Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Intrebare la obiect:

Ajung la 19:00 la arc. Mare multime de motoare acolo. Nu cunosc pe nimeni acolo. Cum procedez?

 

Ma duc la cei cu f650-uri? Ma ia cineva de manuta si ma pune sub aripa protectoare a vreunui "batran cu banderola"? :lol:

 

Si in situatia mea e posibil sa mai fie si altii... Cei care fac parte din cluburi, gasti si alte structuri de organizare sociala, probabil se vor strange in grupurile lor de cunoscuti. Ceilalti, care nu avem cunoscuti motociclisti, riscam sa incurcam organizarea, daca nu stim ce si cum ne strangem...

 

Deci, va exista un soi de "comitet de organizare", unde putem cere indicatii? Sau ne strangem pe tipuri/marci de motoare? sau cum?

 

Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu am apucat sa fac rost de tricou, dar ma gandesc sa-mi printez pe o foaie mesajul si sa-l pun sub parbrizul motocicletei, sa ramana acolo (probabil pana la prima ploaie). Are cineva un program de procesat imagini care sa faca din asta atasata ceva printabil (negru curat pe alb curat) ? (pbrush-u de la windows nu e in stare). Cred ca ar fi bine ca cine are acces la o imprimanta "generoasa" sa scoata A4-uri de-astea, de agatat pe motoare.

post-271-1181812139_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare la obiect:

Ajung la 19:00 la arc. Mare multime de motoare acolo. Nu cunosc pe nimeni acolo. Cum procedez?

 

Ma duc la cei cu f650-uri? Ma ia cineva de manuta si ma pune sub aripa protectoare a vreunui "batran cu banderola"? :lol:

 

Si in situatia mea e posibil sa mai fie si altii... Cei care fac parte din cluburi, gasti si alte structuri de organizare sociala, probabil se vor strange in grupurile lor de cunoscuti. Ceilalti, care nu avem cunoscuti motociclisti, riscam sa incurcam organizarea, daca nu stim ce si cum ne strangem...

 

Deci, va exista un soi de "comitet de organizare", unde putem cere indicatii? Sau ne strangem pe tipuri/marci de motoare? sau cum?

 

Thanks

 

Si raspunsul este:

 

 

@SMAR2, CONF CELOR CITITE MERGI SI INTREBI UN OM CU BANDEROLA SAU UN DAC LIPSA DE INFORMATII NU VA FI.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare la obiect:

Ajung la 19:00 la arc. Mare multime de motoare acolo. Nu cunosc pe nimeni acolo. Cum procedez?

 

Ma duc la cei cu f650-uri? Ma ia cineva de manuta si ma pune sub aripa protectoare a vreunui "batran cu banderola"? :lol:

 

Si in situatia mea e posibil sa mai fie si altii... Cei care fac parte din cluburi, gasti si alte structuri de organizare sociala, probabil se vor strange in grupurile lor de cunoscuti. Ceilalti, care nu avem cunoscuti motociclisti, riscam sa incurcam organizarea, daca nu stim ce si cum ne strangem...

 

Deci, va exista un soi de "comitet de organizare", unde putem cere indicatii? Sau ne strangem pe tipuri/marci de motoare? sau cum?

 

Thanks

 

 

La 19.00 fix ajung eu si cu Zouza(pasagera) cu o Honda VFR 400 . E singura motocicleta rosie cu roti aurii + bascula monobrat. Te luam noi de manutza daca vrei :lol:

Eu o sa ma uit dupa F650 roshu...si dau eu de tine cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! Am citit toate cele xx de pagini si mi se pare o idee foarte buna. Deoarece sunt prea departe de capitala (unde se pertece actiunea)nu pot sa va fiu alaturi. Initial nu intentionam sa postez vreun comentariu dar m-a intrigat (deranjat) o remarca de-a lui Survolaj. Care e problema daca vezi fete necunoscute? Eu zic ca e bine. Chiar trebuie ca pe cei noi sa nu-i bagati in seama daca voi sunteti "tatici" cu experienta in ale motoarelor? Sa stiti ca nu toti "cocosii cu OO" sunt inconstienti si ingamfati. Spun asta pentru ca si eu sunt incepator in ale motoarelor si am observat aceeasi reactie din partea motoristilor vechi de pe aici. Dar noi sa fim sanatosi (ca boala vine) si sa avem grija de noi si de ceilalti. Se poate rula pe motor si de unul singur. Uneori e chiar mai fain.

