma refer la ei ca oameni nu ca lucruri pe care le-au realizat la intrunirea care a fost acum la Cluj). 2. Oameni cit se poate de naspa (nu jignesc pe nimeni, nici n-am intentia, voi explica imediat opinia mea). 3. Mi-a parut mai mult ca o intrunire de suflete bete decit o intrunire de prieteni/oameni cu pasiuni similare/iubitori ai muzicii si motoarelor. 4. In acea regiune am observat ca nu exista respect pentru absolut nimic, deci ideea de "prieteni" pe care o mentioneaza toata lumea este de fapt un fals, o pseudo-prietenie.

Acum argumentez:

- organizatorii au incercat sa faca un lucru bun, o intrunire unde toata lumea sa se simta bine. Au avut scapari in legatura cu furnizorii halelii (ceea ce este foarte important de altfel, dar sunt sigur ca data viitoare vor fi precauti).

- pretul nu imi pot da seama in ce masura a fost mic sau mare dar daca v-ati fi dus la concert Bonfire nu va costa doar atita, va asigur. E clar ca habar n-aveti cine sunt Bonfire (va dau eu 14 albume daca le vreti, si va convingeti singuri).

- am observat (no offense!!!) ca 98% din cei prezenti acolo percep distractia precum pasionatii muzicii de ultima speta (Stiti voi care.. aia de-i urit si sa scrii cuvantul - de incepe cu "man" si se termina cu "ele".); deci distractie=betie si-atita.

- eu am cintat acolo cu trupa mea si am ramas profund impresionat de faptul ca nici macar pe ceva pe care omu' da bani nu-l intereseaza. Daca va ginditi c-am umplut matzul pe seama voastra va inselati si puteti verifica asta la organizatori. Noi am iesit pe 0 (decontare de benzina + protocol) si asta am si cerut. Plus ca am venit sa cintam acolo pt ca suntem o trupa care cinta despre motociclisti 'n so on. Cine a fost in fata scenei s-a convins de asta.

- am observat ca oamenii din acea zona nu cunosc ideea de aplauze (nu ca mi-ar fi trebuit mie aplauzele publicului, dar aplauzele delimiteaza piesele intr-un mod interactiv cu publicul...) deci apreciere = ciuciu.

- un adevarat show din toate punctele de vedere se face cu ajutorul participantilor, nu prostu' de organizator da cu papagalu' ca ratatu' pe scena si tu te uiti ca vitelu' la poarta 9. Am ramas uimit de faptul ca nici macar la concursurile moto nu s-a bagat nici dreacu. Deci lumea a venit numa' pt. betie. Asta e parerea mea.

Noi nu cred ca o sa mai venim la Cluj sa cintam desi organizatorii sunt super-mega-terra-baieti. Nu mai venim sa cintam pentru ca n-avem cui.

Veti vedea diferenta enorma la Ploiesti.. sunt altfel oamenii acolo. Le place si muzica, le plac si motoarele, le place si distractia, si bautura, si concursurile, si x, y, z.

 

 

Pacat.

Editat de elvantin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin oras se circula fara casca!!!!!

 

Offtopic, dar asta nu e de lauda. :P :( :rose:

 

simbata dimineata NU era nici un pahar pe jos de bere!!!!

duminica la ora 06.50 cind am facut oki erau strinse aproape toate paharele,gunoaiele ramase de seara!!

n-o sa vezi la noi asa ceva....

:P

Duminica dimineata, in timp ce 95% din motociclisti dormeau, organizatorii adunau gunoaiele. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte bine sa se stie de neajunsurile de la o intrunire anume, si aceasta sa fie o atentionare pentru organizatori ca pentru data viitoate sa gaseasca solutii. la constanta de exempulu nu se mai tine intrunirea. organizarea a fost un dezastru ultima oara. la cluj se fac intruniri frumoase si e pacat sa pierdem.

asa ca fratilor spuneti tot ce nu v-a convenit !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am facut io bine k m-am dus la bulgari la intrunire?

