Sari la conținut

Postări Recomandate

Am purces la treaba. Am gasit multiple lipituri fisurate. Problema consta in functionarea unui singur cilindru . Nu intotdeauna se manifesta problema. Videotutorialul e mare si dureaza uploadul la sat.attachicon.gif20160409_124148.jpg

» Post actualizat in 09 Apr 2016 15:50

Noh...cam asta o iesit. Umpik de distractie la lipit pt ca gazeaza mult faptul ca aerul nu are pe unde sa iasa. Trebuie sa te misti repede. Recomand Folosirea unei pompe cositor si cositor proaspat.

 

si eu am avut problemele astea. am spart 'capacu' si am refacut toate lipiturile. fu bine

 

3.8 - boboc - cred ca mai jos de atat nu se poate, eu am avut consum de 4.02 cel mai mic - facut la sange consumu - sa stiu sigur cat ia/ da am consumat si 7 :)

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge adaptat orice. un nebunatic a pus rezervoare si codita de ktm950 pe transalpul de 600

scutul de afrikana e printre cele mai ok scuturi din fabrica facute pentru motociclete

ca design , imi place ce are Marius Roibu, celalte tip lopata sunt urate cu spume. atentie, nu discut utilitatea

si acuma

m-am hotarat sa incerc sa continui proiectul. adicalea sa pun alta furca pe fata. as fi vrut ceva de crf dar m-l lovit la dinnero

am gasit destule piese de ktm al dezmembrat dar tot sar de bugetul meu

asadar: vreau sa pastrez roata , discul si etrierul. sunt dispus sa schimb jugurile si furcile

pe ce sa ma axez. ce imi poate imbunatati suspensia fata , garda la sol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DR650 are 4-5cm in plus la cursa suspensiei si e mai inalta... Bonus-avantaj, discul fata e mai mare actually, deci ar trebui sa imbunatateasca si frana, daca decizi sa nu le pastrezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, mi-am tapitat saua aseara si vedeti rezultatul in poze >>aici<< pentru ca nu se pot urca pe motociclism nici de pe pc nici de pe telefon, nimic.

Daca are nevoie cineva sa-i tapitez saua de transalp 600 ma ofer sa repet operatiunea pentru 50 de lei. Virgil 0744210191

 

 

 

 

 

 

 


» Post actualizat in 14 Apr 2016 08:53

Salut, mi-am tapitat saua aseara si vedeti rezultatul in poze >>aici<< pentru ca nu se pot urca pe motociclism nici de pe pc nici de pe telefon, nimic.

Daca are nevoie cineva sa-i tapitez saua de transalp 600 ma ofer sa repet operatiunea pentru 50 de lei. Virgil 0744210191

 

12973164_1085230658211926_19534388801496

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat...imi vand GPS ul!



Este vorba de un Garmin GPSMAP 62s in stare foarte buna. Folosit de mine cca 2 ani in concedii dar fara urme de uzura sau probleme tehnice.


Are la ora actuala harta topografica pe toata zona Balcanilor -- imagine in atasament cu harta ( curbe de nivel -- drumuri in afara asfaltului (neasteptat de multe chiar)ruteaza atat on cat si off road. De asemenea stie trackback) Autonimie cca 20h pe 2 baterii AA


Am cutia completa la el, cu toate accesoriile


Pret 800 lei



La cerere pot oferii orice harta!


post-45149-0-57790300-1460361837_thumb.png
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte fain a iesit

doar ai tapitat-o , sau ai si schimbat buretele?

Mersi, Nu am schimbat buretele pentru ca era intreg nu era fainos inca. Am dat jos capsele vechi am dat jos tapiteria veche am uscat buretele pentru ca era plin de apa, am dat cu un adeziv peste el dar nu stiu cat a ajutat si am intins materialul. Materialul este pentru exterior deci nu trece apa, am prins cu clesti temporar materialul nou si am intins cat de bine am putut ca apoi sa prind cu capse. Se vede mai jos cum arata inainte, rosie de la modelul 89 cu marca honda pe spate dar a crapat...

post-67547-0-81512500-1460639834_thumb.jpg

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raoulserban: alpul meu e bine. A primit recent suspensie Hyperpro fata/spate, cric central si risere Heavy Duty, roti Excel si tot soiul de alte bunatati.

 

Ne pregatim de o noua tura la Magadan in vara asta :)

 

Ce se vinde, este ce nu folosesc si scopul este stranagerea de fonduri pentru tura :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...