Survolaj. Te rog sa nu o iei ca pe un repros ce am zis eu aici. Pur si simplu ma deranjeaza modul acesta de a privi lucrurile (noi cu ai nostrii si restul treaba lor)

 

Succes la viitoarele actiuni de acest gen !!! :lol:

 

Asfalt uscat!!! :lol:

 

Aici am doua raspunsuri. Al lui kombat este:

 

 

 

DARIGEO ,NU ESTE NIMENI RESPINS PT CA NU SELECTAM NOI PARTICIPANTI CI INVERS, ESTE BINE CA TOTI SA CONSTIENTIZAM SI SA PUNEM UMARUL LA ACTIUNE, LASATI ORGOLIILE SI CIRCOTELILE AVEM TREABA SI TRE SA IASA BINE SUNTEM O COMUNITATE UNITA DECLARATIV TRE SI FAPTIC ,IAR PT ASTA ESTE NECESARA PREZENTA FIECARUIA ,NU DE DECLARATII. VA ASTEPTAM IN NUMAR CIT MAI MARE SI CU GINDURI CIT MAI CURATE

 

 

Si al meu este:

 

Si eu sunt incepator si totusi sunt respectat pentru ca respect. Nu mi-a zis nimeni "cocos cu OO" pentru ca nu ma comport ca atare. Survolajul se referea la acei zmei care cred ca daca tureaza un motor pana plange sau se dau pe-o raota prin buricul targului sau mai stiu eu ce tampenii fac, le creste penisul. Nu a zis nimeni ca respingem pe cei noi sau necunoscuti daca ei se comporta ca niste motociclisti si nu ca niste cocote care cersesc atentie. Pe mine personal astia ma scarbesc.

 

 

Rog moderatorii ca in caz ca raspunsul meu genereaza reactii adverse sa-l sterga si sa-l lase doar pe al lui Kombat. Thanks.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e voie nici cu ATV. da' e buna si intrebarea ta.

raspuns NU,NU,NU

 

vezi smar2 ce de raspunsuri primesti. trebuie doar sa intrebi

 

si apropos de ce era acu un an (defapt de acu 2 ani) se faceau poze la Arc, se puneau pe forum, cei care nu ajungeau aveau posibilitatea sa isi mai clateasca ochii, sa vada o motocicleta d-aia "custom". n-ar fi rau sa reinnodam traditia. unii plecau de la Arc cu "bobocii" la o plimbarica de antrenament (pina la Cocosatu' spre exemplu, acu se poate merge pina la Otopeni)

 

mai sunt 6 ore pina la adunare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e voie nici cu ATV. da' e buna si intrebarea ta.

raspuns NU,NU,NU

 

vezi smar2 ce de raspunsuri primesti. trebuie doar sa intrebi

 

si apropos de ce era acu un an (defapt de acu 2 ani) se faceau poze la Arc, se puneau pe forum, cei care nu ajungeau aveau posibilitatea sa isi mai clateasca ochii, sa vada o motocicleta d-aia "custom". n-ar fi rau sa reinnodam traditia

 

mai sunt 6 ore pina la adunare

 

am inteles ca nu e voie cu masina

dar putem sa ne alaturam pe picioare grupului care va ajunge in victoria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca nu e voie cu masina

dar putem sa ne alaturam pe picioare grupului care va ajunge in victoria?

