Sari la conținut

Accidentul De La Parada Motorrock Ploiesti-2007


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am pozele de la un prieten.Stie cineva mai exact cum s-a intamplat si ce are fata si baiatu (era si un baiat,dar nu apare in poze)?

 

 

uff saraca ce s`a raschetat :) sangele de pe gat de unde e :scratch: ? sper sa fie bine, asteptam vesti.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! insa... echipamentul de protectie unde era??(o sa spuneti ca sunt rea). Fitzele pe motor se platesc, fitele si teribilismul, vedem asta din ce in ce mai des in ultimele zile.

Editat de foxy03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! insa... echipamentul de protectie unde era??(o sa spuneti ca sunt rea). Fitzele pe motor se platesc, fitele si teribilismul, vedem asta din ce in ce mai des in ultimele zile.

 

 

Da' de ce sa porti echipament la intruniri ? Acolo nu e pe bune ! E show, distractie , pici , te ridici, iti ridici tanga la loc, razi, mai bei o bere ... :)

 

Sper ca e bine fata , asa cum se vede in poze ingrijorator e sangele de pe gat care pare a veni dinspre ceafa ... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa porti echipament la intruniri ? Acolo nu e pe bune ! E show, distractie , pici , te ridici, iti ridici tanga la loc, razi, mai bei o bere ... :)

 

Sper ca e bine fata , asa cum se vede in poze ingrijorator e sangele de pe gat care pare a veni dinspre ceafa ... :scratch:

Din pacate viata nu se rezuma doar la bere si la show-ul care il fac aia pe motoare beti muci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as introduce obligatoriu odata cu casca si manusile, genuncherele, cotierele, cizmele si protectia de coloana!

Cam cum e la intrare pe circuit la Tunari! Au aia mare dreptate cand ai echipament full dar esti in adidasi si nu te lasa sa intri pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce sa porti echipament la intruniri ? Acolo nu e pe bune ! E show, distractie , pici , te ridici, iti ridici tanga la loc, razi, mai bei o bere ... :scratch:

 

 

:moron: :) :peace: ........... :)

Spune-i asta si fetei ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la plecare de la parc, la parada, fata l-a intrebat pe respectivul, daca o ia la parada si pe ea.idiotul care a aceeptat sa o ia fara casca a spus da. deci nici elementara casca. fata s-a lovit in primul rand la cap de bordura. era constienta. 'dea D-zeu sa nu fie complicatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moron: :) :peace: ........... :)

Spune-i asta si fetei ! :)

 

 

(Ma bucur ca ai prins ironia);

Ce sa-i mai zic ... saraca , vai de capul ei ; sper sa iasa cu bine din patzania asta .

Oricum nu e vina ei ; o consideram absolvita ; din ipoteza presupunem ca era profana in domeniu.

Sau poate vina ei o fi ca nu si-a ales un prieten mai responsabil ; dar cum se stie teribilismul e excitant pentru unele pasagere ; si poate ca asa se inchide cercul de la Eros la Thanatos... (Doamne fereste)

Nu mai inteleg nimic :scratch:

 

Dar chiar, nu stie nimeni cum se simte fata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica urez si eu fetei. Am auzit ca ea este la Judetean bandajata la cap mai multe nu stiu nici eu, dar cand am facut fotografiile nu arata prea bine tipa. Sangele de pe gat ii curgea de la ceafa de undeva, mai stiu ca avea niste julituri destul de urate pe mana si pe piciorul stang. am inteles ca tipu din dreapta ei spunea ca e medic si la prima vedere fata ar fi avut mana rupta ... nu stiu ce sa zic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as introduce obligatoriu odata cu casca si manusile, genuncherele, cotierele, cizmele si protectia de coloana!

Cam cum e la intrare pe circuit la Tunari! Au aia mare dreptate cand ai echipament full dar esti in adidasi si nu te lasa sa intri pe pista.

 

Toti mai mergem fara echipament prin oras din cauza caldurii (si subsemnatul)dar casca nu-mi lipseste si merg incet si prudent.

 

Sa speram ca va fi totul bine si o invatatura de minte pt ei si pt noi ceilanti :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti mai mergem fara echipament prin oras din cauza caldurii (si subsemnatul)dar casca nu-mi lipseste si merg incet si prudent.

 

Sa speram ca va fi totul bine si o invatatura de minte pt ei si pt noi ceilanti :scratch: :)

 

 

In primul rand insanatosire grabnica fetei iar pentru colegul al carui mesaj il citez sa stii ca si la 10 la ora poti sa dai cu genunchiul in bordura sau cu alte parti ale corpului iar mersul prudent este in regula dar ce te faci cu alti teribilisti din trafic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand insanatosire grabnica fetei iar pentru colegul al carui mesaj il citez sa stii ca si la 10 la ora poti sa dai cu genunchiul in bordura sau cu alte parti ale corpului iar mersul prudent este in regula dar ce te faci cu alti teribilisti din trafic :scratch:

 

cat se poate de adevarat graiesti.

 

On topic. Insanatosire grabnica fetei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca fata sa fie ok.Casca e cam necesara indiferent de viteza de rulare.Banuiesc ca ati auzit de cazuri cand s-a murit dintr-o palma,cum a fost cazul la cluj intr-un club de s-au luat la cearta 2 tineri iar unul dintre ei i-a dat o palma celuilalt,acela s-a dezechilibrat,a cazut,a dat cu capul de bordura si atat i-a fost....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire.. nu se poate fara incidente... fata s-a suit la cineva in spate la Gara de Sud .. normal.. fara nici un fel de protectii.. fara casca macar. Si probabil.. nestiind nici macar riscurile la care se expune cand se urca pe 2 roti.

 

Baiatul din cate am inteles, dorea sa depaseasca coloana facuta de parata ( mare greseala, una din regulile mersului in grup la parada), probabil vrand sa impresioneze , netinand cont ca are in spate pe cineva fara protectii.. si netinand cont de liniile de tramvai printre care mergea...

 

Sper sa se termine totul cu bine, si fata sa scape fara urmari grave.. desi o sa o cam usture ceva timp, si va avea urme care vor ramane muuult timp, o sa-i fie mai mult decat clar probabil ca cu 2 roti nu te joci, chiar si la viteze mici, atunci cand ai tricou, pantaloni scurti si parul in vant.

 

(Are si capul spart.. de acolo sangele care i se scurgea pe gat).

O sa mai interesez de starea fetei si pe cat posibil am sa va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a petrecut la nici 10 metri de mine, imediat cum am facut stanga de dupa scuar, eu am luat larg curba aia exact pentru a evita sinele de tramvai, in stanga mea tipul respectiv a luat din scurt curba la viteza mica, a intrat pe linia de tramvai si in nici o secunda a picat cu tot cu fata. Am mers mai departe cand am vazut ca tipul s-a ridicat, nu am observat-o pe tipa...insanatosire grabnica, dar astfel de bravuri nu se fac la o parada, putea sa aiba pe cineva cu motoru in spate si sa intre in el si asa sa se tot loveasca destui. Ce echipament neica...ca 90% eram in tricou, pantaloni scurti, casca si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...