Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Merci baieti de toate urarile dar a cam picat marea si pt mine. Nu s-au mai anuntat cei care trebuiau sa se anunte, nici eu nu stau prea grozav cu partea financiara si era cam trist. Daca ma primiti poate vin si eu maine la gratar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci baieti de toate urarile dar a cam picat marea si pt mine. Nu s-au mai anuntat cei care trebuiau sa se anunte, nici eu nu stau prea grozav cu partea financiara si era cam trist. Daca ma primiti poate vin si eu maine la gratar.

 

 

Esti bine venit , te asteptam. :o :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock:

HELL-O !!! pe 14 am fost la ORIZONT in dr. taberei !!! am ajutat la mutarea motorului de accident de acolo !!! ;) eram prin zona !!!! am skris si la rubrica de accidente despre asta !! :D

pe 15 a fost ziua mamei :-L

pe 16 trebuia sa vin dar am avut treab :lol: :P :cheers:

azi am AFLAT de PITESTI :o pe urma am citit de gratar de MINSKUL meu... :sick: si tot asa.... cam asta este jurnalul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stabiliti voi ora(vorbiti pe mess)ca eu va primesc la orice ora. Dar de preferinta eu propun pe la ora17.00 , 18.00 sa veniti si pe urma sa mergem sa cumparam ce ne trebuie.Sau cum credeti voi ca e bine.

 

Vorbiti cu Sorin ca el stie unde stau si poate veniti impreuna(ca veniti aproximativ din aceeasi zona)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice niste mici,dar sa fie proaspeti si nu foarte grasi si ceva ceafa ca este mai dulce chiar daca este mai grasuta. Daca voi vreti si niste pulpe de pui .Nu sunt pentru cirnati deoarece sunt naspa mereu, au numai zgirciuri in ei si colorati plus grasime cu care nu au ce face si o baga in cirnati. Calculati cam 500 grame de caciula in total (10 persoane = 5 KG in total tot ce luati crude. Asta este un ex de calcul deoarece carnea mai scade cam 40/100 in timpul prepararii si mai ramine cam 300 grame de caciula la final).V-am dat aceste date ca sa faceti un calcul. Daca vreti mai mult luati mai mult. De baut ce credeti voi, mie-mi place bere Beks, nu strica un suc.Daca vreti si vin luati si apa minerala sau ceva pepsi sau cola. O cafea neaparat. Va sun pe unul dintre voi cind ma intorc si daca ati cumparat ceva, puneti-ma la socoteala daca nu inca, vorbim atunci si ne socotim cind ne intilnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai devreme, cu atat mai bine pentru mine.. :D Am.. ceva prestabilit pe la 21:00, asa ca nu pot sta decat pana la 20:00 cel tarziu.. :o

 

Oricum as trece, macar sa ne vedem.. :cheers:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Aseara a fost 8 motoare la o iesire inedita , am aflat si eu ca trebuie sa pun frana de mana , nu numai de picior :o

 

Pacat ca nu ati citit mesajul meu de mai jos, postat la adresa :

 

/index.php?showtopic=126207

 

Va rog sa il cititi ...consider ca inca am de dat aceasta bere ...SAU VOI CREDE CA NU SUNT ACCEPTAT IN ACEST ONORIFIC CLUB :D

 

Club care are de infulecat gratare azi ... va urez sa aveti multa pofta de calorii si sete de berici !

 

Eu nu pot ...azi :cheers:

 

Am mai postat un mesaj pe acest site , cu foto Harley si cai , din SUA ...:

 

/index.php?showtopic=126307

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Aseara a fost 8 motoare la o iesire inedita , am aflat si eu ca trebuie sa pun frana de mana , nu numai de picior :-L

 

Pacat ca nu ati citit mesajul meu de mai jos, postat la adresa :

 

/index.php?showtopic=126207

 

Va rog sa il cititi ...consider ca inca am de dat aceasta bere ...SAU VOI CREDE CA NU SUNT ACCEPTAT IN ACEST ONORIFIC CLUB :P

 

Club care are de infulecat gratare azi ... va urez sa aveti multa pofta de calorii si sete de berici !

 

Eu nu pot ...azi :lol:

 

Am mai postat un mesaj pe acest site , cu foto Harley si cai , din SUA ...:

 

/index.php?showtopic=126307

 

Nu e azi e maine dar putem incepe de azi , ca am pus totul in functiune. Esti bine venit , ia legatura cu mine sau cu PHANTOM 2 ca el stie unde stau eu. :o :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Liviu!!