 

RASPUNS NU!!! NU SE VA PERMITE ALATURAREA NICI UNUI MOTOCICLIST! NU SE FAC CONCESII! VA ROG FRUMOS SA INTELEGETI DACA NU AJUNGETI LA ARC SA PLECATI CU TOTI O DATA, PENTRU A NU SE CREA HAOS NU SE VOR PERMITE ATASARI GRUPULUI! NU AVEM DE UNDE SA STIM CA UNUL CARE VINE DE PE TRASEU STIE REGULILE! ACELA S-AR PUTEA SA INCEAPA SA CLAXONEZE, SA FIE INDISCIPLINAT SAU SA TUREZE MOTORUL, STRICAND CEEA CE SE INCEARCA A SE REALIZA PRIN ACEST MARS!

 

cei care nu doneaza apa si vor sa continuie drumul pena la universitate nu este nici o problema, oricum nu va stii nimeni la multimea de motoare ca sunt unii care nu doneaza apa! cei care nu vor sa continuie drumul de la victoriei, vor ramane in parcare pana vor pleca toti apoi fiecare unde doreste.

 

are careva o portavoce???

 

As putea sa aranjez sa aduc o masina de apa, am vb si e ok. Problema e ca trebuie sa mi-o factureze direct! cel mai probabil va fi apa TUSNAD! VOR ADUCE CAM 2000LITRI!

trebuie sa stiu repede si cat mai sigur daca sunteti dispusi sa cumparati apa direct de acolo. pretul este mai ieftin decat pe piata! in functie de cati vom fi va trebui sa dam intre 70 si 100 de mii de caciula! banii se strang la masina de distributie apa! !!!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca nu e voie cu masina

dar putem sa ne alaturam pe picioare grupului care va ajunge in victoria?

 

 

stai putin , cum adica pe picioare?

 

Pentru mine unele lucruri sunt foarte clare. inclusiv faptul ca nu intra nimeni in coloana "pe nepuse masa".

Mai exact : pleci de la Arc , te comporti frumos si organizat , respecti LGM ( liderii de grup mic :lol: ) si treaba merge ca pe roate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RASPUNS NU!!! NU SE VA PERMITE ALATURAREA NICI UNUI MOTOCICLIST! NU SE FAC CONCESII! VA ROG FRUMOS SA INTELEGETI DACA NU AJUNGETI LA ARC SA PLECATI CU TOTI O DATA, PENTRU A NU SE CREA HAOS NU SE VOR PERMITE ATASARI GRUPULUI! NU AVEM DE UNDE SA STIM CA UNUL CARE VINE DE PE TRASEU STIE REGULILE! ACELA S-AR PUTEA SA INCEAPA SA CLAXONEZE, SA FIE INDISCIPLINAT SAU SA TUREZE MOTORUL, STRICAND CEEA CE SE INCEARCA A SE REALIZA PRIN ACEST MARS!

 

cei care nu doneaza apa si vor sa continuie drumul pena la universitate nu este nici o problema, oricum nu va stii nimeni la multimea de motoare ca sunt unii care nu doneaza apa! cei care nu vor sa continuie drumul de la victoriei, vor ramane in parcare pana vor pleca toti apoi fiecare unde doreste.

 

are careva o portavoce???

 

As putea sa aranjez sa aduc o masina de apa, am vb si e ok. Problema e ca trebuie sa mi-o factureze direct! cel mai probabil va fi apa TUSNAD! VOR ADUCE CAM 2000LITRI!

trebuie sa stiu repede si cat mai sigur daca sunteti dispusi sa cumparati apa direct de acolo. pretul este mai ieftin decat pe piata! in functie de cati vom fi va trebui sa dam intre 70 si 100 de mii de caciula! banii se strang la masina de distributie apa! !!!

 

 

Nu am gasit portavoce dar intrucat o folosim doar la arc sunt sigur ca ne descurcam si fara. Coordonatorii de pe traseu vor comunica participantilor in continu regulile.