8 eur intrarea 2 persoane...

toaletele miroseau a piersica si duminica dupa "forja"...

si nu mai zic de atmosfera....

nu am vazut coada la bere!!!!!...la mici....mergea totu brici!!!!!

membrii clubului omniprezenti...orice intrebare le adresam foarter respectuos incercau sa imi raspunda intr-o engleza+semne haioasa...dar eficienta....poate k eram si strain si de aia.

 

io faceam plantoane la cort sa nu dispara ceva dar uitindu-ma in jur mai bine toate corturile erau largi deschise....asa mai mere dar tot cu frica in sin k la intrunirile noastre....

 

politie nu era cum e la noi de nu poti misca un deget....

prin oras se circula fara casca!!!!!

simbata dimineata NU era nici un pahar pe jos de bere!!!!

duminica la ora 06.50 cind am facut oki erau strinse aproape toate paharele,gunoaiele ramase de seara!!

 

n-o sa vezi la noi asa ceva....

 

asa k o sa mai incerc si pe la altii k e mai elegant...

 

:P

ASA TREBE SA FIE SI LA NOI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

uite ca intervin si eu cu o parere, poate nesemnificativa pentru majoritatea celor de-aici, fie ei pro/contra/neutrii. In primul rand, pot spune ca sunt dezamagit total. 1. Super organizatori, asa cum nu m-am asteptat viata de viata mea (ma refer la ei ca oameni nu ca lucruri pe care le-au realizat la intrunirea care a fost acum la Cluj). 2. Oameni cit se poate de naspa (nu jignesc pe nimeni, nici n-am intentia, voi explica imediat opinia mea). 3. Mi-a parut mai mult ca o intrunire de suflete bete decit o intrunire de prieteni/oameni cu pasiuni similare/iubitori ai muzicii si motoarelor. 4. In acea regiune am observat ca nu exista respect pentru absolut nimic, deci ideea de "prieteni" pe care o mentioneaza toata lumea este de fapt un fals, o pseudo-prietenie.

Acum argumentez:

- organizatorii au incercat sa faca un lucru bun, o intrunire unde toata lumea sa se simta bine. Au avut scapari in legatura cu furnizorii halelii (ceea ce este foarte important de altfel, dar sunt sigur ca data viitoare vor fi precauti).

- pretul nu imi pot da seama in ce masura a fost mic sau mare dar daca v-ati fi dus la concert Bonfire nu va costa doar atita, va asigur. E clar ca habar n-aveti cine sunt Bonfire (va dau eu 14 albume daca le vreti, si va convingeti singuri).

- am observat (no offense!!!) ca 98% din cei prezenti acolo percep distractia precum pasionatii muzicii de ultima speta (Stiti voi care.. aia de-i urit si sa scrii cuvantul - de incepe cu "man" si se termina cu "ele".); deci distractie=betie si-atita.

- eu am cintat acolo cu trupa mea si am ramas profund impresionat de faptul ca nici macar pe ceva pe care omu' da bani nu-l intereseaza. Daca va ginditi c-am umplut matzul pe seama voastra va inselati si puteti verifica asta la organizatori. Noi am iesit pe 0 (decontare de benzina + protocol) si asta am si cerut. Plus ca am venit sa cintam acolo pt ca suntem o trupa care cinta despre motociclisti 'n so on. Cine a fost in fata scenei s-a convins de asta.

- am observat ca oamenii din acea zona nu cunosc ideea de aplauze (nu ca mi-ar fi trebuit mie aplauzele publicului, dar aplauzele delimiteaza piesele intr-un mod interactiv cu publicul...) deci apreciere = ciuciu.

- un adevarat show din toate punctele de vedere se face cu ajutorul participantilor, nu prostu' de organizator da cu papagalu' ca ratatu' pe scena si tu te uiti ca vitelu' la poarta 9. Am ramas uimit de faptul ca nici macar la concursurile moto nu s-a bagat nici dreacu. Deci lumea a venit numa' pt. betie. Asta e parerea mea.

Noi nu cred ca o sa mai venim la Cluj sa cintam desi organizatorii sunt super-mega-terra-baieti. Nu mai venim sa cintam pentru ca n-avem cui.

