Sari la conținut

30.05.2007 Aparatorii Patriei


mmisulicaa
 Share

Postări Recomandate

Azi la Aparatorii Patriei. Motocilistul venea de din directia Berceni si un dobitoc cu loganu i-a intors in fata. Din spusele martorilor motociclistul s-a urcat pe proriile picioare in salvare si a fost dus la Bagdazar avea doar julituri pe fata (de la parbriz cred).

P.S. Am realizat ca nu m-am uitat la nr de inmatriculare deabia dupa ce am plecat.

 

post-4575-1180545221_thumb.jpgpost-4575-1180545279_thumb.jpgpost-4575-1180545305_thumb.jpgpost-4575-1180545322_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un Suzuki GSR 600 K7.

In seara asta mi-am dus motorul, tot un GSR 600, la service-ul Suzuki din Pipera. Din nefericire, duminica m-a prins ploaia, am derapat pe un nod de sina de tramvai si am luat o tranta in intersectia Lizeanu cu Stefan cel Mare (rupt scarita din suport si pedala frana indoita).

In timp ce-mi parcam motorul in curte, a intrat o platforma cu GSR-ul implicat in acest accident. Din cate am inteles, ar fi vorba de unul din membri trupei Mandinga. Cert este ca motorul avea doar 800 km la bord. Moto, care abia fusese inmatriculata, are sasiul rupt.

In ceea ce-l priveste pe rider, am inteles ca a apucat sa sara, e in stare buna, dar relativ zdruncinat.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag tare :| si tocmai ce vazusem pe cineva cu GSR-u la udriste .. a venit cu el fara numere si probabil ca si le-a luat de acolo si a plecat mai departe .. in fine cel pe care il vasuem eu pe (frumusetea) de GSR era in tricou bermude si avea o geanta puma la spate .. mergea linistit nu avea nici o treaba ..

 

Sanatate maxima riderului -- purtati protectii . mai bine mori de cald decat sa moti de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Futu-i in gura de conservari jegosi si imbelcili.In decursul a doua zile s-au intamplat 2 accidente pt. fond de neacordare de prioritate in PLoiesti.Maine ma duc la prima vopsitorie sa-mi fac motoru roz fosforescent,clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto, care abia fusese inmatriculata, are sasiul rupt.

 

calcaiul lui ahile la gsr este cadrul mult prea expus la cea mai usoara cazatura .... posesorilor le recomand crash-bar 'uri ... it is a must!

 

sanatate celui implicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate omului!

Nu e zi de la Dumnezeu sa nu ies cu mobra si sa nu admonestez cate un pitecantropus erectus automobilus!Sau sa-l scuip si sa-l injur,dupa caz!

Idiotii dracului!Unu a facut o manevra urata cu un cazan logan si era cu ma-sa in masina....O cotoroantza a dracu,se completau unul pe celelalt....ce sa zic,o mahala care m-a amuzat teribil,se stransese lumea ca la urs!

Totzi pauperii care beneficiaza de rate pe 102 ani, iau masini si la drum!!!!!

HHHHUUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( conservari idioti (nu toti) :P ........ cum zicea cineva mai sus.... nu exista zi sa nu te iei cu un prostan la cearta ... unii au creieru cat o nuca , dupa ce ca o comit mai si stau si latra din conserva la tine. Multi au avut noroc cu prietena mea care ma tinea sa nu ma dau jos sa ii iau de guler. :rose:

 

ontopic: insanatosire grabnica riderului !

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De motociclist stie cineva ceva? E intreg? Ma gandesc ca a fost destul de mare viteza dak a reusit sa rupa sasiul!!! Numai bine

daca s-a ridicat... e intreg :P .. insanatosire grabnica motociclistului!

bp in el de conservar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, dar aprigi la manie mai sunteti... parca ati fi toti niste stefani cei mari :(

 

uite de-aia mor motociclistii de tineri... din cauza stresului auto-indus :P

 

si mie imi mai taie unul calea, mai schimba banda fara semnalizare, dar nu le-am considerat motive intemeiate de luat la harta cu nimeni... si sper sa n-am vreun motiv intemeiat vreodata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare pacat. numa 800 de km ...... acu sa vezi ca cei de la asigurari vin cu o poveste de adormit copii si dau cine stie cat la suta din valoarea motoretei noua.

Bine ca a scapat pilotu intreg.

