Sari la conținut

Un Alt Grav Accident Cu Un Scuter - Pod Eroilor


webber
 Share

Postări Recomandate

Un tânăr a murit în această dimineață (8 iunie 2007) Âşi altul a ajuns în comă la spital, după un accident petrecut pe podul Eroilor din BucureÂşti. Cei doi se aflau pe un scuter Âşi s-au dezechilibrat în momoentul în care au trecut peste un capac de canal.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Utq27gvpYNg

 

Alți doi elevi bucureÂşteni Âşi-au pierdut viața joi după-amiază într-un grav accident în care au fost implicate un moped Âşi o motocicletă. Un alt elev, cel care conducea motocicleta, a fost grav rănit. Pentru că incidentul s-a petrecut in pauza dintre ore, Inspectoratul ÂŞcolar al Municipiului BucureÂşti a declanÂşat o anchetă.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zkn8l4wyZ-4

 

Dumnezeu să-i odihnească!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa tot ceea ce sa intamplat ieri.... acum si asta....

am vazut accidentul acum de dimineata la stirile de l 7 .... tot pro tv...

mai bine se postau cum trebuie pozele din accidentul de ieri !!!!!!!!

 

R.I.P !!!

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

mai bine se postau cum trebuie pozele din accidentul de ieri !!!!!!!!

 

R.I.P !!!

 

Man, chiar crezi ca toata lumea intra pe forumul asta? Nu cred ca i-ar fi salvat faptul ca vedeau pozele. Au spus ca abia isi luase scuterul. Aminteste-ti cum ai fost la primul motor. Eu unu ardeam de nerabdare sa ma sui pe el. Dar nu aveam permisul, asa ca nu m-am suit. Dar cum am ajuns acasa de la Udrise, cu plasticul in buzunar, nici nu am mancat, nici nu am baut apa si m-am echipat si la plimbare cu mine. Presupun ca acelasi lucru s-a intamplat si cu ei. Plus ca era noapte si liber, fiind deja inspre dimineata, cand lumea doarme si majoritatea mai au un pic si se trezesc, asa ca au fost tentati sa ii dea gaz, ptr ca era liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, chiar crezi ca toata lumea intra pe forumul asta? Nu cred ca i-ar fi salvat faptul ca vedeau pozele. Au spus ca abia isi luase scuterul. Aminteste-ti cum ai fost la primul motor. Eu unu ardeam de nerabdare sa ma sui pe el. Dar nu aveam permisul, asa ca nu m-am suit. Dar cum am ajuns acasa de la Udrise, cu plasticul in buzunar, nici nu am mancat, nici nu am baut apa si m-am echipat si la plimbare cu mine. Presupun ca acelasi lucru s-a intamplat si cu ei. Plus ca era noapte si liber, fiind deja inspre dimineata, cand lumea doarme si majoritatea mai au un pic si se trezesc, asa ca au fost tentati sa ii dea gaz, ptr ca era liber.

 

 

da, ai dreptate in mare parte (fara cea cu permisul,*eu nu am auzit asta, dar poate am omis eu!!!!!*) .... dar cazul a fost foarte mediatizat, nu sa discutat doar pe forumul asta, a fost la tv, radio si pe net... si daca nu au vazut, sigur au auzit de pe la prieteni, in plus eu nu cautam scuze, ci doar ma gandeam ca poate asa ceva ar fi folosit mai mult... propun sa nu mai cautam nod in papura sa incercam sa ne bagam in mintea fiecaruia sa incercam a desluci ceea ce e acolo.. sa intelegem noi de ce unii fac erori de genul acesta, ar fi mai indicat sa se faca cat mai multe campanii, sa bage boala in toti... cu toata astea presimt ca vara asta o sa fie urat! .... prea multi copii ne-experimentai pe strazi cu tot felul de mopeduri, scutere, atv-uri sau motoare puternice si ei sunt incepatori...

ar trebui sa dea pt permis si cei ce urca pe un (cuvant urat) de 50 de cmc .... sau poate nici asta nu e de ajuns !

Man.. hai sa fim sinceri, daca esti cat de cat intreg la minte, incerci sa ai grija de viata ta si a celor din jur, nu te incorzi asa aiurea. eu anul trecut ma`m imprastiat, si nu mai imi doresc niciodata !! ideea este ca trebuie sa tii tot timpul cont de toti factori, sa te gandesti la viata ta si a celor dragi tie !

 

eu unul ma`m lecuit, stiu ca multi poate nu gandesc asa, dar eu cel putin am terminat`o cu incordatu aiurea.... :scratch:

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca urmare a acestui incident si a celor din zilele trecute astazi am vazut Bucurestiul plin de politisti, majoritatea pe motocicleta. Numai la Victoriei erau vreo 6. Arcul de Triumf, Victoriei, Universitate, Unirii, dirijate de unul sau doi politisti de asemenea motociclisti.

Pacat ca trebuie sa se intample astfel de evenimente ca sa luam o astfel de atitudine.