Veti vedea diferenta enorma la Ploiesti.. sunt altfel oamenii acolo. Le place si muzica, le plac si motoarele, le place si distractia, si bautura, si concursurile, si x, y, z.

Pacat.

 

 

:P zile domnu geo :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

- am observat (no offense!!!) ca 98% din cei prezenti acolo percep distractia precum pasionatii muzicii de ultima speta (Stiti voi care.. aia de-i urit si sa scrii cuvantul - de incepe cu "man" si se termina cu "ele".); deci distractie=betie si-atita.

- eu am cintat acolo cu trupa mea

- am observat ca oamenii din acea zona nu cunosc ideea de aplauze (nu ca mi-ar fi trebuit mie aplauzele publicului, dar aplauzele delimiteaza piesele intr-un mod interactiv cu publicul...) deci apreciere = ciuciu.

- un adevarat show din toate punctele de vedere se face cu ajutorul participantilor, nu prostu' de organizator da cu papagalu' ca ratatu' pe scena si tu te uiti ca vitelu' la poarta 9. Am ramas uimit de faptul ca nici macar la concursurile moto nu s-a bagat nici dreacu. Deci lumea a venit numa' pt. betie. Asta e parerea mea.

Noi nu cred ca o sa mai venim la Cluj sa cintam desi organizatorii sunt super-mega-terra-baieti. Nu mai venim sa cintam pentru ca n-avem cui.

Pacat.

 

Fara suparare, dar parca strugurii sunt acri pentru tine. Daca formatia in care canti nu a impresionat un public - care imi pare chiar publicul tau tinta, tu cantand despre motociclisti - asta nu inseamna ca publicul habar nu are sa te aprecieze... Ar mai fi o varianta, de ce nu o iei in calcul?

 

Inca ceva: daca mie imi place o formatie, aplaud, sunt in primele randuri, dau din cap si asa mai departe. Mai platesc sa intru si la urmatorul concert. Daca nu, plec. Sau astept sa se termine.

 

Poate sunteti la inceput - avand in vedere si faptul ca ati acceptati sa iesiti 'pe zero' cu banii. Poate ca inca nu v-ati format un stil. Insa, nu, repet, nu merge sa crezi ca publicul 'a venit numa' pt betie' si ca 'nu aveti cui' sa cantati. Si sa si scrii asta.

 

Toate bune,

 

Ioana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

uite ca intervin si eu cu o parere, poate nesemnificativa pentru majoritatea celor de-aici, fie ei pro/contra/neutrii. In primul rand, pot spune ca sunt dezamagit total. 1. Super organizatori, asa cum nu m-am asteptat viata de viata mea (ma refer la ei ca oameni nu ca lucruri pe care le-au realizat la intrunirea care a fost acum la Cluj). 2. Oameni cit se poate de naspa (nu jignesc pe nimeni, nici n-am intentia, voi explica imediat opinia mea). 3. Mi-a parut mai mult ca o intrunire de suflete bete decit o intrunire de prieteni/oameni cu pasiuni similare/iubitori ai muzicii si motoarelor. 4. In acea regiune am observat ca nu exista respect pentru absolut nimic, deci ideea de "prieteni" pe care o mentioneaza toata lumea este de fapt un fals, o pseudo-prietenie.

Acum argumentez:

- organizatorii au incercat sa faca un lucru bun, o intrunire unde toata lumea sa se simta bine. Au avut scapari in legatura cu furnizorii halelii (ceea ce este foarte important de altfel, dar sunt sigur ca data viitoare vor fi precauti).

- pretul nu imi pot da seama in ce masura a fost mic sau mare dar daca v-ati fi dus la concert Bonfire nu va costa doar atita, va asigur. E clar ca habar n-aveti cine sunt Bonfire (va dau eu 14 albume daca le vreti, si va convingeti singuri).

- am observat (no offense!!!) ca 98% din cei prezenti acolo percep distractia precum pasionatii muzicii de ultima speta (Stiti voi care.. aia de-i urit si sa scrii cuvantul - de incepe cu "man" si se termina cu "ele".); deci distractie=betie si-atita.

