Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Salut prieteni!

Imi pare rau ca nu am prea mult timp sa intru pe forum și sa mai povestim.

Datoria inainte de toate. :cheers:

Sper sa ne revedem la anul si cat mai multi.:hug:

Va promit ca o sa incerc sa intru mai des. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc Raducule :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare Suzuki Freewind din 1998,26000 km

Motorul merge perfect,schimbat ulei la sfarsitul verii,cauciucurile mai merg un sezon garantat,cric central,geanta de rezervor,inca un parbriz de rezerva,bauleta,2 camere fata/spate noi noute(nu au fost scoase din ambalaj).pretul 2300e negociabil.

relatii la: altmish@gmail.com

tel:0733450169

post-875-1255971196_thumb.jpg

post-875-1255971222_thumb.jpg

post-875-1255971266_thumb.jpg

post-875-1255971296_thumb.jpg

post-875-1255971327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .

m-ar interesa si pe mine un parbriz de freewind daca ma poate ajuta cineva si are de vanzare

nu conteaza ca e zgariat sau in alte conditii... doar sa fie intreg

merci

 

 

 

Am eu unul. Suna-ma. 0766663837

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare salutare!!!

am si eu nishte intrebari daca ma poate ajuta vreun posesor de freewind:

unde pot sa duc si eu motoreta la nishte reparatii mai majore: schimbat segmenti, garnituri(toate) motor, reglat tacheti, curatat carburator, si verificat restul.

si unde ash putea gasii un far pt modelul din 97 mai ieftin, nu il pot lipii sau reface din pacate si la suzuki e o mica avere.

daca s-a lovit cineva de reparatiile astea sunt curios cam cat l-a dus ca, cost.

va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu remarc cati vor sa isi schimbe motorul... ;) Din pacate insa nu e momentul ideal sa vinzi acum. Sa cumperi poate.. dar sa vinzi nu. Oricum... in alta ordine de idei imi expira in curand CASCO la Suzu meu. Ei bine daca anul trecut l-am asigurat la 2700 Eur pt o prima de 270 Euro ..ei bine.... da.. ei bine.... acum vor.... la o valoare de 2850 de euro (da stiu ....e normal sa ii creasca valoarea odata cu cresterea uzurii... foarte simpatici baietii astia de la Groupama fost Asiban) vor nu mai putin de 670 de euro :laugh: . adica nu mai putin de 25 % din valoarea lui. Simplu nu? Ca sa nu mai spun ca mi se face o favoare ca mi se asigura motorul intrucat sunt client fidel si nu am avut daune cu el. In concluzie... oare ce alte firme mai asigura motoare?

Oricum in garaj nu pateste nimic si pana in primavara poate se mai linistesc apele...si isi revin la normal copii astia dementzi din asigurari...

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare salutare!!!

am si eu nishte intrebari daca ma poate ajuta vreun posesor de freewind:

unde pot sa duc si eu motoreta la nishte reparatii mai majore: schimbat segmenti, garnituri(toate) motor, reglat tacheti, curatat carburator, si verificat restul.

si unde ash putea gasii un far pt modelul din 97 mai ieftin, nu il pot lipii sau reface din pacate si la suzuki e o mica avere.

daca s-a lovit cineva de reparatiile astea sunt curios cam cat l-a dus ca, cost.

va multumesc anticipat

 

salut .. si eu l-am reparat .. l-am desfacut tot si refacut cu alte piese .. ca am avut accident , dar nu am luat far original ca e foarte scump am pus in schimb 2 "lupe" si in comparatie cu farul original se vede mult mai bine

uite o poza .

urmeaza sa-i pun parbrizul acuma si e gata;)

post-29370-1257951370_thumb.jpg

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ca sa fiu si eu in ton cu trendu de vanzare, imi pun motoru la vanzare.

 

Freewind din 97', a fost adus din Germania anul acesta, are carte de service de la Suzuki din Germania, are 36000 km, am schimbat la el placutele de frana, ulei, filtru aer. Are parbriz inaltat de la MRA, crash bar, suporti genti laterale Monokey (Givi). Pret: 1800 EUR fix, bonus topcase 37 l, set de genti motodetail (laterale + top - 80 l total) si un tank rucsac cu chingi de aprox 20 l. detalii pe PM sau 0746-162295. (email filip.cristian@gmail.com). Motorul este in stare perfecta, merge brici.

post-38741-1258010432_thumb.jpg

post-38741-1258010443_thumb.jpg

post-38741-1258010466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: eu nu il vand pe al meu. Asa ca XF din 2001, cu 37000 km, stare impecabila, baterie schimbata recent, tunat cu un fluturas pe carena asteapta iarna pentru a ma duce pe mine in costum de Craciunita si multe cadouri la copii!!!!!!

post-13245-1258469162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: eu nu il vand pe al meu. Asa ca XF din 2001, cu 37000 km, stare impecabila, baterie schimbata recent, tunat cu un fluturas pe carena asteapta iarna pentru a ma duce pe mine in costum de Craciunita si multe cadouri la copii!!!!!!

 

Să nu il vinzi. Oricum ne vom intalni la anul indiferent de motoarele pe care le avem. Nu-i asa Cristi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D eu nu il vand pe al meu. Asa ca XF din 2001, cu 37000 km, stare impecabila, baterie schimbata recent, tunat cu un fluturas pe carena asteapta iarna pentru a ma duce pe mine in costum de Craciunita si multe cadouri la copii!!!!!!