 

Hai ca o sa iasa bine ... eu sunt sigur. :lol:

 

Apropos de apa eu ma bag la cei 10 ron. Unde va fi masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

As putea sa aranjez sa aduc o masina de apa, am vb si e ok. Problema e ca trebuie sa mi-o factureze direct! cel mai probabil va fi apa TUSNAD! VOR ADUCE CAM 2000LITRI!

trebuie sa stiu repede si cat mai sigur daca sunteti dispusi sa cumparati apa direct de acolo. pretul este mai ieftin decat pe piata! in functie de cati vom fi va trebui sa dam intre 70 si 100 de mii de caciula! banii se strang la masina de distributie apa! !!!

 

 

Mi se pare mult mai comod decat sa caram dupa noi sticloiae si sa se intample vreo treba neprevazuta, gen scapa sticloiu' din plasa de bagaje. Plus ca ar putea fi mai organizata treaba: In loc sa facem 2 cozi, una la cumparat, alta la donat, facem o singura coada la dat banii si pe urma ducem toata duba unde trebuie.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e perfect

daca poti sa o aduci la arc ar fi super

 

 

OK. Iau cu mine la arc.

 

Pot sa aduc si 4 statii motorola pentru lideri daca e nevoie... Dar in ziua de azi, toate lumea sa foloseste celulare. Daca nu e util nu iau cu mine..

post-17561-1181817288_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Iau cu mine la arc.

 

Pot sa aduc si 4 statii motorola pentru lideri daca e nevoie... Dar in ziua de azi, toate lumea sa foloseste celulare. Daca nu e util nu iau cu mine..

 

Sunt utile statiile ... daca poti sa le aduci ar fi super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e cu apa aia frate? ca ieri la arc am ajuns mai tarziu ...doar la parte cu batutul pustimii...:lol:.

Lamuriti-ma si pa mine. sencs

 

primesc raspuns la 15:30 de la TUSNAD daca pot sa-mi aduca o masina de la distributie de apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apa e pentru locuitorii comunei Perieni, a caror unica sursa de apa de baut a fost poluata cu niste substante chimice, motiv pentru care au si murit cativa oameni, inclusiv 3 copii.

 

Partea a doua este ca presa s-a implicat puternic si oamenii de afaceri (dar nu numai ei) au facut donatii mari de apa. In plus ministerul de resort a anuntat ca intre timp s-a solutionat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apa e pentru locuitorii comunei Perieni, a caror unica sursa de apa de baut a fost poluata cu niste substante chimice, motiv pentru care au si murit cativa oameni, inclusiv 3 copii.

 

Partea a doua este ca presa s-a implicat puternic si oamenii de afaceri (dar nu numai ei) au facut donatii mari de apa. In plus ministerul de resort a anuntat ca intre timp s-a solutionat problema.

 

solutia va fi abia peste o saptamana gata. intre timp oamenii continua sa aibe nevoie de apa.

s-a anuntat ce urmeaza sa se faca, eu zic sa respectam programul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici am doua raspunsuri. Al lui kombat este:

Si al meu este:

 

Si eu sunt incepator si totusi sunt respectat pentru ca respect. Nu mi-a zis nimeni "cocos cu OO" pentru ca nu ma comport ca atare. Survolajul se referea la acei zmei care cred ca daca tureaza un motor pana plange sau se dau pe-o raota prin buricul targului sau mai stiu eu ce tampenii fac, le creste penisul. Nu a zis nimeni ca respingem pe cei noi sau necunoscuti daca ei se comporta ca niste motociclisti si nu ca niste cocote care cersesc atentie. Pe mine personal astia ma scarbesc.

Rog moderatorii ca in caz ca raspunsul meu genereaza reactii adverse sa-l sterga si sa-l lase doar pe al lui Kombat. Thanks.

 

 

Wolfman. Sper ca nu te-ai suparat pentru cele zise de mine. Daca da , inseamna ca m-i inteles gresit. Nici mie nu imi plac acei "zmei" cum zici tu si sa sti ca eu in ce am scris acolo nu am facut pe nimeni "cocos cu OO" ci am preluat doar expresia. Numa bine si sper sa va iasa marsul asa cum scrie la carte .

 

Asfalt uscat!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...