- eu am cintat acolo cu trupa mea si am ramas profund impresionat de faptul ca nici macar pe ceva pe care omu' da bani nu-l intereseaza. Daca va ginditi c-am umplut matzul pe seama voastra va inselati si puteti verifica asta la organizatori. Noi am iesit pe 0 (decontare de benzina + protocol) si asta am si cerut. Plus ca am venit sa cintam acolo pt ca suntem o trupa care cinta despre motociclisti 'n so on. Cine a fost in fata scenei s-a convins de asta.

- am observat ca oamenii din acea zona nu cunosc ideea de aplauze (nu ca mi-ar fi trebuit mie aplauzele publicului, dar aplauzele delimiteaza piesele intr-un mod interactiv cu publicul...) deci apreciere = ciuciu.

- un adevarat show din toate punctele de vedere se face cu ajutorul participantilor, nu prostu' de organizator da cu papagalu' ca ratatu' pe scena si tu te uiti ca vitelu' la poarta 9. Am ramas uimit de faptul ca nici macar la concursurile moto nu s-a bagat nici dreacu. Deci lumea a venit numa' pt. betie. Asta e parerea mea.

Noi nu cred ca o sa mai venim la Cluj sa cintam desi organizatorii sunt super-mega-terra-baieti. Nu mai venim sa cintam pentru ca n-avem cui.

Veti vedea diferenta enorma la Ploiesti.. sunt altfel oamenii acolo. Le place si muzica, le plac si motoarele, le place si distractia, si bautura, si concursurile, si x, y, z.

Pacat.

 

 

Vezi prietene, toți vedem lucrurile diferit.

Eu am fost la întrunire să beau o bere cu prieteni Âşi să ne distrăm.

Este posibil ca "succesul" vostru Âşi a Comandorului este doar vina noastră, poate nu înțelegem mesajul.

Eu ascult Rock de mai mult de 20 de ani, am avut Âşi formație, dar niciodată nu mi-am permis să arunc cu "noroi" în public.

Probabil la PloieÂşti merg mai mulți tineri la întrunire; când aveam 15 ani eram în primul rând la orice concert.

 

Sper că nu am deranjat pe nimeni, cu 10-15 beri la bord.

Cu respect.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ma bag si eu in seama.

 

Vad ca multa lume ii da in sus si in jos ca duminica dimineata organizatorii adunau gunoaiele de pe tarla, lasate de participanti(din pacate prea putin interesati de mediu, de curatenie, sau poate prea beti). Foarte frumos din partea lor (a organizatorilor) dar numai din punctul de vedere al proprietarului locatiei. Sunt mai mult ca sigur de asta pentru ca la halul in care arata locul, ii dadea afara cu picioare'n'fund propritaru de nu faceau curat.

Daca ati fost la Zetea anul trecut, poate ati observat ca in fiecare noapte/dimineata s-a facut curat, daca faceai ochi dimineata nu ii faceai zgariati de mizerie. Asta s-ar fi putut face si aici, pentru evitarea unor pareri nasoale.

Vineri seara as fi vrut si eu sa ascult ceva muzica in timp ce degustam berea super-botezata desi la pret de sticla, dupa ce am mancat neste mici buni dar cam mici pt. pretu' ala, dar din toate trupele, numai nebunelu' cu "Masca" pe motor era de ascultat, pentru ca acoperea grohaielile de pe scena.

Tot vineri, cu "poruncile" in cap, speram sa reusesc sa adorm inainte de ora patru, nu de alta dar eram treaz de la 05:00, servici, 100+ km... Ghinion. Am revizuit in cap poruncile si mi-am dat seama ca numai acolo vor fi respectate, si anume in capul meu.

Sambata peste zi am "scapat" dintre mizeriile deja acumulate si am dat o fuga la Cheile Turzii, un loc superb, care a mai salvat o leaca de imagine despre weekend. Frumos, placut, trecut prea repede.