 

In sfarsit ai urmat link-ul pus de mine, ei?? Bine ai venit in clubul Bercenarilor!! Noi am lasat telefoanele, id-urile de Y!messenger si numele/motoarele care cum am intrat pe topic.. esti rugat sa faci la fel.. :o

 

Daca "rasfoiesti" primele pagini ale topicului, ii vei cunoaste (indirect) pe cei care fac (pana acum) parte din grupul nostru.. de asemenea, vei gasi si numerele de telefon ale lui Cristi (2bike - gazda gratarelului de maine) si al lui Sorin (Phantom II - singurul, se pare, care stie unde sta Cristi).. Poti lua legatura cu oricare dintre ei pentru informatii in legatura cu gratarelul, si cu oricare dintre noi in legatura cu alte nedumeriri..

 

Bine ai venit!! :cheers:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Aseara a fost 8 motoare la o iesire inedita , am aflat si eu ca trebuie sa pun frana de mana , nu numai de picior :lol:

 

Pacat ca nu ati citit mesajul meu de mai jos, postat la adresa :

 

/index.php?showtopic=126207

 

Va rog sa il cititi ...consider ca inca am de dat aceasta bere ...SAU VOI CREDE CA NU SUNT ACCEPTAT IN ACEST ONORIFIC CLUB :-L

 

Club care are de infulecat gratare azi ... va urez sa aveti multa pofta de calorii si sete de berici !

 

Eu nu pot ...azi :D

 

Am mai postat un mesaj pe acest site , cu foto Harley si cai , din SUA ...:

 

/index.php?showtopic=126307

 

 

Placerea este de partea noastra sa te avem printre noi! :P

Se pot invata mai multe lucruri la noi,nu numai cum sa pui frana! :o

Gratarul este maine seara(sambata),deci esti binevenit! :cheers:

 

Toti care vin maine ii rog sa ma contacteze sa putem stabili ora si locul de intalnire,se pleaca pe patru roti,inclusiv ,,remorci'' adica sotii, prietene... :rock:

 

@fast arrow: fascinanta lista ta,sau meniul ma rog,ne vom stradui sa fie pe gustul tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Count me in. O sa sun maine la Sorin sau la Cristi direct, si voi veni direct la Cristi (am copilarit in Berceni si stiu majoritatea zonelor....in plus, din comoditate, voi lua un taxi, asa ca e foarte greu sa ratez, cand stiu numele strazii).

 

Ne vedem maine la potol....

 

PS Cristi, multumim pentru invitatie si gazdurie.

PPS Sorin, la cati s-au laudat ca dau cate o bere de la inceputul topicului (considerand si primul topic) ar trebui sa ne imbatam de vreo 3-4 ori:P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu maine pana la urma plec intr-o plimbare la Sinaia. Plimbarea facuta in ultimul moment. Plec in jur de 9:00 dimineata si sper ca in jur de 18 sa ajung in Bucuresti. O sa vb si eu cu Phantom sa vedem cat se cumpara si cat costa. Chiar as vrea sa ajung si eu si o sa fac tot posibilul sa vin. NUmai bine.

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 21:52 -------------

Va salut !

 

Aseara a fost 8 motoare la o iesire inedita , am aflat si eu ca trebuie sa pun frana de mana , nu numai de picior :lol:

 

Pacat ca nu ati citit mesajul meu de mai jos, postat la adresa :

 

/index.php?showtopic=126207

 

Va rog sa il cititi ...consider ca inca am de dat aceasta bere ...SAU VOI CREDE CA NU SUNT ACCEPTAT IN ACEST ONORIFIC CLUB :-L

 

Club care are de infulecat gratare azi ... va urez sa aveti multa pofta de calorii si sete de berici !

 

Eu nu pot ...azi :D

 

Am mai postat un mesaj pe acest site , cu foto Harley si cai , din SUA ...:

 

/index.php?showtopic=126307

 

Esti mai mult decat bine venit in clubul nostru. Cum au scris baietii si mai sus, deabia maine seara (sambata) este gratarul, deci daca ai timp si chef, da o fuga pe acolo sa mancam un gratar si sa bem o bere cu alcool :o :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci baieti de toate urarile dar a cam picat marea si pt mine. Nu s-au mai anuntat cei care trebuiau sa se anunte, nici eu nu stau prea grozav cu partea financiara si era cam trist. Daca ma primiti poate vin si eu maine la gratar.