 

da totusi cu o motoreta nou nouta, trebuie parca sa casti inca si mai bine ochii ... ca de obiei... si in nici un caz sa nu iti vina ideea sa o incerci sa vezi cam ce poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima motociclistului, si atentie mai sporita pe viitor. Putea sa fie mult mai tragic, dar in acelasi timp putea fi evitat. Idioti cu conserve exista si vor exista in continuare, dar daca nu esti in masura sa eviti un accident sunt sigur ca nu esti suficient de atent. Drive safe. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din membrii trupei Mandinga? :(

Din cate stiu nimeni din Mandinga nu are motocicleta.

Aflu mai multe dupa ce dau un telefon, si va tin la curent.

--------------------------------------------------------------------------------

L.E.:

Da asa e.

Unul din membrii trupei, a avut accidentul.

E bine acum, ceva taieturi pe fata si il doare gatul .

Off, bine ca n-a fost mai grav.

Insanatosire grabnica, si multa grija pe doua roti.

Multa :P loganistului.

Asfalt uscat tuturor.

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din membrii trupei Mandinga? :P

Din cate stiu nimeni din Mandinga nu are motocicleta.

 

Alex de la Mandinga, accident de motocicleta

Duminică, 03 Iunie 2007

Imprimare

 

Liderul trupei Mandinga, Alex Burcea, a suferit saptamana trecuta un accident de motocicleta. Din vina unui sofer neatent care i-a taiat calea intr-o intersectie din zona Piata Sudului, motociclistul Alex s-a izbit de o Dacia Logan.

 

In urma impactului, muzicianul a fost proiectat pe carosabil si s-a ales cu mai multe plagi pe brate, picioare si o usoara taietura la nivelul fetei. Motocicleta sa, un Suzuki GSX 600, a fost grav avariata. Medicii i-au recomandat o perioada de repaus.

 

Sursa: http://stiri.rol.ro/content/view/55843/4/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of!

Si nu vroia sa ajunga in presa stirea ca a avut accident.

Da...

Important e faptul ca are moralul ridicat, si ca asteapta sa se faca bine, ca sa se suie iar in sa, si sa mergem la o plimbare.

Fa-te bine Alex, si astept sa ma suni sa programam plimbarica.

 

Asfalt uscat si fara gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si multumesc tuturor care mi-au urat sanatate.Eu sunt motociclistul in cauza.M simt bine slava Domnului, am avut mare bafta la cat de tare am intrat in ala.Chiar daca nu am de mult carnet (aproape 3 luni) merg foarte atent, mereu cand iese cineva din dreapta sau sunt in intersectii unde am prioritate ii claxonez si ma asigur ca m-au vazut.La fel s-a intamplat si aici, l-am vazut ca iese, l-am claxonat ,el a plecat inainte pe banda1 eu eram pe a doua mai in spate dupa care s-a razgandit si a intors masina brusc.Am avut instinctul sa culc motorul dar nu am avut timp.ASTA E! Sa fie prima si ultima :P Nasol e ca la casca am ochelari de soare si in momentul impactului mi-au intrat in fatza destul de rau si o luxatie la gat unde trebuie sa port douo saptamani 'colier' :(

Sper sa-mi repare astia repede motoru sa nu pierd vara ca abia l-am luat,

 

v salut si aveti grija ca e plin bucurestiul de cascati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe forum Alex.

Sper sa nu mai postezi niciodata la sectiunea accidente, vreun eveniment ceva, in care sa fii implicat.

Grija mare la drum ca sunt capcane la tot pasul.

Sa te faci bine si sa mergem la plimbarici.

Bafta multa!

 

Asfalt uscat tuturor!

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... ce sa mai zic, in fiecare zi aceeasi poveste, cu soferi veseli, care au oglinzi, numai pt ca asa a venit masina, nu ca ar trebui sa le si foloseasca. Noroc cu blondele, ca se bucura de ele sa verif machiajul la orice stop.

Bine ca a scapat riderul usor si sa aibe bafta la reparatii ca sa nu inchida sezonul aici.

 

It's good to live to tell the story !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, dar aprigi la manie mai sunteti... parca ati fi toti niste stefani cei mari :)

 

uite de-aia mor motociclistii de tineri... din cauza stresului auto-indus :)

 

si mie imi mai taie unul calea, mai schimba banda fara semnalizare, dar nu le-am considerat motive intemeiate de luat la harta cu nimeni... si sper sa n-am vreun motiv intemeiat vreodata :scratch:

Ori esti tu supermeserias, ori esti supernorocos.Sa iti ajute Doamne-Doamne, sa nu privesti vreodata de sub masina vreunuia care ti-a intors in fata, ca atunci ai intelege daca ai, sau nu motive de luat la harta.Sa ai norocul sa te ocoleasca astfel de evenimente, dar eu, sincer, prefer sa mor de stress, decat din vina unui imbecil.

Scuze de off topic.

 

Multa sanatate riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...