Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce producatori fabrica filtre de aer pt Transalp 600? Mann am sanse sa gasesc? Si daca stiti si codurile ar fi super! Mersi!

 

Dello

Hiflo hfa 1705

Champion J 345

K&N

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Recomanzi vreunul in mod deosebit, sau sunt cam la fel? (ma refer la cele de unica folosinta, nu cele sport curatabile)

Hiflo hfa 1705

 

Daca este cineva interesat Honda xl 650 v Transalp an 2000 pret 2290 eu neg , garantie 12 luni

 

http://www.transalp.ro/forum/post28444.html#p28444

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cateva pagini mai in urma cautam niste protectii de ghidon, cu insertie de aluminiu, care sa nu loveasca in parbriz cu ghidonul virat la maxim. Am luat Emgo Pro-Guard (230 lei),se opresc la 5-6 mm de parbriz. A fost nevoie sa scurtez ambele manete.

 

EMGO_Pro-Guard_Reinforced_Handguards_79-

Editat de dani_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista "original", Honda nu face relee de incarcare

din cate stiu eu, ceea ce se vide acolo e la fel de bun ca "originalul"

eu nu m-as crampona prea mult de asta (parerea mea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut posesorii de transalp + scuze de offtopic :D

 

stiu pe cineva cu un r6 05 care ar vrea sa treaca la ..enduro-tuouring?(cred)

 

daca e cineva interesat de un eventual schimb spuneti-mi si va fac legatura :D

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a folosit cineva ulei Bel-Ray V-Twin Motor Oil 20W-50 la transalp 650 ?data trecuta am bagat Motul cred ca 5100 20w50 dar as vrea sa-l incerc pe asta fiind pentru motoare in v .

ulei-bel-ray-v-twin-motor-oil-20w50-0-94

Editat de baiatu_tony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a folosit cineva ulei Bel-Ray V-Twin Motor Oil 20W-50 la transalp 650 ?data trecuta am bagat Motul cred ca 5100 20w50 dar as vrea sa-l incerc pe asta fiind pentru motoare in v .

 

E un ulei bun dar e cam scump.

Eu folosesc acum Yacco 15W50. E la fel de bun ca si Motul dar e mai ieftin. Nu stiu daca se gaseste pe la voi.

parca si Yacco avea un ulei dedicat pentru motoare in V si parca tot 20W50 era.

 

Oricum e foarte bun si Bel-Ray. Am folost acum doi ani si se auzea bine motorul, schimba bine vitezele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bel ray e vreo 45-50 ron ca si motul 5100 . Silkolene am bagat la kawasaki klx 650 si mergea mai frumos motorul decat cu motul. Kevin dupa ce il bagi sa-ti dai cu parerea ca sunt curios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pentru RD03, PD06, RD04, RD07, RD07a, PD10 sunt multe piese interschimbabile, precum : levier schimbător de viteză, ghidon, levier ambreaj, contactele de la manetele de frână/ambreaj, comenzile de pe ghidon şi altele, am dat doar câteva exemple.

Deci vei putea folosi fără probleme levierul schimaotrului de viteză. Pedala de frână spate nu se va potrivi, la RD04/RD07(a) ( nu ştiu sigur la RD03 ) este plasată mai către exterior ( distanţătă faţă de cadru ) făţă de cele de TA.

 

Dacă ai de comandat mai multe piese, mai ales unele pe care nu le găseşti în RO, foloseşte cu încredere acest magazin : http://hamart.at . Taxa de transport este de 15€ pentru colete de maxim 5KG, 19€ pentru colete de maxim 10KG şi 26€ pentru colete de maxim 15KG. Ca şi referinţă eu am cumpărat o trusă de scule originală AT, ceva pinioane din cutie şi un topcase Givi Maxia şi am plătit 19€, au venit prin curier, acasă.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garnitura (saiba) de la busonul baii de ulei ce dimensiuni are si din ce material e facuta?

este din alam/cupru si are interiorul de 14,8mm surubul este M14x1,5

 

http://www.romimoto-piese.ro/category/10400000000/vehicle/31800/article/89288?show=gallery&sr=30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un raspuns suta la suta complet! Multumesc, Vlady! Aveam nevoie de dimensiune pentru ca sambata viitoare voi schimba uleiul (sper) si voi avea nevoie de o noua saiba. Cand aveam BMW F650 mi am comandat set de saibe,originale, am dat vreo 30-40 ron pe cateva bucati(cam mult pentru niste maruntisuri). In urma unor sfaturi , la urmatorul schimb de ulei le am luat de la un banal magazin de piese auto, aceleasi maruntisuri, cu suma derizorie de 1 leu bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...