 

Chiar ma intrebam oare ce mai coci acuma cand noo (astora nu asa temerari ca tine si nu e o ironie e un JOS PALARIA) ne ingheata turloaiele pe motor :alcy: . Dar vaz ca nu te dezminti, te pui si cu stihiile daca trebe calare pe rusu tau zgariat pe'o parte.

 

La anu CLAR ne vedem iara ... (numa' nu la Craiova, vorba cantecului :bow: Ducu )

Mesaj completat

Să nu il vinzi. Oricum ne vom intalni la anul indiferent de motoarele pe care le avem. Nu-i asa Cristi!

 

Stai linistit ca vin si cu bicicleta! Oricum ma indoiesc ca o sa reusesc sa vand motoru si oricum nu vroiam sa il vand ca m'am saturat de el ci mai mult din alte motive. Deci sanse maxime sa pastram echipa si cu aceeasi magari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare

Pun si eu cateva poze din tura din M-tii Rodnei (duminica 29) vremea a fost buna iar drumul cum se vede ... noroaie , bolovani si asfalt murdar.

La cat mai multe in continuare :crack:

 

Baga te rog o descriere mai amanuntita a traseului, cat mai detaliat, sa adnotez la places to go :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reghin-Monor-Sieu-Budacu de sus-Josenii Bargaului-Ilva Mica-Rodna-urcare pe Valea Vinului .Pasul Rotunda si retur prin Sangerz-Bai , Nasaud,Bistrita, Reghin , Mures.

10q. Am notat, mai tre' sa asteptam numa vremea buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Razvane ce locuri faine si ce aspect agresiv poate avea un XF :) E foarte posibil sa ajung la TG Mures de rev si poate ne vedem. Nici eu nu mi-am bagat motorasu la hibernat, sunt 16 grade afara :kali:

 

PS: CEI CARE AU FOST IN VARA LA SOVEJA AM NEVOIE DE ADRESELE VOASTRE, URGENT SI FARA COMENTARIIIIIII :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Razvane ce locuri faine si ce aspect agresiv poate avea un XF :angry: E foarte posibil sa ajung la TG Mures de rev si poate ne vedem. Nici eu nu mi-am bagat motorasu la hibernat, sunt 16 grade afara :D

 

PS: CEI CARE AU FOST IN VARA LA SOVEJA AM NEVOIE DE ADRESELE VOASTRE, URGENT SI FARA COMENTARIIIIIII :(

 

Pai cum adica fara comentarii ?! Eu as avea ceva de spus inainte de.........................Adrian Dima -Timisoara -Str Piata Traian Nr 7 Ap 3 -CP 300102 . Saru'mana sefa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum adica fara comentarii ?! Eu as avea ceva de spus inainte de.........................Adrian Dima -Timisoara -Str Piata Traian Nr 7 Ap 3 -CP 300102 . Saru'mana sefa !

Bine ma ca nu ai dat pe PM. Daca acuma se apuca toata lumea si iti trimite cadouri de Craciun ce te faci ??Daca iti pune careva datele la matrimoniale si ... cireasa de pe tort baga si o poza cu motocicleta ?O sa faca coada femeile la usa, asa'i ca o sa fi trist ? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ma ca nu ai dat pe PM. Daca acuma se apuca toata lumea si iti trimite cadouri de Craciun ce te faci ??Daca iti pune careva datele la matrimoniale si ... cireasa de pe tort baga si o poza cu motocicleta ?O sa faca coada femeile la usa, asa'i ca o sa fi trist ? :angry:

 

Trist putin spus,chiar mi-a dat o lacrima ! Ce sa fac ca nu ma cauta nime' si sunt disperat dupa popularitate....de orice fel....chiar si FMI sa fie....ma descurc eu cumva.

O sa sortez din ce primesc si o sa-ti trimit si tie ce ramane ! Oricum ma luat valu' cand mi s-a cerut adresa pt ca nu toata ziua ti-o cere o tipa, nu ?! Si mai e si motociclista ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:

 

Mai..... nu stiu cine esti......dar sa stii ca inteligenta ma cam lasa si n-am sanse sa-mi revin, nebunia este constanta cu sanse mari de crestere in 2010, opinii n-as putea spune ca mai am pt ca mediocritatea ma domina, iar libertatea in toate formele ei a devenit prostituata de lux in cazul meu .

 

PS. Motoru' l-am luat asa de amorul artei ...sau al fizicii...nici eu nu mai stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara pe Izu asa e el putin gelos si face glume pe care nu le intelege decat el dar ii jicneste pe altii, oricum la baza e baiat bun. :huh:

Baieti, in alta ordine de idei deabea am venit de la mareeeeeeeee si tot azi am avut un accident cu masina, da numai asa ca sa aiba Tata ce face de sarbatori :laugh: In rest toate bune si frumoase trebuie sa curat putin motoru si sa ii scot bateria ca daca tot nu il pot baga in casa macar revelionul sa il fac cu bateria lu Serghei :laugh:

post-13245-1260892372_thumb.jpg

post-13245-1260892443_thumb.jpg

post-13245-1260892837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...