Ma intorc cu sotia lihniti de foame si surpriza, ori de foame, ori ca era zi, mie mi s-au parut si mai mici micii aia. Colac peste pupaza, nu mai erau (deja) placinte. Eh, asta e, nici o problema. Mi-am zis "hai sa nu mai dau 2 lei pe un pahar de apa cu gust de bere, iau la doza". Cer 4 Tuborg (berea mea preferata de multi ani incoace) ca sa nu mai petrec 35 de minute la coada si stupoare: mi se spune 5 lei bucata. Acuma sa nu ma considerati sarantoc sau zgarcit, dar am servit Tuborg la restaurante selecte tare cu 4.5-5 lei... si era culmea RECE (ca am uitat sa spun, dar nu era nici macar inghetata rece acolo la intrunire, daramite berea...)

Asta este. Ascult cu foarte mare placere Bonfire (super trupa, super rock, si aproape super public, nu de alta dar eu nu numesc 50-100 de oameni public), si eu si sotia. (apropo de sotie, ziceau unii ca nu se poate muri de la statul 3 zile fara dus... sa mearga cu gagica la ciclu, sa stea la cort 3 zile, fara apa, fara dus, pe caldura infernala, si dupa aia sa mai povesteasca pe tema asta... nu a fost cazul meu cu sotia, dar stiu cum poate fi). Dintr-o data, dupa vreo 2 biss-uri ale formatiei, se face liniste. Asteptam cu nerabdare si eu si sotia sa vedem daca se mai intampla ceva, sau mergem inapoi la coada la bere si mancare. Putea sa apara cineva sa ne zica Multumim de participare, sau strip-teasul promis, dar cum ziceam, LINISTE. Dupa vreo 10 minute incepe sa dispara echipament. Mi-am zis ca isi aduna Bonfire jucariile, si vedem ce se intampla dupa aia. Eh, dupa aia, s-a intamplat ca nu mai era nimik, nici sunet, nici lumini, NIMIC. Totul a luat sfarsit, si a luat sfarsit ca poola, scuzati-mi franceza.

Mai lancezim noi o leaca pe colo, sa vedem daca se apuca iar tembelii de bubuit si turat, surpriza ! Liniste. Uite ca se poate. Ne punem si dormim placut surprinsi in liniste.

Duminica (relativ) dimineata, pe la 11 facem ochi. Mergem dupa ce ne spalam sa bem o cafeluta si sa mancam ceva. Ajung la coada infernala, care nu era chiar ca si aia de cu o seara inainte. Pe la jumatatea cozii aud un nene de dincolo de taraba anuntand sec "Hai ca nu mai avem mult, ca la 12:00 ni se taie curentul". Ma uit la ceas, fara un sfert. Ajung la timp la coada (nu stiu daca s-a luat sau nu la fix curentul) si iau ce era de luat (si nu era prea mult de ales). Gasim un loc nu chiar asa mizerabil si mancam, sorbim agale din apa calda cu culoare aproape de cafea. In timpul asta ma uitam in jur si observam ca au mai disparut din gunoaie, dar mai era mult de lucru....

 

Uite ca m-am apucat de zis o treaba si pana la urma am divagat si v-am zis mult prea mult.

Or fi fost si puncte forte, dar eu unul nu-mi aduc aminte vreunul. Sa-mi fie cu iertare daca au fost si am uitat eu.

 

Nu am multa "experienta" la capitolul intruniri, dar din ce zicea lumea "experimentata" de intrunirea de la Cluj, ma asteptam cam la altceva.

 

PS>

- Am fost in gashca, nu de unul singur, 6 motoare si 1 masina plina.

- Poate daca ma imbatam aveam alta parere, dar nu am reusit cu apa aia chioara si eu altceva decat bere nu beau.

 

La Mai Bine !

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic, dar asta nu e de lauda. :rose: :P :finger:

 

este f corect ce zici dar ce voiam sa arat e ca nu era toata politia pe capu lor si nu iti atragea nimeni atentia sau sa sara cu amenda pe tine...poate erau in civil..dar oricum in oras mai mult de a3-a nu putea sa schimbi si aia o tineam subturat...urcai 1,2-a....coborai frina de motor...stradutze mici si intortocheate,pante abrupte...

si mult respect in trafic intre soferi!