 

Vii la un moment dat acasa seara,ganditu-te ca ai ai avut o zi satisfacatoare in care ai rezolvat ceva!!! :lol:

Incepi sa citesti iar,hai la mare,nu,eu prefer muntele,alta data,hai la munte,nu,eu plec la mare,altadata,hai la gratar,nu plec la mare,apoi,nu,vin si eu la gratar,apoi nu,plec la munte??????????????? :cheers:

Dragii mei,vi s-a mai spus pana acum,incercati sa aveti si voi o responsabilitate,ai spus ceva,asa ramane,NU VA OBLIGA NIMENI SA SPUNETI DA!!!!!!!!HOTARATI-VA DOAR!!! :D

 

@ Just John:alt avatar mai linistitor n-ai gasit???Chiar ai crezut ca avem nevoie de actiune aici acum??? :-L

@ tilik:despre tine este vorba,ai spus ca nu mai pleci la mare,daca te primim,apoi spui ca pleci la cheia!???

Just a question:Ce e in capul tau man??? :o

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@ tilik:despre tine este vorba,ai spus ca nu mai pleci la mare,daca te primim,apoi spui ca pleci la cheia!???

Just a question:Ce e in capul tau man??? :cheers:

 

Phantom, deabia astept sa vina weekend-ul sa pot sa plec si eu cu motorul in afara Bucurestiului asta de cacao, pt ca merg zilnic in el si vreau ca in weekend sa ma pot distra si eu cu motorul. Planurile mi le fac in functie de buget si vreme si atunci cu Transfagarasanul au anuntat astia vreme super nasoala si auzisem de la multi ca drumul e praf. Stiind cum se comporta motorul meu pe drum valurit si plin de gropi, am preferat sa nu merg. Nu fi suparat pe mine. Am zis ca o sa ajung in Bucuresti in jur de 18, deci nu cred ca as pierde prea mult din gratar. Si mai nou, planurile se fac si in functie de ceilalti, de asta a picat marea, ca nu au mai mers unii cu motoarele.

 

Ramane sa te sun si sa vorbim mai detaliat. Numai bine si have fun la gratar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii , eu acum am facut ochii , m-am culcat pe la 5.30 deoarece am inceput de ieri cu gratarele cu niste prieteni , asa ca azi trebuie sa urmeze continuarea.

 

Hai nu va dati raniti , si veniti cu totii sa fie frumos :D :o :cheers:

 

Aveti nr. meu (0722.437.902.) sau cum am mai zis puteti vorbi si cu Sorin ca el stie unde stau si veniti aproximativ din aceeasi zona.

 

 

Sa nu cumva sa va fie frica de caini ca eu am unul mai....... si nu am unde sa-l ascund

post-19173-1187424772_thumb.jpg

post-19173-1187424852_thumb.jpg

post-19173-1187424873_thumb.jpg

post-19173-1187425126_thumb.jpg

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal 2bike, ai idee dak se poate repara un stator?

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Aug 2007 10:58 -------------</small><br/>sau pe unde-l pot rebobina?

 

Se poate repara fara probleme , si mult mai usor decat un rotor unde e de facut impeletitura.Stiu pe cineva pe la noi prin cartier dar nu am mai fost demult pe la el.

 

Sa nu desfaci tu bobinele ca trebuiesc numarate spirele si masurata sarma. Vino pe la mine si mergem la om , sau iti spun unde sa te duci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate repara fara probleme , si mult mai usor decat un rotor unde e de facut impeletitura.Stiu pe cineva pe la noi prin cartier dar nu am mai fost demult pe la el.

 

Sa nu desfaci tu bobinele ca trebuiesc numarate spirele si masurata sarma. Vino pe la mine si mergem la om , sau iti spun unde sa te duci.

am scos uleiul, am desfacut capacul, acu' ma duc sa-l dau jos de pa capac

cand sa vin sa nu te-ncurc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scos uleiul, am desfacut capacul, acu' ma duc sa-l dau jos de pa capac

cand sa vin sa nu te-ncurc?

 

 

Ce treaba ai cu uleiul? Statorul tau lucreaza in ulei?

Ai simering acolo , nu trebuia sa scoti uleiul .

Acum plec putin cu o treaba dar poti sa treci pe la 13.30.

 

Am id: cvb70boss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba ai cu uleiul? Statorul tau lucreaza in ulei?

Ai simering acolo , nu trebuia sa scoti uleiul .

