Sari la conținut

Accident 4 iunie 2007


Drei
 Share

Postări Recomandate

Of of... uite pe 4 Iunie nu Iulie:):lol::) acum o saptamana am avut un accident... nu stiu exact ce si cum si pun pariu ca dupa ce vedeti poza nu prea o sa inteleaga nimeni cum naiba sa intamplat. Din cate imi aduc aminte si eu si masina luam curba la stanga, nu stiu cum dar roata mea din fata a lovit roata masini din fata. Uite si o poza la photoshop:) care arata cam ce si cum... nu exacta sa ca unghiul meu era mai la stanga si ghidonul intors.

 

Aveti grija baeti si fete... eu sunt nevatamat, numai durere pt motor si ceva vanatai.

post-14874-1181827964_thumb.jpg

post-14874-1181828016_thumb.jpg

Editat de Drei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima faza am vrut sa intreb in ce an se intampla asta. Dupa ce am vazut corectura, ma intreb daca nici autorul nu stie prea bine cum s-a intamplat, cine ne mai lumineaza.

Nu imi vine sa cred cum s-a rupt jeanta, mi se pare ireal. Cam in jur de ce viteza s-a produs impactul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of... uite pe 4 Iunie nu Iulie:):lol::) acum o saptamana am avut un accident... nu stiu exact ce si cum si pun pariu ca dupa ce vedeti poza nu prea o sa inteleaga nimeni cum naiba sa intamplat. Din cate imi aduc aminte si eu si masina luam curba la stanga, nu stiu cum dar roata mea din fata a lovit roata masini din fata. Uite si o poza la photoshop:) care arata cam ce si cum... nu exacta sa ca unghiul meu era mai la stanga si ghidonul intors.

 

Aveti grija baeti si fete... eu sunt nevatamat, numai durere pt motor si ceva vanatai.

 

 

Pai simplu.Ala a luat curba mai strans si tu ai luat-o mai larg.Traiectoriile voastre s-au intalnit la un moment dat.

Nu stiu cum este pe la voi, cred ca la fel,dar depasirea in intersectiile nedirijate este interzisa.Mie a asa ceva imi miroase din ce povestesti tu.Scuze daca ma insel si sanatate oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu ai patit nimik. cred ca asta e cel mai important.

 

Concluzia ar fi, ca tot timpu mare atentie la ce se intampla in juru nostru, si bineinteles distanta minima fata de vehicolu de langa noi, ce o fi el, scuter, camion, masina etc.

 

Ma mir totusi cum de nu a evitat macar soferu masinii, deci daca nu cumva si tu ai facut o prostioara si te-ai urcat peste el, cred ca soferu masinii dormea pe el ca nu a vazut ca tocmai urmeaza sa dea peste tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca aveai echipamentul corespunzator de nu ai patit nimik... iar o sa te coste cateva sute de euro numai janta...pe partea cealalta cum e? sunt sparte carenele? oglinda? etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca masina a calcat pe roata din fata a motocicletei dupa ce era culcata la pamint, e foarte explicabil cum a ajuns asa janta.

 

 

Sa va spun drep chiar nu-mi dau seama cum naiba... uite asta este masina. Am crezut ca tipul ma lovid din dreapta dar in poza se vede ca motorul nu are nici o urma pe parte dreapta si nici masina. Deci dupa analize si aduceri aminte se pare ca eram inclinat si cum sa spus masina cred a pris roata si asta a facut sa se rupa...

 

Habar nu am cum va rezolva asta asigurarea. Normal daca el a calcat pe roata mea... el ar fi cauza nu? sau eu ca am intrat sub roata lui?

 

Cam greu sa faci un motor sa mearga in dreapta can este inclinat in stanga...

post-14874-1181899223_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca a calcat roata masinii pe roata motorului ... sa se rupa in halul asta? Ar trebui trimisa poza la suzuki ... asa ceva este inadmisibil.

Politia ce a zis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa cred ca este eu am luit curba prea larg el prea strans, deci nu am fost paralel.

 

Pai uite niste poze cu damage:) se parea ca numai roata si discurile trebuiau schimbate, dar dupa ce am luat fata mai sunt cateva... plus ca rahaturile alea mici de plastic care tin suruburile sunt crapate la far si ventilatie.. mecanicul a spus ca nus e merita lipite ca atunci cand vor strange suruburile sau de la socurile pe strada pot crapa iar... deci trebuiesc noi:(

 

Ca echipament am avut textile.

Alpinestars: Manusi SP2, Jeaca Titan Waterproof, Pantalony Drystar ST-5.

Casca Arai Astro.

Chizme Sidi Black Rain Evo.

post-14874-1181899727_thumb.jpg

post-14874-1181899952_thumb.jpg

post-14874-1181900127_thumb.jpg

post-14874-1181900433_thumb.jpg

post-14874-1181900590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa sun si pe Suzuki si sa vad ce spun... nu cred eu ca vor fi foarte incantati... defapt motorul a picat numai din cauza ca roata sa rupt... sa dus direct pe discuri care s-au infipt in ciment si ma aruncat peste ghidon, apoi motorul a picat pe stanga si sa invartit putin cam 30 de grade.

 

Nici nu stiu cum as putea sa incep convertatia cu ei:):lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta prin intersectia respectiva o camera de luat vederi. de la vreo banca, magazin, sex-shop, samd.poate gasesti cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vad ca si cadrul fata(cel care tine farul) e rupt.....

fff naspa... merita trimise la suzuki pozele... poate si janta cu spite sa aibe si un astfel de exemplu....

bafata cu asigurarile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rupt dupa parerea mea prea repede roata aia in halul asta,deh .. daca motoarele sunt usoare.. banuiesc ca jantele sunt facute si ele dintr-un aliaj mai usor fata de cum se faceau pana acum . bine ca a cedat roata si nu furca sau jugul...

Bafta si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rupt dupa parerea mea prea repede roata aia in halul asta,deh .. daca motoarele sunt usoare.. banuiesc ca jantele sunt facute si ele dintr-un aliaj mai usor fata de cum se faceau pana acum . bine ca a cedat roata si nu furca sau jugul...

Bafta si numai bine

 

 

Mersi de comentari...

 

Ce ma frecat si mai rau este ca politaiul suna prietena... sa-i supna ce si cum, tipa sa speriat foc deci mi-a spus ca nu mai auzea nimic... pana cand a spus politistul ca eu eram OK. Vine fata si sta langa motor si-l astepta pe un amic sa o duca acasa si apoi sa vina la spital la mine. Cat statea fata acolo idioti in masini incetinau si incercau sa o agate.

Ce naiba... o vede langa motorul praf... suparata... chiar uni oameni sunt asa dobitoci???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...