 

:P

 

ma kiar daca nu am fost la cluj ...intruniri ies una "calda" una "rece" nu le poti nimeri pe toate la fel...

lasa k la anu o sa fie mult mai frumos...asta in speranta k toti organizatorii de intruniri din RO sa "auda"...ce s-a scris mai sus.

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar parca strugurii sunt acri pentru tine. Daca formatia in care canti nu a impresionat un public - care imi pare chiar publicul tau tinta, tu cantand despre motociclisti - asta nu inseamna ca publicul habar nu are sa te aprecieze... Ar mai fi o varianta, de ce nu o iei in calcul?

 

Inca ceva: daca mie imi place o formatie, aplaud, sunt in primele randuri, dau din cap si asa mai departe. Mai platesc sa intru si la urmatorul concert. Daca nu, plec. Sau astept sa se termine.

 

Poate sunteti la inceput - avand in vedere si faptul ca ati acceptati sa iesiti 'pe zero' cu banii. Poate ca inca nu v-ati format un stil. Insa, nu, repet, nu merge sa crezi ca publicul 'a venit numa' pt betie' si ca 'nu aveti cui' sa cantati. Si sa si scrii asta.

 

Toate bune,

 

Ioana

 

 

Weeee... super tare! Ai nr moto similar cu nr meu de la masina.. eu am B-46-BTU

 

Deci, ce vroiam sa spun:

- nu suntem o trupa la inceput

- am acceptat sa iesim pe 0 pentru motociclisti, pt organizatori, x, y, z.. (ca sa nu creasca pretul biletului de care toti s-au plins ca a fost mare).

- un calcul simplu: cit crezi tu ca te-ar costa un bilet la Bonfire? 30 lei? :P

- organizatorii s-au straduit degeaba sa faca o treaba calumea.. nimeni n-a apreciat-o insa.

- am spus ca sunt dezamagit pentru ca nu ma asteptam ca oamenii sa fie asa. Nici la Altar (care e o trupa cunoscuta,foarte cunoscuta as putea spune) n-au fost prezenti la concert mai mult de 5% din participanti. Deci ii numarai pe degete. Asta vis-a-vis de treaba cu "poate nu sunteti voi cunoscuti".

- lucruri de spus sunt enorm de multe, si fiecare o poate lua pe aratura "aberand" pe seama temei, influentat de gradul de implicare al sistemului nervos s.a.m.d.

 

Sper ca nu te-ai simtit jignita, nu asta a fost ideea. N-am jignit pe nimeni. N-am invinocatit decit pe cei care se simt. Daca te-ai simtit, cred ca n-am nici o vina...

 

Vino la Bucov sa vezi diferenta la care ma refer. Sa vezi cum se distreaza lumea "pe" ORICE trupa si... fara bani la intrare.

 

Numa' bine.

Valentin

 

Vezi prietene, toți vedem lucrurile diferit.

Eu am fost la întrunire să beau o bere cu prieteni Âşi să ne distrăm.

Este posibil ca "succesul" vostru Âşi a Comandorului este doar vina noastră, poate nu înțelegem mesajul.

Eu ascult Rock de mai mult de 20 de ani, am avut Âşi formație, dar niciodată nu mi-am permis să arunc cu "noroi" în public.

Probabil la PloieÂşti merg mai mulți tineri la întrunire; când aveam 15 ani eram în primul rând la orice concert.

 

Sper că nu am deranjat pe nimeni, cu 10-15 beri la bord.

Cu respect.....

 

 

DA! Foarte corect si FOARTE PERTINENT! Place! E un adevar cit se poate de mare in ceea ce ai scris.

Eu am pus asta pe seama spiritului de turma si probabil a mentalitatii. Adevarul adevarat e clar ca n-o sa-l aflam nici tu nici eu nici nimeni, nu?

Ne dam cu parerea.. atita tot.

 

Cheerz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...