Acum plec putin cu o treaba dar poti sa treci pe la 13.30.

 

Am id: cvb70boss

asha m-am gandit shi io initzial, dar m-am apucat de desfacut shi-am vazut ca iese ulei, am scos uleuil shi apoi am desfacut, shi e ulei inauntru, sa fie semeringul bulit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asha m-am gandit shi io initzial, dar m-am apucat de desfacut shi-am vazut ca iese ulei, am scos uleuil shi apoi am desfacut, shi e ulei inauntru, sa fie semeringul bulit?

 

 

Am vazut , sunt dati dracu japonezii astia zici ca e motor de frigider , lucreaza in ulei.

Din cauza asta merg motoarele astea atatia km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, din pacate nu pot sa vin diseara la gratar...dar asa cum am promis am sa postez niste poze cu Transfagarasanul. Restul sper ca o sa le postez cand ma intorc din Franta (plec maine si ma intorc smbata viitoare)

 

 

--- Mesaj completat în 18 Aug 2007 16:53 -------------
Va pupa tata, sa fiti copii cuminti.

post-18757-1187444107_thumb.jpg

post-18757-1187444127_thumb.jpg

post-18757-1187444142_thumb.jpg

post-18757-1187444157_thumb.jpg

post-18757-1187444182_thumb.jpg

post-18757-1187444204_thumb.jpg

post-18757-1187444229_thumb.jpg

post-18757-1187444245_thumb.jpg

post-18757-1187444258_thumb.jpg

post-18757-1187444281_thumb.jpg

post-18757-1187444295_thumb.jpg

post-18757-1187444315_thumb.jpg

post-18757-1187444352_thumb.jpg

post-18757-1187444367_thumb.jpg

post-18757-1187444394_thumb.jpg

post-18757-1187444418_thumb.jpg

post-18757-1187444434_thumb.jpg

post-18757-1187444459_thumb.jpg

post-18757-1187444479_thumb.jpg

post-18757-1187444499_thumb.jpg

post-18757-1187444519_thumb.jpg

post-18757-1187444533_thumb.jpg

post-18757-1187444551_thumb.jpg

post-18757-1187444590_thumb.jpg

post-18757-1187444610_thumb.jpg

post-18757-1187444626_thumb.jpg

post-18757-1187444648_thumb.jpg

post-18757-1187444668_thumb.jpg

post-18757-1187444697_thumb.jpg

post-18757-1187444712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare bai baieti

 

Pacat ca nu ati venit la gratar sa fim mai multi sa ne simtim bine si sa mai discutam si despre clubul asta al BERCENARILOR.

Noi toti care am fost ne-am simtit foarte bine(cred ca sunt in asentimentul celor care au fost) si vreau sa zic ca am terminat petrecerea pe la 4.30.

Eu unul as vrea sa aud si comentarii si justificari in legatura cu intalnirea asta.

Sper sa stabilim odata ceva si sa fie cum am stabilit(nu obligatoriu)dar sa fie cum vorbim , asta zic eu tot in binele nostru.Ca e vorba de petrecerea timpului liber si eu zic ca e mai frumos sa fim mai multi si sa ne simtim bine.

Cum cred ca s-a simtit CLiviu cand a vrut sa ne faca cinste cu berea , si noi am refuzat , asa m-am simtit si eu ca gazda , ca v-am facut invitatia si voi nu ati onorat-o.

Dar nu-i bai ca nu au intrat zilele in sac si mai avem timp de asa ceva.Important e sa stam odata de vorba toti , si sa stabilim daca vrem sa facem ceva in legatura cu grupul asta , sa aiba o alta forma de reprezentare.

Hai sa stabilim sigur o zi in care poata sa vina toata lumea si sa discutam lucrurile astea. Si cine nu vine inseamna ca nu e interesat de asa ceva si atunci stim cum stam.Hai fiti si voi mai seriosi.

 

Am fost putini dar a fost frumos:

Scuze ca nu v-am prelucrat ochisorii.

post-19173-1187529041_thumb.jpg

post-19173-1187529066_thumb.jpg

post-19173-1187529094_thumb.jpg

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super frumos a fost aseara.

Imi cer scuze ca a trebuit sa va parasesc la ora 1 noaptea..........(aici trebuia sa pun motivele), dar sper sa stam mai mult data viitoare, nu de alta dar pe 30 este ziua mea si sunteti toti invitati la un gratar si la o bere. ramane sa stabilim locul numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...