Ar trebui sa prevenim astfel de accidente.

Probabil maine poimaine totul va reveni la normal...

Astazi am mers si eu mai prudent decat de obicei probabil din cauza celor vazute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e sigur.Cei cu scutere merg ca niste nebuni.Din frustare,din ce o fi,nu stiu,dar rezultatele se vad,si e grav.

 

 

Si totusi, chiar daca nr scuterelor este mai mare ca al motoarelor sigur raportul accidentelor rave este in favoarea motocicletelor. De ce oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, chiar daca nr scuterelor este mai mare ca al motoarelor sigur raportul accidentelor rave este in favoarea motocicletelor. De ce oare?

Era un topic pe aici pe forum, daca nu ma insel, cu o statistica in care se zicea clar ca gravitatea accidentelor moto creste proportional cu viteza dezvoltata si masa acestora.E logic sa fie asa.Pe de alta parte confirm si eu ca am vazut "prin comuna" o gasca de 5-6 scuteristi aparuti anul acesta care croseteaza in gasca tot ce exista in materie de trafic auto(si cand termina cu bulversarea celorlalti participanti de trafic se croseteaza intre ei).Probabil ca vor avea parte de chestii nasoale in curand.Asta e selectia "naturala"...ce sa-i faci.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare sunt ei disperati sa ii dea ''blana'' cand ei nu sunt obisnuiti cu ce au sub fund???mai ales cu pasager...cand orice motociclist stie ca sunt anumite chestii care fac mersul mai greu...RIP decedatului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ProTv

 

 

Un tânar a murit, după ce scuterul pe care se afla s-a răsturnat

La nici o zi după ce doi tineri Âşi-au găsit sfârÂşitul într-un accident de motocicletă pe străzile Capitalei, noaptea trecută, alți doi băieți, de 18 ani, au fost protagoniÂştii unei scene similare.

AceÂştia au gonit toată noaptea pe scuter, iar la un moment dat nu l-au mai putut controla. Unul dintre ei a murit pe loc, iar cel de-al doilea a ajuns la spital, în stare foarte gravă.

 

Unul dintre băieți abia cumpărase scuterul Âşi împreună cu un prieten a vrut să-i testeze puterile. Au gonit toată noaptea pe străzi Âşi, în jurul orei 4.00, probabil oboseala Âşi-a spus cuvântul.

 

Când au ajuns în zona Eroilor Âşi au trecut peste o gură de canal, scuterul a scăpat de sub control, s-a izbit de o bordură Âşi s-a răsturnat. Băiatul care conducea purta cască de protecție, iar asta i-a salvat viața. Cel din spatele lui a fost aruncat la 10 metri distanță Âşi a murit pe loc.

 

ÂŞoferul scuterului se află acum la secția Reanimare a Spitalului Municipal din Capitală, iar starea lui este stabilă.

 

Incidentul vine la doar o zi după ce alți doi tineri au murit într-un accident, tot pe străzile Capitalei. Unul dintre ei se afla pe motocicletă, iar celălalt, pe un scuter. S-au întâlnit într-o intersecție nedirijată Âşi s-au făcut praf.

 

 

Si aici comentariile sunt de prisos!!!

:scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :scratch: :)

pacat pentru familia indurerata

pacat pentru ca nu isi dau seama ca inconstienta duce la dezastru

s-au intamplat atatea si tot nu se trezesc la realitate

pacat....

 

Man, chiar crezi ca toata lumea intra pe forumul asta? Nu cred ca i-ar fi salvat faptul ca vedeau pozele. Au spus ca abia isi luase scuterul. Aminteste-ti cum ai fost la primul motor. Eu unu ardeam de nerabdare sa ma sui pe el. Dar nu aveam permisul, asa ca nu m-am suit. Dar cum am ajuns acasa de la Udrise, cu plasticul in buzunar, nici nu am mancat, nici nu am baut apa si m-am echipat si la plimbare cu mine. Presupun ca acelasi lucru s-a intamplat si cu ei. Plus ca era noapte si liber, fiind deja inspre dimineata, cand lumea doarme si majoritatea mai au un pic si se trezesc, asa ca au fost tentati sa ii dea gaz, ptr ca era liber.

faptul ca ai asteptat sa iei 'plasticul' de la politie dovedeste ca esti constient.

dar gandeste-te ca tu pentru permisul ala ai invatat niste reguli de circulatie pe drumurile publice iar scoala pe care ai facut-o te-a invatat cat de cat cum sa stai pe doua roti, cand poti sau nu sa-i dai gaz, cum sa controlezi oarecum motorul, pe cand pustiul acela care s-a suit pe scuter (si pe langa el multi altii) si nu avea nici 100 de km nu cred eu ca avea habar de aceste reguli elementare.

Editat de tudvio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce se vede la pro tv , la un moment dat arata kilometrajul, care are gradatii pana la 160km/h. Ala deja nu mai e scuter care sa nu necesite permis, si mai ales experienta!!!!

 

:scratch: :) :)

Si insanatosire celui care a condus, chiar daca nu-l asteapta o perioada deloc usoara. :)

 

 

 

MOTOCICLISTII AU ALES SA TRAIASCA!!!!!! Si nu sa ne omoram singuri sau intre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

stii. e o "buba" aici(care sta sa se sparga...) PERMIS NU TREBUIE DOAR PENTRU MASINA /MOTOCICLETA , CI PENTRU ORICE AJUNGE PE CAROSABIL/SOSEA NATIONALA/DRUM PUBLIC.... SI AICI TREBUIE SA MENTIONEZ SCUTERISTII(CARE MERG CA DEMENTII,INCEP SA CRED CA TOTI HANDICAPATII ISI IAU SCUTERE DE 50CMC SAU MAI MARI , SI DA-I TATA 100KM/H PESTE TOT...COMUNA, SAT ORAS NU MAI CONTEAZA...) TREBUIE SA AIBA PERMIS SA DEA EXAMEN SCRIS-CHESTIONAR TOTI: BICICLISTI,SCUTERISTI SI MAI ALES CARUTASI , CA SUNT NISTE CRETINI NESIMTITI !IAR CE S-A INTAMPLAT ACUM CU SCUTERU' ASTA , POT SA FIU SIGUR CA O SA SE MAI INTAMPLE DE FOARTE MULTE ORI!SI SA MA SCUZE CEI CARE NU VOR FI DE ACORD CU MINE , DAR O MERITA DIN PLIN!CUNOSC MULTI CU SCUTERE SI MERG CU CITEZ: "CAT PRINDE"...ATUNCI MAI BAIETI , PERMIS NU AVETI BUN SIMT NICI ATATA ATUNCI MULTA :scratch: CA ALTFEL NU MAI MERGE!!! SA SE CREADA VALENTINO ROSSI LA EI IN SUFRAGERIE CA PE SOSEA MA OMOARA SI PE MINE !

IMI PARE RAU PT. CEI 2 CARE AU MURIT , DAR SUNT SIGUR CA VROIA SA-I ARATE AMICULUI LUI "CAT PRINDE".... SI PARCA PARCA PORTIUNEA UNDE I-A DAT GAZ ESTE IN ORAS...

NU MAI AM NIMIC DE ZIS......

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :) R.I.P. :) :) pasagerului.

Era un scuter de 125 la care iti trebuie carnet (A1) si numar de inmatriculare.

Nu stiu daca avea carnet, dar numar de inmatriculare nu avea.

De aceea au ales orele acelea ca sa se dea cu scuterul, ca nu observa nimeni ca e scuter mai mare.

Pacat de viata pasagerului.

Inconstienta...

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zici.. la ritmul asta perfect nebunesc de accidente....

Poate de aceasta si nu numai, ar trebui sa fim o data pe luna cu toti, cei pe 2 roti, in P-ta Victoriei ca lumea sa constientizeze ca exista si aceasta categorie de vehicule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

auzi "repsol honda" , da chiar crezi ca e nevoie sa vada toti cum isi crapa capu' unii motociclisti? cel putin poza aia cu motociclistul pe burta si sange curgand din el imi provoaca o stare greu de descris... nu cred ca trebuie sa arate sectiunea asta cu accidentele moto,ca site-ul www.rotten.com ........ las-o dreaqu ca cel putin eu sunt mai slab ...cine stie cine se mai uita pe aici?! e de ajuns ca a murit....

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOAMNE DUMNEZEULE MARE.pana acum se murea din cauza conservarilor,acum incepem noi intre noi.Trebuie sa se schimbe legea in privinta scuterelor,tot mai multe asemenea mopeduri,daca pot sa le numesc asa vin in tara si categoric ca un pasionat de moto nu isi cumpara un "moped" de 50/125 cc.90% ajung la copii care habar nu au ce inseamna indicatorul din coltul intersectiei cu semnificatia"STOP"

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tânăr a murit în această dimineață (8 iunie 2007) Âşi altul a ajuns în comă la spital, după un accident petrecut pe podul Eroilor din BucureÂşti. Cei doi se aflau pe un scuter Âşi s-au dezechilibrat în momoentul în care au trecut peste un capac de canal.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Utq27gvpYNg

 

Alți doi elevi bucureÂşteni Âşi-au pierdut viața joi după-amiază într-un grav accident în care au fost implicate un moped Âşi o motocicletă. Un alt elev, cel care conducea motocicleta, a fost grav rănit. Pentru că incidentul s-a petrecut in pauza dintre ore, Inspectoratul ÂŞcolar al Municipiului BucureÂşti a declanÂşat o anchetă.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zkn8l4wyZ-4

 

Dumnezeu să-i odihnească!

 

No comment.

Peste tot pe unde m-am dus ieri si azi am auzit despre aceste doua accidente.

Mi s-a zbarlit parut pe mine.

odihneasca-se in pace.

:scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...